Sayfa 1/15 12345 ... SonSon
285 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 fire'ı kötüleyenler

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Dikkat 1.4 fire'ı kötüleyenler

Değerli site yönetimi ve siz saygıdeğer forumdaşlarım.
    Bildiğiniz üzere kullanmakta olduğumuz ödüllü bir motor olan 1.4 fire 8.v motorlu gp araçlarımız hakkında asılsız ve insafsız bir şekilde dile getirilen bir takım konular ve yorumlar havada uçuşmaktadır. Maalesef ki sitemiz bünyesinde de bu tür konu ve yorumlar bazı art niyetli yada konu hakkında bilgisiz kişilerce sayısız defa gündeme getirilerek araçlarımıza ve daha çok biz kullanıcılara haksızlık yapılmaktadır. oysa ki biz 1.4 8 valfciler olarak araçlarımızdan performans ve veya yakıt tasarrufu anlamında bir sıkıntı yaşamamakla birlikte uygun kullanım şartlarında oldukça tatminkar da buluyoruz.Ayrıca biz kullanıcılar olarak bu motoru zaten tartışıp bilgi paylaşımı yapıyoruz.
    Fakat art niyetli ve dayanaksız suçlamalar ile konu şişirmesi yapılarak google aramalarında 8.valf fire motor çekmeyen,gitmeyen pancar motoru gibi dangalakça yorumlarla sonuç olarak karşımıza çıkıyor.
    Geçenlerde polisin biri bu 1.4 8 valfler çekmiyor gitmiyor bana zayıf geldi dedi. ben de bmw motora biniyorsun sana uçak versek anca keser dedim. ayrıca gidince de yapıştırıyorsunuz cezayı dedim. biz bunu 110 la giderken 5.7 yaksın diye aldık dedim.. Uzadı yanımdan gitti.
    Yani demek istediğim millet kafayı sıyırmış Trilyonluk yatırımlarla model motor üreten firmaların ve bizim akılsız olduğumuzu söyleyecek kadar efsunlanmış tipler var.
    Ey yönetim nasıl ki city konusunu bir başlık altına topladıysanız bu motor ve model konusunda da bir girişimde de bulunun lütfen. adamın grande puntosu yok satıp kamyonet almış eski arabası dizel grandeymiş,fire hakkında çekmez gitmez diye konu ve yorum atıyor. bu sonuçta bilgi ve google aramalarında kirlilik yaratıyor.
    Amacım asla bir otosansür uygulanması değil ama moderatörler kimin ne yazdığına baksınlar lütfen. adamın aracı fiat bile değil benim motorumu aracımı benim sitemde kötülüyor yaa.

GINA GELDİ ARTIK MİLLETİ BİNDİRİP MORARTMAKTAN.Ya çare bulun yada morartmakta kullandığımız benzin paramızı karşılayın...
    Konu gurik tarafından (09/01/2012 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

serhat bey ben bu milleti çözemedim.aracı almadan form da epey dolandım neredeyse almaktan vazgeçicektim.
    1)dualogicler ggeri kaçiriyormuş hill holder işe yaramiyormuş
    -yalaaaaan 1cm bile kaçmiyor.
    2)nerdeyse araç içindeyken kaldırımda biri yere tükürse sesini duyuyoruz izalasyon sıfır diyorlardı
    e5 te 90-100km de içeri ses vermedi,
    3)77 beygir gitmiyor sakın alma diye basbas bağirdilar.
    -120km yaptım banamasın demedi sadece motor bağirdi oda dip gaz yaptim -aniden hızlandı gayet normal
    -sadece vitese 1 kez manuel müdeale ettim,oda eco mod açik e5 ten bağlantiya girdim 50 km hızla 5.vites sıfır şeklince yay çizen rampa yukarıı
    4)dualogic sapıtıyor sakın alma dediler.
    -otomatikten daha zeki çıktı dip gaz yaptımmı anlıyor devir istediğimi vites yükseltmiyor.sadece rampa çıkarken vites yükseltip bayılma riski var oda gaz oranını artırdığında zaten devir yükseliyor vites artmıyor
    5)başka hangi 33000 tl ye alınan sıfır bir araçta sesle media playerı kontrol edebiliyorsunuz,dahili bluetotth bağlantısı var,4 airbag var,çelik jant,ön arka sis farı,karartılmış cam,deri direksiyon vites topuzu var,

