Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Servismi??? Sanayimi???[yeni foto eklendi]

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Zaten masraf beni ilgilendirmez isterse 5000 ytl tutsun...

benim için önemli olan en iyi şekilde yapılması...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Boyacın iyi olduktan sonra kaportada bir sorun çıkmaz kaportalık fazla bir iş yok sadece boyacı dalgalı atmasın yeter

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

ozaman sorum şu:
    Enrikonun kaportacısı
    Merkezin Boyacısı nasıl
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Haluk Korkmaz
    Halook!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 249

Alıntı mesut ORHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence nereye götürürsen götür bu araçta boya olduğunu anlarlar bu olayın çözümünü servise götür öyle hallet derim tabi servise gitmen arabanın sicilinde cıkacak ama satarken yetkili serviste yapıldı diyerek olayı hafaifletirsin serviste yapılan işlemler tek tek yazıldığı için kanıt yönünden sıkıntın olmaz.servis olarakta enriko alibertiyi tavsiye ederim boyacı KEREM ustaya sölersinin en iyi şekilde yapar garanti ustadır.geçmiş olsun.
    Kusura bakmayın ama size katılmıyorum.Daha öncede dediğim gibi servise hiç güvenmiyorum artık özellikle boya konusunda.Dediğiniz boya ustasını da tanıyorum.Yine kusura bakmayın ama hiçbirşey bilmiyor sanki bu adamlar ya.Benim arka tamponum kaza olmamasına rağmen tam "3" kere boyandı.Ve 2.boya esnasında bütün arabayı mahvettiler.İzmirdeki arkadaşlarım gördü arabayı bilirler.Arabama Sonaxta boya koruma yaptırmıştım be arka tampon boyanırken bütün arabaya boya parçacıkları sıçratmışlar(astar).Ve arka tamponda boyadıkları yerde yine boya kabarcık yapmış ve aynı zamanda bazı yerler de portakal kabuğu gibiydi.Şimdi ben bu adamlara nasıl güvenebilirim.Ancak gidip servisi ayağa kaldırıp herkese şarladıktan sonra 3.kerede adam gibi boyadılar!!!

Saim EAGLE
    EAGLE SAİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    SSSSSSS
    Edilen teşekkür: 47

Ozan Kardeşim Geçmiş Olsun
    Sevgilerimle

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Boyatmadan yapılabilirmi arkadaşım bu hafif bir göçük değilki naptınız mümkün değil

Ben sana söyleyeyim ozan arka kapı çekiçlenip komple boyanacak eğer göçük biraz daha aşagıda olsaydı kordonun üstü boyanmazdı bel altı olurdu ön kapı kordon altı çekiçlenerek boya yapılacak kordon altı boyanacak birde arka çamurluk altı boyanacak bunuda maliyeti yaklaşık 500 ytl ye çıkar en baba oda
    Femoli bunu bende senin gibi düşünüyordum ama şahit olunca ikna oldum. Keskin göçük ve boya çatlağı olan yerlerde çok uygun değil, benim aracım için oldukça uygundu. Zaten macunlanıp tekrar boyanan gibi olacağını da iddia etmedim, ama eskiye yakın olur. Boyalı veya kazalı gibi yakıştırmalar olmaz bence.

Ozancım hasarın o kadar fazla değil, merkez serviste boya ve kaportada sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Ama diğer parçalarla olan renk farkını kapamak için boyanan parçanın sağ ve sol tarafındaki parçalara sis boya tabir ettikleri ince bir kat atıyorlar. Bunu yapmamalarını özellikle iste. Çünkü sen arabanın tek parçası boyalı zannederken, ileride satarken boyanan parçanın sağı ve solunun da boyalı olması gibi bir durumla karşılaşabilirsin. Biraz uğraşıp rengini tuttursunlar.

