Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Yeni aracım Seat Leon Style

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı coupant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır puntonun dizelinin urban olanının fiyatı 49.650 TL.

Ancak bu urban olana premium paket (2.000 TL) ve Araç Dinamik Kontrol Sistemini (1.040TL) alırsanız Seat Leon Style'ın donanımının hiç bir şey eklenmemişine yaklaşıyor. Bu durumda fiyat 52.690 TL oluyor.

Dizel Leon Style ise 60.000TL.

Aradaki fiyat farkı 7.310 TL.

Hiç kimse kusura bakmasın ama 7.310 TL için fiat punto tercih edilmez.

Leon'un ambiyans aydınlatması, dönüşe duyarlı ön sis farları, arka orta havalandırma kanalı, 5 inç dokunmatik renkli ekranı, iç mekan genişliği, bagaj genişliği, daha güçlü ve daha az yakıt sarfiyatı olan motorunu, leon'da kampana fren kullanılmamış olmasını, birinin Alman diğerinin İtalyan malı oluşunu vs düşününce puntonun çok daha ucuza satılması gerektiğini düşünüyorum.

dediklerinize katılıyorum ancak son cümle deki lafınızı anlamadım italyan olunca ne oluyor alman olunca ne oluyor ? punto ile leon elbet kıyaslanmaz zaten arada sınıf farkı var punto nun dengi ibiza dır ama italyan olması alman aracından kalitesiz olduğunu asla yansıtmaz mesela guiletta da italyan hemde safkan italyan ama bana göre hem golf ten hemde leon dan şık ve çok daha iyi bir araç ayrıca çoğu alman araçları gibi ruhsuz boş değil oldukça karakterli ve kendine has bir stili olan araba

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediklerinize katılıyorum ancak son cümle deki lafınızı anlamadım italyan olunca ne oluyor alman olunca ne oluyor ? punto ile leon elbet kıyaslanmaz zaten arada sınıf farkı var punto nun dengi ibiza dır ama italyan olması alman aracından kalitesiz olduğunu asla yansıtmaz mesela guiletta da italyan hemde safkan italyan ama bana göre hem golf ten hemde leon dan şık ve çok daha iyi bir araç ayrıca çoğu alman araçları gibi ruhsuz boş değil oldukça karakterli ve kendine has bir stili olan araba
    İşte bunlar hep zevk meselesi efenim.bakınız siz her konuda sert ve keskin ifadeler kullanıyordunuz özellikle puntoyu yersiz överken ancak bu mesajınızda bence kullanmanız çok iyi olmuş tebrik ederim )

Arz talep her zaman kazanır.halk deyişiyle "o o şeqil qiyinir, bu bu şeqil qiyinir" derler.

Giu da efsane cidden katılıyorum.Keşke biraz daha ucuz olsalar...

Emre Demir
    coupant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

İtalyan olunca arka fren kampana oluyor, ama alman olunca ön fren de arka fren de disk oluyor.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

İtalyan olunca arka fren kampana oluyor, ama alman olunca ön fren de arka fren de disk oluyor.
    Kıyaslama kriteri olarak sadece arka fren tipini karşılaştırmak sizce ne kadar doğru. Mantık bence çok doğru olmamış, bu şekilde düşünürseniz klimasız Golf vardı.

Punto ilk çıktığındaki donanımları, o zaman Polo da isteseniz de alamıyordunuz.

Şu da varki maalesef Fiat 8 senedir aynı modeli tampon değiştirip piyasaya sürdüğü için rekabette fiyat olarak geriye düştü.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Cemal Uzun
    merghat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Hayırlı uğurlu olsun.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

50 bin liraya klimasız golf 4 ler var açın bakın sahibinden.com da afedersiniz ama ben öyle almana başlarım 50 bin lira para vereceğim 15 binlik palio da bile olan klima aracımda olmayacak ne o almanmış ne o arka teker diskmiş.Ayrıca ayrıntılı incelemesi vardı bir ara okumuştum bulursam paylaşırım arka tekerlerin disk olması o kadarda abartılacak derecede önemli bir şey değil mesela esp mi arka teker disk mi desen her zaman esp önce gelir.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bunlar hep zevk meselesi efenim.bakınız siz her konuda sert ve keskin ifadeler kullanıyordunuz özellikle puntoyu yersiz överken ancak bu mesajınızda bence kullanmanız çok iyi olmuş tebrik ederim )

Arz talep her zaman kazanır.halk deyişiyle "o o şeqil qiyinir, bu bu şeqil qiyinir" derler.

Giu da efsane cidden katılıyorum.Keşke biraz daha ucuz olsalar...
    punto yu sınıfına göre överim yersiz övmem yazılarımı iyi okuda anla ayrıca sınıf farkı denilen birşey var nedense bu forumda punto hep c sınıfı araçlar ile kıyaslanıp sonradan haksız yere eleştiriliyor kimi geliyor astra aldım punto şöyle böyleydi diyor bir başka gün adam gitmiş leon almış punto ile viraja böyle rahat giremiyordum falan filan punto b sınıfıdır belki iç genişlği rahat olabilir ama kalite olarakta segment olarakta b sınıfları ile mukayese edilmesi gerekir.Astra , leon değil corsa,ibiza,polo ile kıyaslanırsa daha sağlıklı olur.Ben keskin ifade kullanmamın sebebi kafadan sallama değil ,hepsinde deneme ve tecrübelerimi paylaşırım dileyen katılır dileyen katılmaz şimdi arkada demiş ki italyan olunca arka teker disk olmuyor böyle saçma bir yorum olmaz ayrıca italyan derken hangi araca bakıyor acaba ? bravo nun arkalar standart disk gui desen öyle hatta 500L ler bile disk olarak üretiliyor.Sadece almanı övmek için böyle saçma ve sığ düşünceleri görünce bende ister istemez savunmak durumunda kalıyorum.

Emre Demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Hangi arabayı hangisiyle kıyaslayacağımı sana mı soracağım. Sana böyle bir yetki mi verildi. Arada senin de dediğin gibi sınıf farkı var ama çok az bir fiyat farkı kalmış. Bu yüzden de punto bu parayı haketmiyor dedim.

Düşüncelerime katılmak zorunda değilsin, ama saçma diyerek hakaret de edemezsin. Sen önce ağzını topla ve öyle konuş.
    Konu coupant tarafından (02/11/2014 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Hangi arabayı hangisiyle kıyaslayacağımı sana mı soracağım. Sana böyle bir yetki mi verildi. Arada senin de dediğin gibi sınıf farkı var ama çok az bir fiyat farkı kalmış. Bu yüzden de punto bu parayı haketmiyor dedim.

Düşüncelerime katılmak zorunda değilsin, ama saçma diyerek hakaret de edemezsin. Sen önce ağzını topla ve öyle konuş.
    italyan larda arkada disk yok almanlarda var dersen bu saçma bir görüş olur dünyanın neresine gidersen git bu mantıkla kıyaslama yapmak saçmadır saçma olmasıda bana göre ben şahsına veye kişilğine birşey demedim sadece görüşünün son derece saçma olduğunu söyledim benim görüşlerimde sana göre saçma olabilir bunda ağız toplanması gereken birşey yok hakaret ediyorsun demenide komik buldum

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

Arkadaşlar,arabalar,sonucunda ederi değerinde alınıp satılan mallardır.hiçbirimizin ne hissesi var ne de bu firmalara ceo yuz.kırmaya,kırılmaya gerek yok kanımca.bende punto vardı sattım megane 3 aldım ama aklım dizel dinamik punto da kaldı.yalan yok.clio 4 baktım derken bir an da kendimi megane nın koltuğunda buldum.sonucunda insanların istekleri ve arzuları talebinde üretiliyor bu araçlar.hepsi aynı olsa zaten tadı olmazdı bu işin.fiat iddalı bir araçla çıksın piyasaya,bugün satarım aracımı ve onu alırım.yoksa diski,kampanası,esp si abs si olmuş olmamış mühim değil.insanların beyinleri opsiyonluyken,araçların tam donanımlı olması pek birşey kazandırmaz( bu sözüm meclisten dışarı)herkese bilinçli,kazasız sürüşler dilerim

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Bizim örf adetlerimizde yeni bir araç alan insana "hayırlı olsun, iyi günlerde kullan, kazasız belasız" gibi şeyler denir. O paraya bunu alırdım, bu paraya onun şusu var, bunun içi ondan geniş gibi laflar edilmez. Puntosunu satıp başka marka araç alan üyeleri forumdan soğutur bu tür konuşmalar. Yapmayalım lütfen Saygı duyalım. Herkes bizim sevdiklerimizi sevmek, bize göre iyi olana iyi demek zorunda değil.
    Konu SteinGP tarafından (02/11/2014 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

12. Bu mesajı için 2 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim örf adetlerimizde yeni bir araç alan insana "hayırlı olsun, iyi günlerde kullan, kazasız belasız" gibi şeyler denir. O paraya bunu alırdım, bu paraya onun şusu var, bunun içi ondan geniş gibi laflar edilmez. Puntosunu satıp başka marka araç alan üyeleri forumdan soğutur bu tür konuşmalar. Yapmayalım lütfen Saygı duyalım. Herkes bizim sevdiklerimizi sevmek, bize göre iyi olana iyi demek zorunda değil.

+1283

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

ben aracımın arkaların kampana olmasından çok çok memnunum neden dersen 1. kampana ucuz bir ürün olması diske ve balatasına göre çok daha fazla km. yapabilmesi benim için etkenlerden diğeri. Bir arkadaşım var kendisi makina mühendisi ve fren sistemleri üzerine doktora yapıyor kampananın olması iyi demişti nedeni diske göre çok daha fazla baskı alanı oluşturup aracı oturtmalı frenleme yapar demişti yani zaten puntoların freni sağlamdır kampana sakat diye bir kavram yoktur aksine dezavantajı kadar avantajıda vardır Ben kampana olmasından bütçe açısından memnunum ön arka disk olan araç sahipleri inanın balata disk masrafı bizden çok daha fazla.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

ben doğuş grubunda çalıştım bize indirim vardı 2013 yazında sıfır seat ibiza alıcaktım şu anki puntomu almadan 3-4 ay önce idi ben ne Fethiye'de ne de Ankara'da bakacak araç bile bulamamıştım hadi Fethiye küçük biraz daha ama Ankara'da olmaması beni nasıl bir şok etti anlatamam. Yani bırakın test aracını bakacak inceleyecek model yoktu adamlarda siz sipariş edin getirelim memnuniyetiniz garanti ediyoruz demişti yetkili bende pizza siparişi vermiyoruz araç siparişi veriyoruz gidişini görmeden hiçbirşey diyemem demiştim sonra bir avm nin önüne tesadüfen tanıtıma gelmişti annem içi daha dar dedi sevmedi bencede çok değil ama biraz dardı. Sonra bir tanıdığın şirket aracı olarak binmek nasip oldu herkese göre değişir ama bence punto çok daha iyi tabi benim kıyasladığım araç Ibıza yoksa ben bugün araç alcak olsam yeni Leon bencede çok çok iyi .Hani golf alcağına Leaon zaten aynı fabrikadan çıkma diyor doğuştakiler hemde daha ucuz daha ne olsun golfe göre bence tipide daha iyi golfe göre.

16. 07/11/2014, 23:12

17. 07/11/2014, 23:12

Emre Demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar resimleri işe giderken sabah çektim. Arabanın önden resmini almak için sitenin dışına çıkmam gerekiyordu, aradaki demirliklerin sebebi bu.

https://i.hizliresim.com/4RNpGq.jpg

https://i.hizliresim.com/JEjVOn.jpg

https://i.hizliresim.com/OdjryA.jpg

https://i.hizliresim.com/zENGJ4.jpg

https://i.hizliresim.com/G1jZy3.jpg

https://i.hizliresim.com/ynkGzN.jpg

Dün eskişehire gittim. Hız limitinin 110 olduğu yerlerde cruise control 108'de, 90 olduğu yerlerde 99'daydı.

Satış temsilcisi ilk 1000 km 2000 devri geçme dediği için 110'la gitmedim. 108'le giderken tam 2000 devirdeydi.

Ortalama 4,5 lt/100km yaktı.

Arabayı aldığımdan beri 4,8 lt/100 km yaktı. Ankaranın dur kalkları sarfiyatı artırdı.

umut bulut
    kozlulum67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin...

Emre Demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ankara Eskişehir arası 5 kişi ortalama 4,5 lt/100 km yaktı. Yoğun eskişehir trafiğine de girdim.

Ankara Eryaman arası 4,1 lt/100 km yaktığım da oldu, iki kişi vardı arabada. Şu an 780 km'de,yakıt alındığından beri 100 km'de 4,8 lt yaktı arkadaşlar.

Arabanın yol tutuşundan çok memnun kaldım. Hayatımda bu kadar iyi yol tutuşu olan başka bir araba süremedim. Babamın renault 12 ts/tx, murat 131 doğan, broadway, sienası ve en son benim puntodan sonra bu araba bana ilaç gibi geldi.

Daha iyisi sizlerin olsun...
    Konu coupant tarafından (19/11/2014 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin B.
    thefastest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum, bu başlık altında bu konular tartışılmamış olsaydı daha şık olurdu ama sağlık olsun. Kazasız, belasız iyi günlerde kullanın. Çoğu Punto kullanıcısının gönlünde yatan araçlardan biridir, herkesin beğenisi farklı olabilir ki bu yüzden çeşit çeşit araçlar var. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Niyazi Tandoğan
    Zico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Araban acilen tavan siyah folyo kaplama istiyor

Emre Demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Hocam bir de onun masrafıyla uğraşmayayım. Afsad kursuna yazıldık eşimle. Lensti, gövdeydi derken mali olarak daha fazla açılmak istemiyorum.
    Konu coupant tarafından (19/11/2014 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon