7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Servis Kayıtlarında Bulunan Km. Garipliği ?

anıl anıl
    anilxx92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Standart Servis Kayıtlarında Bulunan Km. Garipliği ?

Merhaba arkadaşlar,uzun zamandır araç arayışı içerisindeyim,birkaç gün öncede temiz görünen bir araç buldum.
    2011 1.3 evo 70.000 km de boyasız,kazasız yazılmış ilanda.
    Aracı ufak ufak araştırmaya başladım tramerde şase sorgulamasında kaza veya boya çıkmadı söylendiği gibi ve muayeneye 15 gün önce girmiş tramerden 66.000 km olarak geldi son km kaydı,yani 15 günde 4.000 km yapmış ilk garip nokta bu.
    Bir diğeri ise fiat servisinden aracı kontrol ettirdim araç 10-20-30 bin bakımlarına düzenli olarak girmiş,son girdiği 30 bin bakımında ise 31.021 km'deymiş 2013/7. ayda.Yani 2,5 yılda 30.000 km yapmış.
    Ayrıca 2013/7. ayda girdiği bakımdan sonra yeni sahibine yani şuanki sahibine 2013/9. ayda satılmış.
    Buraya kadar sorun yok fakat aynı aracın 2014/5. ayında yine servis kaydı görünüyor,aynı zamanda bu aracın son servise gelişi,bu kayıtta ise bakım veya tamir yapılmamış sadece evo paspas seti alınmış görünyor yalnız aracın kilometresi yine 31.021 olarak görünmekte.
    Yani 2013/7 ile 2014/5 ayların kilometreleri tıpatıp aynı.
    Bu servisin hatasımıdır yoksa km düşürme olayı mı var bilmiyorum ama eğer 2014/5. ayda bu araç gerçekten 31 bin km ise şuan nasıl 70 bine geldi.
    Aracın sahibi gençlik ve spor bakanlığında memur olduğunu söylüyor fakat bir memur işi gücü bırakıp nasıl 5 ayda 35 bin km yol yapar.
    Sizce bu aracın durumu ne olabilir?Araçta nasıl bir üçkağıt var mı çözemiyorum açıkcası.

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Alıntı anilxx92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,uzun zamandır araç arayışı içerisindeyim,birkaç gün öncede temiz görünen bir araç buldum.
    2011 1.3 evo 70.000 km de boyasız,kazasız yazılmış ilanda.
    Aracı ufak ufak araştırmaya başladım tramerde şase sorgulamasında kaza veya boya çıkmadı söylendiği gibi ve muayeneye 15 gün önce girmiş tramerden 66.000 km olarak geldi son km kaydı,yani 15 günde 4.000 km yapmış ilk garip nokta bu.
    Bir diğeri ise fiat servisinden aracı kontrol ettirdim araç 10-20-30 bin bakımlarına düzenli olarak girmiş,son girdiği 30 bin bakımında ise 31.021 km'deymiş 2013/7. ayda.Yani 2,5 yılda 30.000 km yapmış.
    Ayrıca 2013/7. ayda girdiği bakımdan sonra yeni sahibine yani şuanki sahibine 2013/9. ayda satılmış.
    Buraya kadar sorun yok fakat aynı aracın 2014/5. ayında yine servis kaydı görünüyor,aynı zamanda bu aracın son servise gelişi,bu kayıtta ise bakım veya tamir yapılmamış sadece evo paspas seti alınmış görünyor yalnız aracın kilometresi yine 31.021 olarak görünmekte.
    Yani 2013/7 ile 2014/5 ayların kilometreleri tıpatıp aynı.
    Bu servisin hatasımıdır yoksa km düşürme olayı mı var bilmiyorum ama eğer 2014/5. ayda bu araç gerçekten 31 bin km ise şuan nasıl 70 bine geldi.
    Aracın sahibi gençlik ve spor bakanlığında memur olduğunu söylüyor fakat bir memur işi gücü bırakıp nasıl 5 ayda 35 bin km yol yapar.
    Sizce bu aracın durumu ne olabilir?Araçta nasıl bir üçkağıt var mı çözemiyorum açıkcası.
    Servis kaydında sadece paspas satılacaksa öylesine km yazılmış olabilir. Ancak dediğiniz gibi 5 ayda 35000km hiç normal bir rakam değil. Günde 170km civarında yol yapması gerekiyor. Bence aracı serviste bilgisayara bağlatıp ecu'dan gelecek km bilgisine bakın. En doğru sonucu o tahmini km verecektir. Bir de sigortacı tanıdığınız varsa oradan da sorgulatın tramer bazen yanıltıcı olabiliyor.
    M.K.ATATÜRK

anıl anıl
    anilxx92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı nserkandikici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis kaydında sadece paspas satılacaksa öylesine km yazılmış olabilir. Ancak dediğiniz gibi 5 ayda 35000km hiç normal bir rakam değil. Günde 170km civarında yol yapması gerekiyor. Bence aracı serviste bilgisayara bağlatıp ecu'dan gelecek km bilgisine bakın. En doğru sonucu o tahmini km verecektir. Bir de sigortacı tanıdığınız varsa oradan da sorgulatın tramer bazen yanıltıcı olabiliyor.
    Teşekkürler cevap için.
    Dediğiniz gibi olabilir benimde aklıma kilometreyi öylesine girmiş olabilecekleri geldi ama böyle bir şey yapılmışsa servisin büyük kabahati var bence burada,hangisi doğru hangisi yanlış ayırt edemiyorsun sonradan,servisin bunu düşünmesi lazım.
    Km konusunu ise servis şefi ile konuştum ''aracı bağlarız bilgisayara ama km ile ilgili kesin garanti veremem,düşürülmüş olsa bile görünmeyebilir'' dedi.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

paspas icin km.ye bakmamislardir bence sistemdeki en son km.yi yazmislardir yine. Ancak memur adam kadar kisa surede o kadar yol yapamaz. Hadi baskasi kullandi uzun yola gitti v.s. diyelim ama arac 5 ayda 35 bin km yaptiysa bir daha düşünün derim.
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Bende servisten çeşitli tarihlerde paspas ve lamba falan aldım. Km girmediler mevcutun üstüne yazıyor olabilirler.

TUNCAY KCD
    tuncaykcd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    19zz333
    Edilen teşekkür: 17

öyle gün geliyorki 3 günde 5 bin km yapıyorsun geçen tayinim çıktı eşimle mersin-çorum-izmir turu yaptım ve bolca il içi git geller 5-6 günde 5 bin km yol yaptık bence takılmayın bunlara . birinci derece yakınıma satarsam aracımı kmye ellemeyecem fakat sırf km takıntılılar için aracımın km sini düşürecem servis ve muayene kayıtlarına göre . çağdaaşla birlikte geçen aracıma baktırdık bir beygir kaybı bile yok aracımda tek nota hata rutuş yok fakat millet kmyi görünce cin çarpmışa dönüyor bir benzinli araç 300-400 bin km yi görüyor iyi bakımda.lütfen aracın kondüsyonuna ve hatasına bakın siz alınca 300bin km yol mu yapacaksınız.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Hocam servis bazen km kısmını saçmalayabiliyor..yanlış bir tuşa basabiliyor..bir arkadaşımız bunun mağduriyetini yaşamıştı sıfır aldığı arabada km düşürmüş gibi olmuştu onun için araca iyi bakın zaten araç kendini gösterir..5 ayda 35 bin km çok fazla kesinlikle ama 15 binde 4000 km neden yapılmasın? İstanbuldan Bodrum Antalya gb. biraz uzak yerlere 2 kere gidin gelin zaten o kilometreleri görürsünüz..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler: