18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Punto'nun piyasası kötü diyenler.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Standart Punto'nun piyasası kötü diyenler.

İki gün önce aracım için takrar ilan vemiştim.Daha önce açtığım ilanda 10 kişiye yakın kişi aramıştı fakat 26000 de ısrar edince 25 verdikleri teklifi kabul etmediğim için satmamıştım.Artık biraz düşerekkesin satmaya karar verip ilanı açınca telefonum hiç susmadı.1 gün içinde 5-6 kişi arayıp 25000 liradan kesin alıcı oldular.İkinci gün 25500 veren adamla kesin anlaşarak dün aracı sattım.Satmazdan önce biri aramıştı 26 deyince ben size tekrar dönerim dedi.Sattıktan sonra iki üç kişi aradı arabayı sattım dedim.Önemli olan karşı taraftakine biraz tolerans sağlayacak fiyatı sunmak yoksa puntonun piyasası bence çok iyi.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Hayırlı olsun, öncelikle benim kanaatim şudur,gerçekten aracı satma düşünceniz var ise aracın normal değerini yazdığınız vakit her zaman alıcı bulursunuz, ama aciliyet yok diye 2-3 bin şişirirseniz fiyatı arayan olur ama satın alan olmaz.Piyasası kötü diyenlerde, aldığı fiyattan kar yapmak için satılığa çıkaran ancak fiyatı şişiren ve alıcı bulamayan kişilerdir bence.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

R. selim Siliğ
    selimcans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Bence ozellikle 1.3 Mjet lerin oldukca iyi bir piyasasi var. 1.4 Fire larin 1.4 Multiair lara gore zor bir piyasasi da oldugunu dusunuyorum. Son olatak Tjet icin agir bir piyasa oldugunu soyleyebilirim. Sekil 1A )))

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

Vallahi iyi ki punto gibi araçlar var piyasası da böyle yoksa biz şahin gibi araçlara mahkum olurduk yada çok paralar verip buna yakın performans biraz daha yüksek kaliteli ve bakımı parçası oldukça pahalı araçlara mahkum olurduk.özellikle 1.3 mj puntolar tam bir fiyat/performans canavarı bu fiyatlara dizel kaliteli motoru olan bir araca binebiliyoruz maalesef Türkiye şartları bu ve Türkiyenin ekonomik araçlarından biriside punto ve bu araç fiyatlarıyla puntonun değeri düşmez artar.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

R. selim Siliğ
    selimcans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Yanlis anlasilmasin ama oyle diyorsun da sonucta fiat ya gercekci konusmak gerekirse Koc' un en iyi yatirimlarindan biri eyvallah, dedigin gibi fiyat performans analizinden de geciyor bize gore ona da eyvallah. Ama her yerden caliyor be kardesim Grande Active' lerde arac ici ust tutacak yok, ayna yok, bagajda isik yok. Bunlar en basitleri. Diyecegim su ki az daha onem verse bazi seylere 5 lira fazla yapsa fiyati belki daha iyi olabilir. ( Gerci istedigi degerleri yakaladi Turkiye' de Koc )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı selimcans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis anlasilmasin ama oyle diyorsun da sonucta fiat ya gercekci konusmak gerekirse Koc' un en iyi yatirimlarindan biri eyvallah, dedigin gibi fiyat performans analizinden de geciyor bize gore ona da eyvallah. Ama her yerden caliyor be kardesim Grande Active' lerde arac ici ust tutacak yok, ayna yok, bagajda isik yok. Bunlar en basitleri. Diyecegim su ki az daha onem verse bazi seylere 5 lira fazla yapsa fiyati belki daha iyi olabilir. ( Gerci istedigi degerleri yakaladi Turkiye' de Koc )
    hak veriyorum, zaten punto funboyluğu yapmam bir araç alıp aman bundan iyisi yok diyecek insan değilim objektif olmaya çalışırım. ama bu kötü politika birazda piyasayı düşürüp bize avantajlı fiyatı getiriyor eksikler var mutlaka ama ufak ugraşlarla çok çok düşük maliyete active aracımda forumunda sayesinde far sensöründen cruise controle arka aydınlatma tutacak bagaj torpido aydınaltması mp3 çalar usb li blutoothlu v.s. sis farı ,hepsivar . hepsini kendim yaptım yani işçilik maliyeti bana 0 oldu parça maliyetleride çok cüzi tuttu yakıt ortalamam 5 lt , serviste bakım yaptırıyorum 10 binler 180 20 binler 400 civarı ekstralar yoksa senede en az üç kez servise girer aracım çok yol yapıyorum v.s. v.s. sebebiyle bana uygundur bu aracın maliyeti ve piyasası. çok araba değiştirdim çünkü çabuk kmler doluyor bende yüksek km de uygun fiyatı bulunca satarım aracımı sonra makul kmlerde temiz araçlardan alır binerim ilk puntom fiyat permformansını çok iyi buldum diğer araçlarıma göre ucuz maliyet yeterli iş keşke üstü olsa ama o zaman da diğer marka araç fiyatları gibi olacak yine benim gibiler kötü arabaya binecektik.
    Konu klavikula tarafından (15/11/2014 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesajı için 2 kişi klavikula'ye teşekkür etti:

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki gün önce aracım için takrar ilan vemiştim.Daha önce açtığım ilanda 10 kişiye yakın kişi aramıştı fakat 26000 de ısrar edince 25 verdikleri teklifi kabul etmediğim için satmamıştım.Artık biraz düşerekkesin satmaya karar verip ilanı açınca telefonum hiç susmadı.1 gün içinde 5-6 kişi arayıp 25000 liradan kesin alıcı oldular.İkinci gün 25500 veren adamla kesin anlaşarak dün aracı sattım.Satmazdan önce biri aramıştı 26 deyince ben size tekrar dönerim dedi.Sattıktan sonra iki üç kişi aradı arabayı sattım dedim.Önemli olan karşı taraftakine biraz tolerans sağlayacak fiyatı sunmak yoksa puntonun piyasası bence çok iyi.
    hayırlı olsun....
    model km ve araç durumu bilgisi verirseniz bizm için aydınlatıcı olur...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı rodopian16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun....
    model km ve araç durumu bilgisi verirseniz bizm için aydınlatıcı olur...
    2010 model 1.3 multijet active beyaz renk.Boya derbe değişen yok.113000 km'de 1300 tl hasar kaydı var.(Tampon sürtmeleri ve tampon boyaları vs önemsiz şeyler)
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Yunus Bey hayırlı olsun.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

hayırlı olsun hocam,niye sattığını merak ediyorum ama

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Ben arabami sabah ilana koydum oglen satildi. Hemde kafamda ki fiyatin ustune.Sifir aldigimin fiyatin ustune verdim. 5 yilda 37,000 km ve sadece 2-3 lokal boyasi vardi. Ornegin arabanin degeri 30 iken 35 yazarsan satamazsin ac gozlu olmayacaksin. Puntonun piyasasi var ve degerinde cok rahat satiliyor.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

21. 15/11/2014, 23:00

Sebep
    gggg

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hocam,niye sattığını merak ediyorum ama
    Orasını hiç sorma hocam.Tam bir kafa karışıklığı diyelim.Alıcı arabayı almak için aşırı ısrarcı olmasaydı satmaktan da vazgeçerdim açıkçası.Arabayı başkasına satarım diye 1 gün önce kapora bırakıp gitmeyi bile teklif etmişti ama ben kararsızlığımdan almamıştım.Şimdi ilanlara bakıyorum da sattığım fiyata benim aracım kadar temizi yok.Aracım çok temizdi ve gayet memmundum.Fakat aşağıdaki fikirler aracımı satmama neden oldu.

1-Ev yaptırdığım için satıp 20000 tl'sini eve harcayıp 5-6000 lik birşeyle idare etmek.

2-22-23000 tl ye biraz boyalı dizel punto alıp kalanını eve harcamak.

3-2-3000 tl koyup daha donanımlı punto almak.

4-Max 4-5000 tl koyup dizel bravo almak.

5-Fıat'ın 30000 tl sıfır faiz kampanyasından yararlanıp sıfır multijet punto almak.

Fikirler kafamı kurcalıyor ama bir karar vereceğim artık.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

O değil de çok ucuza gitmiş sanki sizin araba.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

çok daha iyilerini alırsın umarım,ben de satıp tekrar sıfır birşeye girmeyi düşünüyorum..puntomdan çok memnunum ama az daha geniş bir araç aklımı kurcalıyor epeydir

FETHİ YILDIRIM
    fethican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 FNJ 62
    Edilen teşekkür: 24

bence çok uyguna vermişsiniz. Satılması çok normal

SRKAN yılmaz
    srkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Bugun araclarımızdakı kronık arızalarla ılgılı FIAT la yapmıs oldugum gorusmede, telefondakı bayan yasadıgımız sorunların normal oldugunu, bu tıp arızların olabılecegını, eger rahatsızsak aracımızı satmamızı baska markalara yonelmemızı teklıf ettı. Sızce bu musterı memnunıyetınde son noktamı mıdır acaba ?

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Son noktayı koymuşlar. İşte fitın müşteri memnuniyeti anlayışı...

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Alıntı srkann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun araclarımızdakı kronık arızalarla ılgılı FIAT la yapmıs oldugum gorusmede, telefondakı bayan yasadıgımız sorunların normal oldugunu, bu tıp arızların olabılecegını, eger rahatsızsak aracımızı satmamızı baska markalara yonelmemızı teklıf ettı. Sızce bu musterı memnunıyetınde son noktamı mıdır acaba ?
    Malesef Fiat in genel musteri memnuniyeti anlayisi bu. Garantiniz bittigi an bittiginiz andir. Hatta garantiniz bitmeden bile cok magdur ederler insani. Ozellikle birinci veya ikinci yillik bakimina yaptirmaya gidince arabanizin basindan ayrilmamanizi tavsiye ederim.