15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Opel Astra 2006 Twinport Enjoy otomatik Punto Evo Fire Dinamik 2010 otomatik

ONUR ŞANLI
    onursan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Opel Astra 2006 Twinport Enjoy otomatik Punto Evo Fire Dinamik 2010 otomatik

Arkadaşlar selamlar öncelikle İsmim onur foruma Kemal AKKAN arkadaşın yönlendirmesiyle konu açmak istedim Kısmetse ben yeni bir araba alacagım fakat opel astra enjoy twinport otomatik 2006 model ile 2010 fiat punto evo fire dinamik otomatik model arasında kaldim karşılastirma yapıp cevap yazarsanız sevinirim ikisinin fiyatida yaklaşık ayni opel 30.000 istiyor punto 31.000 istiyor normalmi fiyatları bununla ilgilide cevap yazarsaniz sevinirim Ankarada ikamet ediyorum yorumlarınıza ihtiyacım var saygılar

KEMAL AKKAN
    afgankurdu kemalakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184
    Edilen teşekkür: 16

Arkadaşlar onur arkadaş benim yönlendirmemle burda üye olmuş olup almak istediği iki araç arasında kalmıştır doğru yorumlarınızla onu yönlendirirseniz memnun olurum aracı genel olarak şehir içi kullanıcak ve donanımlı ve güvenli bir araç olması önemli ayrıca yakıt ve konfor bakımındanda iyi olması lazım ben punto evo dedim fakat başka bir arkadaşı 2006 model opel astra satıyor buna istinaden artılarını eksilerini yazarsanız memnun olurum

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut Aktaş
    blackpunt006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    1810
    Edilen teşekkür: 35

35'e dizel otomatik punto düşünürseniz ben satıyorum. yakıt/performans açısından fire motorlu evodan daha iyidir.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

astra kullanıcısıyım..yakıt düşük olsun kasa büyüklüğü yada segment çok önemli değil dersen evo..ama yok yakıt hallederim segment bir üst olsun daha kaliteli olsun dersen astra..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı onursan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar öncelikle İsmim onur foruma Kemal AKKAN arkadaşın yönlendirmesiyle konu açmak istedim Kısmetse ben yeni bir araba alacagım fakat opel astra enjoy twinport otomatik 2006 model ile 2010 fiat punto evo fire dinamik otomatik model arasında kaldim karşılastirma yapıp cevap yazarsanız sevinirim ikisinin fiyatida yaklaşık ayni opel 30.000 istiyor punto 31.000 istiyor normalmi fiyatları bununla ilgilide cevap yazarsaniz sevinirim Ankarada ikamet ediyorum yorumlarınıza ihtiyacım var saygılar
    Öncelikle hoşgeldiniz, umarım hakkınızda hayırlısı olur. Sormuş olduğunuz 2 araç da birbirinden tamamen farklı segment ve özelliklerde olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Bana kalırsa eskinin en iyisini almaktansa yeninin kötüsünü almak daha mantıklı. Neden derseniz: Bu aracın motoru, kasası, elektik-elektronik aksamları (beyinler) vs daha eski muhtemelen de kmsi diğerine göre daha yüksek. Ayrıca opel astralarda bahsettiğiniz h kasalarda kapı soketleri, elektrik tesisatında çok çabuk arıza meydana geldiği söylenmekte. Forumda İZEM nickli çorludan Gürkan abi var kendisi şuan 2010 evo dinamik kullanıyor ve oldukça memnun Astra mı evo mu dediğimde tereddütsüz evo diyor . Kemal Bey in ve sizin yazmış olduğunuz kriterlere bakacak olursak sonuç evo. Astra 1,6 benzinli motor ş.içi hele bir de trafikli bir ortamda 9-10 lt altında kalacağını sanmıyorum. fire evo ile tahmini 7 7,5 lt lerle gezersiniz. Yalıtım olarak astrayı aratmaz sanırım deneme fırsatım olmadı hiç. Bagaj çok lazım değilse evodan yana sıkıntı çekmezsiniz.
    Kısacası her 2 araç da otomatik olduğundan şanzıman dışında evoda sıkıntı yaşamazsınız, hele bir de dinamik kitli dolu bir evoysa tadndan yenmez (mümkünse manuel alım). Eğer durumunuz müsaitse 2013 puntoları tavsiye ederim. Ön göğüs ve jantlar daha hoş.

8. Bu mesajı için 2 kişi halils2'ye teşekkür etti:

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

ben size kesinlikle astrayı öneriyorum 2kere astra sahibi oldum hb ve h sedan kasa. sedanı sıfır almıştım yakıtı fazla geldiği için sattım. konfor güven hacim özellikle bagaj astrada çok daha iyi yakıtı puntoyu geçer ama fiatta karşılaşacağınız arıza-değer kaybıyla kafa kafaya geleceğini düşünüyorum cebinizden çıkacak paranın. kronik sorunlarıda araştırıp siz karar verin derim kablomu direksiyonmu , kapı soketlerimi şanzımanmı

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

KEMAL AKKAN
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldiniz, umarım hakkınızda hayırlısı olur. Sormuş olduğunuz 2 araç da birbirinden tamamen farklı segment ve özelliklerde olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Bana kalırsa eskinin en iyisini almaktansa yeninin kötüsünü almak daha mantıklı. Neden derseniz: Bu aracın motoru, kasası, elektik-elektronik aksamları (beyinler) vs daha eski muhtemelen de kmsi diğerine göre daha yüksek. Ayrıca opel astralarda bahsettiğiniz h kasalarda kapı soketleri, elektrik tesisatında çok çabuk arıza meydana geldiği söylenmekte. Forumda İZEM nickli çorludan Gürkan abi var kendisi şuan 2010 evo dinamik kullanıyor ve oldukça memnun Astra mı evo mu dediğimde tereddütsüz evo diyor . Kemal Bey in ve sizin yazmış olduğunuz kriterlere bakacak olursak sonuç evo. Astra 1,6 benzinli motor ş.içi hele bir de trafikli bir ortamda 9-10 lt altında kalacağını sanmıyorum. fire evo ile tahmini 7 7,5 lt lerle gezersiniz. Yalıtım olarak astrayı aratmaz sanırım deneme fırsatım olmadı hiç. Bagaj çok lazım değilse evodan yana sıkıntı çekmezsiniz.
    Kısacası her 2 araç da otomatik olduğundan şanzıman dışında evoda sıkıntı yaşamazsınız, hele bir de dinamik kitli dolu bir evoysa tadndan yenmez (mümkünse manuel alım). Eğer durumunuz müsaitse 2013 puntoları tavsiye ederim. Ön göğüs ve jantlar daha hoş.
    Halis Arkadaş teşekkürler yazıların için tespitlerinde haklısın yani eski araba eskidir yeni yenidir artı ben bir cok model arabaya bindim en son peugeot 308 vardı inan opelden daha donanımlı ve seriydi fakat kütük gibi bir arabaydı bi türlü rahat edemedim.Agustos 2014 te 2010 model fire dinamil evı aldım otomatik lpg li inan 6 ay bindim 6000 km yol yaptım ve 1 tl masrafım olmadı sonrasında iyi bir teklifle takas ettim 2000 model bora ile üste para aldım boraya bindim bir iki hafta ve tekrar puntoyu aramaya başladım çünkü alışkanlık yaptı gerek kalitesi gerek sorunsuzluğu olsun fazla sürmeden 2011 model Punto evo My life Dualogic Lpg li aracımı tekrar aldım ve biniyorum binmeyede devam edicem şehir içinde arı gibi girip cıkmadığı yer yok uzun yoldada rahat ne peugeotu aradım nede citroen c4 ü okadar hantal geldiki o arabalarım bana bunların yanında anlatamam diycem oki onur için en iyi araba punto evo dur o satamam felan diye düşünüyor ama hiç öyle değil 1 haftada araba elinden cıkar yeterki fiyat doğru olsun

12. Bu mesajı için 2 kişi kemalakkan'ye teşekkür etti:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Mert34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben size kesinlikle astrayı öneriyorum 2kere astra sahibi oldum hb ve h sedan kasa. sedanı sıfır almıştım yakıtı fazla geldiği için sattım. konfor güven hacim özellikle bagaj astrada çok daha iyi yakıtı puntoyu geçer ama fiatta karşılaşacağınız arıza-değer kaybıyla kafa kafaya geleceğini düşünüyorum cebinizden çıkacak paranın. kronik sorunlarıda araştırıp siz karar verin derim kablomu direksiyonmu , kapı soketlerimi şanzımanmı
    Arkadaş manuel şanzuman alsın yine arızası 2006 astradan az olur. 1 kere zaten 2 araç da otomatik ve dualogic olduğu için arıza çıkma ihtimalleri aynı. Kablo mu direksiyon mu kısmına gelince opelin servisinde kablo değişimini 5 10 tl ye yaptırabileceğini sanmıyorum. Ha fiatın direksiyonu derseniz, servis sıkıntı çıkartmazsa zaten kronik arıza kapsamından değişiyor. Sıkıntı çıkarsa da THD vasıtasıyla hakkını arayabilir. Sağı solu kurcalanmamış, her şeyiyle orjinal 2 araç da olsa opel 4 yaş yaşlı. Genele bakıldığında 10 yıl olan malzeme ömrünün opelde 1 yılı, fiatta 5 yılı kalacak. Benim için yeni her zaman eskiden iyidir, ama son kararı alıcı verir.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı kemalakkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halis Arkadaş teşekkürler yazıların için tespitlerinde haklısın yani eski araba eskidir yeni yenidir artı ben bir cok model arabaya bindim en son peugeot 308 vardı inan opelden daha donanımlı ve seriydi fakat kütük gibi bir arabaydı bi türlü rahat edemedim.Agustos 2014 te 2010 model fire dinamil evı aldım otomatik lpg li inan 6 ay bindim 6000 km yol yaptım ve 1 tl masrafım olmadı sonrasında iyi bir teklifle takas ettim 2000 model bora ile üste para aldım boraya bindim bir iki hafta ve tekrar puntoyu aramaya başladım çünkü alışkanlık yaptı gerek kalitesi gerek sorunsuzluğu olsun fazla sürmeden 2011 model Punto evo My life Dualogic Lpg li aracımı tekrar aldım ve biniyorum binmeyede devam edicem şehir içinde arı gibi girip cıkmadığı yer yok uzun yoldada rahat ne peugeotu aradım nede citroen c4 ü okadar hantal geldiki o arabalarım bana bunların yanında anlatamam diycem oki onur için en iyi araba punto evo dur o satamam felan diye düşünüyor ama hiç öyle değil 1 haftada araba elinden cıkar yeterki fiyat doğru olsun
    Rica ederim. Müsadenizle bir düzeltme yapayım ismim Halil Halis değil.
    Punto varken 1,4 307 si olan arkadaşımda puntonun çok seri olduğunu söylemişti, hatta 1 sefer kalkmıştık bayağı geri kalmıştı. Arkadaşınız eğer temiz evo veya 2013 lounge alırsa ciddi ciddi her anlamda tatmin olmuş bir şekilde gezer o araçla. Benim 2. çocuk gelmeseydi 2013 lounge a niyetim vardı ama kısmet lieayaymış o da dizel diye active plus aldık ya neyse. Kendime ait lüks araçlarım olmadı hiç ama etrafımda hep iyi arabalar oldu. Hani onlarla kıyasladığımda punto gerçekten sınıfında oldukça iyi, donanım olarak da arıza olarak da. Bazı arkadaşlar kızacak belki bana çok övüyorum diye ama bilinçsizce ellenmemiş bir punto bakımını yaptırdıktan sonra uzun yıllar arabacılık yapar bilinçli bir kullanıcıya. Puntoların arızası direksiyonu şanzumanı deniliyor ama bunların birer makina birer araç olduğu unutuluyor sanırım. Allah (cc.) ın bile yarattığı insan oğlu bile hastalanıyorsa, insanoğlunun üretmiş olduğu makineler neden arıza yapmasın? Çoğu işin içinde olmadığından; araba arıza yaptığı zaman bu araba yaramaz mantığıyla konuşuyor. Halbuki bugün bakıldığında hemen her markanın modelinin arıza yapmayan bir aracı yok. Puntonun direksiyonu 2500 yl çok pahalı diyorlar. 2011 senesinde 2006 polosu olan bir arkadaşım direksiyon sorunu yüzünden(tam anlatmadı sadece direksiyon kutusunda sorun var dedi)4500 5000 tl masraf çıkardıkları için arabasını sattı. Ne hikmetse vw grubunun araçları arıza yaptığında hiç dillenmiyor sanki sümen altı oluyor. Lüleburgazda bayiden 0 km alınan insignia 1,6 turbo araç üretim hatalı, servis araç üzerindeki tüm beyinleri sensörleri değiştiriyor arıza giderilemiyor, en son motor değiştireceklerini söylemişti arkadaş ama akıbeti ne oldu bilmiyorum. Geçen ay 2015 jetta bayiden alındığı gün arıza yapıp yolda kaldı diye konu açıldı, arkadaş geri dönüş yaptı mı bilmiyorum ama konu ortada yok. Vw nin dsg sini servis sadece söküp toplamak için 5bin liralar telafuz ediliyor dh de ama konu çok uzamıyor. İş fiata geldiği zaman çok kötü araba yapıyor deniyor. Böyle bir şey yok arkadaş. %0 hatayla kimse üretim yapamaz zaten arızalar illa olacak bu herkes için geçerli. Ama konuya yaklaşma şekli önemli. Çok örnek verdim ama bunlar başımdan geçen ya da okuduklarımdan olduğu için arkadaşlara bilgi veya örnek olsun diye söylüyorum: dayı oğlunda 2001 corolla var, o kadar mekanik olduğu halde onun da kornası arıza yapmıştı, kolu söküp arkadaşa götürdüm fiatta nasıl makara varsa Toyotoda da aynı şerit kablodan var, aynı şekilde kopmuş arkadaşa götürüp yaptırdık mesela taktık 1 sene olacak hala kullanıyor. E 2001 toyota makarası kopuyor 2006 puntonun kopunca sorun oluyor ama tabii toyota 5 yaş yaşlı dimi . Neyse uzatmayım fazla. Hayırlısı olsun arkadaşınız için.

16. Bu mesajı için 3 kişi halils2'ye teşekkür etti:

KEMAL AKKAN
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184

saolun mesajınız için kusura bakmayın isminizi yanlış yazdığım için ayrıca özür diliyorum.Tüm tespitlerinizde haklısınız gerçektende olan olaylar aynen böyle şekilleniyor tüm markalarda sorunlar var BMW bile daha 30 bin km dizel motorlar keçelerden yağ atıyor nazik kullanılması gerekli durumlar var düşünün artık kaldıki fiat kaldıki punto arızalanmasın uygun fiyatlı lüx donanım suan bu fiyata puntoda var o paraya bu araba

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı kemalakkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saolun mesajınız için kusura bakmayın isminizi yanlış yazdığım için ayrıca özür diliyorum.Tüm tespitlerinizde haklısınız gerçektende olan olaylar aynen böyle şekilleniyor tüm markalarda sorunlar var BMW bile daha 30 bin km dizel motorlar keçelerden yağ atıyor nazik kullanılması gerekli durumlar var düşünün artık kaldıki fiat kaldıki punto arızalanmasın uygun fiyatlı lüx donanım suan bu fiyata puntoda var o paraya bu araba
    Estağfirullah özer ne demek, düzeltme yapmak istedim sadece.
    Punto parasına göre iyi araba, şahsen hiç sıkıntım olmadı daha doğrusu yapılamayacak bir arızası olmadı bana.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Karaca
    karaca209 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı blackpunt006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    35'e dizel otomatik punto düşünürseniz ben satıyorum. yakıt/performans açısından fire motorlu evodan daha iyidir.
    Aracın İlan numarası var ise yazabilirmisiniz.

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

Dizel puntodan dizel astra ya geçmiş biri olarak tereddütsüz astra derim. 2010 model 1.4 fire 77hp 201 puntoya binmektense 2006 1.6 astrayı tercih ederim, heleki dizel astra olursa hiç düşünmeyin derim

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

fiat ın duallogic i ile opel in easy tronic şanzımanı çok faklı değil prensip olarak aynı ve arıza vs. hemen hemen aynı bu arada zaten tripntonik olan her şanzımna aynı arızayı vermekte vw grubunun meşhur dsg si bile öyle çok arıza veriyor ki bu kullanıcı ve şans meselesi

Aykut Aktaş
    blackpunt006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    1810
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı karaca209 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın ilan numarası var ise yazabilirmisiniz.
    189090210