Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
77 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Hızlanma Konusu Yardım

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cutt off muhabbeti edelim abi
    olur kardeşim gel konusuna edelim, burayı da karıştırmayalım şimdi

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Abi ne güzel gidiyoduk niye kestik muhabbeti ya Neyse şaka bir yana dedikleriniz de sonuna kadar haklısınız araçların kapasiteleri belli arada sırada yüksek hızları denemek insanı rahatlatır ama zaten araçlarımız şehir araçları olduğu için yakıt tasarrufu dikkate alınarak üretildiği için çokta zorlamaya gerek yok

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 180 200 basıyorsunuz iyi güzelde o hızlarda aracı nasıl yolda tutuyorsunuz ? Ben 110 ve üzerine çıktığımda bile aracı yolda zor tutuyorum daha fazla hıza çıkmaya korkuyorum, rüzgarı alta çok alıyor ve havada gider gibi direksiyon boşa çıkıyor iki elimde sımsıkı yapışmak zorunda kalıyorum. Bir defa otobanda yüklü iken 160 a kadar bastım araç daha gidecekti ama sanki tekerler yerden kesilmiş gibiydi daha fazla basamadım.
    Puntolar şehir içi için çok güzel ama bence uzun yol performansı çok kötü, eski aracım doğan bile 150 160 basınca yere iyice yapışırdı punto bastıkça kanatlanıp uçacakmış gibi oluyo
    punto aerodinamik açıdan iyi bir araç yani aslında yola iyi tutunur tabi lastik de önemli ve neticede sınıfı belli ama doğan şahin gibi aerodinamik sıfır bir araç nasıl daha iyi olcak tabi kıyaslama ancak b sEGMENTİ İLE OLMALI KALKIM BMW AUDİ gibi ya da focus astra il bile kıyaslamak yanlış olur ki bazı c segmentlerinden de iyi aslında bu konuda özellikle süspansiyonu çok yumuşak araçlarda yarışır bende c segmentide olsa yol tutuşunda ama bu sefer konfor olmuyo

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    75'lik dizel ile 200 yaptım Aracın bakımlı ve sağır olmamasıda önemli bu durumda. Tabi rüzgarı arkana almanız, araçtaki yük vs. durumlarda etkili.

Aracımda 195/55/15 lastik takılı

Bu düzde 200e yaklaşırken

Buda dik bir rampadan aşağı.. Öyle bir rampaydıki şanzuman kesmeseydi araç dahada hızlanırdı

aracım 146binde 2006 model 1.3 active fethiyeden diarbakıra kadar sadece mazot almak için durmuşluğumuz var kaç senede konya-fethiyearası gittim deldim araç sağır değil.bakımlarıda hep servste yapıldı daha sanayiye uğramadı bile.kısacası araçta sıkıntı yok ama benim deme istediğim şu; 200 yapar ama o kadarda zorlamanın mantığı yok. 200 yapana kadar çektiğini 2.0 motor gibi bi araçla ne kadar kolay yapıyosun ama gp yle ne kadar? gördüğüm kadarıyla burdaki herkes araçlarını seviyor,güzel bakıyor. o kadar basmaya çalışıpda piston kollarını yola dökmeye gerek varmı? 100-200 farketmez kazasız belasız olsunda gerisi teferruat, sohbet....
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac daha yeni mi çalışmıştı? hararet ortalara gelmemiş ve siz bu süratlere çıkmışsınız helal valla, şansınıza motor kitlememiş.
    Bu hıza çıkınca motor kitlemez, tamamen sıcak olmasada yeterli sıcaklık sayılır. Bi anlık eğimdeki deneme olduğu için bir sıkıntı yok

Alıntı CanGo48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım 146binde 2006 model 1.3 active fethiyeden diarbakıra kadar sadece mazot almak için durmuşluğumuz var kaç senede konya-fethiyearası gittim deldim araç sağır değil.bakımlarıda hep servste yapıldı daha sanayiye uğramadı bile.kısacası araçta sıkıntı yok ama benim deme istediğim şu; 200 yapar ama o kadarda zorlamanın mantığı yok. 200 yapana kadar çektiğini 2.0 motor gibi bi araçla ne kadar kolay yapıyosun ama gp yle ne kadar? gördüğüm kadarıyla burdaki herkes araçlarını seviyor,güzel bakıyor. o kadar basmaya çalışıpda piston kollarını yola dökmeye gerek varmı? 100-200 farketmez kazasız belasız olsunda gerisi teferruat, sohbet....
    75'likler 200 yapamaz yok öyle birşey lafınıza ithafen yazdım sadece

Yoksa 200e 20 dakikada çıktıktan sonra bi önemi yok tabiki

Tabiki bende seviyorum aracımı, şahsen özel serviste çalışıyorum. Bakımlarımıda 8000'de bir yaparım, keyfi olarak 3000 de bir hava filtresini değişirim. 10 liralık bir kağıt parçası zaten..

Sizin aracınız o km'de iyi kurum bağlamıştır.

Benim aracım 2009 ve 84.000 km'de şuanda. Geçenlerde Egr valfi,map sensörü, enjektör ve emme manifoldu temizliği yaptım. Debimetreyi yeni alıp taktım. Debimetreyi 130 liraya aldım

Daha önce düz yolda 170i milim geçmeyen aracım düzde 190 yapıyor artık. 4000 devirden sonra kesilen aracım 5000e soluksuz çıkmaya başladı.

Sizde en azından egr. map sensörü ve manifold temizliği yaparsanız araç canlanacaktır.. Bu işlemden sonra uzun yol tüketimimde oldukça azaldı..

Egr valfi ;

Buda EGR'den çıkan pislik

Konu Birkan61 tarafından (14/10/2014 Saat 18:57 ) değiştirilmiştir.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Cemal Uzun
    merghat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

!.4 Fire motorlarda düz yolda 160 gördüm daha fazlasına kulaklarım dayanmadı.

1.3 90bg araçlar düz yolda son vites 2000-2500-3000 devirde hız ve yakıt tüketimi ne oluyor?

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Alıntı merghat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    !.4 Fire motorlarda düz yolda 160 gördüm daha fazlasına kulaklarım dayanmadı.

1.3 90bg araçlar düz yolda son vites 2000-2500-3000 devirde hız ve yakıt tüketimi ne oluyor?
    3100 devir

3500

╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hıza çıkınca motor kitlemez, tamamen sıcak olmasada yeterli sıcaklık sayılır. Bi anlık eğimdeki deneme olduğu için bir sıkıntı yok

75'likler 200 yapamaz yok öyle birşey lafınıza ithafen yazdım sadece

Yoksa 200e 20 dakikada çıktıktan sonra bi önemi yok tabiki

Tabiki bende seviyorum aracımı, şahsen özel serviste çalışıyorum. Bakımlarımıda 8000'de bir yaparım, keyfi olarak 3000 de bir hava filtresini değişirim. 10 liralık bir kağıt parçası zaten..

Sizin aracınız o km'de iyi kurum bağlamıştır.

Benim aracım 2009 ve 84.000 km'de şuanda. Geçenlerde Egr valfi,map sensörü, enjektör ve emme manifoldu temizliği yaptım. Debimetreyi yeni alıp taktım. Debimetreyi 130 liraya aldım

Daha önce düz yolda 170i milim geçmeyen aracım düzde 190 yapıyor artık. 4000 devirden sonra kesilen aracım 5000e soluksuz çıkmaya başladı.

Sizde en azından egr. map sensörü ve manifold temizliği yaparsanız araç canlanacaktır.. Bu işlemden sonra uzun yol tüketimimde oldukça azaldı..

Egr valfi ;

Buda EGR'den çıkan pislik

doğru diyorsun kurum bağlamıştır ama buralarda adam akıllı servis bulmak zorlaştı. map. katalizör temilenecek desek direk değiştiriler burda o yüzden güvenemiyoruz ama belli etmeye başladı kendini 1-2 de hantal kalıyor 3-4 de camaro ss 5. vites mecedes 403 map temiliği ile ilgili temizliği haftasonu yapıcam ama diğer temizlikleri nasıl yaptırcam bilmiyorum bakıcaz artık
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Map temizliğini nasıl yapıcaz arkadaşlar anlatacak olan varmı? Bende yapayım bari

SERKAN BOZDEMİR
    seralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917
    Edilen teşekkür: 22

Bu egr. map sensörü ve manifold temizliği benzinli araçlar içinde geçerli mi yoksa sadece dizel araçlar içinmi?

Salih B
    SBTECH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Ben zorda kalmadıkça 120 yi geçmem ne gerek var son hıza çıkmaya

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

stock 75hp var bende. otoban düzlüğünde bir kaç dakika boyunca tam gaz - sıfır trafikte test ettim. 175'i geçmiyor. 200 yaptım diyen arkadaş ya eğimi hesaba katmadı ya da yalan söylüyor
    A.T.K.ve Y.

iskender şentürk
    ienturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33bbf45
    Edilen teşekkür: 0

Bende 2006 fire active 75 bg lpg li var ben en fazla düz yolda 170 gördüm Pozantı inişe 200 gördüm ama bir ara kanatlara zannettim bir defa denedim bunuda navigate tavsiyem bu hızla çok tehlikeli çünkü arabada bire 220 ama satış alanındaki bilgi formunda max. Hız 160 yazmakta merak edenler bakabilir bu tüm arabalar için gecerlidir.

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stock 75hp var bende. otoban düzlüğünde bir kaç dakika boyunca tam gaz - sıfır trafikte test ettim. 175'i geçmiyor. 200 yaptım diyen arkadaş ya eğimi hesaba katmadı ya da yalan söylüyor

Evet kardesim haklisin. Burda hayatimizda gormedigimiz insanlara sirf hava olsun artistlik olsun diye yalan soyluyoruz.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

16. 21/10/2014, 11:25

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu egr. map sensörü ve manifold temizliği benzinli araçlar içinde geçerli mi yoksa sadece dizel araçlar içinmi?
    Arkadaşa katılıyorum konunun tüm mesajlarını açıkçası okuyamadım işimden dolayı, bu egr valf map sensör temizliği benzinli araçlarda da yapılıyormu?

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Alıntı hzrakts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Map temizliğini nasıl yapıcaz arkadaşlar anlatacak olan varmı? Bende yapayım bari
    Hava filtresinin sol arkasında bulunur kendisi

20 tors tornavida ile sökebilirsiniz. Önce soketi çıkarıp, sonra vidasını sökeceksiniz ve alacaksınız. Yağsız balata spreyi ile temizleyebilirsiniz.

Sadece onu yaparak açıkçası bugüne kadar hiç bir fark görmedim, ama yinede kurum bağlamışsa temiz olsun tabi

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızdaki parçaların kurum durumuna göre değişkenlik gösteriyor.

Benim aracım 2009 stock 75 hp

Instagram

buyrun buradan bakın ibreye ve yolun durumuna aracım 190'ıda geçiyor.

______

Benzinli araçlarda map değilde maf sensörü var

onuda temizliyeni hiç görmedim açıkçası

benzinli araçlar için en iyisi depoya atılan würth katkı ve gaz kelebeği temizliğidir

tüplü ise lpg bakımlarını zamanında veya zamanından önce düzenli olarak yaptırmak en güzel etkendir
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar bugün yine çevre yoluna çıkma fırsatım oldu ve tekrar hızımı deneyeyim dedim. Yolun bomboş olması ve araçta tek olmamın verdiği güvenle biraz bastım diyebilirim. Aracın bakımlarını yaptırdıktan sonra araç temiz yağı yiyince zaten ivmelemede iyileşme olmuştu yakıtıda euro dizel ve hep aynı yerden aldım daha öncesi belki kötü olduğu için onun da etkisi olabilir ve dizel katkı maddesinin de yararı olduğunu düşünüyorum. Aracım çok rahat 200 ü gördü hatta rüzgarın karşıdan vurmasına rağmen gördü. Dahasını basma gereği duymadım ve artık içim rahat etti

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Hadi gözün aydın. Güle güle kullan.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi gözün aydın. Güle güle kullan.
    Eyvallah abi yalnız cidden dizel araba bakılınca gidiyomuş

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Geçen arkadaş bindi, onda da fire punto var, linea nasıl dedi gidiyor mu? Bilmem sen söyle dedim ışıklara doğru bir yapıştırdım turbo tam açınca oturuşu değişti . Oo bayağı iyi gidiyor bu falan dedi. Yalnız bu ara shellden mazot alıyorum, gidişi iyi ama yakışı fazla gibi geldi. Gerçi dün özkanın aracına baktım o da 28 kmh ile 6.2 yakmış bende. Bu depo bitsin opet alacam yine bakalım fark olacak mı

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon