Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araç seçimi yardım istiyorum

ramazan oktay
    ramazan oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

Standart Araç seçimi yardım istiyorum

mrb arkadaşlar 2009 model puntom vardı sattım şimdi yeni araç düşünüyorum 32-32 lbin aralığında. aracımda sanroof veya cam tavan olsun istiyorum. bu fiyat aralığında acaba punto 105 bg multiair motor cam tavan mı alsam yoksa honda jazz 1.4 fun cam tavan lımı alsam tabi hoda 1-2 bin daha fazla fiyatlı. siz olsanız bu iki araçtan hangisini şeçerdiniz.
    bu arada hondanın bu modelide 100 bg ve yakıt tüketimi daha uygun...

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Ben olsan multiair alirdim daha baba duruyor
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

ramazan oktay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

hondanın duruşuda hoşuma gidiyor benm punto sonuçta 7-8 yıldır aynı kasa neredeyse birde hondanın segmenti c segmenti ama piyasası falan nasıl acaba tutulan bir arabamı jaz onla ilgili pek fikrim yok özellik konusunda punto dan daha iyi ama

Sercan Türen
    adrentos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 49

Jazz icin benzililer arasinda en az yakan araclardan biri oldugu bahsediliyor lise hocamda vardi 2009 2010 yillinda tup taktirmisti o zamanlar sudan ucuza geziyorum diyordu suan hala daha kullaniyor

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Multiair 105bg beyaz cam tavan Yada t jet

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı ramazan oktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar 2009 model puntom vardı sattım şimdi yeni araç düşünüyorum 32-32 lbin aralığında. aracımda sanroof veya cam tavan olsun istiyorum. bu fiyat aralığında acaba punto 105 bg multiair motor cam tavan mı alsam yoksa honda jazz 1.4 fun cam tavan lımı alsam tabi hoda 1-2 bin daha fazla fiyatlı. siz olsanız bu iki araçtan hangisini şeçerdiniz.
    bu arada hondanın bu modelide 100 bg ve yakıt tüketimi daha uygun...
    2 araç arasında kaldıysan ve benzinli alacaksan kesinlikle jazz derim gerek konfor gerek donanım olarak jazz fun modeli puntoyu ezer geçer + yakıt tüketimi çok az jazz ın performansıda fena değil bende puntomu sattıktan sonra jazzlara baktım ancak uygun temiz fiyatlı bulamamıştım ancak tekrar dizel bakıyorum 2. çocuk dünyaya geldiği için. ama dediğim gibi jazz puntoda daha üstün bir araba nede olsa honda.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

hondanın duruşuda hoşuma gidiyor benm punto sonuçta 7-8 yıldır aynı kasa neredeyse birde hondanın segmenti c segmenti ama piyasası falan nasıl acaba tutulan bir arabamı jaz onla ilgili pek fikrim yok özellik konusunda punto dan daha iyi ama
    Jazz kesinlikle B segmenti bir araçtır.
    Piyasada eskiden çok tutulurdu üretimden kalkmasıyla eski cazibesini yitirdi ama temiz otamatik bir jazz her zaman müşteri bulur.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

ramazan oktay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

evet bende puntodan daha üstün daha konforlu bir araç olduğunu düşünüyorum. bakalım istediğim fiyatlarda jazz bulursam almayı düşünüyorum ama otomatik olanını değil manuel vites istiyorum.