mesut orhan
    mesut ORHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 LU 363
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı Halook!!! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama size katılmıyorum.Daha öncede dediğim gibi servise hiç güvenmiyorum artık özellikle boya konusunda.Dediğiniz boya ustasını da tanıyorum.Yine kusura bakmayın ama hiçbirşey bilmiyor sanki bu adamlar ya.Benim arka tamponum kaza olmamasına rağmen tam "3" kere boyandı.Ve 2.boya esnasında bütün arabayı mahvettiler.İzmirdeki arkadaşlarım gördü arabayı bilirler.Arabama Sonaxta boya koruma yaptırmıştım be arka tampon boyanırken bütün arabaya boya parçacıkları sıçratmışlar(astar).Ve arka tamponda boyadıkları yerde yine boya kabarcık yapmış ve aynı zamanda bazı yerler de portakal kabuğu gibiydi.Şimdi ben bu adamlara nasıl güvenebilirim.Ancak gidip servisi ayağa kaldırıp herkese şarladıktan sonra 3.kerede adam gibi boyadılar!!!

haluk kardeşim ben senin arabanın başına gelenler biliyorum ve istiyosan ayrıntılarıyla anlatabilirim senin arabanın arka tamponu bildiğim kadarıyla üretim hatasından kaynaklanan bir boya kalkması vardı tam plakanın olduğu yerde ve onu yapıldığını biliyorum ben o sırada ordaydım.dediğinin 2. boyama işini yapan Kerem usta değil o o zaman başka bir taksi boyuyordu ben o sırada yanındaydım onu boyayan serviste çalışan işten pek anlamayan ustanın işi o boyacıyıda zaten o olaydan sonra işten çıkardılar .3. boyama işini yapanda Kerem ustadır zaten ona ilk olarak gelseydi emin ol arabanda hiçbir sorun çıkmazdı benim aracımla ve diğer tanıdıkarımın işini o yapar ve ustalığına laf söyletmem.işçiliğini görmek istersen bi ara benim arabamı ve diğer işlem yaptığı araçları görmek için Yeşilovaya seni görmeye çağırabilirim.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Enriko Aliberti ile Ertan abinin dialogu çok iyi olmasından dolayı enrikoya gidicek

herkeze teşekkürler
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Göksel S.
    grande41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    41 R XXXX
    Edilen teşekkür: 11

Öncelikle geçmiş olsun...

Servis veya sanayii nereye götürürsen götür ustalar iyi olsun.

bulunduğum yerin en methedilen servisine sienamı bıraktım, arka tampon değşip boyanacaktı. Arka çamurluktda çok ufak bir işlem vardı. tampon boya+işçilik rezil. El kadar yer için çamurluğu komple boyamışlar. Artı rezil bir şekilde, kabarcıklar ve yer yer portakal kabuğu gibi görünüm vardı. 2 kez boyattım yine vardı. Lanet olsun dedim bıraktım..

Haluk Korkmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

haluk kardeşim ben senin arabanın başına gelenler biliyorum ve istiyosan ayrıntılarıyla anlatabilirim senin arabanın arka tamponu bildiğim kadarıyla üretim hatasından kaynaklanan bir boya kalkması vardı tam plakanın olduğu yerde ve onu yapıldığını biliyorum ben o sırada ordaydım.dediğinin 2. boyama işini yapan Kerem usta değil o o zaman başka bir taksi boyuyordu ben o sırada yanındaydım onu boyayan serviste çalışan işten pek anlamayan ustanın işi o boyacıyıda zaten o olaydan sonra işten çıkardılar .3. boyama işini yapanda Kerem ustadır zaten ona ilk olarak gelseydi emin ol arabanda hiçbir sorun çıkmazdı benim aracımla ve diğer tanıdıkarımın işini o yapar ve ustalığına laf söyletmem.işçiliğini görmek istersen bi ara benim arabamı ve diğer işlem yaptığı araçları görmek için Yeşilovaya seni görmeye çağırabilirim.

