Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: ÖTV indirimi

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Standart ÖTV indirimi

Arkadaşlar geçen gün bir arkadaşa opel astra bakmaya gittik. orada ki elaman araba pazarın yüzde 45 daraldığını ve aralık gibi ötv indiriminin olacağını söyledi. bu konu ahkkında bilgisi olan var mı?
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG

sinan b.
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz

ilginç hiç kimse yorum yazmamış.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Yorum yazilmamasi cok dogal. Ilginc degil.

Cunku araba fiyatlarina yapilan hayvani zamlarin ve yuksek fiyatlarin konusuldugu bir baslik daha var. Burada ekim kasim aralik aylarinda markalarin sene sonu indirimleri yapacagini konustuk. Su an 0 araba almanin mantiksizligini ve beklemek gerektigini de konustuk. Basligi mutlaka gormussunuzdur. Yeni konu acip cevap alamayinca ilginc demek yerine arastirma yapip o basliklardan degerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

sinan b.
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorum yazilmamasi cok dogal. Ilginc degil.

Cunku araba fiyatlarina yapilan hayvani zamlarin ve yuksek fiyatlarin konusuldugu bir baslik daha var. Burada ekim kasim aralik aylarinda markalarin sene sonu indirimleri yapacagini konustuk. Su an 0 araba almanin mantiksizligini ve beklemek gerektigini de konustuk. Basligi mutlaka gormussunuzdur. Yeni konu acip cevap alamayinca ilginc demek yerine arastirma yapip o basliklardan degerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.
    bu yorum daha da ilginç
    o başlığı gördüm bana göre çok gereksiz bir konu. bütün konu 2 soruda dönüyor.herkes aynı yorumu yapıyor.(2. el fiyatlar neden fazla cevap: insanımızın aç gözlülüğü, sıfır neden pahalı: %18 kdv, %45 ötv ve dolar/euro sıkıntısı).benim arabayı ben şu kadar aldım şimdi şu kadar, bu araba anca bu kadar eder veya şunu düşünüyorum şu kadar istiyorlar vs. geyiği bende seviyorum ama yeri genel kısmı değil (yerini fotoda gösteriyorum).
    Ek olarak sen gaylesiz ol (merak etme) bende forumda araştırıp ondan sonra konu açıyorum. istediğim bilgiyle alakalı bir başlık bulsaydım oradan devam ederim.(aslında devam da etmezdim. şundan dolayı. eski bir konuya yorum yazıldığı zaman, ne hikmetse bazı arkadaşlar çıkıp eski konu niye hortlatılıyor diyor.
    imdi
    Arkadaşlar geçen gün bir arkadaşa opel astra bakmaya gittik. orada ki elaman araba pazarın yüzde 45 daraldığını ve aralık gibi ötv indiriminin olacağını söyledi.BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI?
    Neden bilgisi olan var mı dedim sence. çünkü forum olarak çok geniş bir aileyiz. sağolsun çoğu konuda bilgisi olan arkadaş var. hani dedim araba satışı ile ilgilenen bir arkadaşın kulağına çalınmıştır. cevap yazar başlığa hocam der doğru söylemişler ötv indirimi olacak diye.
    bütün mesele bu yani

5. Bu mesajı için 2 kişi sinaga'ye teşekkür etti:

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

bende son birkaç aydır arkadaşlara acaba böyle bir şey olabilir mi diye soruyordum. fiyatlar şişti, kredi kullandırımına gelen kısıtlamalar ve faiz oranları piyasayı baya daralttı. Dövizin de artacağını tahmin ediyorum. Bi noktadan müdahale etmek lazım. Kredi kullanımına gelen kısıtlamalarla ilgili müdahale olur belki.

Yeni araç almak için tek umudum ötv. inşallah gerçekleşir.

gerçi şunu atlamamak lazım yanlış hatırlamıyorsam 2008-2009'da otomotiv sektöründe global bir kriz yaşandı. şimdi ise sadece Türkiye'ye has bir daralma söz konusu olabilir. Bu yüzden satışlardaki daralma o derece etkili olmayabilir.
    Konu ersan16 tarafından (07/09/2014 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

sinan b.
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı ersan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende son birkaç aydır arkadaşlara acaba böyle bir şey olabilir mi diye soruyordum. fiyatlar şişti, kredi kullandırımına gelen kısıtlamalar ve faiz oranları piyasayı baya daralttı. Dövizin de artacağını tahmin ediyorum. Bi noktadan müdahale etmek lazım. Kredi kullanımına gelen kısıtlamalarla ilgili müdahale olur belki.

