Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
95 sonuçtan 81 ile 95 arası

Konu: FİAT YENİ SEDANI Aegea

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Standart Ce: FİAT YENİ SEDANI Aegea

makam araçlarını diyorum makam araçlarını önce yerlileriyle değişsinler bir kaymakamda bile en kötü passat var irade dediğiniz kavramın başlangıç noktası olması lazım!

deniz can
    bsdc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

hb değilse beğenmem mümkün değil. uno ile neler taşıdım bulaşık mk. halı demonte gardrop çift kat ranza. 8 sene kullandım. teknolojisi yaşı eski olmasa devam ederdim. en azından abs olsaydı birde güvenlik... punto uno ya yakın diye aldım. taşıma işi aynı olmaz ufak gibi

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Ne kadar doğrudur bilinmez ama forumlarda şöyle bir fiyat görseli buldum;

biraz yüksek gibi sanki

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerli otomobil diye tutturanlara bende kılım. yav abi. tamam hadi yerli olsun. türkler tasarlasın, montajı vs. burda yapılsın. ülkeler opel'in alman olması gibi, konu mankeni arabayıda "türk" olarak ansınlar.. fikir kısmını atlamaktan başka yapabileceğimiz bişey yok. yetenek olarak kastetmiyorum. gerçekten ötesi yok. %100 yerli malı diye bir araba olmaz. bmw'yu falan %100 alman zanneden arkadaşlar var. abi onun motor sübapları türkiyede supsan'da üretiliyor haberin var mı?

bizdeki bu "%100 YERLİ!!!" aşkı daha ilkokuldan kafamıza sokulmuş milliyetçilik duygusundan başka birşey değildir.

timuçin soytürk
    timozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Orda bence yerlilikten kasıt türk markası olsun demektir. Nasıl Alman diyince BMW Mercedes Benz gibi markalar geliyor. Mercedes kamyon fabrikası Aksarayda Otobüs fabrikası İstanbulda. Pistonları İzmirde üretiliyor bir kısmının Mahle'de ama sonuçta Türkiyede de üretilsede Çinde üretilsede kimse bu arabalara üretildiği lokasyondaki ülkeyi söylemez. Markanın yaratmış olduğu imaj sayesinde aracını binbir yerden toplayım belki ülkesine bile sokmadan satabilir. Ekonomi artık küresel. Ama büyük karı yapan Almanlar. Otomotiv bir kültürdür. Kolay ulaşalamıyacak disiplinleri vardır. Türkler olarak çok iyi yan sanayi oem üretici olabiliriz. Fakat hepsini bir araya getirip disipline sokup bunların neticesini sonuçlandırmak çok farklı bir olay. Ha dünyayı yeniden keşfetmeye gerek var mıdır? Bu görecelidir. Çünkü hiçbir firma olamaz ki yan sanayisi o konuya daha hakim olsun. Bence de %100 yerliden önce %100 türk marka imajı ve bu marka imajını dolduran teknik personel gereklidir. Tasarımından tutun tedarikçi kontrolüne kadar. Yoksa isterseniz Çinde üretim yaptırın kalite hedeflerinizi tutturabiliyorsanız.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

bu araç segment olarak b+ mı c mi

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Edirne Özakıncı FİAT servisinde bu aracın 1.3 95 hp Urban donanımlısını inceleme fırsatı buldum. Henüz test sürüşlerini başlatmadıkları için kullanma imkanım olmadı. Aracın içi ferah çok basık değil. Şoför koltuğunu ben kendime göre ayarladım (boyum 1.85). Şoför koltuğunun pozisyonunu değiştirmeden arka koltuğa oturduğumda dizlerimi rahatsız edecek bir oturuş pozisyonu olmadı. Torpidoda oldukça yumuşak bir plastik malzeme kullanmışlar. Aracın en etkileyici yanlarından biri de 520 lt.'lik hacme sahip olan bagajı. Satış yetkilisi test sürüşü için bir ay beklememiz gerektiğini söyledi. Dış görünüşü ve iç mekanı benden geçerli not aldı. Yakıt tüketimi ve performans konusunda multijet 2 motorun tatmin edici sonuçlar verip vermeyeceğini ise kullanıcılarının yorumlarından öğreneceğiz. Bu arada ön spariş veren ilk 2.000 kişiye liste fiyatı üzerinden ekstra 2.000 tl indirim varmış.
    Konu feyzullah tarafından (17/10/2015 Saat 17:02 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesajı için 2 kişi feyzullah'ye teşekkür etti:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

