Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Yazıklar Olsun Böyle İkinci El piyasasına

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

Standart Ce: Yazıklar Olsun Böyle İkinci El piyasasına

gplerın piyasası her zaman canlıdır istediğin zaman satarsın ama unutulan bir şey var bizim arabalarımız ekonomi sınıfı arabalar, satarkende alırkende untuluyor.yani kısacası şu; alırsın bi gp yedek parçası, bakımı normaldir binersin ne yakacak diye düşünmeden gezersin. evet aldığın fiyatın baya bi aşağısında piyasası ama malesef bu da bizden değil fiat olduğundan kaynaklanıyor. geçen ay 1,3 multijet active 2006 gp me 23 nakit verdiler önümde düğünüm olduğu için kabul edemedim açıkcası.aracımı bilen bilir buralarda o yüzden bugün satıcam desem öğlene noterde oluruz. aracınız her zaman temiz olsun ve ufak tefek şeylerini arkadaş ortamında anlatmayın yarın birgün satarken baya bi etkisi oluyor
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

Koray Guney
    Kryguns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

s.a. arkadaslar haklısınız insanlarda bi ön yargı var fiat a karşı diğer markaların arabaları markasından dolayı daha eski model olmasına rağmen daha pahalı ve kolay satılıyor ama her hangi bi arızada parça değişiminde fiyatları fazla gelince fiat modellerine dönen adam çok , punto polo ya nazaran bence daha ekonomik daha kullanışlı bi araç insanlar fiatı yüzde yüz tofaş sandıklarından uzak duruyorlar..

SELİM KIRŞAN
    skirsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713
    Edilen teşekkür: 48

2 yıllık bir Grande Punto 1.3. multijet kullanıcısı olarak; Çoğu arkadaşa katılmıyorum. O kadar da çok ahım şahım bir yanı yok puntoların. Sadece görüntü ve az yakıttan ibaret. Ses yalıtımı neredeyse hiç yok bütün yol sesi direk aracın içinde (forumdaki çoğu arkadaş şikayetçi) ve camlardan yada kapı arasından gelen rüzgar sesi, bozuk veya eğimli bir yoldan geçerken gelen gacır gucur sesleri yada plastik esneme sesi (forumdaki çoğu arkadaş şikayetçi), süspansiyon olayına gelince bu kadar sert bir araç görmedim desem yeri var, bazen amortisör yokmuş hissi veriyor (forumdaki çoğu arkadaş şikayetçi). Şimdi, kardeşimde VW Polo var onunla kıyaslanamaz bile gerek konfor gerek yalıtım gerek yakıt, kayın pederimde skoda fabia hb var, onunla da aynı şekilde kıyaslanamaz. Ve bende bu ayın 3 ünde satılığa çıkarttım Punto mu dün satışını devrini yaptık. En kısa zamanda sıfır yeni fabia almayı planlıyorum. Dediğim gibi görüntüsü çok güzel çok hoş, yakıtıda öyle neredeyse kokluyor ama bunlar eksi yönlerini kapatmaz. Gerçekler bunlar arkadaşlar ve hepimizde puntoların bu yanlarını biliyoruz, kimse kendini kandırmasın. Aracınızın hak ettiği fiyatı verirseniz benim gibi 1 hafta 10 gün içinde satabilirsiniz, belki daha erken.

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

ben yarı otomatik araç aradım, full,

piyasada benzerleri 70 bin lira,

muhammed müştak
    coinage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

Bence volkswagen ile fiat ı kıyaslamak hata.Çünkü farklı kulvarlar.Parasına göre fiat ın arabaları gayet güzel.
    Duruşunu hiç bozma sen alemi değil,alem seni seyretsin,Öyle bir durki;dünya sana meyletsin.

muzaffer yavuz
    mywzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 23

2006 model 1.4 aracımı 20 bin tl ye sattım bugun 1.4 tsi highline golf 7 siparişi vermıstım 71 bin tl ye ondanda vaz gectım ev alacagım diye karar aldım kendı kendıme fakat arabasızlık cok kotu bır durum elım ayagım kırılmıs gıbı hıssedıyorum sımdı sahıbınden sıtesıne gırdım sıfır daha donanımlı golfu 71 bın tl alabılıyorken mıllet 1 yıllık arabasına 80 bın kusur fıyat ıstıyor yok boyle sacmalık 2. el aracmı aman allah korusun bu saatten sonra

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Valla kesinlikle şans meselesi ben de 1 günde sattım aracı ve 10.000 tl servis kaydı vardı 115.000 actieve evoydu fiyatı 500 tl düşük koyunca olay çözülüyor kendi kanaatim piyasaya gelirsek benim dikkatimi 1999 civcivler çekti adamlar 16 senelik arabaya 22-23 milyar istiyor kim bunları alıyor bilmiyorum
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı mywzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 model 1.4 aracımı 20 bin tl ye sattım bugun 1.4 tsi highline golf 7 siparişi vermıstım 71 bin tl ye ondanda vaz gectım ev alacagım diye karar aldım kendı kendıme fakat arabasızlık cok kotu bır durum elım ayagım kırılmıs gıbı hıssedıyorum sımdı sahıbınden sıtesıne gırdım sıfır daha donanımlı golfu 71 bın tl alabılıyorken mıllet 1 yıllık arabasına 80 bın kusur fıyat ıstıyor yok boyle sacmalık 2. el aracmı aman allah korusun bu saatten sonra
    Valla hocam şöyle diyim aynı araç 2013 ocakta 55.000 tlye bırakıyorlardı dsgsiz olanını şöyle bir durumda var euro artınca bütün firmalar zam yaptı euro düştü ortada indirim falan yok ilgincime gidiyor mesela
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

harun harun
    hrn27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

dandik 206+ aracımı 1 günde satmıştım . herşey alıcıya bağlı kismet işi bu işler... 30 binlik araba 32 bin istersen satamazsın
    2001 Ford Focus 1,6
    2012 Seat Leon 1,6 tdi cr style
    2011 Peugeot 206+ 1,4
    2011 Punto Evo fire active 1,4

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Ocak ayında bir arkadaş 36'ya civic aldı, geçen hafta 41'e sattı, piyasa garip doların yükselişi her şeyi etkiledi, seçime kadar da böyle devam eder, seçimden sonra normale döner diye düşünüyorum

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Piyasada temiz araba bulmakta sorun. Bence bununda etkisi var. Geçen hafta 3 araca baktık temiz diye. Biri km oynanmış. Diğerinin önden hasarı çıktı perde hava yastığı filan patlamış. Birininde motoru yağ yakıyor. Haliyle aracı gerçekten temiz olan vatandaşta ederinin üstünde fiyat biçiyor arabasına. Öncelikle aracım temiz, full + full gibi ibareler kullanan üç kağıtçıları piyasadan temizlemek lazım ki temiz araçlarada ederinde fiyat biçilsin.
    GP Dynamic MJeT
    2008

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Çeşitli internet sitelerinde piyasa şartlarını gözetmeksizin herkesin dilediği gibi fiyat belirlemesi de bence yükselişi ve tutarsızlığı tetikliyor.

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

byadrenalin, ibizo nun bagajını görmdim.açıp bakmadım sadece dışarıdan arka koltuğuna falan baktım.tavanınabaktım.arka cam koltuk kafalıklarıyla temas etti edecek.. o zaman ne kadar böyyük bir bagajı olduğunu o zaman anladım..haa önden dış görünüm güzel ama işte o kadar.

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

keşke araba değiştirmeyle sorunlar çözülseydi.

murat doğan
    mdoggan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34FU7446
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı parola1818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada temiz araba bulmakta sorun. Bence bununda etkisi var. Geçen hafta 3 araca baktık temiz diye. Biri km oynanmış. Diğerinin önden hasarı çıktı perde hava yastığı filan patlamış. Birininde motoru yağ yakıyor. Haliyle aracı gerçekten temiz olan vatandaşta ederinin üstünde fiyat biçiyor arabasına. Öncelikle aracım temiz, full + full gibi ibareler kullanan üç kağıtçıları piyasadan temizlemek lazım ki temiz araçlarada ederinde fiyat biçilsin.
    hocam haklısın.ben arabayı almadan birçok galeri gezdim ve araba satanlarla karşılaştım.60-70tl tramer ve hasar kaydına para verdim.bir o kadarda zaman ayırmıştım.
    hadi kayıtta pert kaydı yok diyelim ve serviste bu ortaya çıkıyor. inanmazsın telefonda tertemiz bin git diyen adamla buluşmaya gitmeden dur bide tramere bakim dedim arabada ağır hasarlı pert kaydı çıktı inanamadım.aradığımda ben bakmadım tramere diyor.araba piyasası at hırsızı denilen adamlarla dolmuş.o yüzden gerçekten temiz araba para ediyor.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

olay şu aslında:
    1-) ölücü çok var. benim 2013 ağustos'ta aldığım Punto Lounge'a (orjinal donanımın üstüne alarm ve cam filmi mevcut, showroom'dan öyle çıkardım) 40.250 TL verdim. Bire bir aynı fiyatı yazdım bir yıl sonra, adamlar bana fiyat çok 35 e ver alalım senden şeklinde mesajlar atıyorlardı. Bir arkadaşım (mahalle arkadaşım kendisi) abi denizli'ye getir 35 peşin vereyim dedi; adamı kırmamak için abi biraz daha çık dedim 35.500 vereyim dedi düşüneyim diyerek bıraktım. Hani olmadık şekilde insanlar ölü para vermeye çalışıyorlar.
    2-) Şu anda kimse elindeki aracı satmaya kalkmasın. Acayip derecede döviz hareketli ve piyasa belirsiz. Elden çıkarılmaya çalışılan araçlar elde kalacak, her yerde satılık araç ilanı olacak; normalden fazla. Bir de sıfır araç fiyatları yükseldiği için ikinci el fiyatları da yükseliyor; sıfır fiyatlarını baz aldıkları için. Bizdeki sıfır fiyatlarının da bir tırpanlanması gerekiyor ki araca gerçek değeri biçilsin. Ben Romanya'da benim aracın aynısını Türkiye'deki fiyatın 2/3'üne alabiliyorum; üstüne ekstradan skydome falan da koyarak. Üstüne bir de 1.3 Multijet 85 olarak çıkıyor (evet yanlış duymadınız 85 HP)
    3-) Bizde alman hastalığı çok olunca bu da oluyor maalesef. Fiat = Tofaş gözüyle bakıldığından kaynaklı olarak Fiat alınmaz deniyor; ama kimse bilmiyor ki Fiat bineklerin neredeyse hepsini İtalya'dan gönderiyor. Gidip Fiat'tan daha az donanımlı Opel'e Ford'a 5.000-10.000 TL aralığında fazla para vermeyi göze alıyor insanlar. Şunu diyebilirsiniz; aracın yalıtımı kötü konforu iyi değil bıdı bıdı...En donanımlı Fiat'ın konforunu yaşamayan bilemez, active'de de çok yorucu bir araç değildi mesela Grande Punto; ama lounge'un koltuklarına alışınca İstanbul'dan Yunanistan Taşöz adasına durmadan gidesim gelmişti; ancak tuvalet molası vermek durumunda kaldım

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı mdoggan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam haklısın.ben arabayı almadan birçok galeri gezdim ve araba satanlarla karşılaştım.60-70tl tramer ve hasar kaydına para verdim.bir o kadarda zaman ayırmıştım.
    hadi kayıtta pert kaydı yok diyelim ve serviste bu ortaya çıkıyor. inanmazsın telefonda tertemiz bin git diyen adamla buluşmaya gitmeden dur bide tramere bakim dedim arabada ağır hasarlı pert kaydı çıktı inanamadım.aradığımda ben bakmadım tramere diyor.araba piyasası at hırsızı denilen adamlarla dolmuş.o yüzden gerçekten temiz araba para ediyor.
    150 lira telefon faturası ödedim geçen yaz bu hasar sorgulama muhabbetinden. ☺ yukarıda bahsettiğim km oynanmış araç için internette km orjinal yazıyordu kağıthaneye gittim pendikten. 2007 gp araç. İzbe bi garajda yatıyor. Az sonra satıcı polis arabasıyla geldi. Polismiş kendisi ☺ neyse ordan tanıdık bi ustaya götürdük aracı zaten yolda belli etti kendini makine. 100 bin km yazıyor ekranda usta motoru biraz dinledi bu araç kaç binde dedi polis amcaya oda 100 dedi. Usta motora eğilerek kafasını çevirdi bu motor benim kulağıma 400 bini geçtim diye fısıldıyor dedi 😀 o an herif ben anlamam motordan filan demeye başladı fazla uzatmadan yol verdik gitti. Şimdi bu herifi kime şikayet edeceksin. En baştada dediğim gibi bu ve buna benzer herifleri piyasadan silebilsek sorun büyük ölçüde hallolur.
    GP Dynamic MJeT
    2008

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

33.180 e 20 12 de aldığım 1.4 multiair easy yi 10 gün önce 37 ye istanbula sattım 19000 km de idi sigara içilmeyen 800 tl hasar kaydı vardı sadece ufak bir çizik bence ederi buydu isteyen olursa noter satışının fotosunu koyabilirim

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

fire lar multijetten çok para ediyor gibi...ne iş yav...birde 4 yıl önce 17250 tl ye zor sattığımız
    2001 1,6 astra ya 31000 tl yazan malı kıymetliler var...

ÜMİT AYGAR
    uaygar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı genc78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piyasa anlaşılır gibi değil gercekten ben puntoyu veriyorum 21.5 a arabada tamam değişende var boyada var ama öyle ciddi bi kazası yok ama satamadım 2 aydır 24.5 dan basladım hala duruyor.pazar günü araba pazarındaydım yanımda 92 şahin vardı 9 milyar yazmıslar onun yanında 93 doğan l vardı 10 milyar istiyorlar biraz dolaştım sienalara falan 14-15 milyar istiyorlar benim arabayı ben bedavaya veriyormusum gibi geliyor
    hocam aracnzın ilanı var mı

Sayfa 2/2 İlkİlk 12