Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Linea kötü de punto neden iyi

mete gürler
    experoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

Standart Linea kötü de punto neden iyi

Lineanın kalitesiz kotu bir araç olduğu; ancak bunun hatchback modeli denebilecek Punto için ise Fiatın en kaliteli arabalarından biri ve tavsiye edilebilecek bir model olduğu...

Peki neden birbirlerine benzeyen bu iki modelden biri yerden yere vurulurken diğerine torpil geçilir?...

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Linea Türkiye'de Tofaş fabrikasında üretiliyor Punto modeli ise İtalya'da üretiliyor ikisinide yan yana koyduğunuzda kalite farklarını görebilirsiniz.Türkiye'de genelde şirket filo arabası konumunda olan linea bence kullanışlı bir aile arabası punto ise daha spor tasarımda ve bit tık daha öndeki kalitesi ile lineadan ayrılıyor.
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

Elvan Bey
    hoksi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 18

1-Yerli üretim
    2-Aynı motor daha fazla ağırlık
    Evvelden Bade-i Aşk İle Mestiz

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

kalitesi yakındır bence ama puntonun tipi şekli giugiaro amca sağolsun bambaşka.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

kalite olarak çok bir fark göremiyorum ben
    2007 G.punto 1.4 Fire Dinamic
    2008 G.punto 1.4 tjet Sport
    2011 Bravo 1.6 mjet sport style
    2012 Bravo 1.6 mjet S2 sport dual

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Eşimin şirket aracı Linea. Araç epeyce hor kullanılmış onu kabul ediyorum ama malzeme kalitesinden tutun da ses yalıtımına, yol tutuşundan işçiliğine kadar arada çok ciddi fark var. Ama bahsettiğim Linea, içi G.Punto gibi olanlardan, yeni nesillerden değil.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Linea Türkiye'de Tofaş fabrikasında üretiliyor Punto modeli ise İtalya'da üretiliyor ikisinide yan yana koyduğunuzda kalite farklarını görebilirsiniz.Türkiye'de genelde şirket filo arabası konumunda olan linea bence kullanışlı bir aile arabası punto ise daha spor tasarımda ve bit tık daha öndeki kalitesi ile lineadan ayrılıyor.
    Hangi kalitesi önde onu anlayamadım. Aracın içi de aynı. 2007 boş punto satıp 2011 boş linea kullanan biri olarak arasında fark göremiyorum. Hatta linea dizel olmasına rağmen daha sessiz, koltukları daha rahat. Puntonun ses sistemi daha iyi ama içeri fazla ses alıyor. Puntolarda izolasyon olarak evo dinamikler iyi ama diğerleri nasıl bilmiyorum. Yani ön torpido, kapılarda kullanılan malzeme punto ile aynı ki arada nasıl kalite farkı olsun?

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Linea C sınıfı dense de aslında boyutları ve yol tutuş kalitesi yönünden otomobil forum kullanıcıları tarafından b+ segment kabul edilen bir otomobil.Ne b segmenti boyutları ve kalitesinde ne de C segmenti boyut ve kalitesindedir.Bunun sebebi de torsiyon çubuğu bölümünden itibaren punto şasisi uzatılarak sedan haline getirilmiş bir araçtır.Eleştirilmesinin sebebi de budur.Lanse edildiği sınıf keriterlerini tam olarak karşılayamamaktadır.Puntodan bozma bir araç olduğu için uzun ince bir yapısı vardır.Süspansiyon sertliği de punto gibi olmadığından yol tutuş konusunda eleştiri almasına sebep olmaktadır.Genelde C sınıfı otomobiller 1780-1800 mm genişliğe sahipken linea'nın genişliği 1732 mm'dir.Aslında fiat'ın da C sınıf standartlarında piyasaya sürme gibi bir amacı olduğunu zannetmiyorum.Linea piayasaya çıkarken b sınıfı ve c sınıfı arasında bir sınıf ortaya çıkardı.Devamında da zaten 301 ve cıtroen c elıze gibi araçlar geldi.Puntoya gelecek olursak üretim amacı ile şasisi ve diğer kalite unsurları ile lanse edildiği sınıf standartlarını fazlasıyla karşılayan bir otomobildir.Yol tutuşu konusunda bu sınıfta fiesta ile birlikte en önde gelen modeldir.4065 mm uzunluğu ile bu sınıfın halen en uzun hb otomobilidir.Genişlik konusunda da sınıf standartlarındadır.Malzeme kalitesi yönünden de evo ile birlikte sınıf standardını karşılamaya başladı diyebiliriz.O yüzden punto iyi bir araba.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

10. Bu mesajı için 2 kişi ykaya1983'ye teşekkür etti:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Puntoyu da lineayı da aynı şartlarda kullanıyorum. Linea, puntodan farklı gelmedi hiç bana ki viraj kabiliyeti de aynı gibi. Aynı viraja, punto ile nasıl giriyorsam linea ile de aynı giriyorum. Garip gelen sadece linea daha çok sallıyor gibi ama işte birinden inip diğerine binerek denemek lazım.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Linea C sınıfı dense de aslında boyutları ve yol tutuş kalitesi yönünden otomobil forum kullanıcıları tarafından b+ segment kabul edilen bir otomobil.Ne b segmenti boyutları ve kalitesinde ne de C segmenti boyut ve kalitesindedir.Bunun sebebi de torsiyon çubuğu bölümünden itibaren punto şasisi uzatılarak sedan haline getirilmiş bir araçtır.Eleştirilmesinin sebebi de budur.Lanse edildiği sınıf keriterlerini tam olarak karşılayamamaktadır.Puntodan bozma bir araç olduğu için uzun ince bir yapısı vardır.Süspansiyon sertliği de punto gibi olmadığından yol tutuş konusunda eleştiri almasına sebep olmaktadır.Genelde C sınıfı otomobiller 1780-1800 mm genişliğe sahipken linea'nın genişliği 1732 mm'dir.Aslında fiat'ın da C sınıf standartlarında piyasaya sürme gibi bir amacı olduğunu zannetmiyorum.Linea piayasaya çıkarken b sınıfı ve c sınıfı arasında bir sınıf ortaya çıkardı.Devamında da zaten 301 ve cıtroen c elıze gibi araçlar geldi.Puntoya gelecek olursak üretim amacı ile şasisi ve diğer kalite unsurları ile lanse edildiği sınıf standartlarını fazlasıyla karşılayan bir otomobildir.Yol tutuşu konusunda bu sınıfta fiesta ile birlikte en önde gelen modeldir.4065 mm uzunluğu ile bu sınıfın halen en uzun hb otomobilidir.Genişlik konusunda da sınıf standartlarındadır.Malzeme kalitesi yönünden de evo ile birlikte sınıf standardını karşılamaya başladı diyebiliriz.O yüzden punto iyi bir araba.
    en güzel ve doğru tespitleri siz yapmışsınız sonuna kadar katılıyorum.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

saçma bi karşılaştırma. "lieanın hatchback modeli" değildir punto.
    jetta ve golf gibi. jetta'ya golfün sedanı derler ama bununla bitmiyor. çok çok farklı bir araç jetta.

Can gürer
    aaaa982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Bence tamamen algı yanilsamasi aynı markanın araçları ikisi de.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Tofaş'ın Fiat'ın en iyi fabrikalarından biri olduğunu unutmayalım.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

linea iyidir diesel se daha iyidir
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

SELİM KIRŞAN
    skirsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713
    Edilen teşekkür: 48

Bende hiçbir fark göremiyorum herşeyi ile aynı biri biri sedan diğeri değil. Yerli üretim demiş bazı arkadaşlar, ne zamandan beri araba üretmeye başladık Türkiye olarak. Parçalar yurt dışından geliyor burada TOPLANIYOR desek daha doğru olur. Kuzguna yavrusu şahin görünürmüş...

SALİM cinisli
    slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    linea c sınıfı dense de aslında boyutları ve yol tutuş kalitesi yönünden otomobil forum kullanıcıları tarafından b+ segment kabul edilen bir otomobil.ne b segmenti boyutları ve kalitesinde ne de c segmenti boyut ve kalitesindedir.bunun sebebi de torsiyon çubuğu bölümünden itibaren punto şasisi uzatılarak sedan haline getirilmiş bir araçtır.eleştirilmesinin sebebi de budur.lanse edildiği sınıf keriterlerini tam olarak karşılayamamaktadır.puntodan bozma bir araç olduğu için uzun ince bir yapısı vardır.süspansiyon sertliği de punto gibi olmadığından yol tutuş konusunda eleştiri almasına sebep olmaktadır.genelde c sınıfı otomobiller 1780-1800 mm genişliğe sahipken linea'nın genişliği 1732 mm'dir.aslında fiat'ın da c sınıf standartlarında piyasaya sürme gibi bir amacı olduğunu zannetmiyorum.linea piayasaya çıkarken b sınıfı ve c sınıfı arasında bir sınıf ortaya çıkardı.devamında da zaten 301 ve cıtroen c elıze gibi araçlar geldi.puntoya gelecek olursak üretim amacı ile şasisi ve diğer kalite unsurları ile lanse edildiği sınıf standartlarını fazlasıyla karşılayan bir otomobildir.yol tutuşu konusunda bu sınıfta fiesta ile birlikte en önde gelen modeldir.4065 mm uzunluğu ile bu sınıfın halen en uzun hb otomobilidir.genişlik konusunda da sınıf standartlarındadır.malzeme kalitesi yönünden de evo ile birlikte sınıf standardını karşılamaya başladı diyebiliriz.o yüzden punto iyi bir araba.
    +1907

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi kalitesi önde onu anlayamadım. Aracın içi de aynı. 2007 boş punto satıp 2011 boş linea kullanan biri olarak arasında fark göremiyorum. Hatta linea dizel olmasına rağmen daha sessiz, koltukları daha rahat. Puntonun ses sistemi daha iyi ama içeri fazla ses alıyor. Puntolarda izolasyon olarak evo dinamikler iyi ama diğerleri nasıl bilmiyorum. Yani ön torpido, kapılarda kullanılan malzeme punto ile aynı ki arada nasıl kalite farkı olsun?
    İki aracı değerlendirmeye kullanılan cam markalarından başlayabilirsiniz mesela

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

İki aracı değerlendirmeye kullanılan cam markalarından başlayabilirsiniz mesela
    Buyrun başlayalım. Lineada tamcam var, Araç Bursa'da üretildiğinden cam markası da Türk firmasının kalitesiz mi şimdi? Ya da puntoda çiftcam var da lineada mı tek, ya da puntoda özel bir cam kullanılıyor da biz mi bilmiyoruz. Puntoda üretildiği yıllarda arka kapı açma gergileri sorunluydu ama lineada böyle bir sorun olmadı hiç, amortisör takozları puntoda da lineada da sorun. Bindiğin arabanın ne olduğunu biliyorum kaldı ki kardeşi olan lineayı tercih ettim aracını övmene gerek yok.

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buyrun başlayalım. Lineada tamcam var, Araç Bursa'da üretildiğinden cam markası da Türk firmasının kalitesiz mi şimdi? Ya da puntoda çiftcam var da lineada mı tek, ya da puntoda özel bir cam kullanılıyor da biz mi bilmiyoruz. Puntoda üretildiği yıllarda arka kapı açma gergileri sorunluydu ama lineada böyle bir sorun olmadı hiç, amortisör takozları puntoda da lineada da sorun. Bindiğin arabanın ne olduğunu biliyorum kaldı ki kardeşi olan lineayı tercih ettim aracını övmene gerek yok.
    üstad ben aracımı mı övdüm ben fiatı tamamen seven birisiyim, sırf müşteri hizmetlerinden memnun olduğum için fiat markası harici araç almayı düşünmüyorum, ben linea kötü demedim ki, lineaya cam tavan koysunlar alırım binerim de, siz benim bu konuya olan yaklaşımı mı tamamen yanlış anlamış vaziyettesiniz. Tamcam kötü olmayabilir ama bir pilkington değil anlatabiliyo muyum. Benim puntodan önceki aracımda uno hobby idi yani tamamen fiatsever birisiyim, kendi aracımı övmemi istersen ayrıca överim seve seve hiç problem değil. Fakat kabullenmeniz gereken birşey var, linea Türkiye'de üretiliyor diye, aynı parçalardan üretiliyor diye lineaya kötü demedim ben, malzemeden çalma konusu mevcut maalesef, aynı saftayız bunu unutmayın.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

üstad ben aracımı mı övdüm ben fiatı tamamen seven birisiyim, sırf müşteri hizmetlerinden memnun olduğum için fiat markası harici araç almayı düşünmüyorum, ben linea kötü demedim ki, lineaya cam tavan koysunlar alırım binerim de, siz benim bu konuya olan yaklaşımı mı tamamen yanlış anlamış vaziyettesiniz. Tamcam kötü olmayabilir ama bir pilkington değil anlatabiliyo muyum. Benim puntodan önceki aracımda uno hobby idi yani tamamen fiatsever birisiyim, kendi aracımı övmemi istersen ayrıca överim seve seve hiç problem değil. Fakat kabullenmeniz gereken birşey var, linea Türkiye'de üretiliyor diye, aynı parçalardan üretiliyor diye lineaya kötü demedim ben, malzemeden çalma konusu mevcut maalesef, aynı saftayız bunu unutmayın.
    Alıntından dolayı yanlış anladım sanırım kusura bakma. Benim branşım elektrik, elektronik, mekanik. Cam konusu konusunda hiç bir fikrim yok fakat olaya birde şöyle bakalım puntoya tamcam koysalar kalitesi mi düşecek? Cam çizilme derseniz puntonun da camı çiziliyor lineanın da. Punto ve lineanın elektroniği yani kontrol üniteleri, delphi ve magneti marelli bu konuda farkları yok. Motor zaten aynı, teyp konsol vs. Yani şunu demek istiyorum 2 araç da aynı aralarında fark yok. Eğer linea punto görüntüsünde olmuş olsaydı biri iyi biri kötü diye konu açılabilir miydi? Ya da şöyle sorayım focus hb iyi sedan neden kötü diye konu açılabilir miydi? Açılmazdı. 2 araç da aynı biri diğerinin sedanı o kadar. Şimdi punto linea konusuna dönecek olursak, 2007 active punto ses izolasyonu ile 2011 linea dizel ses izolasyonu arasında fark var linea daha iyi ancak 2011 evo dinamik ile 2011 linea active plus da evo daha sessiz, üst donanım lineaya binmediğim için kıyaslama yapamayacağım ama benim araçtan daha sessizdir diye düşünüyorum.
    Konu halils2 tarafından (13/02/2015 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/3 123 SonSon