Yeni araç almak için tek umudum ötv. inşallah gerçekleşir.

gerçi şunu atlamamak lazım yanlış hatırlamıyorsam 2008-2009'da otomotiv sektöründe global bir kriz yaşandı. şimdi ise sadece Türkiye'ye has bir daralma söz konusu olabilir. Bu yüzden satışlardaki daralma o derece etkili olmayabilir.
    hocam bizde biradere güzel bir araba almak istiyoruz ama bu ötv olayı canımızı epey sıkıyor. arabalara %100 vergi koyan tek ülkeyiz herhalde.
    kredi kullanmadaki kısıtlamayı hiç düşünmemiştim. çok doğru tespit. diğer forumları da takip ediyorum. bu saydığımız nedenlerden dolayı ötv indirimi olacak diyenlerde var, herkes her şeye rağmen araba alıyor bunda dolayı ötv indirimi olmaz diyenlerde var. hayırlsı artık. inşallah indirim olur da bi 15-20 bin lira kar ederiz

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

inşallah ama döviz ve faizlerde trajik bir artış olmazsa, ötv indirimi gelmez. döviz artar mutlaka ama ne kadar göreceğiz bakalım

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı sinaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi
    Arkadaşlar geçen gün bir arkadaşa opel astra bakmaya gittik. orada ki elaman araba pazarın yüzde 45 daraldığını ve aralık gibi ötv indiriminin olacağını söyledi.BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI?
    Neden bilgisi olan var mı dedim sence. çünkü forum olarak çok geniş bir aileyiz. sağolsun çoğu konuda bilgisi olan arkadaş var. hani dedim araba satışı ile ilgilenen bir arkadaşın kulağına çalınmıştır. cevap yazar başlığa hocam der doğru söylemişler ötv indirimi olacak diye.
    bütün mesele bu yani
    ben de demişim ki,bu sorunun cevabı orada bilgisi olan kişilerce verildi. ''Evet, kasım aralık aylarında markalar indirime gider,dolayısıyla ucuza sıfır kilometre araba alınabilir,bu sayede kısa bir süreliğine de olsa enflasyonun çıkardığı ikinci el piyasası düşer'' dendi. Şu durumda arabanı satsan,alacağın araba da pahalı. Enflasyon böyle bir şey. Sene sonu indirimlerinden de ben şahsen çok bir şey beklememekle beraber,süpriz olursa 0 km araba almanın mantıklı olacağını düşünüyorum.

Herkes aynı yorumu yapıyor demişsin,çünkü doğru olan o.Olan durum da o. Başka bir açıklaması yok. Senin sorunun cevabı da bu,o konuda var.

Velhasıl,keyifli forumlar abi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

sinan b.
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz

merkez bankası (hükümet politikası için) faizleri aşağıya çekmeye çalışıyor ama dövize birşey diyemem ama araç satışlarında %40-45 azalma ciddi bir sorundur. otomotiv şirketleri bunun için bir çıkış yolu bulacaktır.

sinan b.
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de demişim ki,bu sorunun cevabı orada bilgisi olan kişilerce verildi. ''Evet, kasım aralık aylarında markalar indirime gider,dolayısıyla ucuza sıfır kilometre araba alınabilir,bu sayede kısa bir süreliğine de olsa enflasyonun çıkardığı ikinci el piyasası düşer'' dendi. Şu durumda arabanı satsan,alacağın araba da pahalı. Enflasyon böyle bir şey. Sene sonu indirimlerinden de ben şahsen çok bir şey beklememekle beraber,süpriz olursa 0 km araba almanın mantıklı olacağını düşünüyorum.

Herkes aynı yorumu yapıyor demişsin,çünkü doğru olan o.Olan durum da o. Başka bir açıklaması yok. Senin sorunun cevabı da bu,o konuda var.

Velhasıl,keyifli forumlar abi
    octavia
    liste fiyatı 29895
    %45 ötv 13453 %18 5381
    %18 kdv 7802
    fiyatı 51900 indirimli 43000
    8000 kar en baz araba

skoda sitesinden aldım. yıl sonu indirimleri benim işime yaramadığı için ötv indirimini sordum. yukarıda verdiğim değerler en düşük model için geçerli yüksek fiyatlarda daha da fazla kar edilebiliniyor. yıl sonu indirimlerde kimsenin 8000 lira indireceğini zannetmiyorum.
    sana da iyi forumlar

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

valla ötv indirimi olur mu bilmem ama bi bindirim daha gelebilir. Yeni konutun bahçesine yapılan 3 katlı rezidansın parasını çıkartmak lazım .