walla benim 250 km bile olmadi aracı alalı gayet rahat aliştim.millet yıllarca kullanmış hala gitmiyor diyorlar.bunların altına porshe dan aşağisi tatmin etmez

ya araç 250 kmde aşırı yakması lazım ben 9-10 lt ye razıydım araç sadece şehir içi kullandım 6.5 da...ya fiesta 2011 otomatik kullandım araç 7000 kmde 11-13 arası gidip geliyorrrr.96 beygir olamsına rağmen en ufak bir performans fazlası görmedim.bikere araç 4ileri bizim gp ciler demek onu kullansa yakıcaklar arabayı

3. Bu mesajı için 11 kişi since1453'ye teşekkür etti:

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

O polislerin altına neden öyle motor verirler bilmiyorum aynı değerde çok daha ucuz motorlar var gs1200s liste fiyatı borusanda 52bin euro her polisin altında görüyorum her gördüğümde içim gidiyo bu devlet sadece kendine çalışıyor diyorum... bide b** atarlar milletin arabasına bende motor varkende çok sararlardı yunus polisler plakan nerde vs deyip ceza yemiştim cezada 62 tl park cezası motosiklete park cezası yiyen kaç kişi vardır bilmem ama ben yedim

ertan alp
    meltdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Ben fire motoru 20bin kilometre kullandım.

1. Performans kişiden kişiye değişir. Aracımı satmamın tek nedeni aracın ivmelenmesinin az olmasıydı. 120ye çıktım bana mısın demedi demişsiniz. Ben aracımla 185 yaptım bana mısın demedi... ama o kadar yavaş hızlanıyor ki... 120ye geldiğinde zaten araç duruyor gibi... 120de 4bin devire geliyordu devirden dolayı ses artıyordu.

2. Yakıtından inanılmaz memnundum. Şimdi 1.6 bakıyorum ama yakıttan o kadar çok tırsıyorum ki...

3. Birçok arabaya bindim... yol tutuşu ve konforu gayet iyi, hele city yüzünden diğer araçların direksiyonu normal direksiyon gibi geliyordu... (örn: opel astra, pejo 308)...

4. Maksimum torkunu daha düşük devirde verdiği için yokuşta bana göre diğer 1.4lerden daha iyiydi. Mesela, clio 1.2nin 16 valf motorundan kat kat daha iyi...

5. Şu an araba fiyatlarına baktığımda insanlar uçuk fiyatlar istiyorlar... sanırım tekrardan evo otomatik alacağım

bir de sorum olacak 120de giderken otomatikte devir kaç oluyor?

6. Bu mesajı için 2 kişi meltdown'ye teşekkür etti:

Nihat Ugur
    Gokdeniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    42 aje 15
    Edilen teşekkür: 75

Bilinçsizce bı konu hakkında mesaj atmak cok yanlış Google olayına tamamen katılıyorum bilmeyen bı insan araştırma yapınca illaki bu site karşısına çıkacaktır ( bende olduğu gibi ) güzelim araçların ikinci ellerini düşürmeyelim

Sent from my iPhone using

8. Bu mesajı için 3 kişi Gokdeniz34'ye teşekkür etti:

erman arabacıoğlu
    ermana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serhat bey ben bu milleti çözemedim.aracı almadan form da epey dolandım neredeyse almaktan vazgeçicektim.
    1)dualogicler ggeri kaçiriyormuş hill holder işe yaramiyormuş
    -yalaaaaan 1cm bile kaçmiyor.
    2)nerdeyse araç içindeyken kaldırımda biri yere tükürse sesini duyuyoruz izalasyon sıfır diyorlardı
    e5 te 90-100km de içeri ses vermedi,
    3)77 beygir gitmiyor sakın alma diye basbas bağirdilar.
    -120km yaptım banamasın demedi sadece motor bağirdi oda dip gaz yaptim -aniden hızlandı gayet normal
    -sadece vitese 1 kez manuel müdeale ettim,oda eco mod açik e5 ten bağlantiya girdim 50 km hızla 5.vites sıfır şeklince yay çizen rampa yukarıı
    4)dualogic sapıtıyor sakın alma dediler.
    -otomatikten daha zeki çıktı dip gaz yaptımmı anlıyor devir istediğimi vites yükseltmiyor.sadece rampa çıkarken vites yükseltip bayılma riski var oda gaz oranını artırdığında zaten devir yükseliyor vites artmıyor
    5)başka hangi 33000 tl ye alınan sıfır bir araçta sesle media playerı kontrol edebiliyorsunuz,dahili bluetotth bağlantısı var,4 airbag var,çelik jant,ön arka sis farı,karartılmış cam,deri direksiyon vites topuzu var,

walla benim 250 km bile olmadi aracı alalı gayet rahat aliştim.millet yıllarca kullanmış hala gitmiyor diyorlar.bunların altına porshe dan aşağisi tatmin etmez

ya araç 250 kmde aşırı yakması lazım ben 9-10 lt ye razıydım araç sadece şehir içi kullandım 6.5 da...ya fiesta 2011 otomatik kullandım araç 7000 kmde 11-13 arası gidip geliyorrrr.96 beygir olamsına rağmen en ufak bir performans fazlası görmedim.bikere araç 4ileri bizim gp ciler demek onu kullansa yakıcaklar arabayı

aracım 1000 km oldu 2 haftadır kullanıyorum söylediklerinize aynen katılıyorum biraz önce öğlen arasında ilk defa biraz zorlayım dedim yemek dönüşü araçta 5 kişiydik ve 5. vites sakin 80 ile giderken birden gazı kökleyip 140 seviyesine zorlanmadan ulaştım. buda geyet yeterli ekonomik araçlarımız için. duallogic vites gerçekten harika. motorumuz 16 16 valf ortalama 8-9 lt yakan klasik motorlardan değil çekemiyorlar. 1000 km deyim karma yakıt ortalamam 6.2 de. uzun yolada çok rahat bu araca 4.5 ortalama yaptırırım. hild holder da ufak bir detay açı değeri düşükse devreye girmiyor megan 1 coupe aracım vardı onda daha düşük açı değerlerinde de giriyordu devreye. bu yüzden baştan çalışmıyor heralde dedim dik bir rampada denedim çalışıyor ve gayet başarılı.

kıssskaananlarrr çatlasın kıskananlar çatlasın...

erman arabacıoğlu
    ermana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı meltdown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben fire motoru 20bin kilometre kullandım.

1. Performans kişiden kişiye değişir. Aracımı satmamın tek nedeni aracın ivmelenmesinin az olmasıydı. 120ye çıktım bana mısın demedi demişsiniz. Ben aracımla 185 yaptım bana mısın demedi... ama o kadar yavaş hızlanıyor ki... 120ye geldiğinde zaten araç duruyor gibi... 120de 4bin devire geliyordu devirden dolayı ses artıyordu.

2. Yakıtından inanılmaz memnundum. Şimdi 1.6 bakıyorum ama yakıttan o kadar çok tırsıyorum ki...

3. Birçok arabaya bindim... yol tutuşu ve konforu gayet iyi, hele city yüzünden diğer araçların direksiyonu normal direksiyon gibi geliyordu... (örn: opel astra, pejo 308)...

4. Maksimum torkunu daha düşük devirde verdiği için yokuşta bana göre diğer 1.4lerden daha iyiydi. Mesela, clio 1.2nin 16 valf motorundan kat kat daha iyi...

5. Şu an araba fiyatlarına baktığımda insanlar uçuk fiyatlar istiyorlar... sanırım tekrardan evo otomatik alacağım

bir de sorum olacak 120de giderken otomatikte devir kaç oluyor?
    4000-4500 arası oluyor devir.
    en uygun yakıtıda 2600 devirde 85 ile giderken elde ediyor.

11. Bu mesajı için 2 kişi ermana'ye teşekkür etti:

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

çok haklısınız ama firenin yanın da multijetle kıyaslandığı için fire vasıf kaybına uğradı.aslında üretim amacına göre ideal..

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

-ilk fiat aracım grande punto 1.4 77 HP 8V Dualogic active
    -ikinci fiat aracım şu andaki fiat punto evo 1.4 77 8V Dualogic dynamic
    bir daha seçme hakkım olsa yine Dualogic 1.4 77 Fire Motor 8V alırım
    kim ne nerede ne kadara ne almış ne satmış ne demiş hiç boşuna yorumam kendimi umurumda değil sizde takmayın boşverin
    önemli olan siz memnunusanız...gerisi kim neeee
    punto evolution

14. Bu mesajı için 2 kişi onn.off'ye teşekkür etti:

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Benim bir lafım vardır.(hayattaki herkez sana mUhalefetse tadını çıkar ;çünkü iktidar sensin!)

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

16. Bu mesajı için 4 kişi asil'ye teşekkür etti:

Okan V.
    justneedyou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    34 JN ...
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir lafım vardır.(hayattaki herkez sana mUhalefetse tadını çıkar ;çünkü iktidar sensin!)
    +1

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

Millet elma ile armudu karıştırmaya bayılıyor ben 1,5 senedir kullanıyorum 21500 km yol yaptım şehir içi dizellerle kafa kafaya (bilinçli kullanımda) yakıyorum çeyrek depo ile ankara yaptım daha ne yapsın bu araba ben anlamadım ki gazı köklediğinde toyota honda dinlemiyor frende kayma savurma yok virajda arabanın arkası kopmuyor ha kaputu açınca küçük geliyor göze motor ama mühim olan ebatı değil yaptığı iş

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Ülkemizin şartlarına en uygun motorlardan bir tanesi bu 8v motorlar,parça sıkıntısı yok,yedek parça fiyatları makul,otobanda 180 km ile ne kadar gidebilirsiniz,hız sınırı belli değilmi...?
    Eskişehir-İstanbul arası 4 kişi 89 km ortalama hızla 5.2 litre yaktırdım,çok rahat 180 km hıza çıkıyor,konfor ve güvenlik had safhada,dualogic vites söylenen veya atıp tutulanların aksine çok güzel çalışıyor,rampada geri kaydırmıyor,vs vs...

Okan V.
    justneedyou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    34 JN ...
    Edilen teşekkür: 20

Yaşasın 1.4 fire peugeot 308 1,6 110 HP'yi bile yamultmuş bir motor gerisi hikaye !!!

Yeter ki arabanın hakkını ver hakkını !

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı hakandurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet elma ile armudu karıştırmaya bayılıyor ben 1,5 senedir kullanıyorum 21500 km yol yaptım şehir içi dizellerle kafa kafaya (bilinçli kullanımda) yakıyorum çeyrek depo ile ankara yaptım daha ne yapsın bu araba ben anlamadım ki gazı köklediğinde toyota honda dinlemiyor frende kayma savurma yok virajda arabanın arkası kopmuyor ha kaputu açınca küçük geliyor göze motor ama mühim olan ebatı değil yaptığı iş
    bi gün bende kökleyeyim bakalım ne yapıyor şu velet

Bilge Ö.
    blgtlg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 3

ben aracımı alalı neredeyse 2 hafta oldu 2008 model 23binde güzel bir araç aldığımı düşünürken ki gerçekten direksiyon yumşaklığı bir bayan için en önemli şey bence, bayırdaki kavraması vs... herşeyi çok iyi derken, bu forumda gp ler için hiç iyi şeyler söyleyen olmadığından neredeyse aracımı satsammı acaba düşüncesine kadar geldim, foruma üye olduğumdan beri ne zaman direksiyonum kitlencek korkusu ile arabaya biniyorum, bagajdan içeri su geliyormuş bir yerde su birikintisi oluyormuş acaba benim bagajımda su içinde kalıcakmı vs vs.... motoru çok kötüymüşş bana göre gayet seri, sollamalarsa olsun, kalkışta beni tatmin ediyor fakat kullanıcıların yorumlarından çok etkilenmiş bir durumdayım eğerki aracımı almadan önce okusaydım bu forumda yazanları kesinlikle almazdım.....psikolojik olarak inanılmaz etkilenmiş bir durumdayım ama ailemin motivasyonu ile araca gönül rahatlığı ile binebiliyorum ancak...

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

şurda yazılanlara çok hak verdim.
    benim derdime değil ama ben en çok şuna kızıyordum,bir arkadaş misal 1.4 sıfır evo almış ilk atılan yorum "1 ay sonra satıcaksın" veya "1 ay sonra yardım diye başlıklar açıcaksın". Gereksiz bir ön yargı. Sıfır araba alan insanın hevesini kırmak değildir de nedir?

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı blgtlg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aracımı alalı neredeyse 2 hafta oldu 2008 model 23binde güzel bir araç aldığımı düşünürken ki gerçekten direksiyon yumşaklığı bir bayan için en önemli şey bence, bayırdaki kavraması vs... herşeyi çok iyi derken, bu forumda gp ler için hiç iyi şeyler söyleyen olmadığından neredeyse aracımı satsammı acaba düşüncesine kadar geldim, foruma üye olduğumdan beri ne zaman direksiyonum kitlencek korkusu ile arabaya biniyorum, bagajdan içeri su geliyormuş bir yerde su birikintisi oluyormuş acaba benim bagajımda su içinde kalıcakmı vs vs.... motoru çok kötüymüşş bana göre gayet seri, sollamalarsa olsun, kalkışta beni tatmin ediyor fakat kullanıcıların yorumlarından çok etkilenmiş bir durumdayım eğerki aracımı almadan önce okusaydım bu forumda yazanları kesinlikle almazdım.....psikolojik olarak inanılmaz etkilenmiş bir durumdayım ama ailemin motivasyonu ile araca gönül rahatlığı ile binebiliyorum ancak...
    merak etmeyin dünyanın en güzel aracından birisine biniyorsunuz. Fiatı kurtaran bir araçtır gp. bizim sitemize de bilgi kirliliği bulaştı maalesef.GP sini satıp acı içinde kıvranan bazı kişiler zamanında övgü düzerken şimdi ciğer kedi misali oldular.
    Gezgin Gp.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

valla fire motoru bende seviyorum da işciliği kolay sorunsuz motor ömrü uzun multijet alıştığımdan beri yerini tutmuyo geçen bir arkadaşımın puntosuna bindim fire motor arabada bakımlı 2008 otobanda 5 vites 5000 devirde 160 yapıyo bağıra bagıra gittik benim arabaya bindim ardından dizel sesli derler 150 160 arası basıp geldim ses yok gidiyo ama birazda arabadan motordan ne beklediğinize bağlı...

orkun krc
    orkun09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 97

Yaaav millet kurban olsun 1.4 puntişlere, gözünü seveyim ben bunların.

Çekemeyen anten taksın bence.

27. Bu mesajı için 5 kişi orkun09'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/15 12345 ... SonSon

Yer imleri

Yer imleri