fiyatlar 49.900 TL. ile 70.900 arası bence iyi fiyatlar skoda rapid 69.000 TL. ye aldı bizim bilader fiyat listesini ekleyim bari
    https://egea.fiat.com.tr/egea-fiyat-listesi.pdf

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

aracı dün inceledim. genel olarak beğendim... bagaj ,arka koltuk diz mesafesi çok iyi. ön konsol tasarımı kişiye göre değişir elbette ama direksiyon çok kaba geldi bana.. koltuk genişliği çok dardı.
    fiyat-performans olarak düşünürseniz 10 üzerinden 9

KENAN YALÇIN
    kartal3520 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 19

Teknik Konu Cevap: FİAT YENİ SEDANI Aegea

En üst donanımlı paketi 70000 TL.Ben şahsen 2 tane FIAT marka 0 araç almış biri olarak asla bu arabaya 70000 TL vermem.Daha doğrusu bundan sonra FIAT marka arabaya para vermem.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: FİAT YENİ SEDANI Aegea

Alıntı kartal3520 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En üst donanımlı paketi 70000 TL.Ben şahsen 2 tane FIAT marka 0 araç almış biri olarak asla bu arabaya 70000 TL vermem.Daha doğrusu bundan sonra FIAT marka arabaya para vermem.
    Fiyat politikası rakipleriyle aynı.
    "C-elysee, 301, Rapid ve Toledo" ile aynı fiyat bandında.(63000) (Manuel dizel 92/95BG versiyonlar)

**67-70 olanlar da 120HP multijet farkı var haliyle.
    Büyük ihtimalle 70000i kimse vermez ve 120 multijet satıştan kalkar.

Evren İskent
    evren iskent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 43

301, c elyesse, rapid ve Toledo B+ sinif, ege ise C sinif arac. Ancak c sinifinin alt ve ust sinifi var artik, c'nin alt sinifi kabul etmek lazim. C sinifi kabul edildiginde aracin fiyati normal.

Saygilarimla.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı evren iskent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    301, c elyesse, rapid ve Toledo B+ sinif, ege ise C sinif arac. Ancak c sinifinin alt ve ust sinifi var artik, c'nin alt sinifi kabul etmek lazim. C sinifi kabul edildiginde aracin fiyati normal.

Saygilarimla.

SM-N910C cihazımdan gönderildi
    Araçların hepsi Compact (C) / C-Segment olarak geçiyor aslında.
    Ama ölçülere baktığımızda dediğiniz gibi, C segmentini tam olarak sadece Aegea yakalıyo(Teker izi ölçülerinden),Diğerlerinde iz ölçüsü düşük, ama aks mesafesi makul(B+ denebilir).
    Aegea>301/C-Elysee>Toledo diyebiliriz

O zaman fiyatı da diğerlerine göre iyi diyebiliriz.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yıldırım Künkçü
    sentier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Yakinda punto uretimi bitiyor yerine yeni hp gelecekmis hayirlisi

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

egea gecen test surusune katıldımı
    1.6 120 bg multıjet motorlusu vardı test aracı aracın motor vs ıyı ama ne bıleyım benım evonun ıcı şahsen bana daha güzel geldi
    tam ısınamadım bagaj cidden cok buyuk ama benı nedense o kadar etkılemedı suspansıyon yumusak esp den kurtarıyor

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345