Sayfa 1/3 123 SonSon
59 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat'ı Mahkemeye Vereceğim, Ön Göğüs Çatlağı %50 Kararı Çıktı

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Standart Fiat'ı Mahkemeye Vereceğim, Ön Göğüs Çatlağı %50 Kararı Çıktı

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar...

24 Temmuz tarihinde aracımda torpido üzerinde airbag'in belirginleştiğini ve 5-6 cm arasında bir çatlak oluştuğunu gördüm. Aracımın garantisi 29 Ekim 2013'te bitti fakat daha sonrasında da yetkili servis kullanmaya devam ettiğimden direk yetkili servisteki ustamı aradım. Beni servis müdürüne yönlendirdi ve servis müdürü (tanışıyor olmamıza rağmen) gayet lakayıt bir şekilde araçta kalas taşımış olabilirsiniz, müzik dinlerken torpido üzerine ritm tutmuşsunuzdur gibi saçma sapan sebepler söyleyerek bana ileri tarihe randevu vermeye çalıştı. Ben de kendisine 70.000 bakımına gelecek olsam hemen yarın gelin dersiniz ama diyerek müşteri hizmetlerini aradım.

Müşteri hizmetleri bana 6 Ağustos tarihinde geri dönerek en yakın servise gitmemi ve orada fotoğrafların çekilerek kendilerine ulaştırılacağını daha sonra ise en kısa sürede cevap verileceğini belirtti. Bu bahsettiğim servise gitmek istemediğimi fakat bir sonraki servisin 250 KM uzakta olmasından dolayı oraya gitmek zorunda olduğumu belirttim ve servise 7 ağustos tarihinde gittim.

Bana bu şekilde davranan müdürümüz, ilgi, alaka ve hürmette kusur etmeden elimizden gelen her şeyi yapacağız, siz bizim müşterimizsiniz bir mağduriyet varsa gidermek elbet görevimiz gibi klasik Türk zihniyeti ile yaklaşarak aracı incelemeye başladılar.

Hasar geçmişi kontrol edildi, tabiki hasar yok. Kaporta ustası dışarıda bir işlem yapıldı mı diye aracı inceledi dışarıda bir işlem yok araç hatasız dedi. Fotoğraflar çekildi ve bunun nasıl olabileceğine hayret ettiler! Ben ise internette sürüyle olduğunu ve bunların garanti bitse dahi değiştirildiğini kendilerine belirttim. Çünkü 2007 model araçta dahi 2014 yılında ücretsiz değişim gördüm.

O günden sonra en kısa sürede gelecek cevap gelmeyince haftada bir Fiat'ı taciz etmeye başladım, ne oldu - ne oldu diyerek ve her defasında inceleniyor cevabı aldım. Uzun zamandır aramamıştım ve bugün sabah tekrar aradım ardından servis bana geri dönüş yaparak müşteri hizmetlerinin bana ulaşması gerektiğini ve sonucun çıkalı uzunca bir süre olduğunu belirtti. Sonuç nedir dediğimde ise %50 dediler. Ben de bunu kabul etmediğimi kendilerine belirterek, bundan sonra Fiat markasını kötüleyeceğimi, gerekirse aracıma yazı yazarak bu araç kalitesiz Fiat aracıdır diyerek fotoğraf ekleyip gezeceğimi ve bulunduğum bölgede saygın bir görevde bulunduğumdan dolayı insanların bana danışma için geldiğinde aracı kötüleyeceğimi ve çatlağı göstereceğimi belirttim.

Servis biz tekrar elimizden geleni yapalım, bir çayımızı için gelin buraya dediler ama ben deli miyim bundan sonra sizin yanınıza gelecek mazot yakacak diyerek reddettim bu teklifi de.

Bana söyledikleri parça bedeli 2.000 TL, işçilik ıvır zıvır 2.500 TL fatura çıkar ve bunun yarısını Fiat Karşılar dediler. Yani bana 1.250 TL masraf çıkartıyorlar.

Garantisi bittikten sonra dahi yetkili serviste yaptırdığım bakımları (yakın zamanda 70.000 bakımım var) dışarıda yaptıracağımı belirttim.

Şimdi düşündüklerim;

Fiat'tan neden %50 ücret kararı çıktığını ve ödemem gereken miktarı gösteren bir belge istedim. Bu belgeden sonra;

- Fiat'ı mahkemeye vermek (Öncelikle tüketici hakem heyetine gitmem gerek)

- Lanet olsun diyerek sanayide 150-200 liraya halletiklerini duydum yaptırıp aracı satıp bir daha fiat ticari taksiye dahi binmemek. (Ki düşüncem Bravo'ya geçmekti tövbe )

- Fiat İtalya'ya bana eğer verirlerse gelen dökümanla beraber şikayette bulunmak

- Aracın arka camına yazı ile mağduriyetimi gösteren fotoğraf ekleyip bagaj kısmına yapıştırmak.