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

honda jazz hangi üstün özellikleriyle puntoyu ezip geçiyor ben bunu cidden merak ettim, multiair puntomu almadan önce incelemiştim, cidden merak ediyorum biri beni aydınlatsın lütfen, merak ettim yakıt tüketimine baktım jazz 6.5 litre multiair 7.5 litre tüketiyor buna karşılık jazz 0-100 ü 13.6 saniyede yakalarken multiair punto 10.8 saniyede yakalıyor, multiair dynamic punto öneriyorum, otomatik vites şartınız yoksa, duruşu yeter diye düşünüyorum
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda jazz hangi üstün özellikleriyle puntoyu ezip geçiyor ben bunu cidden merak ettim, multiair puntomu almadan önce incelemiştim, cidden merak ediyorum biri beni aydınlatsın lütfen, merak ettim yakıt tüketimine baktım jazz 6.5 litre multiair 7.5 litre tüketiyor buna karşılık jazz 0-100 ü 13.6 saniyede yakalarken multiair punto 10.8 saniyede yakalıyor, multiair dynamic punto öneriyorum, otomatik vites şartınız yoksa, duruşu yeter diye düşünüyorum
    Jazz fun modeli 1- donanım olarak eziyor 2- malzeme işçilik kalitesi olarak eziyor 3- sorunsuz motor olarak eziyor 4- konfor olarak eziyor 5- yakıt tüketimi olarak eziyor (performanslı kullanmazsan ist. ş.içinde 6 litreyi çok rahat yakalarsın) ve şunuda belirtyeyim her iki aracı kullanmış biri olarak söylüyorum amacım puntoyu kötülemek değil ancak konu puntomu jazz mı olunca maalesef jazz bir kaç kademe üstün kalıyor puntodan. bu arada iç ferahlık olarak jazz yine eziyor, amacım sizinle tartışmak değil varsa bir tanıdığınızda gidip test edip kendi gözlerinizle aradaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz.

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jazz fun modeli 1- donanım olarak eziyor 2- malzeme işçilik kalitesi olarak eziyor 3- sorunsuz motor olarak eziyor 4- konfor olarak eziyor 5- yakıt tüketimi olarak eziyor (performanslı kullanmazsan ist. ş.içinde 6 litreyi çok rahat yakalarsın) ve şunuda belirtyeyim her iki aracı kullanmış biri olarak söylüyorum amacım puntoyu kötülemek değil ancak konu puntomu jazz mı olunca maalesef jazz bir kaç kademe üstün kalıyor puntodan. bu arada iç ferahlık olarak jazz yine eziyor, amacım sizinle tartışmak değil varsa bir tanıdığınızda gidip test edip kendi gözlerinizle aradaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz.
    hocam ben punto evo multiair dynamic kullanıcısıyım donanım olarak benim arabamdan üstün olduğunu sanmıyorum, hondanın jazz, civic, crv olsun hepsine bindim, puntodan gelen seslerse bahsettikleriniz aynı sesleri ben crvde bile duydum, multiair motor kötü bir motor mu bana sorunsuz motor olarak hondadan bahsediyosunuz, performanslı kullanmazsan 6 litreyi multiarde ben zaten yakalıyorum, saydıklarınız beni bu konuda tatmin etmedi inanın, ha şu olur baz donanım puntoyla karşılaştırırsın o zaman eyvallah ama birazda dengeleri bozmamak lazım, iç ferahlıktan kasıt yüksek tavan olmamalı insan birazda otomibile biniyorum diyebilmeli, tartışma değil niyetim karşılaştırıyorumda inanın işin içinden çıkamıyorum, otomatik vites derseniz ona eyvallah derim işte orda üstündür honda fiattan, ama şunu unutmamak lazım artık kimse kötü araba yapmıyor, bahsı geçen araçların fiyatlarını da gözönünde bulundurmak lazım işte o zaman alınabilirlik olarak punto jazzı ezer gibime geliyor

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ben punto evo multiair dynamic kullanıcısıyım donanım olarak benim arabamdan üstün olduğunu sanmıyorum, hondanın jazz, civic, crv olsun hepsine bindim, puntodan gelen seslerse bahsettikleriniz aynı sesleri ben crvde bile duydum, multiair motor kötü bir motor mu bana sorunsuz motor olarak hondadan bahsediyosunuz, performanslı kullanmazsan 6 litreyi multiarde ben zaten yakalıyorum, saydıklarınız beni bu konuda tatmin etmedi inanın, ha şu olur baz donanım puntoyla karşılaştırırsın o zaman eyvallah ama birazda dengeleri bozmamak lazım, iç ferahlıktan kasıt yüksek tavan olmamalı insan birazda otomibile biniyorum diyebilmeli, tartışma değil niyetim karşılaştırıyorumda inanın işin içinden çıkamıyorum, otomatik vites derseniz ona eyvallah derim işte orda üstündür honda fiattan, ama şunu unutmamak lazım artık kimse kötü araba yapmıyor, bahsı geçen araçların fiyatlarını da gözönünde bulundurmak lazım işte o zaman alınabilirlik olarak punto jazzı ezer gibime geliyor
    Eyvallah hocam fiyat konusunda punto derim ona katılıyorum...aslında ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi sadece konu puntomu jazz mı olunca yazdım bunları

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

bu arada ikinci el piyasası bayramdan sonra düşermi görüşlerini alayım?

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada ikinci el piyasası bayramdan sonra düşermi görüşlerini alayım?
    hiç sanmıyorum hocam böyle gidecek gibi

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

jazz lar gerçekten güzel araçlar..görüyorum ki düşündüğünüz araç benzinli..multiair motor gerçekten güzel olduğundan bahsediliyor..ama benzinli deyince benim aklıma Honda geliyor..

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Bende multiair kullanıcısıyım hondalar çok hoşuma gidiyor ama bu araba jazz civic ya da accort değil çok şey beklemeyin. Yeni kasaları çok hoş eskileri bence değil zevkler ve renkler tartışılmaz ama spor duruşu yok puntoda var. Multiar in tek eksiği turbosu varda bizimkiler atmosferik zıpkın gibi anında fırlamıyor daha sonradan şahlanıyor. Ama honda motorlarda atmosferik otomatik alacaksan tabii ki honda ama otmatik olmayacaksa espirisi yok. Bu arada yakıt çok fark etmez ikiside birbirine yakın teknoloji aynı naparsan yap dizeller neden kazanıyor? Enjektör püskürme ve basınçlı yanmadan o yüzden %35-40 fazla mesafe yapıyor. Şunu da söyleyim geçenlerde brc servise lpg taktırmayı sormaya giitim . Fiat multiair e Honda vtec için sistemin aynısını takıyolar çünkü birbirlerine yakın dedi ban yetkili.

ramazan oktay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

aslında ikiside çok güzel araçlar ikisinide beğeniyorum ben. Kısmet artık bakalım hangisi hesaplı temiz güzel denk gelirse onu almayı düşünüyorum. bu arada yakıt olarak 1.3 dizel corsa enjoylarda çok övülüyor. corsanın temizide bu araçların fiyat aralığında ama sanroof falan olmadığından corsayı pek istemiyorum..

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende multiair kullanıcısıyım hondalar çok hoşuma gidiyor ama bu araba jazz civic ya da accort değil çok şey beklemeyin. Yeni kasaları çok hoş eskileri bence değil zevkler ve renkler tartışılmaz ama spor duruşu yok puntoda var. Multiar in tek eksiği turbosu varda bizimkiler atmosferik zıpkın gibi anında fırlamıyor daha sonradan şahlanıyor. Ama honda motorlarda atmosferik otomatik alacaksan tabii ki honda ama otmatik olmayacaksa espirisi yok. Bu arada yakıt çok fark etmez ikiside birbirine yakın teknoloji aynı naparsan yap dizeller neden kazanıyor? Enjektör püskürme ve basınçlı yanmadan o yüzden %35-40 fazla mesafe yapıyor. Şunu da söyleyim geçenlerde brc servise lpg taktırmayı sormaya giitim . Fiat multiair e Honda vtec için sistemin aynısını takıyolar çünkü birbirlerine yakın dedi ban yetkili.
    Multiair motor direkt püskürtme değildir MPI(çok nokta enjeksiyon) tabanlı bir motordur. Sadece diğer motorlardan çok daha fazla hava emişi sağlanmıştır. Bilginize.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

ramazan oktay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar multiair motora lpg uyumlumudur bi sorun çıkarıyor mu acaba

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117

arkadaşlar multiair motora lpg uyumlumudur bi sorun çıkarıyor mu acaba
    takıp sorunsuz kullananlar varmış hocam ben multiair kullanıcısı olarak lpgyi aklımın ucundan geçirmem, az binerim benzinle binerim

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon