15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: İşte Yeni Fiat Ottimo Sport'un Teknik Özellikleri

Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Haber ve Bilgi Servisi
    Haberci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 278

Haber Bilgilendirme İşte Yeni Fiat Ottimo Sport'un Teknik Özellikleri

2016 yılında piyasaya sürülecek olan ve Tofaş fabrikasında üretileceği söylenen Fiat Ottimo modeline ait tüm teknik detaylar, fabrika verileri tablosu aşağıda yer almaktadır.

Spor Tasarım

1.4 lt. T-Jet Motor

7 Vitesli Dualdry Transmisyon

Direksiyondan Vites Kontrolü

Spor Süspansiyon

17" Spor Jantlar

Siyah Kırmızı İşlemeli Deri Koltuklar

__________________________________________________ _____________

Fiat Ottimo Sport Teknik Detaylar

FiatTR - PuntoTR - GrandePuntoTR - PuntoEvoTR - BravoTR Haber Servisi

www.grandepuntotr.com
    www.fiattr.com

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Tofaş'ta üretilmeyecek bu araç. Çıkan haberlerin aksine Tofaş'ta tasarlanan araç da bunun kardeşi değil.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Muhtemelen pahali gelecek buraya.

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Arkadaşlar bu araç Türkiye de satılmayacak çin de falan satılır ...öyle biliriyorum ama hayırlısı ....

Sinan Sinan
    sinanst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Şu memlekette gazeteci diye takılan insanlar, en azından kendi alanlarında azıcık uzmanlaşsalar, böyle kibar tabirle "hatalı" haberler hiç okumayız ama gözler görür mü bilmiyorum.

Tofaş'ın üreteceği otomobillerin Viaggio ve Ottimo ile markaları haricinde uzaktan yakından bir ilgisi yok.

Fiat yetkilileri, on yüz bin milyonlarca kez, bu araçların Çin pazarına özgü olduğunu, Avrupa'ya gelmeyeceğini belirttiler.

Emin Od.
    2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    34TL
    Edilen teşekkür: 3

teknik özellikleri en ince detayına kadar türkçe olarak yazılmış, araç üretilmeyecekse kim neden uğraşsın ki?

R. selim Siliğ
    selimcans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Araç güzel araç. Ama sanki Türkiye' de Bravo ile aynı kaderi paylaşır gibi geliyor bana.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

t-jet motor , tasarım , donanım falan iyide şu şanzıman nasıl acaba.. iyi bi çift kavrama istiyo artık, şart

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Dualdry ismindeki Dual'den çift kavramalı olduğu kanısına varıyorum ama hadi hayırlısı. Bence bu araç TR'ye gelmez. tonymontana abimiz de Fiat'ın içinden bildiğim kadarıyla. Bize yine Punto şasisinde üretilen makyajdan bozulmuş bi araba yaslar,40 ila 60 bin arası da fiyat çekerler.

Sedan araç eğer Linea gibi ucuz ve alınabilir olursa,ben şahsen düşünüyorum.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Zaten görünüşü makyajlı bravo gibi durmakta. Ama zaman gösterecek. Bu koç yüzünden Fiat a ait kaç tane efsane yokoldu gitti. Ford focus satacam diye ne bravo/bravaya daha sonra stiloya gram reklam yapmadılar. Zaten fiat ın suyunu sıkmıştı senelerce cüzzi miktara malettiği şahini doğanı sattı bize sonra forda yüklendi. Ama olsun Ben arabamıı çok seviyorum...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla teknik bilgilere baktığımda araç süper izlenimi bırakıyor.Özellikle aracın D sınıfına yaklaşan ölçüleri beni bayağı heyecanlandırdı.4 metre 50 santim uzunluğu ve 1 metre 85 santim genişliği ile bu sınıfın en cüsseli en heybetli aracı oluyor.2 metre 70 santimlik dingil mesafesi ise C sınıfı heçbek bir araç için mükemmel ötesi demek.İç mekan genişliği ve ferahlığı D sınıfına yaklaşıyor.Artı 7 ileri çift kavrama şanzıman ve sportif şasi ve süspansiyon'da çok önemli artılar.Konuya okuyanlar herhalde bu özelliklere çok dikkat etmedi ki yorumların çoğu yüzeysel.Eğer bu araç türkiye'de üretilerek iyi bir fiyat politikası ile sunulursa fıat çok iyi satış rakamları yakalar.Ben aracı açıkçası çok beğendim.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

araç çok ağır. yakı tüketimi ne olur acaba, birde multiair koymamalarının bir sebebi var mı acaba?

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

Memlekette benzin 5 tl ye yakın dizel üretin bari böyle bir şey varsa.
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Bakın arkadaşlar, Ottimo ve Viaggio araçları Fiat'ın Chrysler ile evliliğinden doğan 2 araç. Ve sadece Çin pazarında satılıyorlar ve satılacaklar.

Bursa'da üretilecek araçlar bunlar kesinlikle değiller. Ottimo ya da Viaggio'nun makyajlanmışı, torpidosu değiştirilmişi vs hiç değiller.

Türkiye'de Bursa'da üretilecek olan araçlar tamamen yepyeni, platformu yada torpidosu Viaggio/Ottimo'yla ortak olmayan araçlar. Sedan/HB/SW karoseri ile üretilecek C segmenti araçlar olacak. Kesinlikle B+ bile diyemezsiniz. Linea'dan Punto'dan devşirme falan da olmayacaklar.

Düşünüldüğü gibi devşirme olsalar bu kadar yatırıma gerek kalmıyor zaten. 2015 sonu 2016 başı ile birlikte Sedan satılıyor olacak hayırlısıyla ve o zaman göreceksiniz ki bu araçlar yepyeni.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakın arkadaşlar, Ottimo ve Viaggio araçları Fiat'ın Chrysler ile evliliğinden doğan 2 araç. Ve sadece Çin pazarında satılıyorlar ve satılacaklar.

Bursa'da üretilecek araçlar bunlar kesinlikle değiller. Ottimo ya da Viaggio'nun makyajlanmışı, torpidosu değiştirilmişi vs hiç değiller.

Türkiye'de Bursa'da üretilecek olan araçlar tamamen yepyeni, platformu yada torpidosu Viaggio/Ottimo'yla ortak olmayan araçlar. Sedan/HB/SW karoseri ile üretilecek C segmenti araçlar olacak. Kesinlikle B+ bile diyemezsiniz. Linea'dan Punto'dan devşirme falan da olmayacaklar.

Düşünüldüğü gibi devşirme olsalar bu kadar yatırıma gerek kalmıyor zaten. 2015 sonu 2016 başı ile birlikte Sedan satılıyor olacak hayırlısıyla ve o zaman göreceksiniz ki bu araçlar yepyeni.
    Eee resim var mıydı acaba şaka şaka ama merakla bekliyorum geçen de koç un bursaya 520 milyon yatırım yapacağı yazıyordu bakalım 2016 yı bekliyorum.