Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.3 Multijet Punto Mükemmel Bir Otomobil

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Standart 1.3 Multijet Punto Mükemmel Bir Otomobil

04/08-08/10-2014 tarihleri arasında Yavuzeli-gaziantep-bahçe-osmaniye-adana-mersin-taşucu-silifke-anamur-bozyazı-aydıncık-gazipaşa-manavgat-serik-antalya-fethiye-demre-kaş-kumluca-kemer-seydişehir-konya-karapınar-ereğli-pozantı-adana-erzin-dörtyol-payas-iskenderun-arsuz-gaziantep-yavuzeli güzergahlarını kapsayan toplam 2600 km yol yaptım.Bu güzergah içersinde aracımla gidebileceğim plaj-dağ-tepe-orman vs gezmelik yer neresi varsa bastım gittim.Çoğu yollar 3. vitesin üzerine çıkamayacak derecede virajlı ve inişli çıkışlı olmasına rağmen sağolsun multijet puntom yüzümüzü kara çıkarmadan sorunsuz yolculuğumuzu tamamlattı.Daha önceki fire motor puntomla yokuşlarda sollamalarda biraz sıkıntı yaşamıştım ama multijet puntomda torkun etkisi ile rampaları çok rahat aşabildim.Tasarruf masarruf dinlemeden çoğu yerde Allah ne verdiyse bastım.Bunun da bir bedeli oldu tabi(Toplam 620 tl yaktı) ama gene de bana göre bu şartlarda bile punto çok ekonomik bir araç.Teşekkürler multijet,teşekkürler punto...

Bu da kanıtlar

Konu ykaya1983 tarafından (11/08/2014 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Maşallah baya bir gezmişsiniz..Bence çokta yakmamış..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Şahin
    emrek8899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AV 2536
    Edilen teşekkür: 72

23 krş fln yakmış bence çok iyi bi değer bi ben yaktıramıyorum bu araçlara bende 26 krş fln yakıyor

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tab tab
    tab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

ankara-afyon-ısparta-antalya(3,7lt/100km)(antalya içi 1.000km 4,6lt/100km ye yükseldi)-manavgat-alanya-gazipaşa-anamur-taşucu-erdemli-toroslar yayla-erdemli-taşucu-anamur-taşucu-erdemli-mersin-pozantı-aksaray-ankara. ortalama :4,60lt/100km, toplam 3650 km yol 760 tl motorin (akdeniz bölgesinde yakıt shellde 4,40-4.42 tl/lt.) Tatil başlangıcı:Kavaklıdere otoda 20.000 km bakımı yapıldıktan 1 gün sonra.
    Konu tab tarafından (11/08/2014 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı tab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankara-afyon-ısparta-antalya(3,7lt/100km)(antalya içi 1.000km 4,6lt/100km ye yükseldi)-manavgat-alanya-gazipaşa-anamur-taşucu-erdemli-toroslar yayla-erdemli-taşucu-anamur-taşucu-erdemli-mersin-pozantı-aksaray-ankara. ortalama :4,60lt/100km, toplam 3650 km yol 760 tl motorin (akdeniz bölgesinde yakıt shellde 4,40-4.42 tl/lt.) Tatil başlangıcı:Kavaklıdere otoda 20.000 km bakımı yapıldıktan 1 gün sonra.
    Daha iyi yakmış ama yol,yük,trafik ve klima faktörleride var tabi diğer araçla karşılaştırıldıgında..Ama Değerleriniz çok çok iyi maşallah..Bu arada ortalama hız nedir..?

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı tab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşaallah sizin değerleriniz benimkinden çok daha iyi.Ben otoban gördüğüm yerde genelde 120 nin altına hiç düşmedim.Bir ara 160 ile bayağı gittim.(Bu sırada arabada 5 kişi vardı)Seydişehir konya arası 110 a sabitledim.Ulukışlada otobandan osmaniyeye kadar 120 ile gittim.Tabi bir de sizin multijet motorlar euro 5 olduğundan bizimkilerden biraz daha az yakıyor sanırım.

tab tab
    tab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

Ortalama hıza bakmadım. Ancak Gazipaşa-Anamur arası 80km ve Bozyazı-Aydıncık 30km arası araba 5. vites görmüyorsunuz. Sadece 2, 3 ve 4 vitesle gidebiliyorsunuz. Birde Aydıncık-Yeşilovacık arası çift şerit gidiş gelişli yol yapmışlar ki tadından yenmiyor, eğim bazı yerlerde %15 çıkıyor. Tepeden aynı eğimle iniyorsunuz. Çıkarken gaza, inerken de frene basıyorsunuz. Birde üşenmemişler temmuz sıcağında zift ve mıcır atıyorlardı.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak Şen
    Sengul55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

25.07.2014-03.08.2014 tarihlerinde samsun-amasya-çorum-kırıkkale-ankara-konya-gazipaşa-alanya-manavgat-serik-konyaaltı-demre-kemer-kumluca-finike-kaş istikametlerinde toplam 3600 km 4 kişi klima açık hız allah ne verdiyse 790 tl lik yakıt harcaması..araç multiair 105 ps lpg li.. sizlerinde söylediği gibi bu seyahatle aracıma bir kez daha aşık oldum.. bir araç bu kadar yol boyunca insanı bir gram yormaz mı? puntoysa yormaz

14. Bu mesajı için 2 kişi Sengul55'ye teşekkür etti:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

multijet candır

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Katılıyorum.

Multijet candır!

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Aynı yolu FIRE ile yapsaydınız hem çok daha fazla yakar (benzinli hali için konuşuyorum) hem de performans sıkıntısı yüzünden dönüşte arabayı satmayı düşünürdünüz.

Fiat 1.4 77 hp yetmezmiş gibi bir de 1.2 69hp getirdi. İkisi de uzak durulası motorlar uzun yol için. Şehir içinde ise fena değil...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı yolu FIRE ile yapsaydınız hem çok daha fazla yakar (benzinli hali için konuşuyorum) hem de performans sıkıntısı yüzünden dönüşte arabayı satmayı düşünürdünüz.

Fiat 1.4 77 hp yetmezmiş gibi bir de 1.2 69hp getirdi. İkisi de uzak durulası motorlar uzun yol için. Şehir içinde ise fena değil...
    Aynen öyle.Bu fıat'ın birşey üzerinde ısrar etmesini gerçekten anlamıyorum.1200 kiloluk linea kasasında fire motor kullanmak resmen müşteriye eziyet.Fıorıno ve doblo gibi bir araçta bile benzinli fire motor kullandılar.Kimse yanlış anlamasın fire motorun sağlamlığı,lpg ile uyumu ve sorunsuzluğuna asla birşey diyemem ama elinde multijet gibi bir motor varken neden ısrarla ürün gamını güçsüz motorlarla dolduruyorsun?

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aynen yaa,1.4 77 hp var biz de..yılda 1-2 defa fethiye-ankara fethiye-bergama yapıyorum..yolculuk zamanı yaklaşınca millet uzun yol diye bekler durur,benim içim cızzz ediyor..şehir içinde çok memnunum ama uzun yolda az daha beygir olmalı..beygir yoksa tork olmalı..

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    04/08-08/10-2014 tarihleri arasında Yavuzeli-gaziantep-bahçe-osmaniye-adana-mersin-taşucu-silifke-anamur-bozyazı-aydıncık-gazipaşa-manavgat-serik-antalya-fethiye-demre-kaş-kumluca-kemer-seydişehir-konya-karapınar-ereğli-pozantı-adana-erzin-dörtyol-payas-iskenderun-arsuz-gaziantep-yavuzeli güzergahlarını kapsayan toplam 2600 km yol yaptım.Bu güzergah içersinde aracımla gidebileceğim plaj-dağ-tepe-orman vs gezmelik yer neresi varsa bastım gittim.Çoğu yollar 3. vitesin üzerine çıkamayacak derecede virajlı ve inişli çıkışlı olmasına rağmen sağolsun multijet puntom yüzümüzü kara çıkarmadan sorunsuz yolculuğumuzu tamamlattı.Daha önceki fire motor puntomla yokuşlarda sollamalarda biraz sıkıntı yaşamıştım ama multijet puntomda torkun etkisi ile rampaları çok rahat aşabildim.Tasarruf masarruf dinlemeden çoğu yerde Allah ne verdiyse bastım.Bunun da bir bedeli oldu tabi(Toplam 620 tl yaktı) ama gene de bana göre bu şartlarda bile punto çok ekonomik bir araç.Teşekkürler multijet,teşekkürler punto...

Bu da kanıtlar

Hocam bir sorum olacak size. Bu 75lik puntoların performansı gerçekten nasıldır? Dağ bayır demeden çıkarmı? 90lık bakıyordum fakat zamanım daraldı ve temizini bütçeme göre bulamadım bari 75lik bakayım dedim ama performans konusu kafama takıldı. Ankara kırıkkale arası kullanacağım ve meşhur bir elmadağ yokuşumuz var dimdik. Orda aracın bayılmasını istemiyorum açıkcası. 75likte performans olarak memnun edermi acaba?

Emre Şahin
    emrek8899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AV 2536
    Edilen teşekkür: 72

Dediginizi yokusu neredeyse ayda bir 75 lik evoyla cikiyorm performansi gayet guzel torkun etkisiyle gidiyor ama simdi daha once neye bindiniz neyle kiyasladiginiz onemli

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı emrek8899 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediginizi yokusu neredeyse ayda bir 75 lik evoyla cikiyorm performansi gayet guzel torkun etkisiyle gidiyor ama simdi daha once neye bindiniz neyle kiyasladiginiz onemli
    Hocam daha önce 1.4 fire evom vardı biraz zorluyordu yokuşta sinirlendiriyordu beni. Fakat üstünde geniş taban lastikler vardı belki ondan da olabilir zorlanması. Birde acaba

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

'' düz yolda evonun performansı gayet iyiydi hocam. Yüksek hızlara çıkıyordu zorlanmadan. Acaba aynı performansı 75lik dizelden alırmıyım

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı hzrakts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir sorum olacak size. Bu 75lik puntoların performansı gerçekten nasıldır? Dağ bayır demeden çıkarmı? 90lık bakıyordum fakat zamanım daraldı ve temizini bütçeme göre bulamadım bari 75lik bakayım dedim ama performans konusu kafama takıldı. Ankara kırıkkale arası kullanacağım ve meşhur bir elmadağ yokuşumuz var dimdik. Orda aracın bayılmasını istemiyorum açıkcası. 75likte performans olarak memnun edermi acaba?
    Ben de performans konusunu kafama taktığım için 75 lik almadan önce 90 lık almayı kafama koymuştum fakat piyasada 90 lık bulmak biraz zor olduğu için 75 lik aldım ve iyi ki almışım diyorum.Performans yönünden hiçbir zaman 90 lık almadığıma pişman olmadım.Size şöyle söyleyim bizim ilçenin 5-6 km ilerisindeki meşhur rampayı daha önceki fire motorlu aracımla 4.vites 90 la ancak çıkabiliyordum fakat multijetle aynı yokuşu 5.vites 120 ile çıkıyorum.Multijet motorda yokuşlarda performans istiyorsan dikkat edeceğin en önemli şey aracı 1750 devirin altına düşürmemek.Eğer bir yokuşu bu devrin altında çıkmaya çalışıyorsan 1. vitesle bile çıkamayabilirsin.Ama araç devrini 1750 nin altına düşürmeden gazlarsan çıkamayacağı rampa yoktur.Örneğin 2000 devirle veya daha yüksek bir devirde rampaya girdiğinde rampa uzunluğu ne kadar olursa olsun araç devrini bulduktan sonra kesinlikle bayılmıyor.Oysa fire motorda belli bir zamandan sonra ne kadar basarsan bas devir yavaş yavaş düşüyor.

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de performans konusunu kafama taktığım için 75 lik almadan önce 90 lık almayı kafama koymuştum fakat piyasada 90 lık bulmak biraz zor olduğu için 75 lik aldım ve iyi ki almışım diyorum.Performans yönünden hiçbir zaman 90 lık almadığıma pişman olmadım.Size şöyle söyleyim bizim ilçenin 5-6 km ilerisindeki meşhur rampayı daha önceki fire motorlu aracımla 4.vites 90 la ancak çıkabiliyordum fakat multijetle aynı yokuşu 5.vites 120 ile çıkıyorum.Multijet motorda yokuşlarda performans istiyorsan dikkat edeceğin en önemli şey aracı 1750 devirin altına düşürmemek.Eğer bir yokuşu bu devrin altında çıkmaya çalışıyorsan 1. vitesle bile çıkamayabilirsin.Ama araç devrini 1750 nin altına düşürmeden gazlarsan çıkamayacağı rampa yoktur.Örneğin 2000 devirle veya daha yüksek bir devirde rampaya girdiğinde rampa uzunluğu ne kadar olursa olsun araç devrini bulduktan sonra kesinlikle bayılmıyor.Oysa fire motorda belli bir zamandan sonra ne kadar basarsan bas devir yavaş yavaş düşüyor.
    Evet hemen hemen aynı sıkıntıları yaşamışız anladığım kadarıyla. Yokuşta araç bayıldıkça beni çileden çıkarıyordu. Babamda doblo var 1.3 aynı yokuşta sıkıntı yaşamadan çıkıyor. Aracın kalkışı hızlanması falanda iyi. Ama işte 120yi geçmiyor araç çok zorlanıyor. Dediklerinizden anladığım kadarıyla kalkışında, rampasında performansından memnun oluruz uzun yolda da tahminimce üzmez yüksek hızlara rahat çıkar. Bakalım çevrede bir kaç 75lik puntosu olan var bir deneyelim o zaman aracın performansını artık

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Ya arkadaşlar hadi devirden düşsün tırmanamasın.. Güçsüz deriz kabul ederiz. Fakat son uzun yolumda (Eskişehir-İstanbul-Tekirdağ-Keşan gidiş Çanakkale-Bursa-Eskişehir dönüş güzergahını izleyerek) beni çileden çıkartan şu oldu: Tamam araç yüklü, fakat o kadar çok devir istiyor ki motor gitmek için anlatamam. Devire bindirdikçe çileden çıkartırcasına bağırıyor. Tabi bu sefer yakıt delicesine fırlıyor. 6.5-7 litreye yakın yakıt tüketiyor ki 1.6 atmosferik ünitelerle çok rahat yarışabilecek bir oran bu. O zaman da insan kendini enayi gibi hissediyor doğal olarak.

Çünkü biz alırken ekonomik olsun diye baktık öncelikle, gücünü fazla önemsemedik. Ancak ben çok yakıp az gideceğini tahmin ettiğim halde yine de aldık ve son yolculuğumda beni fitil etti bu araba resmen. Yıllık 6000-7000 km yaptığımız için LPG'yi de hiç düşünmüyoruz. Şehir içi ideal (aslında yine de yakıyor 8-8.5 arası) ama şehir dışı rezalet. Çok yakıyor, çok bağırıyor, gitmiyor. Hele 5 kişi, bagaj ve yetmezmiş gibi klima varsa. Gitsin diye daha da veriyorsunuz devri bu sefer de yakıt katlandıkça katlanıyor.

İlk fırsatta elden çıkarmayı düşünüyorum artık açıkçası. Gerçekten yıldırdı. 1.4 77hp FIRE motora sahip bir punto alacak arkadaşlar ise saatte sabit 85 km hızla düz yollarda, tek kişi kullanacaklarsa gerçekten çok ekonomik bir araç bakın o zaman alınabilir (!). 4.1 görmüşlüğüm vardır yani bu anlattığım şartlarda. Ama kaç kişi kullanabilir öyle muamma...

Sayfa 1/2 12 SonSon