Koskoca Enriko Alibertide işten anlamayan adam ne yapıyor peki.Bu adamı işe almakta bir hata bir suç değilmidir?
    Bu olay bana şunu gösterdiki şarlayıp ortalığı ayağa kaldırmadan adam gibi iş yapmıyorlar.Bu dilden anlıyolar kısaca.
    Kim yaptı bunu böyle diyosunuz herkes topu birbirine atıyor.
    Şimdi ama Erkan abi var sağolsun.Servise gidip derdimi ona anlatıyorum ve gereken herşeyi yaptırıyor.Birde servis müdürü Ahmet bey de sağolsun o da çok yardımcı oluyor...

mesut orhan
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 LU 363

Alıntı Halook!!! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koskoca Enriko Alibertide işten anlamayan adam ne yapıyor peki.Bu adamı işe almakta bir hata bir suç değilmidir?
    Bu olay bana şunu gösterdiki şarlayıp ortalığı ayağa kaldırmadan adam gibi iş yapmıyorlar.Bu dilden anlıyolar kısaca.
    Kim yaptı bunu böyle diyosunuz herkes topu birbirine atıyor.
    Şimdi ama Erkan abi var sağolsun.Servise gidip derdimi ona anlatıyorum ve gereken herşeyi yaptırıyor.Birde servis müdürü Ahmet bey de sağolsun o da çok yardımcı oluyor...

sen hala şarlayıp şırlamaktan bahsediyosun durumun gerçekliği ile ilgili konuşmuyosun aryıca işe alınan adamın anlındamı yazıyo ben iyi ustayım diye 1 kişinin yaptığı hatayı tüm servise genelleme ayrıca kusura bakma ama bu işler şarlamakla olmuyo işini adam gibi yapmışlar işte daha ne uzatıyosun ayrıca memnun değilsen niye servise enrikoya gidiyon git o zaman merkez servise yada poyraza da sen işçiliği hizmeti gör...ben şuana kadar yaptırdığım tüm işlemlerden memnunun temiz çalışıyolar....

13. Bu mesajı için 2 kişi mesut ORHAN'ye teşekkür etti:

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

valla ben çok memnunum herşeyinden diğerlerini bilemem umarım hep böyle gider

Haluk Korkmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

sen hala şarlayıp şırlamaktan bahsediyosun durumun gerçekliği ile ilgili konuşmuyosun aryıca işe alınan adamın anlındamı yazıyo ben iyi ustayım diye 1 kişinin yaptığı hatayı tüm servise genelleme ayrıca kusura bakma ama bu işler şarlamakla olmuyo işini adam gibi yapmışlar işte daha ne uzatıyosun ayrıca memnun değilsen niye servise enrikoya gidiyon git o zaman merkez servise yada poyraza da sen işçiliği hizmeti gör...ben şuana kadar yaptırdığım tüm işlemlerden memnunun temiz çalışıyolar....
    Durumun gerçekliğinden konuştum ama sen anlamadın galiba.İşe alınan adamın elbetteki alnında yazmıyor ama sen kalkıpta koskoca Enrikoya boya yapacak adam alıyosun.Yoldan geçen ilk adamı mı çevirip alırsın?Adamı bi ton teste ıvıra zıvıra tutup ne kadar iyi olduğunu ölçüp ona göre alırsın.Adam iyi değilse alınmaz bu kadar kolay bu.Bu işler kesinlikle şarlamakla oluyor emin ol.Evet dediğin gibi adam gibi yaptılar tamponumu ama "3." kerede ve "şarladıktan sonra".Bunları yapmasam yine adam gibi olmayacaktı.Bu konuda bana Enrikoyu savunmaya devam etmeyin daha hiç.Çünkü daha birçok şey yaşadım.İnsanları kandırmaya,yalapşap iş yapmaya bayılan bi milletiz ve bu böyle gittikçe daha çok bağırıp çağırıp ortalığı ayağa kaldırcam ben.Çünkü anladıkları dil bu!
    Neden hala Enrikoya gittiğime gelirsek.Poyraz,Birmot ve Merkez servisinde iyi olmadığını söylüyolar.Kısaca kötünün iyisini seçtim öyle diyim.Ayrıca Enirkoda Erkan abiyle tanıştık artık Ertan abinin sayesinde.Erkan abi gerekeni yaptırıyor.Yoksa yine sorunlarım devam edecekti...

ertan yıldırım
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

valla ben kimseyi tanımadan gittim memnun kladım şimdi herkesi tanıyorum yine memnunum kötünün iyisi lafına katılmıyorum

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Haluk Korkmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı brvhgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben kimseyi tanımadan gittim memnun kladım şimdi herkesi tanıyorum yine memnunum kötünün iyisi lafına katılmıyorum
    Abi bi çok şey geldi başıma serviste ve arabayla ilgili bi ton şey çıktı.Daha nasıl sinirlenmeyim?
    Ama sayende artık bizide tanıyolar ve yamuk iş yapamıyorlar.(şarlamanın etkisi de var tabi hala )

mesut orhan
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 LU 363

bildiğin yolda devam et sen bazı şeyleri şarlamakla kazanamayacağını anlayacaksın zamanla.ayrıca ordakiler senin şarlamanla iş yapacak insanlar deyil onlar zaten bu onların işi olduğu için senin işini yapıyolar yoksa senin varlığın yada yokluğun onların umurunda bile olmaz adamların işleri çok yoğun müşteriye ve reklama ihtiyaçları yok.kendilerini alfa romeo konusundada kanıtlamış bir servis......

NOT: Ozan kusura bakma senin sorununu kendi sorunumuz haline getirdik.sana orda en iyi şekilde yardımcı olacaklar emin ol.araban gidince haberim olsun senin arabayı Kerem ustaya havale edelim.ayrıca bugün servisteydim araban yoktu.

ertan yıldırım
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

haluk daha neler geldi başına bizim bimediğimiz söyle bakalım bu şarlama konusunuda daha fazla uzatma istersen

Metin ORMAN
    mizginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    06M0737
    Edilen teşekkür: 10

Gecmis olsun, umarim birdaha yasamassin...
    ®man

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Haluk Korkmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

bildiğin yolda devam et sen bazı şeyleri şarlamakla kazanamayacağını anlayacaksın zamanla.ayrıca ordakiler senin şarlamanla iş yapacak insanlar deyil onlar zaten bu onların işi olduğu için senin işini yapıyolar yoksa senin varlığın yada yokluğun onların umurunda bile olmaz adamların işleri çok yoğun müşteriye ve reklama ihtiyaçları yok.kendilerini alfa romeo konusundada kanıtlamış bir servis......

NOT: Ozan kusura bakma senin sorununu kendi sorunumuz haline getirdik.sana orda en iyi şekilde yardımcı olacaklar emin ol.araban gidince haberim olsun senin arabayı Kerem ustaya havale edelim.ayrıca bugün servisteydim araban yoktu.
    Adamlar benim şarlamamla iş yapacaklar demiyorum.Fakat yaptıkları işi tam anlamıyla doğru düzgün yapmadıkları için gittim ortalığı ayağa kaldırdım.Eğer adam gibi tam manasıyla olmuş olsaydı yaptıkları iş için teşekkür ederdim.Mesela geçenlerde sağ önden gelen ses için servise gittiğimde hemen Erkan abiyi gördüm.Sonra sorunu anlamak için yola çıktık ve usta sesi dinledi.Serviste lift e kaldırıp hallettikten sonra bir de ön düzene girdi araba.Sonra tekrar bir deneme ve ses kayboldu.Adamlara teşekkür ettim bu sefer.Neden?Çnkü adam gibi yaptılar işlerini.Erkan abi sayesinde...

Bu konuyu daha fazla uzatmayalım bence çünkü hiçbir yere gitmiyor konu.Ben bildiğim yoldan devam edeceğim.İşlerini adam gibi yapmadıklarında yine gidip gerek servis müdürüne yada Aliberti'nin kendisine şikayet edip ortalığı ayağa kaldırcam.Ama işlerini adam gibi yaparlarsa teşekkürü de esirgemeyeceğim...
    Konu Halook!!! tarafından (21/10/2007 Saat 11:32 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Selam abi,

Babam pazartesi öğleden sonra bırakıcak Ertan abi konuşmuş sende söylersen sevinirim. Bende yarın Erkan abiyi arıcam

Birde saç değiştirmemeleri önemli...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon