Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: City direksiyon kitlenmesi sonucu kaza

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Standart Ce: City direksiyon kitlenmesi sonucu kaza

hatta fiattın siteden mail mesaj attım herkes atsın protesto için bence 3dk iş

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Allah hepimizi boyle kazalardan korusun. Hukuki açıdan neler yapilabilir biri bizi yönlendirirse bizde ona göre hareket ederiz. Bu sorun sadece grande puntoda mı var yoksa evo ve yeni puntoda da var mi?
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

Akif Şerifoğlu
    ASerifoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    26 TE 098
    Edilen teşekkür: 47

Alıntı parola1818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun. Rengi filan aynı benim araç. Şimdi 5 aylık oğlum ve eşimle böyle bir kaza gözümün önüne gelince Allah korusun içim titredi. Bu sorunla ilgili fiat ın birşeyler yapması şart. Bir anda soğudum resmen. Fiat birşeyler yapmıyorsa bizlerin yapması gerekiyor. Aramızda avukat yokmu gerçekten?
    Renk, can rüzgarlık felan bahsettiğiniz gibi tıkpı benim hergün bindiğim puntom. İçim acayıp kötğ oldu bir anda. Yazıklar olsun bu durumla karsı karsıya kalmamıza sebeb olan herkese.

Araç sahibine büyük geçmiş olsun, tez zamanda sağlığına kavusması dileği ile.
    BeşiktAŞK

2007 Grande Punto Dynamic

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Fiat bu konuda diğer markalarda olduğu gibi sorumlu davranıp araçları geri çağırıp city modu olan bütün araçları kontrol etmesi gerek ama işte fiat olunca bu biraz zor, işte burada işin rengi değişiyor vw, toyota, honda gibi markaların büyük olma sebeblerinden biride bu.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

engin tokgöz
    enginerdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UF1362
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar aracımı ikinci el aldım 2006 model city modunda bi sorun yaşamadım 1 aydır ama korkular başladı. sürekli uzun yol yapıyorum ve araç modelden dolayı yetkili servisi yıllardır görmemiş. kendi bütçemden city servo motoru vb artık ne değişmesi gerekiyorsa değişim yaptırsam ücretleri hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
    ikinci sorum da değişim yaptırdık diyelim tekrar etme sorunu yaşatır mı?
    veya en basiti city modunu hiç açmasak hep kapalı kalsa böyle bir kilitlenme ile karşilaşma durumumuz mevcutmudur?

7. 24/04/2015, 23:15

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı enginerdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aracımı ikinci el aldım 2006 model city modunda bi sorun yaşamadım 1 aydır ama korkular başladı. sürekli uzun yol yapıyorum ve araç modelden dolayı yetkili servisi yıllardır görmemiş. kendi bütçemden city servo motoru vb artık ne değişmesi gerekiyorsa değişim yaptırsam ücretleri hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
    ikinci sorum da değişim yaptırdık diyelim tekrar etme sorunu yaşatır mı?
    veya en basiti city modunu hiç açmasak hep kapalı kalsa böyle bir kilitlenme ile karşilaşma durumumuz mevcutmudur?
    Kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin yani forumumuza benim önceki punto da 2006 modeldi ben hiç city vs. sorunu yaşamadım Çok Şükür ama sen genel merkezi bir ara tedirginim de konuyu anlat kontrol ist git yetkili servise kontrol ettir de kaza oldu kardeşim de aslında bütün city modlu fiat marka arç kullanıcıları olarak bu bizim en doğal hakkımız

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

çok büyük geçmiş olsun...

Fiat artık bu city sorununu ücretsiz halletmek zorundadır...

Fikret K.
    antbyotic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 1

Geçmiş olsun. Bu sorunun böyle büyük kaza çıkaracağını tahmin etmiyordum. Allah korumuş çok şükür.

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Konunun peşini bırakmayalım arkadaşlar ne yapılması gerekiyorsa yapalım, lütfen kimse bana olmaz demesin, herkesin başına gelebilecek bir durum bu. gerekiyorsa italya ya toplu mail atalım???

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Bi arkadaş toplu şikayetleri organize etse buradada linkleri paylaşsa bizimde şikayet etmemiz için, belki bi kıpırdanma olur.
    GP Dynamic MJeT
    2008

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

bence hepimiz fiat tofaş neresi ise arayıp tedirginiz araçları derhal kontrol edin diyelim bu onlara baskı kurar ve buna hakkımız var can taşıyoruz her an hepimizin başına gelir Allah Korusun

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

BAŞVURU FORMU

Ben buraya yazdım ama hala geri dönmediler ama tedirginiz kontrol edin deme hakkımız olması lazım birde sizler yazında CİDDiYE ALSINLAR!

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BAŞVURU FORMU

Ben buraya yazdım ama hala geri dönmediler ama tedirginiz kontrol edin deme hakkımız olması lazım birde sizler yazında CİDDiYE ALSINLAR!
    Yoğun bir şikayet olursa dikkate alacaklarını düşünüyorum. Ama fiat Türkiye'de belli olmaz. İngilizce bir metin hazırlayıp paylaşsak buradan ve italyaya da bu kazayı emsal gösterip tereddütlerimizi bildirsek daha iyi olur.

