Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
46 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Grande Punto almalı mıyım? (Kronik sorunlar vs.)

taner kırat
    farcry5789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

ben 5 yıldır kullanıyorum 2007 puntomu daha sıkıntı yok cok şükür birazda sans tabi yanlız her markanın modelin kendine göre kronik sorunları var benden söylemesi fazla takılma bunlara punto sınıfına göre cok iyi bir araba

Mehmet Ali İNCE
    maince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

ben 8 ay once 2006 model 34 bin km punto aldım maaşallah çok şükür hiç bir sorununa rastlamadım şu ana kadar beni hiç üzmedi çok memnunum araç almak biraz şans işi ne kadar ince eleyip sık dokursan o kadar sorun ve sıkıntı seni bulur gibi..

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı maince Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 8 ay once 2006 model 34 bin km punto aldım maaşallah çok şükür hiç bir sorununa rastlamadım şu ana kadar beni hiç üzmedi çok memnunum araç almak biraz şans işi ne kadar ince eleyip sık dokursan o kadar sorun ve sıkıntı seni bulur gibi..
    Valla şansın dibine vurmuşsun kardeşim ..2006 model 34 binde!!! yani bu km.de bir sıkıntı olması zor bence..İnş.Olmaz temennimiz bu ama ben 2010 model bu km.araç bulamadım

SİNAN ONGUN
    snnongn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    22EE005

Alıntı maince Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gercekten iyi sans gelmis size, garaj arabasi tabiri olsa olsa budur kazasiz belasiz gunler dilerim

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam arabalarda sorunsuzluk biraz da şanstır..bende arkadaşlar gibi evo almanı tavsiye ederim..güzel araçlar ve evolarda aman aman bir kronik arıza yok..

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Benimki 2010 model şu an 111.500 km deyim Allah şükür bir kere bile yolda kalmadım. kronik arızaların hiçbiride çıkmadı. zaten satan adam 1-2 sene bindiyse bir arabaya o arızaları yaptırmıştır. yapıldıktan sonra da tekrar edecek bir arıza olmaz kolay kolay. punto çok ekonomik bir araç ayrıca gösterişli. jazz lar bana kadın arabası gibi geliyor.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

2008 dynamic grande punto m var aracımdan memnunum plastik kalitesi iyi değil en çok eleştrdiğiim konu buydu ama taki geçen baldızın 2008 toyota yaris ine binene kadar ben yaris i daha tok daha kaliteli iç aksam beklerdim torpido kapağı kapı plastikleri resmen ayran kutusu gibi heryeri langır lungur gerçekten çok kötü geldi iç aksam bu konuda alman araçları gibisi yok özellikle vw nin iç aksamları çok kaliteli ve dayanıklı oluyor grande punto alacaksanız city sorununa dikkat edin diğer sorunları çok baş ağrıtacak ve önemli sorunlar değil ha şunuda belirteyim b sınıfı araç alacaksanız kronik sorunu olmayan model yok her markanın bir kronik sorunu oluyor bunuda belirteyim.

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

sinan bey kardeşim, devlet memurluğundan önce alım satım işiyle uğraştım. Arkadaşlarında belirttiği gibi kronik arızası olmayan araç yok gibi. 250-300 bin liralık araçlarda bile şu arıza kronik zaten denebiliyor. bugüne kadar kullandığım araçlar içerisinde sürüşü en keyfli olan araçlardan birisi punto. Sadece hanıma araba kullanmayı öğretip satmak için almıştım şimdi iki yıldır kullanıyorum Kendi sınıfındaki araçlardan daha geniş ve daha oturaklı. City arızasını yetkili servis usulüyle anlatınca değiştiriyor. bende de city arızası çıktı bu sene şubatta yetkili servis garantisi bitmiş olmasına rağmen ücretsiz olarak değiştirdi. bunun haricinde kronik arıza olarak nitelendirilen hiç bir arıza ile karşılaşmadım
    A.T.K.ve Y.

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

Puntoyla aynı sınıftaki araçlarla karşılaştıracak olursak :
    Clio : puntodan daha şekilli-yakışıklı, çekişi çok daha iyi(1.5dci), daha az yakıyor ancak aracı ben sürünce (boyum 1,82) arka koltukta oturacak yer kalmıyor, punto kadar yol tutmuyor
    Polo: 1.6 motoru çok iyi, bu da görsel olarak puntodan çekici duruyor ancak çok küçük, ve çok pahalı an itibari ile en ucuz dizel polo 55bin lira
    İbiza: servis ve parça sıkıntısı (Cordobamın kapı motorunu 10 günde temin edebilmişdim) pahalı parça fiyatları, zayıf ikinci el. bence punto kadar güzel de durmuyor
    Jazz: dizeli yok, genç işi durmuyor sanki küçük mini vanları andırıyor, bayan arabası gibi. ama bu kriterlere uyanlar için güzel araba
    Chevrolet Kalos/Aveo: 2005 1.2 benzinli var şuan bende ş.içi 40 kuruş yakıyor
    Fiesta: bir bahanem yok sadece puntodan daha pahalı ve puntonun içi daha kaliteli duruyor. fiesta da güzel araba
    bir de yukarıdaki arkadaşlardan birinin de belirttiği gibi bence de EVO almaya çalış. evonun içi bizim grandelerinkinden çok daha güzel
    A.T.K.ve Y.

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

bunun haricinde detaylı karşılaştırmamı istediğiniz bir marka olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    A.T.K.ve Y.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puntoyla aynı sınıftaki araçlarla karşılaştıracak olursak :
    Clio : puntodan daha şekilli-yakışıklı, çekişi çok daha iyi(1.5dci), daha az yakıyor ancak aracı ben sürünce (boyum 1,82) arka koltukta oturacak yer kalmıyor, punto kadar yol tutmuyor
    Polo: 1.6 motoru çok iyi, bu da görsel olarak puntodan çekici duruyor ancak çok küçük, ve çok pahalı an itibari ile en ucuz dizel polo 55bin lira
    İbiza: servis ve parça sıkıntısı (Cordobamın kapı motorunu 10 günde temin edebilmişdim) pahalı parça fiyatları, zayıf ikinci el. bence punto kadar güzel de durmuyor
    Jazz: dizeli yok, genç işi durmuyor sanki küçük mini vanları andırıyor, bayan arabası gibi. ama bu kriterlere uyanlar için güzel araba
    Chevrolet Kalos/Aveo: 2005 1.2 benzinli var şuan bende ş.içi 40 kuruş yakıyor
    Fiesta: bir bahanem yok sadece puntodan daha pahalı ve puntonun içi daha kaliteli duruyor. fiesta da güzel araba
    bir de yukarıdaki arkadaşlardan birinin de belirttiği gibi bence de EVO almaya çalış. evonun içi bizim grandelerinkinden çok daha güzel
    clio bence az yakmıyor özellikle şehir içinde kesinlikle multijetten fazla yakıyor bizzat denedim ayrıca fiesta nın içi b sınıfının en iyisi özellikle plastik aksam ve direksiyonu birçok oto test sitelerinden tam not aldı ben olsam eğer bütçem yeterli olsam b sınıfı olarak tek tercihim fiesta olur özellikle son makyajlı modelin ön kısmı aston martin havasında olmuş tabi zevk meselesi

Konu erenemre tarafından (19/08/2014 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.

SİNAN ONGUN
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    22EE005

bunun haricinde detaylı karşılaştırmamı istediğiniz bir marka olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    Çok teşekkür ederim, aslında puntonun yanında fiesta da var aklımda. Ama punto ilk tercihim olacaktır. İkisinin de yılı kmsi aynı olan fiestayla punto arasında fiesta 2-3 bin daha pahalı gördüğüm kadarıyla.

yusuf ağca
    yusufagcatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Benim ikinci puntom.Bundan önce 2008 GP active vardı perte çıktı, 1-2 sene aradan sonra bu sene tekarar punto evo aldım.Bende sizinle benzer kararsızlıklar yaşamıştım.Birde önceki aracım da punto olunca tekrar alayım mı diye sordum kendime.Ama fiyat,donanım,görsellik konularında punto yine tercihim oldu.Eğer tercihinizi fiesta dan yana kullacaksanız bile boş modelini de almayın derim.

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    clio bence az yakmıyor özellikle şehir içinde kesinlikle multijetten fazla yakıyor bizzat denedim ayrıca fiesta nın içi b sınıfının en iyisi özellikle plastik aksam ve direksiyonu birçok oto test sitelerinden tam not aldı ben olsam eğer bütçem yeterli olsam b sınıfı olarak tek tercihim fiesta olur özellikle son makyajlı modelin ön kısmı aston martin havasında olmuş tabi zevk meselesi

fiesta da kullandım, benim aracım trenddi belki ondan içi çok basit oyuncak plastiğinden gibiydi. İçi Punto'dan daha küçüktü. Clio'ya gelince şuanda meslektaşımın cliosu 1.5 dci touch 90hp ş.içinde benim puntodan 0,7-0,8 litre daha az yakıyor ve kesinlikle çok daha atak.
    A.T.K.ve Y.

Eray Aydın
    t-jet teknisyeni gececiyiz35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Tam 4 kez punto sahibi oldum bu gune kadar kronik olarak çıkan sorunlar ;
    Geri vitese geçerken ses
    Gögüs çatlaması
    City modu arızası
    130 140 ve daha fazla hızda frene basınca direksiyon titremesi, uğultu ve araçta balans hissettirmesi
    Eğerki aracınız 4 kapılı olacaksa arka sol kapının zor açılması
    Digital klima orta motor tırnagının kırılması. Bunlar para tutan başlıca kronik sorunları
    Motor ve şanzuman kulaklarının sıkca arızalanıp arabada vuruntu yapması. Bunlardan biri yoksa diğeri hatta 3 ü aracınızda kesın olacaktır.

SİNAN ONGUN
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    22EE005

Alıntı gececiyiz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri vitese geçerken ses
    Gögüs çatlaması
    City modu arızası
    130 140 ve daha fazla hızda frene basınca direksiyon titremesi, uğultu ve araçta balans hissettirmesi
    Digital klima orta motor tırnagının kırılması. Bunlar para tutan başlıca kronik sorunları
    Motor ve şanzuman kulaklarının sıkca arızalanıp arabada vuruntu yapması. Bunlardan biri yoksa diğeri hatta 3 ü aracınızda kesın olacaktır.

Bu sorunlara rağmen 4 kez punto sahibi oldum diyorsanız inceyi alıyorum

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

fiesta da kullandım, benim aracım trenddi belki ondan içi çok basit oyuncak plastiğinden gibiydi. İçi Punto'dan daha küçüktü. Clio'ya gelince şuanda meslektaşımın cliosu 1.5 dci touch 90hp ş.içinde benim puntodan 0,7-0,8 litre daha az yakıyor ve kesinlikle çok daha atak.
    arkadaşın ne derse desin ben clio yu çok kullandım şehir içi bilhassa istanbul gibi ağır trafikte kesinlikle multijetten çok yakıyor ama uzun ve boş yolda bilemem

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı gececiyiz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri vitese geçerken ses
    Gögüs çatlaması
    City modu arızası
    geri vitese geçerken ses punto değil bütün fiat lara genel bir sorun sanırım ama şunu farkettim ki araç tam durunca yavaşca geçirince ses mes çıkmıyor

aracım 6 yaşında söylediklerinizden 2 si sorun ama bunlarda çok önemli değil bence 6 senede ;

göğüs çatlaması olmadı çok şükür
    city modu olmadı ama olur diye korkuyorum
    130-140 değil daha yüksek sürattede hafif hafif frene bastım zaten o hızlarda sert frene basmak cahillik dediğiniz gibi bir vuruntu hissetmedim.
    arka kapılarım maalesef zor açılıyor
    dijital klima orta tırnağı şuan sağlam
    motor ve şanzuman kulaklarında en ufak bir sorun yok bence bu yazdığınız kronik değil asıl kronik olan amortisör takozu sorunu

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı snnongn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sorunlara rağmen 4 kez punto sahibi oldum diyorsanız inceyi alıyorum
    İlk aracım 0 dualogic olan otomatik vitesti onda sadece arka kapı geri vites sorunu ardı daha sonra 5k manuel aldım klima ve arka kapı sorunu çıktı. Arka kapılardan sıkıldım tek kapısını deneyım dedım klima ve gögüs çatlaması oldu. Bu seferde motoru yetmedı t-jet aldım onunda klimasında katalizöründe sıkıntı çıktı. bu araçların tumundeki ortak özellik fren yapılınca direksiyona gelen vuruntu. Ha birde balata ötmesi piyasanın modeline göre en ucuz arabası kısacası ucuz etin yahnisi hesabı. Ha bu arada orta şansuzman takozu problemi 3k 5k ve t-jette tekrarladı. Ben bu aracı severek isteyerek aldım her seferınde arıza çıkartacagı yerlere dikkat ederek baktım her seferınde başka bişey getirdi bana forumda detaylı arastırdım ve bunlar kronik sorunu puntonun. Mesela bazı dynamiclerde arka bagaj aydınlatması varken bazılarında olmaması sonra bazı dynamiclerde 4 cam otomatikken bazılarında 2 cam olması gbi gibi.
    Konu gececiyiz35 tarafından (21/08/2014 Saat 01:17 ) değiştirilmiştir.

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geri vitese geçerken ses punto değil bütün fiat lara genel bir sorun sanırım ama şunu farkettim ki araç tam durunca yavaşca geçirince ses mes çıkmıyor

aracım 6 yaşında söylediklerinizden 2 si sorun ama bunlarda çok önemli değil bence 6 senede ;

göğüs çatlaması olmadı çok şükür
    city modu olmadı ama olur diye korkuyorum
    130-140 değil daha yüksek sürattede hafif hafif frene bastım zaten o hızlarda sert frene basmak cahillik dediğiniz gibi bir vuruntu hissetmedim.
    arka kapılarım maalesef zor açılıyor
    dijital klima orta tırnağı şuan sağlam
    motor ve şanzuman kulaklarında en ufak bir sorun yok bence bu yazdığınız kronik değil asıl kronik olan amortisör takozu sorunu
    forum içerisinde biraz gezinirseniz yazdıgım sorunların nekadar fazla tekrar ettigini göreceksiniz. siz şanslısınız demekki bu sorunlar ile karsılasmamıssınız.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon