12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: İkinci el otomobil fiyatlarının düşeceği tarih

AHMET Ş.
    Medii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Standart İkinci el otomobil fiyatlarının düşeceği tarih

Bu kurun fiyatlara er ya da geç yansıyacağını kaydeden Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, "Fiyatlarda indirim kiminde çok kiminde daha az olacaktır. 2015 modeller henüz gelmedi. Şubat ayıyla birlikte gelecek araçlarda fiyatlarda düşüş olabilir. Ancak asıl ikinci el fiyatları çakılıyor. Bu alan sıfır araçları takip ediyor. Fiyatlar düşecek beklentisiyle ikinci el fiyatları inmeye başladı bile" açıklamasını yapıyor. Doğuş Otomotiv CEO'SU Ali Bilaloğlu ise Euro kurunun TL karşısında ne kadar düşük kalacağına ilişkin gelişmelerin takip edildiğini belirterek, "Nasıl Euro arttığı zaman fiyatlar hemen artmazsa düştüğü zamanda bu hemen fiyatlara yansımaz. Süreci yakından takip ediyoruz" dedi.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

sıfır araç fiyatları düşmeyeceği gibi 2nci el de düşmez, bahar da geliyor.
    öylesine demeç vermiş gibi geldi.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

türkiyede artık kolay kolay birşeyler ucuz olmaz.dünyanın en pahalı yakıt fiyatlarında başlardayız.hal böyle olunca aç kalan zenginlerin karnını doyurmaya da pek meyilliyiz.mesela gider almanın yüzüne bakmadığı arabaya kamyon parası verir bineriz.şanzıman göçünce ona da para veririz.ama alman arabasıdır ya, yedirmeyiz.isyan la isyan....

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

şu an şubattayız iki ay sonra havalar güneşli olacak bahar gelecek yaz gelecek bu böyle gelmiş böyle gider şu anki 2. el fiyatları belki %5 hatta %10 /%15 bile artar model ve yıla göre zaten yüksek ona katılıyorum ama hani bu açıklama kışa doğru son bahara doğru ya da yıl sonuna yakınken derken açıklansa hani bir nevze derim. Dün bir arkadaş otomatik 2000 model golf alacak 23 Bin tl fiyat veriyor sahibi 24.250'Den en fazla 23.900 TL. ye iniyor babası kabul etmiyor almıyorlar yani araç 2000 hani golf olsa ne yazar fiyata bak?

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Eskiden fiyatlar düşer diyordum ama artık düşeceğine inanmıyorum.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an şubattayız iki ay sonra havalar güneşli olacak bahar gelecek yaz gelecek bu böyle gelmiş böyle gider şu anki 2. el fiyatları belki %5 hatta %10 /%15 bile artar model ve yıla göre zaten yüksek ona katılıyorum ama hani bu açıklama kışa doğru son bahara doğru ya da yıl sonuna yakınken derken açıklansa hani bir nevze derim. Dün bir arkadaş otomatik 2000 model golf alacak 23 Bin tl fiyat veriyor sahibi 24.250'Den en fazla 23.900 TL. ye iniyor babası kabul etmiyor almıyorlar yani araç 2000 hani golf olsa ne yazar fiyata bak?
    15 yaşında arabaya o parayı vermek için gerçekten o marka ve modele aşık olmak falan lazım. 23 binlira için atıyorum ayda 500 lira kenara koymak için çabalasan 46 ay yaklaşık 4 sene yapar. 4 sene heves et para biriktir alabileceğin araçlar ortada işte.
    See you in the future, if there is one...

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı darktiger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 yaşında arabaya o parayı vermek için gerçekten o marka ve modele aşık olmak falan lazım. 23 binlira için atıyorum ayda 500 lira kenara koymak için çabalasan 46 ay yaklaşık 4 sene yapar. 4 sene heves et para biriktir alabileceğin araçlar ortada işte.
    bu arkadaş dün telefon açmış tamam en son 23.500 vereyim son para cebimdeki diye adam 24.250 yapmış 25.250 ilanı yukarı çekmiş bana sordu olum hasta mısın nesin başka arabamı yok dedim tabii zevk meselesi ama hani bana göre hastası olacak araçlar bence premium araçlar şu golfü almanyada adam yerine koymazlar bizde bulduğu değere bak vazgeçti git dedim aynı fiyata
    2007-2008 honda city ler var tamam tipsiz ama içi gayet güzel biri 2000 biri 2007/2008 ki vw otomatik ve dsg sıkıntı verme riski var honda da pek bu ihtimal yok para onun ama ben kesinlikle mantık yürütür city alarım

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fiyat falan düşmez abi. sıfır hadi belki. ikinci elde asla olmaz bundan sonra. giderek de yükselir. ben inanıyorum 5 sene sonra 22 liralık puntolar 30 lira olacak.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

ya arkadaşlar, 2nci el elbette yükselecek.
    her sene %10 enflasyon demek her araç her sene %10 değer kaybediyor demektir.
    30binlik araç seneye 31 olunca sizin gözünüzde değer kazanmış ama alakası yok. o halde bile zaten değer kaybediyor.
    lafınız varsa enflasyona ve vergi sistemine edin.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı mrbleeeed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar, 2nci el elbette yükselecek.
    her sene %10 enflasyon demek her araç her sene %10 değer kaybediyor demektir.
    30binlik araç seneye 31 olunca sizin gözünüzde değer kazanmış ama alakası yok. o halde bile zaten değer kaybediyor.
    lafınız varsa enflasyona ve vergi sistemine edin.
    Tabii ki enflasyon ve vergi sistemi ebe nikahına kadar gitti. Ama türk insanının ikinci eldeki avantajcılığı da var. 20 bine aldığı arabayı 6bin karla satmaya çalışıyor. Bu sene geçti tamam ama önümüzdeki yıllarda ikinci el piyasası kilitlenecek bence. Millet araba satamayacak hale gelecek. Şu an passat için sıra beklemek istemeyen vatandaş,bin kilometre yürümüş Passata 0 fiyatından 5bin 7bin daha fazla para veriyor. Bu sonsuza kadar gidemez böyle.

Vergi,enflasyon artıyor. TL'nin değeri düşük dövizlere nazaran. Ama maaşlar,kazanç aynı. Hayat pahalılaşıyor,maaş sabit kalıyor..
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Aralık ayından beridir türkiyeden taşındığım için kalan paramı çıkarmaya uğraşıyorum. Nakit olarak 10.000 EUR'dan fazla nakit taşımaya izin vermiyorlar Avrupa Birliği'nde. Şu sıralarda açıklamaları ve ekonomik durumu takip ediyorum Türkiye'de ve bildiğiniz evlere şenlik durumda. EURO aldı başını gitti, yabancı sermaye çıkış yapıyor Türkiye'den. Her şeyi ithal ettiğimiz için araç bazında fiyatlar alır başını gider söyleyeyim. TL git gide değer kaybediyor zaten, her ne kadar Türkiye'de enflasyon yok desek de bunlar sadece gösterge ve kalem oyunlarından ibaret maalesef. Avrupa'dan araç ithalatını açarlarsa eğer, ki bu durumda Türkiye'nin AB üyeliği için ciddi adım atılmış olur, o zaman fiyatlar nasıl aşağıya iner nasıl gerçek fiyatlara döner görün derim. En son TFF nin açıkladığı yerli kuralı konusu örnektir buna.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Can gürer
    aaaa982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Kisin araç fiyatları düşer dediler yaza göre 3.000 tl fazla en az ikinci eller