ÖZGÜR ATAKAN
    ozgur_atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    35 ALE 44

2 ay önce ilk kez ilk çalıştırmada city arızası verdi sigortayı söküp takınca düzeldi.
    2. arızayı otobanda 90 ile giderken verdi iyiki araç sollaması yada şerit değiştirme yapıyorken denk gelmedi.
    servisi aradık akü zayıf o yüzden dediler .bende forumda okuduklarımı söyleyip sensör yada kömürlerdeki arıza tarzı şeyler olacağını söyledim sallamadılar.akü değişimi artı ıvır zıvır 30 tl ye patladı.
    1 hafta geçmeden ekranda abs ve güç hatası ile ilgili yazı elirdi servisi aradım.geldiler çektiler.deilerki beyin iptal miş.dedim hani aküydü.bu aküyü çıkartıyorsununz eski aküyü takıyorsunuz parayıda hesabıma yatırıyorsunuz dedim çıt yok.tekrar direksiyon motoru arızası olabileceği dile getirdim.beyin değişim kablolar falan filan 3400 tl 1 hafta beklicez gelecek filan dediler .bekledik beyin geldi.eee direksiyon motoruda değişecek.ben dedim size en baş bu değişeke diye sallamadılar.dedim kaza yapıp yolda ölseydik bunun sorumluluğunu alabilecekmiydiniz.gene tık yok.neyse 5bin tl ye herşey değişti.ben dedim hiç bişey yapmayın takıldığı için beyni geri alamıyorlarmış aküyüde falan filan.böylece 5 bin kaçtı.

aracım 2006 model 88bin km de sıfır aldım ve her bakımını yetkili serviste yaptırdım.bu son 5bin tokatınında birmottan yedim.yaz ortası arabayı satıp başka markalara yönelicem.

alper tolga
    altoluz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.
    Boyle bi kronik arizayi ilk kez duydum ve beni cok ürküttü. İnşaallah bir daha böyle bir sorunla karşılaşan olmaz.

alper 39
    alper39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

kazayı yapan arkadaşa çok büyük geçmiş olsun :/
    peki bunun için ne yapmak lazım? city modunda kullanmayalım mı araçlarımızı?

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı alper39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazayı yapan arkadaşa çok büyük geçmiş olsun :/
    peki bunun için ne yapmak lazım? city modunda kullanmayalım mı araçlarımızı?
    50 kere yazildi birdaha soyleyim araci city modu ile kullanip kullanmamanin bu arizaya hicbir faydasi olmuyor cunku bozulan parca açı sensoru ve siz city i kapatsaniz bile sistem hep devrede bu yuzden acik kapali farketmez bozulacagi varsa bir muddet sonra bozuluyor ama ne zaman yapacağı şans işi kimi arac 30 binde yapiyor kimi arac 140 vinde yani km ve yaşlada ilgisi yok.

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ozgur_atakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 ay önce ilk kez ilk çalıştırmada city arızası verdi sigortayı söküp takınca düzeldi.
    2. arızayı otobanda 90 ile giderken verdi iyiki araç sollaması yada şerit değiştirme yapıyorken denk gelmedi.
    servisi aradık akü zayıf o yüzden dediler .bende forumda okuduklarımı söyleyip sensör yada kömürlerdeki arıza tarzı şeyler olacağını söyledim sallamadılar.akü değişimi artı ıvır zıvır 30 tl ye patladı.
    1 hafta geçmeden ekranda abs ve güç hatası ile ilgili yazı elirdi servisi aradım.geldiler çektiler.deilerki beyin iptal miş.dedim hani aküydü.bu aküyü çıkartıyorsununz eski aküyü takıyorsunuz parayıda hesabıma yatırıyorsunuz dedim çıt yok.tekrar direksiyon motoru arızası olabileceği dile getirdim.beyin değişim kablolar falan filan 3400 tl 1 hafta beklicez gelecek filan dediler .bekledik beyin geldi.eee direksiyon motoruda değişecek.ben dedim size en baş bu değişeke diye sallamadılar.dedim kaza yapıp yolda ölseydik bunun sorumluluğunu alabilecekmiydiniz.gene tık yok.neyse 5bin tl ye herşey değişti.ben dedim hiç bişey yapmayın takıldığı için beyni geri alamıyorlarmış aküyüde falan filan.böylece 5 bin kaçtı.

aracım 2006 model 88bin km de sıfır aldım ve her bakımını yetkili serviste yaptırdım.bu son 5bin tokatınında birmottan yedim.yaz ortası arabayı satıp başka markalara yönelicem.
    Özgür bey geçmiş olsun ben sizin yerinizde olsam servise bu kadar teslim olmazdım 5 bin lira büyük para bu forumda emsal belgeler var acilen bulup tüketici hakem heyetine hatta tüketici mahkemesine başvurun city için ücret iadesi yapmak zorundalar birde aldığınız her hangi bir ürün 7 gün içerisinde fesih etme olayına tabii aküyü felan ben olsam kıyameti koparır ücretin iadesini isiterdim beyinde de geçerli ama hiç değilse city masrafını alın hukuken dayanak var yeterki hakkınızı arayın

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

amacım fiatı savunmak değil.fiat firmasıda bir toyota bir vw veta ford gibi sorumlu davranmalı bu araçları istisnasız geri çağırmalı.fakat konunun amasına gelirsek city arızası ile direksiyon kilitlenmiyor sertleşiyor bildiğim kadarıyla.aracın manevra kabiliyetinde dramatik bir kayıp olmaması gerek.direksiyon manevralarını biraz kuvvetli yapmak lazım geliyor.bunda sanki başka bir sıkıntı var gibi.arkadaşlarımız sağ salim kurtulmuşlar ya en sevindirici olanı bu.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Koray Guney
    Kryguns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

s.a. çok geçmiş olmuş kardeş , soğudum arabamdam iyice anlaşıldı bu son yazı benimle , birde bir şey sormak istiyorum bu city arızası anladığım kadarıyla direksiyon kitlenmesi city modunda kullanırken mi oluyor yoksa o modda değilken mi ?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon