Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aniden akü bitmesi

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Standart Aniden akü bitmesi

Bu sabah işe gitmek için aracı çalıştırdım herşey normaldi yol güzergahı üzerinde sigara almak için bi akaryakıt istasyonunda durdum, tekrar aracı çalıştırdığımda marş basmadı ve ışıklar çok zayıf yandıktan sonra söndü.
    araç 2012 model 50000 km de akü bu kadar sürede bitermi.
    Bu arada sabah erken saatler olduğu için doğru düzgün bi akü satan bi yer bulamadım sanayide bi yere gidip akü taktırdım mutlu akü ancak benim kafama takılan akünün üretim tarihi akü üzerinde 241217 yazıyor bu akünün üretim tarihi nedir acaba , internetten baktım ancak akü üretim tarih yazısı markaya göre değişiyor, mutlu akü üretim tarihini nasıl okumamız gerektiğini bilen varmı acaba?

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Ce: Aniden akü bitmesi

Aynı şekilde hiçbir belirti vermeden,yetkili fiat servisinin önünde akü bitti.araba 2010 ekim trafiğe çıkışlı,2013 eylülde bitti akü.bi de mecbur kaldım fiatın inci aküsünü almaya,keşke 60lık iyi bi akü alabileydim

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

3-4 yılı geçen yok sıfırda...akü bitiyorum demez puntoda...oturtur şapa...

4. Bu mesajı için 2 kişi rodopian16'ye teşekkür etti:

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Bunada şükür haziranda uzun yola çıkacaktım, ya uzun yolda bitseydi... Şuan benim kafama takılan nokta akü üretim tarihi anlamadığımdan dolayı taktırdık bi akü ama inşallah sıkıntı çıkarmaz.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunada şükür haziranda uzun yola çıkacaktım, ya uzun yolda bitseydi... Şuan benim kafama takılan nokta akü üretim tarihi anlamadığımdan dolayı taktırdık bi akü ama inşallah sıkıntı çıkarmaz.
    Benim akü de kışın aniden bitti. Mutlu akü aldım sorun yok 5-6 aydır. Tarihi ne kadar önemli bilmiyorum ama zaten 2 yıl garantisi var akünün yanlış hatırlamıyorsam. Problem olmaz inş

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

2 yıl garantili aküler. Garanti belgesini aldıysanız elinize takmayın kafaya bu kadar. Akü ömrü değişebiliyor. 6 yıl kullanan da var 2 yılda. Bunu ben de anlayabilmiş değilim ama araçlardaki ekstra güç harcayan her şey akünün ömrüne zarar. Ses sistemi vs.. gibi.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıl garantili aküler. Garanti belgesini aldıysanız elinize takmayın kafaya bu kadar. Akü ömrü değişebiliyor. 6 yıl kullanan da var 2 yılda. Bunu ben de anlayabilmiş değilim ama araçlardaki ekstra güç harcayan her şey akünün ömrüne zarar. Ses sistemi vs.. gibi.
    Garanti belgesi var tabiki araçta fabrikadan çıktığı gibi yani ektra hiç bişey yok, neyse inşallah sıkıntı yaratmaz, birde az önce merak edip gidip baktım akünün yeşil ışığı hiç yanmıyor. Yani benim bildiğim azda olsa bi ışık yanması gerekmezmi?

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Garanti belgesi var tabiki araçta fabrikadan çıktığı gibi yani ektra hiç bişey yok, neyse inşallah sıkıntı yaratmaz, birde az önce merak edip gidip baktım akünün yeşil ışığı hiç yanmıyor. Yani benim bildiğim azda olsa bi ışık yanması gerekmezmi?
    O konu da net bir bilgim yok ama garanti belgesi olan bir şeyden korkmanıza gerek yok. Araba da ekstra bir işlem de olmadığına göre akü de sıkıntı çıksa bile size sıkıntı yaratamazlar.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Mutlu aku ise yapar.1, 5senelik aku birden bitti baska aku taktim 15gun sikintisiz mutlu akuden aramislardi akude soeunyok diye israr edince tekrar incelediler 40gun sonra sifir aku verdiler hatta forumda paylastim

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutlu aku ise yapar.1, 5senelik aku birden bitti baska aku taktim 15gun sikintisiz mutlu akuden aramislardi akude soeunyok diye israr edince tekrar incelediler 40gun sonra sifir aku verdiler hatta forumda paylastim
    Yok biten akü mutlu değildi fiatın orjinal aküsüydü. Yeni taktırdığım akü mutlu.

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Aracim serviste bakimdayken akusu bitti Sans bu ya.. 2 yil doldugu icin garantiye de girmedi. Ancak daha oncesinde hicbir belirti vermemisti. Fiati aradim durumu anlattim. Orjinal akuden ucretsiz verdiler. Bakimlari yetkili serviste yaptirdigim icin aku hediye edildigini soylediler.
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

1.4 Fire Aracımın Fabrika çıkışı aküsü 1. sene sonunda 20000km'de garantiden değişmiş. Sebebini bilmiyorum.

Bu değişen akü de 4. senesinde beni yolda bıraktı. Şarj tutmuyordu kontrol edildiğinde. Yani aküler bir süre sonra verimli şarj olamıyorlar, ve 5-10 marş sonra sıfırlanıyor.

Şimdiki aracımda eşşeği sağlam kazığa bağlayayım dedim.
    7 yıllık aküsünü değiştirdim.

72A Mutlu Taktırdım.
    1 Ay sonra akü deşarj!!!
    Garantiye gittim, akü sağlam dediler. Şarj ettiler yolladılar.

Aradan 1 Ay daha geçti akü yine deşarj!!
    Bu sefer iyice incelediler.
    Arka kutup başını güzel temizlememiş ilk takan yer, güzel de sıkmamış.
    Acayip oksitlenmiş.

Temas olmayınca akü dolamıyor, verimli şarj olamuyor, 30 gün içerisinde yavaş yavaş dibe ulaşıyor.

YANİ YENİ AKÜ TAKILIRKEN, MUTLAKA KUTUP BAŞLARINI GÜZELCE KONTROL ETTİRİN; TEMİZLETİN; GEREKİRSE DEĞİŞTİRTİN..

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

benim araçta 2009 active 2011'de bitmişti serviste yine orijinal taktırmıştı abim, sonra 2013'te araba bendeyken bitti bu sefer mutlu aldım şimdilik bi sıkıntı yok neredeyse iki yıl oldu. Ama akü iki seferde de hiç bir sinyal vermeden zurnanın zırt dediği yerde bitti
    A.T.K.ve Y.

Gurur Turkeri
    Gurur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 0

Aracımı aldığımda üzerinde fabrika çıkış aküsü vardı. Yolda mola sonrası marşa bastığımda gösterge ekranı gidip gelmeye başladı ve birden hararet göstergesi en yükseğe çıkıp, ''excess radiator fluid temper stop off engine'' uyarısıyla paniğe kapıldım. Halbuki böyle bir durum yoktu. Akü değiştirdikten sonra da aynı şey yine oldu ancak bu sefer kutup başının gevşekliğinden olduğunu farkettim. Bu yüzden akünüz bitmemiş olabilir. Önce kutup başlarının sağlamlığına ve oksit durumuna bakmanızda fayda var.

Şahin AKIN
    strdex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16GU106
    Edilen teşekkür: 1

2 iş görüşmesi arasında, Tam birinden çıkmışım , iş almışım

arabaya binip çalıştırmaya çalışıtğımda, akünün aniden bittiğin gördüm 30dk sonra iş görüşmesine yetişmek durumda kaldığımdam en yakını servisi arayıp yeni akü almak durumunda kaldım.
    2011 başında almıştım sıfır olarak aracı, 2014 eylül ayında bitti :/ 200 lira verdim serviste

10 dk gecikmeli diğer iş görüşmesine gitmiştim. servis hızlıydı
    Otomasyon Yazılım Uzmanı ...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender H.
    ehho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Bu sabah işe gitmek için aracı çalıştırdım herşey normaldi yol güzergahı üzerinde sigara almak için bi akaryakıt istasyonunda durdum, tekrar aracı çalıştırdığımda marş basmadı ve ışıklar çok zayıf yandıktan sonra söndü.
    araç 2012 model 50000 km de akü bu kadar sürede bitermi.
    Bu arada sabah erken saatler olduğu için doğru düzgün bi akü satan bi yer bulamadım sanayide bi yere gidip akü taktırdım mutlu akü ancak benim kafama takılan akünün üretim tarihi akü üzerinde 241217 yazıyor bu akünün üretim tarihi nedir acaba , internetten baktım ancak akü üretim tarih yazısı markaya göre değişiyor, mutlu akü üretim tarihini nasıl okumamız gerektiğini bilen varmı acaba?
    Bu sabah aynı şey benimde başıma geldi. Sabah evden çıktım puntomu çalıştırdım ve yol üzerindeki bir akaryakıt istasyonuna yakıt almak için uğradım. Yakıtı doldurdum ödemeyi yaptım arabaya bindim ve oda ne marş basmıyor. Sanki 5 dakika önce çalışan araç bu değilmiş gibi. Sonra hemen Fiat Yol Yardımı aradım (4442255) ve durumu bildirdim. Yaklaşık yarım saat sonra en yakın servisten yol yardım geldi. Aracı kontrol etti ve akünün bitmiş olduğunu söyleyerek hemen takviye ile aracımı çalıştırdı. Daha sonra servise giderek ölçümleri yapılması gerektiğini söyledi. Aracım 2012 (66770 KM) model olduğu için akü garantiside bitmiş. Servise gittik ve kontrollerde akünün yandığını değiştirilmesi gerektiğini söylediler. Verdikleri fiyat 220 TL (Fiatın orjinal markası) 60A. Pahalı olduğu için değişimi kabul etmedim ve tanıdık bir parçacıya gittim. (Bu arada aracı hiç stop etmiyorum ) 60A Mutlu akü için 145 TL ye anlaştım fakat deposunda 60A kamlmamış 55A ve 72A vardı sadece. Bunun üzerine 60A inci akü taktırdım. 120 TL ödedim ve sonunda işyerine ulaşabildim. Umarım sorunsuz uzun yıllar kullanırım.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Aniden akü bitmesi

Fiatın aküsü de inci marka,100 lira cebinizde kalmış..
    2 yıldır kullanıyorum inciyi ama 10dk sonra marş basar mı garanti veremem,malum punto kullanıyoruz

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Puntonun orijinal akusu 50 amper. 190 lira fiyat cekti servis. 60 amperlik opar marka akü 220 lira. 50 amperlik akü cok dandik. 2012 model aracimda 2 yil sonra miadını doldurdu. 60 amperlik en iyisi.
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

magnetti marelli diye bir akü aldım ben fiyatı mutlu ve inci aküye göre uygun . aküyü bursada mako fabrikası üretiyor . ferrarilerin kullandıgı akü markası tavsiye ederim .

Sayfa 1/2 12 SonSon