Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Trafik müfettişi cezayı yazmış yollamış....

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

Bilgilendirme Trafik müfettişi cezayı yazmış yollamış....

Arkadaşlar geçen hafta eve bir tebligat gelmiş ve diyorki trafik levhalarına uymamaktan(ters şeritten gitmişim) 80TL Fahri müfettiş tarafından yazılmış...illa fotograf yada şahidi gereklimidir? itiraz eden varsa nasıl sonuçlandı ve ne kadar masrafı var acaba? 80TL sinde değilim ama bu muhitte park yeri sıkıntısı hat safada. iş yerimin yakınında yer bulmak için aldığım 1 deponun nerdeyse yarısı park yer aramakta geçiyor ve bütün kuralla uymaya özen gösteriyorum. Yolda durupda yol vermediğim ya, vermediğim sinyal kalmadı. bu kadar trafik kurallarına uyarken gelen bu ceza asabımı bozdu. akşama kadar egsozu acık, sisleri abartılı, sonuna kadar sesi açık sürücülere herhangibir ceza yazılmazken fahri müfettiş mi görev aşkıyla yanıyor? bu konu hakkında fikir ve tecrübeleriniz paylaşırsanız sevinirim.
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Sonuçta tersten gitmişsiniz ? Bu sürekli kurallara uyan biri için ceza yazılmaz anlamına gelmez.

Can AVCI
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986

tersten girmedim kardeşim, yolun sonunda başka bir araç sıkışmıştı ne ileri nede geri gelebiliyordu acemiydi sanırım, sola dönülen yerede adamın biri köşeye koymuş dönemedim geri geri çıkmak zorunda kaldım. o fahri arkadaş benden önce o yere park edene ceza yazmalıydı ve yolun sonundaki arkadaşada yardımcı olucaktı cezamı yazacak ne yapmalıysa yapacaktı ama boyle bir durumda bana ceza yazması mantıksız geldi....neyse ben itiraz ve kazanma derdindeyim zaten.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Tersten gittiğin için bahanen olsada iptal edilecek bir durum yok gibi maalesef..........

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

bana da sattığım aracın cezası geldi geçen gün.
    sebep: yola dik park etmek 80 TL

6 senedir de defalarca oraya öyle parkettim ve yanyana 30 araba olan bir yer. az çok anlamışsınızdır.

çok şaşırtıcı geldi bana ceza sebebi. aklına geldi herhalde kota doldurmaya çalışan memurun.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Bana da fahri trafik müfettişinin kestiği ceza teblig edilmişti. Itiraz etmek icin eger foto yoksa o saatte baska terde oldugunuzu kanitlamaniz gerekiyor.

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Fahri trafik müfettişinin sizi durdurma, fotoğraf çekme ya da kanıtlama gibi bir zorunluluğu yoktur. İtiraz etmek istiyorsanız önce ödeyin donra itiraz edin çünkü aylar geçiyor ve indirimden yararlanamıyorsunuz ki itiraz ettiğinizde atıyorum 15 günlük indirim süresinin 5. Günündeyseniz karar açıklandıktan sonra diğer kalan 10 gün indirim süreniz devam etmesi gerekirken vergi dairesindeki memura bunu anlatamıyorsunuz. Bende kırmızı ışık ihlalinden itiraz ettim fakat ne fotoğraf ne de belge olmamasına rağmen iptal edilmedi ve gelen cevap fotoğraf ya da belge gösterme zorunluluğunun olmayışıydı. Şansınızı deneyin isterseniz tek dilekçe ile mahkemeye başvurmanız yeterli herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Hocam vergi dairesine başvur 30 kasım olmadan dilekçeni ver. Biliyosun torba yasa çıktı 120 TL nin altı trafik cezaları AF kapsamında yanlış bilmiyorsam. En kısa sürede bir vergi dairesine başvur cezaya itiraz edeceğim diye uğraşma

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Bana da kırmızı ışık ihlalinden geldi o tarihte o bölgede olmama rağmen itirazım kabul edilmedi maalesef.Zaten ceza 3 ay sonra tebliğ edildiği için 3 ay önce o bölgede olmadığımı ispat etmem mümkünde olmadı.

Yağız KARABUDAK
    swarthy0072 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

Kesin Olarak İTİRAZ durumunda fahri müfettişten kanıt istenir. cezanız iptal edilir.

bilgilendirme şu an yanımda oturan fahri mufettişten gelmekte

Ama aracında kamera varsa ve sende bu ihlali yapmışşsan paşa paşa ödersin.
    %82 oranta iptal edilirmiş diyor yanımdaki FAHRİ Müfettiş .. Pis Fahri aldık barımıza bastık yaptıgına bak Utanmasa arabamda yolcuyken ceza yazacak bana.
    Be Safe !!

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı swarthy0072 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesin Olarak İTİRAZ durumunda fahri müfettişten kanıt istenir. cezanız iptal edilir.

bilgilendirme şu an yanımda oturan fahri mufettişten gelmekte

Ama aracında kamera varsa ve sende bu ihlali yapmışşsan paşa paşa ödersin.
    %82 oranta iptal edilirmiş diyor yanımdaki FAHRİ Müfettiş .. Pis Fahri aldık barımıza bastık yaptıgına bak Utanmasa arabamda yolcuyken ceza yazacak bana.
    Şu an evde olsam kanun maddesini yazardım. Kanıt gösterme zorunluluğu yok. Benim cezam bu maddeye dayandırılarak iptal edilmedi. Kim ne derse desin ben bunu bilir bunu söylerim. Adamların böyle bir zorunluluğu yok.

Mustafa yıldırım
    KG777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 179

Nasıl fahri müfettiş olunuyor? Bende olmak istiyorum... Bak kotayı nasıl dolduruyorum...

Düzeltme Yaştan kaybediyorum

2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanununun 4199i kanun Ek.6. maddesi hükümlerine göre yayınlanarak yürürlüge giren “ Fahri Trafik Müfettişlği Görev ve Çalışma Yönetmeligi ” nin 5. ve 6. maddelerinde Fahri Trafik Müfettişi olacaklarda aranılacak şartlar ve müracaat şekli belirtilmektedir. Buna göre;

• Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olmak,

• En az 40 yaşında olmak,

• Yüksek okul mezunu olmak,

• En az 10 yilik sürücü belgesi sahibi olmak,

• Asli kusurlu trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak,

• Müracaat tarihinden geriye doğru toplam 5 yıl içerisinde, hakkında 100 ceza puai uygulamsı sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması,

• Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,

• Taksirli suçlar ve asgıda sayılı suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, agır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa ugramış olsalar bile devleti şahsiyetine işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, iyi niyeti kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı ve seref ve haysiyeti suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılıgı hariç, kaçakçılık, resmi ihale ve aim simlara fesastirma, devlet açiga vurma suçlarindan dolai hükümlü bulunmamak,

• Şartlarına haiz bulunan kişilerden müfettişliğe istekli olanların 2 adet vesikalık , sürücü belgesi ile sabıka kaydı gösterir belgelerin birer suretini dilekçesine ekleyerek ikametgahının bulunğu il Valiliine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Alıntıdır.
    Konu KG777 tarafından (27/11/2014 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Geçen radyoda bir sabah programında istanbul il emniyet müdür yardımcısı konuk olmuştu. trafik ten sorumluymuş. yeni projesini anlatıyordu. 8. sınıfta okuyan çocuklara trafik müfettişliği veriyorlarmış. pilot okullar seçmişler falan filan. yakında onlarda ceza kesmeye başlarsa işimiz var artık.
    See you in the future, if there is one...

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

tam işsiz emekli işi bu fahri müfettişlik.
    evde kadın kovalıyor adamı, adam da gidip ona buna ceza yağdırıp tatmin oluyor.

ama denildiği gibi xenonlarla göze, basslarla kulaklara tecavüz edenler ne hikmetse hiç azalmıyor.

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Geçmiş olsun ne diyelim.

Can AVCI
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986

1- "Tüm Ceza Hukuku sistemlerinde olduğu gibi Türk Ceza Sistemi’nde de kişilerin suçlu veya kabahatli sayılması için şüpheden uzak, somut delillerin ortaya konulması ve şüpheye mahal verilmemesi gerekmektedir. Aksi halde keyfi uygulamalara zemin hazırlanacağı aşikârdır. Yukarıda bahsi geçen anayasa maddelerine göre de cezaların şahsiliği prensibi kabul edilmiştir. İdari yaptırıma konu emniyet kemeri takmama kuralının kim tarafından ihlal edildiği de şüpheden uzak bir şekilde tespit edilememektedir. Her ne kadar fahri trafik müfettişlerinin kimlikleri gizli ve kişilerle muhatap olmaları yasak olsa da bu hususların denetimi ortadan kaldıracak şekilde uygulamaların yapılabileceği anlamı taşımamakta, günümüz teknolojik imkânları değerlendirilmek suretiyle denetime imkân verecek delillerin ortaya konulması gerekmektedir. İtiraza verilen cevaplarda, müfettişlerin görüntü alma, fotoğraf çekme, şahit bulma gibi yükümlülüklerinin bulunmadığı belirtilmiş ise de herhangi bir kanun veya yönetmelikte böyle bir yükümlülüklerinin bulunmadığı belirtilmemekte, yalnızca Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin 9/e maddesinde 'Araç durduramaz, sürücülerle muhatap olamaz, belge veya evrak kontrolü yapamaz' denilmektedir."
    2-aracımda malesef camere bulunmamakta ve o günde nerde ne yaptığımı hatırlamıyorum ama bildiğim tek şey ters yöne girmeyi hiç sevmem bir alt sokakta tersten gelenlerle hemen hemen hergün dalaşıyorum. ters yöne girmemek ve park yeri bulmak için yeri geliyor 4 tur atıyorum. o günde anlattığım gibi olmuştur.bahane değil ama o durumda polisde olsa geri geri cıkmak zorunda kalırdı.
    3- malesef bulunduğum şehir sınırlarında (muğla) inanılmaz derecede radar(gece-gündüz) uygulaması yapılmakta ve olmadık yerlerde(rampa aşağı,şehir içi,köy yolları,tünel çıkışı, vs) hadi yaptın diyelim eyvallah da yolda hiçbir uyarı olmaksızın, radar aracının ne çakarı nede parkları yanmazken yanından geçerken beklemediğin anda gözüne uzunları çakınca kaza yaptırmak hukukun neresinde?
    4- geçen sene park halindeyken gelip alkol testi uygulaması yaptılar ve ehliyetime el konuldu neymiş sürücü koltugunda oturmam yeterliymiş.araç kaç saattir çalışmıyordu ve hareket halinde de değildim.ha daha sonra aracı sürecek miydin diye sorarsanız o başka ama ceza yazmasına sebep değildir. sonuçta suçu işlemedikçe suçlu sayılmazsın demi?
    5-sırf ceza yazmak yıl sonları kotayı doldurmak için sokağa çıkan arkadaşlar neden başka zamanlarda bu kadar hassas değiller?
    6-özellikle akşamları karşımdan gelen her 3 araçtan birinin ayarsız sis farları ve lüzümsuz sis kullanan, gürültülü egsozu olan, aşırı derecede sesli müzik dinleyip piyasa yapanlar dururken mecburiyetten geri geri sokağa çıkmak ne kadar kusurdur ve yazılan ceza ne kadar doğrudur?
    7- akşam eve giderken yada sabah mesaiye giderken çakarlarını gereksiz yere açıp, kırmızıda bekleyen araçlara siren çalıp az ilerde çakarları, sireni kapatan memurların yaptıgı ne kadar etiktir...
    son olarak kusurluysak yazılan cezalar hakkımızdır amenna ama cezaları yazarkende azcıkda olsa hakkaniyetli davranmaları gerekir bence....

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

bence cezayı ödemeyin nasıl olsa devlet sürekli af çıkarıyor 2 sene önce park cezası yemiştim ödemedim bu sene af çıktı şuan hiç borcum yok bu devlete para vermeye değmez hele ne olduğu belirsiz müfettişin vermiş olduğu cezaya para verme derim ben eğer aracı satmayı düşünmüyorsan

Can AVCI
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986

yok kardeşim aracı satmayı hiç düşünmüyorum gayet memnunum kalıcak daha 3-4 sene...bende ödemeyi düşünmüyorum

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Muayne var MTV ve TPC borcunun olmaması lazım. 80 TL yi 2 sene sonra 300 TL olarak ödemede muayneden önce.

Can AVCI
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986

birde böyle birşey var demi...sağolsaın

Sayfa 1/2 12 SonSon