Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: İlk Kazayı Yaptık, Önerilerileriniz

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

yahu bu olayı anlamıyorum kaskoyu ona bozdurma buna bozdurma para cebimden çıktıktan sonra ne anladım kaskodan her senede tonla para ödeniyor her ne kadar risk olsada 4 senedir aracım var ve kaskom yok yaptırmayı düşünmüyorum ALLAH korusun hepimizi kaza beladan

gokay tsdmr
    teadrinker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Öncelikle geçmiş olsun, tavsiye vermeyip başımdan geceni anlatayim,
    Bundan daha az kasarli tamponum tek tirnagi kirik farim sis lambam ve yine tek tirnagi kirik ust panjurum icin degisim yapildi,kaputun ucunda 3 parmak yer duzeltdi, orjinallik gitti bu bir, parca icin bi dunya bekledik arac 1 aya yakin yatti bu iki,bir de usta olmayan birine denk geldim tampon ve far arasinda açıklık kaldi bu 3. , tahminen 1000tl hasar var en fazla hasar 4000 gozukuyor buda 4. Allah beterinden korusun hepimizi, tecrubesizlikdi ben bunlari yaşadım.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı teadrinker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, tavsiye vermeyip başımdan geceni anlatayim,
    Bundan daha az kasarli tamponum tek tirnagi kirik farim sis lambam ve yine tek tirnagi kirik ust panjurum icin degisim yapildi,kaputun ucunda 3 parmak yer duzeltdi, orjinallik gitti bu bir, parca icin bi dunya bekledik arac 1 aya yakin yatti bu iki,bir de usta olmayan birine denk geldim tampon ve far arasinda açıklık kaldi bu 3. , tahminen 1000tl hasar var en fazla hasar 4000 gozukuyor buda 4. Allah beterinden korusun hepimizi, tecrubesizlikdi ben bunlari yaşadım.
    plastik kaynak denen bişey var arkadaş yahu çok aman aman bir ustalıkta istemiyor ve orjinaline yakın oluyor benim araçla biladerim bir aurise arkadan hafif vurmuştu geçen ilkbaharda mayısta kavaklıdere servise bıraktım bakımda farkedildi far ayağında kırık biz bir hasar yok zannetmiştik sağolsunlar söküp plastik kaynak yapan yere göndermişler on numara işçilik şu an orjinalden farksız tek fark kaynak izi ona kaputu açıp ayaklara bakınca belli fonksiyonda hiçbir sorun yok siz bayağ bir şanssızlık yaşamışsınız üzüldüm

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Airbagciler plastik kaynak yaparlar. Bilginize.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu bu olayı anlamıyorum kaskoyu ona bozdurma buna bozdurma para cebimden çıktıktan sonra ne anladım kaskodan her senede tonla para ödeniyor her ne kadar risk olsada 4 senedir aracım var ve kaskom yok yaptırmayı düşünmüyorum ALLAH korusun hepimizi kaza beladan
    Kaskoyu sadece pert, çalınma, doğal afet vb durumlar için yaptıranlar var, ve bakış açısına göre mantıklı olabilir. Gerçi 8 yaşındaki mareayı pert ettiğimde aşağı yukarı 8 yıllık kasko parası kadar ödemişlerdi o 8 senede hasar olsun mini onarım olsun kullanıldı tabii. Sonuçta zarar eden sigorta oldu.

Başka bir örnek, bir arkadaşımın arabasını kapalı otoparkta su bastı, kasko 50000tl ödeme yaptı(2011 focus), kasko olmasada otoparktan yada belediyeden 50000 olmasada zarar karşılanırdı belki ama kim bilir ne zaman, ne kadar uğraştan sonra.
    Konu OzzY tarafından (30/08/2014 Saat 02:11 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

MURAT SEN
    thevahsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

geçmiş olsun kardeş

Serhat T.
    Seronet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 132

Geçmiş olsun, bu konuları kasko yaptırdığıniz firmayla görüşün bence.
    seronet.blogspot.com

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

geçmiş olsun.400 e 500 e zor görüyorum.kasko bunun için var.geçmişte 200 tl lik kaza için kaskomu bozdurmamıştım.komşum lastik yarılması için kaskoyu bozdurmuştu.kişiye olaya göre değişebiliyor.

Hasan ARSLAN
    atesvesugibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Geçmiş olsun arkadaşım...

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaskoyu sadece pert, çalınma, doğal afet vb durumlar için yaptıranlar var, ve bakış açısına göre mantıklı olabilir. Gerçi 8 yaşındaki mareayı pert ettiğimde aşağı yukarı 8 yıllık kasko parası kadar ödemişlerdi o 8 senede hasar olsun mini onarım olsun kullanıldı tabii. Sonuçta zarar eden sigorta oldu.

Başka bir örnek, bir arkadaşımın arabasını kapalı otoparkta su bastı, kasko 50000tl ödeme yaptı(2011 focus), kasko olmasada otoparktan yada belediyeden 50000 olmasada zarar karşılanırdı belki ama kim bilir ne zaman, ne kadar uğraştan sonra.
    iş belediyeye kalırsa asla alamazsın benim klima kompresörüne (ev) belediye ekipleri bahçedeki ağacı kimseye sormadan budamaya kalktılar kocaman kereste gibi gövdeyi binaya devirdiler benim klima zarar gördü alt komşunun pencere çerçevesine kadar pert ettiler adamlar artislenip gittiler gittik park işlerine ekibi sakladı haysiyetsiz belediye görevlileri avukata gittim uğraşma deymez 4 sene sürer dedi yani polise gidiyosun şikayete o bile yardımcı olmuyor bu memlektte

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

150-200 üzeri kesinlikle kaskodan yaptırın.

mete gürler
    experoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

bir exper olarak gerçi herkes yorumunu yapmış ama aracında kaskodan yaptıralacak kadar bir sorun yok,kasko tamponu çamurluğu değiştirecek sana en az 2000 hasar kaydı oluşturacak ayrıca satarken değişmiş olarak görünecek ve bir dahaki sefer kasko yaptıracağınız zaman kasko fiyatı iki katına çıkacak bence verin 300-500 lira sanayide yaptırın kafanız rahat olsun

Sayfa 2/2 İlkİlk 12