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Herkes indirim istiyor Bilal'i hiç düşünen yok..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Ekim ayında torba yasa çıkacak, içerisinde ötv indirimi ile ile ilgili maddeler olduğu söyleniyor.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Önceki ÖTV indiriminde araç alanınız var mı?

Bayiler takas durumunda araçlarımıza nasıl davranıyor??

Eğer ÖTV'de ciddi bir indirim yaparlarsa 500L Livinge talip olcam

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

ÖTV indirimi olacağını sanmam. Çünkü satış rakamlarına bakıldığında çok da bir daralma yok.
    Keyif BMW'Dir...

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

bence de enfazla yeni yılda yeni model çınıca ellerinde kalan 2014 modellere indirim yaparlar. ötv oranının ineceğine hiç inanmıyorum. dünya kadar cari açık var. ben asıl yeni yıldaki araç vergilerinde(pul parası) artışı merak ediyorum

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

valla genel müdürler bu düşüşten pek te ETKİLENMİŞ gibi konuşmuyorlar. Ama hepsinin ortak beklentisi son 5 ayda biraz kıpırdanacağı yönünde... vaktiniz varsa buyrun,

ODD Yönetim ve Denetleme Kurulu 2014 Beklentileri
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

sinan b.
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla genel müdürler bu düşüşten pek te ETKİLENMİŞ gibi konuşmuyorlar. Ama hepsinin ortak beklentisi son 5 ayda biraz kıpırdanacağı yönünde... vaktiniz varsa buyrun,

ODD Yönetim ve Denetleme Kurulu 2014 Beklentileri
    hocam hem marka bazında hemde genel olarak araba piyasasında %20 ile %30 arasında azalma var.(yazıdan çıkan sonuç) ama fiat direktörünün söylediği şu cümle "Krediye erişimin zorlaştırılması ve ÖTV artışları, talebi kısıtlayıcı rol oynamış olsa da ekonomik büyüme nedeniyle, otomotiv pazarında geçmiş dönemlere benzer dramatik pazar düşüşleri yaşanmıyor." ve bu da araba satışlarını etkilemiyor.

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceki ÖTV indiriminde araç alanınız var mı?

Bayiler takas durumunda araçlarımıza nasıl davranıyor??

Eğer ÖTV'de ciddi bir indirim yaparlarsa 500L Livinge talip olcam
    O bahsettiğiniz ötv indiriminde bırakın takası,yeri geliyor alacak araba bulamıyorsunuz..Bayi bayi geziyorsun ama resmen yok satıyor bayiler,2009 yılımıydı?? Başımıza gelenler bunlardı..Bir arkadaşım aradı aradı en sonunda 1.4 C4 aldı..Düşünün citroen bile araçları tüketmişti,şu gün indirim olacak jetta-golf zaten yokta hyundai,renault,ford gibi markalar patlama yapar.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

Alıntı sinaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam hem marka bazında hemde genel olarak araba piyasasında %20 ile %30 arasında azalma var.(yazıdan çıkan sonuç) ama fiat direktörünün söylediği şu cümle "Krediye erişimin zorlaştırılması ve ÖTV artışları, talebi kısıtlayıcı rol oynamış olsa da ekonomik büyüme nedeniyle, otomotiv pazarında geçmiş dönemlere benzer dramatik pazar düşüşleri yaşanmıyor." ve bu da araba satışlarını etkilemiyor.
    aynen de öyle ben bunlari okuduktan sonra şöyle bir yorum getirebilirim OTV indirimi olmaz ancak son 3 ay özellikle aralikta bayi bazinda 2-5 bin arasi indirimler olabilir.

katiliyorum fiat direktorune doğrudur dramatik bir düşüş yok alan yine bir şekilde aliyor o düşüşün sebebi de orta grubun alamayisi.

dun ogretmen arkadaş 2011 cmaxi 38 bine aldi gecen sene abartisiz o paraya 0 dizel dünya seçenek vardi piyasadaki %25 düşüş buradan kaynaklanıyor.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Sayfa 1/2 12 SonSon