11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Önemli Uyarı !!!

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Kızgın Önemli Uyarı !!!

Arkadaşlar,

Bugün karşılaştığım bir olaydan kısa olarak size bahsetmek ve uyarıda bulunmak istedim.

arkadaşım 2012 model clio grand tourer bir araç buldu, araç piyasadan 5-6 milyar daha aşağıda olaması ilgimizi çekti. satıcı araçta çamurlık değişmiş olduğunu ve kapıda boya olduğunu ve bunları kendisi cebinden yaptırdığını söyleyince fiyat normal geldi.

Gelelim asıl noktaya. Abim sigorta acentasıdır. aracın sigorta geçmişine bakması için hem şasi hemde plaka verdim kendisine vede bunlada yetinmeyip 5664 e sorgu için şase no gönderdim. gelen mesajda hiçbir hasar kaydı olmadığını muayeneye giriş zamanının ve km nin normal olduğunu yazıyordu. abimden de gelen bilgi bu şasi ve plakada herhangi bir hasar olmadığıydı. yani herşey örtüşüyor.

daha sonra abime ne kadar kask çıkar diye sordum ve olay bundan sonra başladı. iyikide sormuşuz. araç ruhsat fotografındaki bilgilerinden kasko fiyatı almak için sisteme girdiğinde en son aşamada fiyat onay ekranın araç pert diye uyarı veriyor dedi !!!!! nasıl yani dedim kayıtlarda herşey normal şaside sorgulattık herşey normal çıkıyor dedim. valla bunla üçüncü kez karşılaştım dedi. sigorta şirketini aradık durumdan bilgi almak için ve evet araç pert arkadaşlar !!!!!

sigorta şirketinden alınmış araç !!! durumu anlattık onlarda bir açıklama yapamadı yada yapmadı !!!! satıcıyı aradım yok dedi pert felan kayıtları sorgulamadınmı şaseden dedi evet dedik sorguladık ama orda göstermiyor kasko yapınca çıkıyor dedim. sonunda bundan önceki sahibinin sigorta şirketinden aracı alarak yaptırdığını söyledi. kıvırdı felan filan dedi.

işin kısası arkadaşlar sorgulamalara felan pek inanmayın aynı durum daha önce 2013 model alınan bir astra j model bir araçta yaşanmış. sorgulamada hsarsız çıkmasına rağmen kasko yaparken pert uyarısı vermiş ve kasko yapmamış. araçta gerçekten pert çıktı.

bu arada her sigorta şirketi bu uyarıyı vermiyor sistemleri nasıl çalışıyor bilmiyorum ama bağzı sigorta sistemleri uyarı vermeden yapıyor ama fiyat çok yuksek çıkıyor dedi.

sizi uyarmak istedim. sorguya bakarak aracı alırsınız sonra kasko yaptırırken şok olmayın...

2. Bu mesajı için 8 kişi cemyk'ye teşekkür etti:

Köksal Ar
    Sonsuzluga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 69

İşte sigortacı tanıdık olması lazım yoksa işimiz zor ben araç ararken bir tane punto evo vardı neyse araçta değişen boya yok ama sel hasarlı çıktı hasar kaydida 22 bin tl idi satıcı da bilmiyor tabi yol masrafını felan karşıladı anlaştık gitti hatta adam aracı 27.500 e bırakacaktı almadım.

Cem YK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

valla ikinci el araç almak zordu, şimdi bu durumu gördükten sonra artık hiç güvenim kalmadı.

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

nasıl baş edeceğiz böyle durumlarla sağlıklı bilgiyi kimden öğreneceğiz aracını aldın tam kaskoda yaptırırken çıksa veya çıkmadı anlatıldığı gibi zor gerçekten.

Cem YK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bence sigortalar birliğine şikayet etmeli durumu. sorguladığımda sen bana temiz diye geri dönüş yapıyorsun ama kasko yapmaya kalkınca pert uyarısı veriyorsun... saçmalık. bahsettiğim astra alan kişi sigortalar birliğine başvuru yaptı ama birsonuç çıkarmı bilemiyorum...

Emre Şahin
    emrek8899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AV 2536
    Edilen teşekkür: 72

aracımı almadan piyasadan 3 000 tl ucuz focus arac vardı araçta boya yok bu durum beni şüphelendirdi servise sasi numarasını sordum araç önden ağır hasarlı olarak servise gelmiş verilen fiyat begenilmeden araç serviste onarım olmadan alınmış buraya kadar normal gelelim alicengiz olayına araç sahibine aracın bedeli ödenmiş ve araç perte ayrılmış sigortadan benm aracı alacagım kişi almış araç alttan ve önden hasar almış ama sadece ön tampon değişmiş radyatör farlar alttakım v.s hepsi değişmiş

ve 5664 hiç hasar yok sigortacıma sorgulattım sasiden yine hasar yok servisteki tanıdık sayesinde araca para ödeyen kasko firmasını buldum dosya numarasıyla hasarı sorgulattım olayı o şekilde çözmüştüm kasko aracı perte ayırmış ama tramere işlememiş

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Sigortadan alınıp yaptırılan bir aracın nasıl sms te pert kaydı çıkmaz???..Gerçekten usulsüzlük var..Kimbilir kimlerin canını yakacaklar..İnş.Sorumlular bulunup cezalandırılır..

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Zaten araç ucuzsa direk bir soru işareti. Adam belki de normal fiyatını yazsa, standart sorgulamada bir şey çıkmayacağı için şüphelenmeyecektiniz. Aslında biraz da kendi kendini ele vermiş.

Gerçekten 2. el alınmaz oldu. Ben de bizzat tanıdığım birisine ait, bildiğim bir araç olmadıkça almam gibi geliyor. Hatta hiç araba almamak en güzeli sanırım. Araç ve yakıt fiyatlarına bakınca... Ya motosiklet almalı ya da toplu taşımayı kullanmalı.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Hem sorgulama yapılmalı hem de detaylı expertiz yapılan yerlerde kontrol ettirilmeli.Sorgulamada çıkmasa bile expertiz'de çıkıyor.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

araç perte çıktıktan sonra kayıtlarına geçmesinin belli bi süresi oluyo. bu süre içinde aracı satmayı başarabiliyorlar işte böyle.. bizede aynı şey olmuştu.
    2005 corsa alıyorduk. sorgulattık bişey yok. 1 yıl sonra öğrendik pert olduğunu. adamı aradık, dedik mahkemeye vericez. geri aldı arabayı

Evren İskent
    evren iskent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 43

Onceki policede sase veya motor hatali girilmistir, plaka gecicidir, bu nedenle telefonla yapilan ya da pert arac sorgulamasinda tek kriter girerek yapilan aramada sonic cikmamistir. Ancak sistemden kasko yapilirken, tum detaylar girilince sistem yakalamistir.

Arac alirken sms kaydi sadece bilgi amaclidir, kesinlik tasimaz. Bu bir hizmettir. Piyasadaki talebe karsilik olusturulmustur. Hic yoktan iyidir diyebilecegimiz bir hizmet.

Ancak buradaki yorumlarda gordugum her hasarin gozukeceginin dusunulmesi bu yanlis.

Bu sistem kaskolu araclar ve hasarlari kaskodan alan sigortalilar uzerinden yuruyor. Aracin kaskosu yoksa, kaskosu olup hasar sigortaya yansitilmadan yaptirildiysa sorgusu temiz olan bir aracin gecmisi kirli olabilir.

Resmi olmayan bir islemi, karsiliginda bedel odediginiz icin sorumlu olarak gormek istememiz dogal ama bilgi amaci tasiyan bu hizmetin yaninda, hayal kirikligi yasamamak icin eski usul, servisten sorgulama, ustaya gosterme gibi yontemler hala gecerlidir

Saygilarimla.