Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Apartmanda park sorunu.

Ali ASTAM
    AVCILARLI aliastam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 17

Standart Apartmanda park sorunu.

Herkese merhabalar.Hepimiz sabah iş yerlerimize gidip,akşam geri geldiğimizde park sorunlarıyla karşılaşıyoruz.Benim evim tam düz giriş diye tabir edilen apartmanın giriş katında.Ben aracımı sadece hafta sonları kullanmaktayım.Ev bana ait kiracı değilim.Apartmanın önünde yayalatın gidebileceği şekilde bir kaldırım yok.Bildiğimiz gibi ülkemizde sürekli biryol çalışmaları mevcut.Sonradan yapılan yol çalışmaları nedeniyle kaldırım kalkmış,araç park edilince tam camımın önüne gelmektedir.Bu nedenle ben aracımı tam kendi cammın önüne park etmeyi ve tabiri caizse ben bir yere gidip gelene kadar başka bir kişinin park etmesini önlemek için demir profil yaptırsam belediye ile ilgili sorun yaşarmıyım sizce?
    Bu gibi sorun yaşayan varmı.Şimdiden herkese teşekkürler.

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

ev önüne park etmek aslında yasak ben kendi evimin önüne park edebilmek için belediyeye 2araçlık park ücreti ödemiştim zamanında. demir profile gelince bir arkadaşım garajın önüne otobüsler çekiyor diye bu yollardaki plastik direklerden dikmişti belediye gelip çıkarmış herhangi bir ceza yok ama engelde olmuyorlar araçların çekmesine tabi arayıp şikayette bulunursan gelip ceza yazıyorlar araç çekene

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YASALDAYANAK:

5326 SayılıKabahatler Kanununun 32. Maddesine istinaden

Belediye Meclisimizin 11 .03. 2010 Tarih 171 Sayılı Kararı ile

Trafik İle İlgili Emir ve Yasaklar

Araç park etmek için yer ayırma amaçlı veya araç park edilmesini önlemek amacıyla yollara ve kaldırımlara zincir çekmek, çiçeklik vb. şeyler koymak ya da herhangi bir maksat ile fiziki engel oluşturmak,

H.KURU Saygılarımla

5. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretçi78'ye teşekkür etti:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

abi yerin senini benimi olmaz. Dükkan giriş cikisini veya garaj giriş cikisini işgal etmeyen heryere herkes park edebilir. Benimsemek olmaz. Rica edilebilir komşulardan ama kazik cakma yanlis bence Fazla sakinan gişede cop batar. Bizim apartmanda herkes kaldirima sifir yanasiyor ben gelişigüzel 1 metre bos birakiyorum. Hepsinin arabadina park halinde bisey oldu. Birine carptilar birine cop kamyonu vurdu falan fazla sakinmayin bosverin
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Belediye ile sorun yaşamazsınız ama ilk şikayette direk gelirler sökerler..Örnek;bizim sokağın başında iş yeri kaldırımını çevirmiş başka araçlar park etmesin diye..Tabi buda yetmemiş kendi park alanları dolunca bizim evin önünüde işgal etmişler..Babalarının mekanı ya..Tek şikayetimde gelip söktüler..Hiçbirşeyde sormadılar..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Şöyle bir durum var o binada oturan başka kişilerde var ise arabasını oraya çekme hakkına onlar da sahiptiler. Binadaki diğer kişilerin rızasını alarak yapabilirsiniz bu işlemi. Ama direkt oraya kazık çakıp bu alan benim kimse park etmesin diye bir düşünceniz varsa bu biraz haksızlık olur. Belediyenin buna bir şey diyeceğini sanmıyorum. Ta ki biri şikayet edene kadar tabi.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

11. Bu mesajı için 2 kişi byadrenalin'ye teşekkür etti:

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Bizim sokakta aynen sizin tarif ettiginiz gibi. Araci park ettiginizde caminiz kapaniyorsa eger oraya baskasina park ettrimemeniz en dogal hakkiniz bence.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mete gürler
    experoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

bence belediyeden kirala orayı kimse park edemez

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

ben de turuncu kuka vardı iki tane,zabıta bi gece aldı götürdü.2 sene de 3-4 kere çizme ve göçertme başıma geldi.bundan sonra kiralada olsa satın da alsam otoparksız apartmana taşınmıcam

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

en uyuz olduğum olay, kapınızın önü diye milletin yolunu parselleyemezsiniz. Biri gelir o profili araca monte eder olay kapanır.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

18. Bu mesajı için 3 kişi OzzY'ye teşekkür etti:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

benim başıma şöyle bir olay geldi...

Evin önünde yayanın yürüyeceği/yoldan ayrılabileceği yere araç parkedemezsiniz.Trafik polisi bu sebepten eski oturduğum evde, kaldrım üzerine ayrılmış otoparklarımızdaki araçlara ceza yazmıştı.sonra bahçeyi ufaltıp, kaldırımı iyice genişletmiştik ki yayalar yoldan ayrılabilsin.bu ceza kapsamında yan apartmanımızın önünde kaldırım yoktu ve araçlar apartmana sıfır yanaşıyordu ve onlar da ceza yediler.sanki kaldırımları binada oturanlar yapacak gibi...

Her ne şekilde olursa olsun o bir apartman müstakil ev değil, sizin oraya park etme hakkınız kadar o apartmanda oturan diğer ev sahiplerinin ve kiracılarının da hakkı var.şöyle bir tavsiyem olabilir, diğer kiracı/eev sahibi yani binada oturanlarla yer paylaşımı yaparsınız ve plakalarınızı duvara yazarsınız.saygı çerçevesinde uğraşmadan park edersiniz ama kapamak, demir çekmek hem etik değildir hem de yasaktır.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Evin önü diye mahallenin yolunu da parselleyemezsiniz. O yüzden demir profildi,kukaydı bilmemneydi hiç şansınızı denemeyin zararlı siz çıkarsınız. Yapabileceğiniz en iyi şey park eden araç sahipleriyle konuşmak ve ricada bulunmak.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali ASTAM
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı experoto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence belediyeden kirala orayı kimse park edemez
    Zaten kaldırım vergisi ödüyorum ne kirası.Asıl olmayan kaldırımın vergisini ödediğim için belediyenin bana kira vermesi gerekir.

Ali ASTAM
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en uyuz olduğum olay, kapınızın önü diye milletin yolunu parselleyemezsiniz. Biri gelir o profili araca monte eder olay kapanır.
    Aynen dediğiniz gibi.Evim alış-veriş merkezinin yanı olduğu için park yeri bulamayan camın önüne geliyor.Park edenlere silecek parası ödetmekten bıktım artık.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Standart Ce: Apartmanda park sorunu.

ali abi valla bende sık geliyorum senin sokağa yer bulamayınca çekiyorum sağlı sollu ama o sokakta çok enteresan hiç kaldırım yok. oraya o şekilde imar planı veren belediyeye ne diyeyim ben. sokağın başındaki inşaat olmadan önce iyiydi herkes ki en az 8 araç çekiyodu oraya... şöyle bişey yap abi. sizin sokağın öteki başında gelly servisine giderken bi çöp konteynırı var onu çek evin önüne ortala iyice. park edemesin millet...

benim evde sosyal tesislerin orda. adam tesislerde yer bulamıyo geliyo benim penceremin önüne çekiyo. gerçi ben pek dert etmiyorum park ettiğim yerden rahat 5 gün çıkmadığım için ama sizin sokak harbi sıkıntılı. abimler sıfır sportege ini orda pelikana mal getiren arabaya sürttürdüler bi sefer camlarını patlattılar kamyonların girip çıkması gürültüleri kornaları falan hep bir sıkıntı. pelikan olmadan önce ne iyiydi orası...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

Ali ASTAM
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Aynen öle.Ben 1996 yılından beri orda oturuyorum,hiç böyle bir sorun yaşamamıştım pelican yapılana kadar.Çöp konteynırı olmaz.Apartmanda yönetici benim,şimdi yönetici olarak sen gel burnumuzun dibine çöp konteynırı koy

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı aliastam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğiniz gibi.Evim alış-veriş merkezinin yanı olduğu için park yeri bulamayan camın önüne geliyor.Park edenlere silecek parası ödetmekten bıktım artık.
    allah akıl fikir versin, ben tam tersini diyorum orası sizin camınızın önü diye kimseyi engelleyemezsiniz. Yol kamu malıdır ve orada herkesin siz kadar hakkı var, hele hele kimsenin malına zarar verme hakkınız yok. Gün gelir biride size zarar verir anlarsınız.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Aşkın
    Moderatör elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 458

Benzer durumu burada bahçelide yaşadım kadın tehdit etti çekte ne oluyor diye sanki yol babasının malı artık yeni yapılan her aparmanın kendi park yeri olmak zorunda yola benim denmesi bence de sinir bozucu bir durum...

Ali ASTAM
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Herkesin düşüncesi farklıdır tabii.Ama sizinde kapınıza her sabakh araç park edilip toplu taşıma aracı metrobüs e binip giderse ve ben eve her geldiğimde Aracımı kapımın önüne koyamiyorsam o arabada ne lastik bırakırım ne silecek.Ben aynısını yaparsam başkaları da bana yapsın. ..

Mert Can
    droid7399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Valla bende cogu zaman kendi kapimin onunde yer bulamayip 2-3 sokak ileri birakiyorum yapacak bisey yok. Malina zarar verdiginiz insanlarin hakkina giriyorsunuz. Vebali buyuk bence. Ben kimsenin malina zarar vermem veremem yer yoksa yok arkadas dunyanin sonu mu.
    Fiat Linea '07 1.3 Multijet 90HP

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon