Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Modifiyeli Arabadan Nefret Ediyorum.

Çağatay KURT
    mcagataayk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 8

Bence siz kendi arabasında modifiye olduğunu sanan etiketcilerin arabasindan nefret ediyorsunuz.Benim şahsi gorusum arabam benden izler tasimali,diğerlerinden farklı olmali ve bi ortama girildiğinde "aha Çagatayın arabası" dedirtmeli.

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başlık belki bazı arkadaşların canını sıkmış olabilir ama zaten yazımda da yazdım zevkler ve renkler tartışılmaz şahsi görüşüm diye.Aracı alırken zaman sıkışık olduğu için tam inceleyemedim.Zaten akşam olduğu için expertizden anca çıkabildim.Bu kadar modifiye olduğunu bilseydim zaten almazdım.Geçekten benim gördüğümü siz de görseydiniz bana hak verirdiniz.Çünkü sırf modifiye için aracın oynanmadık yerini koymamışlar.Kurt parçalamış gibi kimi plastikleri çatlatmışlar kiminin tırnağını kırmışlar.Sırf torpidoya led koymak için torpidonun iç bölmesini söküp geri takmamışlar.Bagaja led çekerken koltuk arkasındaki plastiklerin tırnaklarını kırdıkları için plastikler ayrık gözüküyor.Bagajdaki ledlerin hepsini söküp fırlattım.Arkaya anfi takmak için aracın tabanından 5 kilo kablo çekmişler ve teybin bağlantısını söktükleri için ses gelmiyordu.Bugün teybin kablolarını güzelce bağlattım.Anfi için ne kadar kablo çekilmişse hepsini söktürüp attım.Bugün en son işim spoileri söktürmek oldu.Plastikleri slikonla yapıştırdım.Yarın da aracın davlumbazlarına el atacağım.Araba bana geçince hantallığından kurtulup kendine geldi.

Valla alınmayın arkadaşlar ama modifiye nasıl yapılırsa yapılsın eğer bir aracın bendeki gibi birçok yerine modifiye yapılmışsa kesin aracın bazı aksamlarına zarar verilmiştir.Bu yüzden asla bundan sonra modifiye hastası olanların aracını almam.

Bu sizin araca özel bence. Sizin araç bahsettiğiniz gibiyse nefret etmeniz normal. Aracın içine etmiş diyebilirim. Allah kaza bela vermesin ama göze gelecek diye kendi aracımdan korkuyorum.

Halk tabiri ile etiket durumda Çünkü her şeyini olabildiğince orjinalliğini bozmadan yapmaya çalıştım. Sonuçta ek aksesuar olarak, tampon ekleri, marpiyel, spoiler falan bunlar yetkili serviste satılmakta. Yani orjinal bir parça olmasa aksesuar olarak satılmaz öyle değil mi.. Benim araç active. Aldığımda sis farı yoktu, ayna kapakları ve kapı kolları gövde rengi değildi. Yani fiat 3-4 kuruş kar edeceğim diye bunları gövde rengi yapmamış. Biz bunlarla oynuyoruz. Yani kendimiz gövde rengi yapmaya çalışıyoruz. Sis farı takıyoruz. Bunlar asla orjinalliği bozan, sizin gözünüzde kötü modifiyeye girmiyor.

Bahsettiğiniz şekilde aracın altından 5 kilo kablo geçmesini zaten kimse kabul etmez. Bakkaldan peynir ekmek almıyorsunuz. Araba işi aceleye gelmemeli. Siz kendiniz kabullenmişsiniz

mehmet mehmet
    mehmet mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zevkler ve renkler tartışılmaz ama benim şahsi görüşüm aracın orjinalliğini değiştirmek adına ve aracın orasını burasını söküp bir yerle delik açarak vs yapılan modifiyelerden nefret ediyorum.Bu şekilde düşünmeme yeni aldığım araç sebep oldu.Araç güzel ama modifiyeler aracı bozmuş.Bana göre yapılan bazı modifiyeler inanın orjinal halinden kat kat daha kötü yapıyor.Gerçekten merak edyorum;

1-Neden insan aracın önünde ve arkasında bulunan logoları folyo ile kapatır?Fıat markasından mı utanıyorlar?

2-Arka farların neresi kötü ki siyah folyo ile karartılıyor?

3-Neden orinal pedal takımı varken sırf spor gözüksün diye papuç büyüklüğünde pedallar neden araca takılır?

4-Aracın orinal ışıklandırması varken beyaz led ışıklandırma yapma adına neden aracın orası burası sökülüp yapıştırılarak,bazen plastikler kırılarak orjinal tesisatla oynanır?

5-Bagaj üzerine araç yakıtını etkiliyebilecek kocaman spoiler neden takılır?(Sökmeye kalksan sökülmesi mesele)

Yukarıda yazdığım 5 modifiyeden üçünü aracı aldığımın üçüncü günü söküp attım.Spoileri de sökeceğim.İç aydınlatmaları eski haline getirmek bayağı zor.
    Aynen bende sana katılıyorum ve modifiyeli araç bana hiç cazip gelmiyor.Herşeyin sadesi daha güzel tabiki bana göre. Modifiye seven arkadaşlara da saygı duyarım ama güvenliği tehlikeye düşürecek şekilde olması gerçekten sıkıntılı.

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence Türkiye deki profesyonel olmayan modifiyeden nefret ediyorsunuz..
    hocama katılıyorum bizde modifiye : led, ses sitemi birde benzin kapağında çişini yapan çocuk stickerı olarak biliniyor nedense ledleri bende hiç sevemedim aracın içinin biraz karanlık olması lazım neden ışıklandırıyorlar minibüsler gibi anlamıyorum sizin torpidonuz gibi mesela

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

türkiyedeki yaygın olan modifikasyon anlayışından bende nefret ediyorum.. ama gerçekten estetikten anlayan, işi bilen adamlar da var. mesela:

https://www.youtube.com/watch?v=C9hUx3DR6cc

asıl güzel işleri de avrupa yapıyor, buyrun:

Lowmode S02E02 | Fiat Grande Punto - YouTube

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyedeki yaygın olan modifikasyon anlayışından bende nefret ediyorum.. ama gerçekten estetikten anlayan, işi bilen adamlar da var. mesela:

https://www.youtube.com/watch?v=C9hUx3DR6cc

asıl güzel işleri de avrupa yapıyor, buyrun:

Lowmode S02E02 | Fiat Grande Punto - YouTube
    Bana sorarsanız alttakinin jantlar gerçekten berbat mesela. Bunlar göreceli işte. Ama hepimizin ortak fikri var ki yukarıda da söylenmiş. Depoda çiş yapan velet stickerı olduğu sürece modifiye çirkin geliyor göze. Misal xenon. Merceksiz xenon takan her adamdan trafikte şikayet ediyorum. Far mavi yanacak artislik olacak diye görüşten feragat ediyor. Diğerlerinin görüşünü de yiyor.

Ya da subwoofer. Kuş serisinin çeksen açılacak bagajına 1000lik jbl koyuyor adam. Bagaj kapağı dans ediyor resmen. Sadece kendi değil benim evin en üst kattaki camı titriyor.

Böyle böyle gider. Ben modifiyeyi severim misal kendi aracıma da yaparım ancak sürüş güvenliğini etkileyecek,başkasını ya da beni veyahut arabamı rahatsız edecek bir şey yapmam.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

bende 2. el bir evo satın aldım dediğin gibi modifiye diye bilinçsizce aracı yıpratmışlar farları karartmışlar gündüz farı yuvasını bozmuşlar amerikan yapacağız diye sinyal yuvalarını bozmuşlar spor yay vardı söktürdüm araca 5 kişi binince neredeyse altı değecekti zenonlar vardı söktürdüm ben rahatsız oluyorum başkasının olmasını istemem. kendi yaptıklarıma gelince. krom aksesuarlar aracın farlarını orijinal sport farla değiştirdim araç siyah olduğu için kırmızıya boyadım kaliperleri hem paslamayı engeller aux kablosu yoktu onu taktım yeni paspas aldım davlumbazlar kırıktı önleri değiştirdim arkalarında değişmesi gerek spoyler takacağım orijinalinden yakıtı aman aman etkilemez ama aracın görüntüsünü değiştirir ayrıca yol tutuşunuda aynı yakıt gibi etkiler logolar solmuştu orijinalleri ön arka 200 lira dokunmatik olduğu için gittim abart damla logo yapıştırdım satarken çıkartsın sahibi

coşkun alkan
    StockPower coskun alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

Satın alacağınız aracın kapı içi döşemelerine torpido gözüne bagaj döşemesinin altına arka camın üstüne(spoiler için) baksaydınız hiçbirimiz bu kadar gerilmezdik:o
    Her araç sahibi aracına ne yapacağı konusunda özgür

Eray Aydın
    t-jet teknisyeni gececiyiz35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana sorarsanız alttakinin jantlar gerçekten berbat mesela. Bunlar göreceli işte. Ama hepimizin ortak fikri var ki yukarıda da söylenmiş. Depoda çiş yapan velet stickerı olduğu sürece modifiye çirkin geliyor göze. Misal xenon. Merceksiz xenon takan her adamdan trafikte şikayet ediyorum. Far mavi yanacak artislik olacak diye görüşten feragat ediyor. Diğerlerinin görüşünü de yiyor.

Ya da subwoofer. Kuş serisinin çeksen açılacak bagajına 1000lik jbl koyuyor adam. Bagaj kapağı dans ediyor resmen. Sadece kendi değil benim evin en üst kattaki camı titriyor.

Böyle böyle gider. Ben modifiyeyi severim misal kendi aracıma da yaparım ancak sürüş güvenliğini etkileyecek,başkasını ya da beni veyahut arabamı rahatsız edecek bir şey yapmam.
    mesela bende alttaki linkteki bbs jantlara arabanın basıklıgına bayıldım. Aldıgım arabayada bugune kadar hep yere bastım. 307 xr ım vardı yere 0dır 50 mm yay vardı artı pres. Dynamic puntom 50 mm yay t-jet sürat yaptıgım için 35 mm vardı araba bencede basık olcak. Yollar bozuk tümsekler var araba çok zıplıyor ws ws sen sevmezsin ben bayılrım. Mesela benim bileğimin lastikle çamurluk arasına girdiğinde çıldırıyorum.

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ayrıca sizin aracınızdaki modifiyeler 3 5 kuruşluk modifiyeler modifiyede değil aksesuar modifiye deyince Body kit girersin acceleration tun. yaparsın yetmez braking sistemine el atarsın arabam yürüsündersin. İçi led olmus farlar mavi xenon olmus geçin bunları git bi aksesuarcıya 100 tl ver arabanı orjinale çevirsin. Bu tamamen zevk meselesi Türkiyemizde nasıl insanlar var 70.000 tl degerindeki golf 7 aracına air suspansiyon yaptırıp 19" jant taktıp artı şaseye arka tekerlere kamber veriyorlar. Böyle ucuz konular açıp bence mülakaşa yaratmayalım. ve yine söylüyorum araçları yaptırdıktan sonra zorla satmıyoruz alan heryerine bakıyor kafasına yatarsa alıyor şahsen bende oyle yapıyorum Bu size ders olsun bidaha her tarafına bakın alacagınız arabanın

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı gececiyiz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca sizin aracınızdaki modifiyeler 3 5 kuruşluk modifiyeler modifiyede değil aksesuar modifiye deyince Body kit girersin acceleration tun. yaparsın yetmez braking sistemine el atarsın arabam yürüsündersin. İçi led olmus farlar mavi xenon olmus geçin bunları git bi aksesuarcıya 100 tl ver arabanı orjinale çevirsin. Bu tamamen zevk meselesi Türkiyemizde nasıl insanlar var 70.000 tl degerindeki golf 7 aracına air suspansiyon yaptırıp 19" jant taktıp artı şaseye arka tekerlere kamber veriyorlar. Böyle ucuz konular açıp bence mülakaşa yaratmayalım. ve yine söylüyorum araçları yaptırdıktan sonra zorla satmıyoruz alan heryerine bakıyor kafasına yatarsa alıyor şahsen bende oyle yapıyorum Bu size ders olsun bidaha her tarafına bakın alacagınız arabanın
    Valla istediğin kadar sinirlen yaptığınız bazı modifiyeler resmen arabanın içine ediyor.Zaten %90'ından kurtuldum.Şu iç aydınlatmaları komple beyaza çevirdikleri için nasıl geri döndüreceğimi düşünüyorum.Sen modifiyeci olduğu için bilirsin akıl ver de onları da düzelteyim.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Kadranlar klima falanda beyaz aydinlatmami ? Yoksa sadece tepe lambasi mi

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı gececiyiz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadranlar klima falanda beyaz aydinlatmami ? Yoksa sadece tepe lambasi mi
    Kadranlar,teyp,klima,kapı düğmeleri,sol taraftaki tuş takımları,tavan lambaları dahil hepsi beyaz.Aradaki bel desteği tuşları ve direksiyon tuşları orjinal renk.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ovvv fena

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Yazık olmuş ya iç mekan renkleriyle neden oynarlarki arkadas rezil ediyorlar. Onu orjinale çevirmek için aynı orjinal renkte led almalısınız biraz elektrik bilginiz ve el becerınız varsa hepsini tek tek söküp değiştirmelisiniz. Bunu kim yapar diye sorarsanız forumdan yetkili arkadaslar el atarlar.

SALİM cinisli
    slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Kısmen Katiliyorum. Örnek bizim araçlarda kolay kolay jant lastik yay ve yazilim üçgeninin dişina çıkmam. İncik boncuk aksesuarlar bnmde hoşuma gitmiyor. Ledler, çirkin egsoz uçlari, değişik renklerde araç içi ampuller, bütünlük sağlamayan multimedyalar, panzot üzeri hpoarlörler, araç kporta aksaminda değişik stickerlar, angel farlar, küfür yedirme garantili xenonlar. Liste uzar.
    Faydali bulduğum ama nötr oldgum uygulamalar ise ss montaji, hiz sabitleme, doğru kelvin değerli mercekli far upgradeleri, mirror down vs gibi uygulamalar vs.

Ama araclarima dikkat ederim hep. Oem şekilde. Davlumbazim kirildi ertesi gün taktirdim çift , eaki aracimda ön logo arka logo solmuştu 160 tl ye ön arka logo alip taktirmişliğim vardir. Oem kauçuk ve hali paspaslari hediye etmemişlerdi hemen gittim alim vs gibi.
    Konu slmcnsl tarafından (05/12/2014 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12