- Aracı servisin önüne çekip, basını arayıp ciddi ciddi aracı yakmayı düşünüyorum.

Tavsiyeniz ya da garanti bittikten sonra ücretsiz değişim yaptıran arkadaşlar bana ulaşabilirlerse çok sevinirim. Dava açabilmek için emsal kararları göstermemin iyi olacağını söyledi avukatım...

Fotoğraflar vardı ama şuanda bulamadım, bir ara çeker eklerim. Aracımdan tamamen soğudum, oysa 2008 Punto'mu satarak 3 yıl önce 2011 Punto Evo almıştım ve tavsiye ediyordum herkese. Bundan sonra kesinlikle Fiat araç almayacağım mağduriyetim giderilip, içim soğumadıkca...

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Neye göre muamele yaptıklarını anlamak gerçekten çok zor. Kimisine sorgu sual yapmadan değiştiriyorlar kimisinin ise lafını bile dinlemeden hayır cevabı veriyorlar. Bir de Punto Evolarda bu sorun yok diye biliyordum. Kısım kısım çıkabiliyor demek ki.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

vallahi başka servislerede gitmek lazım. Bence bu servisin bir oyunu. Sanırım Bartın'da ikamet ediyorsunuz daha büyük bir ilde olsanız sorunsuz değişeceğini sanıyorum.
    En kötü ihtimal mahkeme yolu ile %100 sonuca ulaşacaksınız.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Küçük yerde yaşamanın zararları.
    Bence arabayı yakmayın boşuna.bizim basın bindiği dalı kesmez;reklam gelecek yeri eleştirmez.
    Aracın,servisin logolarını flu yapıp,konuşmanızın "fiat" larını biplerler.

iPhone 'dan Gönderildi...

ENİS UCMN
    ensmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

kardeşim bendede aynı problem var önce servis götürdüm fotoğraf falan derken aradılar garantisi bitmiş yapamayız dediler, sonrasında Fiat İtalyaya şikayet yazdım bugün aradılar Şikayetinizi İtalyaya iletmişsiniz sonuç değişmedi yapmayacağız diyorlar. Bunu dışarıda 300 tl ye yaptırmak kolayda başkalarını niye değiştirmişler. Bence şöyle yapmalıyız, Öncelikle değişimi yapılanlardan servis formlarını isteyeceğiz, bunların fotokopileriyle birlikte mahkemeye gideceğiz bireysel değil grup olarak hareket etmeliyiz. Ben kafaya taktım bu işi sonuna kadar gideceğim. özelden numaralarımızı birbirimize atalım kaç kişiyiz ona göre ortak birşeyler yapalım. Birlikte daha etkili olur.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ENİS UCMN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı

customercareinternational@fiat.com
    answer@fiat.com'

Fiat italyanın mail adresleri.

buradanda şikayetlerinizi ulaştırın.

mete gürler
    experoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

ya arkadaşlar mahkemeydi italyaydı bunlara gerek yok benim aracım 2008 model ve hiç mi hiç serviste bakıma girmedi
    ve benim torpido şişkinliği belli bile olmuyodu o kadar azcıktı yani

ilk gittim foto çektiler sonra yapamayız kullanıcı hatası dediler bende peki dedim

şikayet var com a şikayetimi yazdım ertesi gün aradılar servise gelin değiştirelim

gittim servise biz sizi aricaz dediler aradan bir ay geçti arayan soran yok ben tekrar şikayet var com a yazdım hemen aradılar işte parçanız yeni geldi buyrun gelin değiştirelim ve değiştirdiler şikayet var com çok etkili bi site deneyin

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı ensmaden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bendede aynı problem var önce servis götürdüm fotoğraf falan derken aradılar garantisi bitmiş yapamayız dediler, sonrasında Fiat İtalyaya şikayet yazdım bugün aradılar Şikayetinizi İtalyaya iletmişsiniz sonuç değişmedi yapmayacağız diyorlar. Bunu dışarıda 300 tl ye yaptırmak kolayda başkalarını niye değiştirmişler. Bence şöyle yapmalıyız, Öncelikle değişimi yapılanlardan servis formlarını isteyeceğiz, bunların fotokopileriyle birlikte mahkemeye gideceğiz bireysel değil grup olarak hareket etmeliyiz. Ben kafaya taktım bu işi sonuna kadar gideceğim. özelden numaralarımızı birbirimize atalım kaç kişiyiz ona göre ortak birşeyler yapalım. Birlikte daha etkili olur.
    aynı sorunu bende defalarca yazdım. değişim yapmadılar tüketici hakem heyetine sikayet dilekçemi verdim sonucu bekliyorum. sonuna kadar gideceğim bende bir kişinin değiştirilip diğerinin değiştirilmemesi anlasılacak bir sey değil. konuyu takipteyim. sonuç belli oluncada yazarım buraya. ama eğer imza vs toplayıp birlikte hareket edeceksek ben varım.buradan bu konuda muzdarip olan arkadaşlarla konusup sıkıntılarımızı beraberce çözmeye calısalım arkadaşlar. ben her zaman burdayım sizlerde gerekeni yapın tüketici hakeme şikayetinizi yapın bence.
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

ENİS UCMN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Orayada yazdım kardeşim cevap bile vermediler. Sende değişim yapıldığına dair servis formu varmı mahkemeye onları sunalım.

mete gürler
    experoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ensmaden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orayada yazdım kardeşim cevap bile vermediler. Sende değişim yapıldığına dair servis formu varmı mahkemeye onları sunalım.
    bana herhangi bi kağıt yada evrak vermediler parçayı değiştirip verdiler

serkan sek
    serkanceber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    35

bu serefszlerin umrunda bıle degıl. ben basvurdum yapamayız dedıler. sımdı mahkemeye verecegım. t mahkemesıne. su anda baska bı sebepen mahkemem oldugu ıcın o sunuclansın hemen fıatıda mahkemeye verecegım. yok öyle çakal sanmasınlar kendılerını

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı serkanceber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu serefszlerin umrunda bıle degıl. ben basvurdum yapamayız dedıler. sımdı mahkemeye verecegım. t mahkemesıne. su anda baska bı sebepen mahkemem oldugu ıcın o sunuclansın hemen fıatıda mahkemeye verecegım. yok öyle çakal sanmasınlar kendılerını
    bende verdim tüketici haklarına sonuc ne olacak görecez
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

serkan sek
    serkanceber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    35

Alıntı kalite kontrol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende verdim tüketici haklarına sonuc ne olacak görecez
    inş olumlu sonuçlanır. duydugum kadarıyla mahkeme tüketiciden yana oluyormuş ...

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Fiat'tan son cevap geldi;

İşine gelirse %50 ötesi yok. Değişenler var dediğimde o araçların özel bir durumu vardır diye saçmasapan bir cevap verdiler. Garanti bittikten sonra dahi servise gitmişim, kaza-darbe yok ama adamlar nuh diyor peygamber demiyor. Şikayetvar, fiat müşteri hizmetleri, servis her yolu denedim.

Mahkemeye vereceğimi belirttim ve kağıt istedim fakat bana kağıt veremeyeceklerini eğer mahkemeye verirsem mahkemeye ibraz edebileceklerini belirttiler sadece. Elimde kağıt olmadan tüketici haklarına gitsem bir şey olur mu?

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

benimde başıma benzer bir olay geldi 2011 model bravomda direksyonda airbag in olduğu yerde catlama oldu bursa birmot a götürdüm aracı incelediler resimlerini cekip mail attılar cevap yaklasık 1,5 2 hafta sonra geldi iş yoğunluğu olduğu için dediler gecikme için özür dilediler ücretsiz sekilde direksyon gobeğini değiştirdilerbu arada olay haziran 2014 te olmustur garantide 2014 ağusos ayında bitiyordu son 3 ayı kalmıştı garantinin.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı van_hoijdonk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat'tan son cevap geldi;

İşine gelirse %50 ötesi yok. Değişenler var dediğimde o araçların özel bir durumu vardır diye saçmasapan bir cevap verdiler. Garanti bittikten sonra dahi servise gitmişim, kaza-darbe yok ama adamlar nuh diyor peygamber demiyor. Şikayetvar, fiat müşteri hizmetleri, servis her yolu denedim.

Mahkemeye vereceğimi belirttim ve kağıt istedim fakat bana kağıt veremeyeceklerini eğer mahkemeye verirsem mahkemeye ibraz edebileceklerini belirttiler sadece. Elimde kağıt olmadan tüketici haklarına gitsem bir şey olur mu?
    Bence tüketici haklarına gidin danışın.En azından onlar sizi yönlendirir..Belki fotoları delil sayıp davada açılabilir..Riskli olan bir önerim daha var..Yaptırıp faturasını alıp,bu fatura ile dava açılabilir..Bu ücretin iadesi konusunda.

Mustafa yıldırım
    KG777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 179

Evrak isteyen varsa gönderebilirim

ENİS UCMN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı KG777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim evrak varsa bana gönder ben mahkemeye başvurdum onlarda delil olur.

enis_ucman01@hotmail.com

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Alıntı KG777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster