Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto evo 77 hp performans???

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Standart Punto evo 77 hp performans???

Merhaba arkadaşlar. Aranızda yeni sayilirim. Yaklaşık iki ay önce 2010 model 30binde 77hp 8valf benzinli punto evo dynamic aldım. Aracin ilk sahibi doktormus araci temiz kullanmis ve LPG taktirmamis. Değişeni de yok temiz araba yani. Ancak araba sanki bana hantal gibi geliyor. Hızlanması çok yavaş. Onumdeki aracı sollamaya korkuyorum ivmelenmesi çok yavaş çünkü. Üstelik bu araç lpgli de değil. Ben görüntüsüne aldanıp aldım aracı ama bu motor performansı beni hayal kırıklığına uğrattı. Amcamin 91 model lada samarasi benim arabadan daha seri. Size sorum bu motorların hepsimi aynı yoksa benim aracında mi bir sıkıntı var. Servise bu konuyu aktardigimda araçta herşey normal dediler. Bu sorunun bi çözümü yoksa aracı satacagim. Onerilerinizi bekliyorum...
    Konu aydinhakan tarafından (01/10/2014 Saat 18:52 ) değiştirilmiştir.

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Malzeme bu kardeşim fazla bir şey bekleme...
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

ersin eroğlu
    ersineroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 15

Hem az yaksın hem konforlu olsun hem de hızlı gitsin istiyoruz. Bu segmentten fazla şey beklemiyor muyuz?

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

hocam bende de aynısı var 1-2-3. vitesler gayet seri özellikle 3000 den sonra ama normal kullanırsan 50 de 5. vitesi görürsün 90 ı geçince 3000 devir olur . 192 yi gördüm hafif bir iniş olan yolda rampa için tak 2 ye solla gitsin derim

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

aynen ilk 3 vites gayet seri... o şekilde tatmin edebilirsin kendini
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Burak Arslan
    zhenny22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi
    Plaka
    06 DE 6687
    Edilen teşekkür: 20

77 HP ve performans aynı cümlede bile kullanılamaz kardeşim onun yanında 77 hp hız performans arabasi değil tam bir şehir arabasi öyle yavaş yavaş geziceksin o ise yarar anca

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

77 bg normal yani. Nasıl bir performans bekliyorsunuz ? Merak etmeyin 80 bg ye kadar her araçla sollamaya gidersiniz.

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

cevaplarınız için tesekkür ederim..anladığım kadarıyla yapıcak bişey yok. görüntüsü bu derece spor duran bir arabaya böyle bir motor koymak kimin fikri merak ediyorum. neyse eğer alışabilirsem temiz araç bulabilmişken kullanacağım. baktım olmuyor satacağım.77 bg böyle iken bu araçların 65 hp lik versiyonları var onlar nasıl kullanıyorlar bu arabaları anlamıyorum. . bazen düşünüyorum 90hp lik dizel olanlarından mı alsam diye. onları tavsiye edermısınız?

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı aydinhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplarınız için tesekkür ederim..anladığım kadarıyla yapıcak bişey yok. görüntüsü bu derece spor duran bir arabaya böyle bir motor koymak kimin fikri merak ediyorum. neyse eğer alışabilirsem temiz araç bulabilmişken kullanacağım. baktım olmuyor satacağım.77 bg böyle iken bu araçların 65 hp lik versiyonları var onlar nasıl kullanıyorlar bu arabaları anlamıyorum. . bazen düşünüyorum 90hp lik dizel olanlarından mı alsam diye. onları tavsiye edermısınız?
    Ederim. Dizeller gayet guzel.

Aslinda fire da guzel motor ama ara hizlanmalarda kotu. Ekonomisi gayet guzel. Ama gitsin diye basarsan cok yakar.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Gecen aylarda Antalya'da bir arkadaşım bizim puntoyu kullandı araçtan iner inmez dediki resmen ölüm makinası bununlan anca bakkala ekmek almaya git gel 77 bg birde lpg olunca tabi ona bisiklet gibi geldi :))) sollama olayında haklısınız maalesef hız yok fakat oldukça rahat konforlu bir arac 3 saate gideceğine 4 saatte git

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

90 nı geç 75 dizel i bile alsan 77 benzin yanında of be ne araç mış dersin Ancak sıkmayın canınızı derim. Ekonomi aracı sonuçta. Sakin sakin kullanın derim

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

hayırlı olsun.zamanla alışıp keyfini çıkarmanızı umuyorum.samara seri gözüksede odun direksiyon abs yok klima yok çürümeye meyilli vb.kıyaslanmaz bile.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

İkinci kez fire 1.4 77 bg 8v aldım.Performansta çok fazla birşey bekleme ancak ekonomik olarak üstüne tanımam şuanki aracımı benzinli olarak kullanıyorum lpg yok, ama ilk 2011 1.4 fire aracıma lpg taktırmıştım, yakıtı çok çok az o zamanki 2.19-2.24 tl olan lgp fiyatlarında şehiriçi yakmış olduğum tutar 16-17 krş tu öyle söyleyeyim ssize.Bence biraz arabada görselliğe önem veriniz, ben aracıma jant kaplama vs ufak şeyler yaptırdım ve o şekilde haz alıyorm görünümden,dikkat çekiyormu çekiyor performansa gerek duymuyorum hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

Konu Kadir00906 tarafından (02/10/2014 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Aslında 75'lik dizelin kağıt üstünde 0-100 hızlanması Fire'dan kötü. Ama işte söylendiği gibi torku düşük, ara hızlanma süreleri uzun bir motor. Maksimum gücün üretildiği yüksek devirlerde kullanıldığında fena hızlanmıyor. Ama eğimli yollar, ara hızlanma gerektiren durumlar vb. olduğunda dizel farkını koyuyor tabii ki. Ben memnunum motordan, çünkü bilerek ve önceden deneyerek aldım. Sürpriz olmadı...

KEMAL AKKAN
    afgankurdu kemalakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184
    Edilen teşekkür: 16

Arkadaşlar bu segmentteki bu araç sınıfında iyi derecelere imza atmıs şimdi sen uzun yolda 120 km nin üstünde performanslı bir yolculuk bekliyorsan C sınıfı bir araca biniceksin bende peugeot 308 vti premium vardı sattım be 77 bg lik lpg li otomatik modelini aldım ve çok memnunum az yakıyor şehir içinde her türlü işimi görüyorum uzun yolda da sıkıntı yaşamadım bu araba inan bu paralara çok iyi bence daha geniş bi araba arıyorsan yakıt+para demektir..

Cemal Uzun
    merghat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Size bir iyi bir de kötü haberim var. İyi haber arabanızda sorun yok, kötü haber ise arabanız maalesef piyasadaki en yavaş araba.

Ben de sizin gibi beklenti içindeydim fakat sonuç hüsran. Benim bindiğim en hantal araba Punto. 90 model şahin bayırda toz yutturur. Es kaza otobana filan çıkarsanız vay halinize.

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Hocam ilk aracım 77 fire evo idi. Hızlanmada bekleneni veremiyor araç doğru ama çok rahat üst hızlara çıkıyor. Ben düz yolda 180i gördüm hiçte zorlamadı araç. Şuan ise 90lık dizel grandem var. Ve inanılmaz keyifli bir araç. Çok çabuk hızlanıyor sadece birinci vitesi hantal ama geri kalan viteslerde gaza yüklendiğinizde koltuğa yapıştırıyor araç sizi. Ha yine harika demiyorum ama 1.3 motor ve 90 beygir bir araca göre çok çok iyi diyebiliriz ve kullanımı gayet keyifli aracın. Yakıt konusunda da inanılmaz tasarruflu. Aracınız gayet normal bir sıkıntı yok gibi duruyor ama arkadaşların da dediği gibi 77 bg bir araçtan çok şey beklemeyin Eğer ki fırsatınız var ise kesinlikle 90lık bir dizele geçin derim

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

77 hp malesef böyle.Ekonomi için katlanılır desek de piyasadaki çoğu 1.6 atmosferik motorlar fire motorun ekonomisini sağlıyor.Geçen gün 115 beygirlik opel astra'nın tüketim verilerini görmüştüm.Benzinli olmasına rağmen fire kadar yakıyor.Bir de daha bu motoru doblo ile linea'ya koymuşlar.Bu fıat gerçekten neyin kafasını yaşıyor?
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

19. Bu mesajı için 2 kişi ykaya1983'ye teşekkür etti:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    77 hp malesef böyle.Ekonomi için katlanılır desek de piyasadaki çoğu 1.6 atmosferik motorlar fire motorun ekonomisini sağlıyor.Geçen gün 115 beygirlik opel astra'nın tüketim verilerini görmüştüm.Benzinli olmasına rağmen fire kadar yakıyor.Bir de daha bu motoru doblo ile linea'ya koymuşlar.Bu fıat gerçekten neyin kafasını yaşıyor?
    115 lik Opel Astra Puntoyla aynı tüketiyor ? Yanlış görmüş olmayasınız Ya da uzun yol verilerini mi gördünüz acaba aracın ? Çocukluk arkadaşımda vardı. Geçen sene sattı. Araba şehir içi 50 krş yakıyordu nerdeyse. Puntoyla 33 krş yaktığını iddia edenler var bu forumda. Aradaki fark uçurum yani.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunus bey bi yanlışınız var.

Asla ve asla 115 hp 1,6 Atmosferik Opel Astralar 77 hp Punto kadar ekonomik değil.

Ayrıca_ Opelin ecotek olarak isimlendirdiği bu motor 1998 yılından beri aynı teknolojiyle üretilen eski nesil bir motordur.

Punto ile Ş.içi 7,4 Ş.dışı 5,5 yakıt tüketimi gayet rahat yakalanıyor.
    Ancak Bahsettiğimiz Opel ile asla bu rakamlara düşemezsiniz.
    Ş.içi 9,0 litrenim altını çok ama çok zor görürsünüz.

Söz konusu ekonomiyse Fire tip motor Bi kaç adım önde...

Vehasıl Bahsettiğniz opel motoru miadını çoktan doldurmuş bi motordur.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sayfa 1/2 12 SonSon