20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Eski araba sahibinin cezaları hala silinmemiş

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Standart Eski araba sahibinin cezaları hala silinmemiş

Arkadaşlar bildiğiniz üzere arabanın borcu varsa noter araçların devir işlemini yapmıyor. 05.05.2014 tarihinde arabamı (punto) alırken noterde arabanın borcu çıkmadı. Arabayı aldıktan birkaç gün sonra internetten yaptığım sorgulamada arabanın üzerinde (07BKH35) 3 adet trafik cezası (356+356+77 TL ve faizleri) olduğunu öğrendim. Vergi Dairesi Müdürlüğüne gidip sorduğumda benden önceki sahibinin (Kuddusi Karataş) adına cezanın kesildiğini öğrendim. Vergi Dairesindeki memura ne yapacağız bu borcu diye sorduğumda "sen karıştırma elleşme sesini çıkartırsan borç üstüne kalır" gibi şeyler saçmaladı.. Şu an plakam üzerinde 3 tane trafik cezası halen duruyor. Arabamı satma niyetim olmadığından şimdilik bu cezaları pek umursamıyorum ama aklıma da takılmıyor değil hani.. Şimdi soruma geleyim.!
    1- Arabamı satarken bu borç çıkarmı dersiniz?
    2- Bu borçların plakamda görünmemesi için ne yapmam gerekiyor? Yani nasıl sildirebiliriz bu cezaları plakadan?

Eklenti 29455

Cezayı yiyen adamın adı soyadı var (Kuddusi Karataş diye bir zaat) Forumdaysan Allah aşkına bi ödeyiver şunu yaw
    Bu konularda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursanız sevinirim
    Konu katip onur tarafından (25/06/2014 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Kusur sizde değil.Ortada bir karışıklık var.

Aracınızı üstünüze aldığınız tarih belli.Cezanın kime kesildiği de belli.Artık araç sizin olduğu için, borç sizin değil.Bununla ilgili bir sıkıntı çıkarsa, aracı üstünüze aldığınız tarihi belgeler nitelikteki dosyalarla beraber şikayette bulunursunuz, cezalarınız silinir...

Elleşme,ceza sana kalır gibi bi mantık yok bu işte açıkçası.Gidip, aracı üstünüze aldığınızda bu borcun görünmediğini,3 gün sonra göründüğünü bildirin.Ki cezalara baktığınızda bu cezaların ne zaman işlendiğini de görürsünüz belge olur size..İtiraz edin, emin olun hallolur..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Koçyiğit
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Elimde vergi dairesi sorgusu, aracın tescil tarihi filan herşey mevcut o yüzden içim rahat.. İnternet bankacılığından bakınca araştırmasam bi tomar cezayı ödeyecektik

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

işte nasip bu işler, cezalar da az buz değil.boru da değil o kadar para siz en iyisi eski sahibiyle bi konuşun, bulunur numarası vesairesi.Sonra vergi dairesiyle uğraşın

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Sizlik en ufak sıkıntı yok zaten eski sahibine tebligat gitmiştir

Onur Koçyiğit
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Adamın tebligat koleksiyonu var gibi geldi bana Bu akşam arabanın eski sahibini Face'den bi dürteceğim bakalım Belki konuşur hallederiz

Korgün Tüyenç
    korguntuyenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000
    Edilen teşekkür: 23

aynısını bende yasıyorum arkadaslar ancak sole bır durum var aracın yarın muayenesı bıtse yenıden muayeneye gırmek ıcın tum borcların yatırılmıs vergısının vs odenmıs olmasını ıstıyor tuvturk
    ordan plakadan baktıkları ıcın plakada gozukuyor ceza bu borc sanamı aıt senden oncekınemı goremıyor gıt ode ondan sonra getır muayeneye dıyor kısacası sıldırmek sart o borcları

Onur Koçyiğit
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynısını bende yasıyorum arkadaslar ancak sole bır durum var aracın yarın muayenesı bıtse yenıden muayeneye gırmek ıcın tum borcların yatırılmıs vergısının vs odenmıs olmasını ıstıyor tuvturk
    ordan plakadan baktıkları ıcın plakada gozukuyor ceza bu borc sanamı aıt senden oncekınemı goremıyor gıt ode ondan sonra getır muayeneye dıyor kısacası sıldırmek sart o borcları
    Üstadım cezayı sildirmek için çözüm bulabilirsen haberdar olalım. Ben de sildirteyim nasıl olacaksa. Benim muayenede Aralık'da olacak.

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

öyle birşey yok arkadaşlar

Olaki eski sahibini bulamadınız aracın borçda atıyorum 10bin tl ee siz bunu ödemek zorundamısınız

Muayeneden önce vergi dairesine gidiyorsunuz noter satışı ile oradan geçici belge alıyorsunuz yanlış hatırlamıyorsam günü birlik borcu kaldırıyorlar. Sizde gidip Muayenenizi rahatlıkla yaptırabiliyorsunuz.

Buna benzer olay HGS ile ilgili başıma gelmişti

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Dilekçe verip halledebilirsiniz diye düşünüyorum.

caner can
    Eagle34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 51

o borçlar sizi bağlamıyor arkadaşlar ben daha yeni muayene yaptırdım eski sahibinin borcu olmasına rağmen herhangi bi sorun yaşamadım

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben bu durumdayken iki kere tüvtürk muayenise girdim sıkıntı yok.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Koçyiğit
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Korgun bugün muayeneye girecek sanırım.. anlaşılan muayenede sıkıntı yok.. Fırsat bulabilirsem Trafik Tescil Şube Müdürlüğüyle görüşeceğim durumu. Cezaları sildirme yöntemini benden önce öğrenen olursa paylaşımınızı bekliyorum

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Standart ayni sorun bendede var

Alıntı katip onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimde vergi dairesi sorgusu, aracın tescil tarihi filan herşey mevcut o yüzden içim rahat.. İnternet bankacılığından bakınca araştırmasam bi tomar cezayı ödeyecektik
    arkadaşım benim sifir aldigim aracin plaka eski bir aracin plakasi 20 den fasla cezasi gözüküyor interneten baktiğim zaman yani bankadan, ben şimdi arabayi satsam bügün borç gözükürmü, yada temiz kagidi nasil alicam

Onur Koçyiğit
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Alıntı ozanoz93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım benim sifir aldigim aracin plaka eski bir aracin plakasi 20 den fasla cezasi gözüküyor interneten baktiğim zaman yani bankadan, ben şimdi arabayi satsam bügün borç gözükürmü, yada temiz kagidi nasil alicam
    Benim takıldığım yer de orası hocam Bilgisi olan varsa bilgi paylaşımlarını bekliyoruz burda

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

arkadaşlar muayeneye girmicem allahtan bı senem var o konuda rahatım yalnız bı anlasmazlık olmus sanırım senı baglamıyor dıye bısey yok demıstım oncekı mesajımda senı baglıyor tabı yada benı baglıyor tabı o da soyle baglıyor vergı daıresı sana dıyorkı kardesım o zaman gel dılekcenı yaz ıtıraz et arastırılsın bulsun sılınsın vs ama benım gıbı memursan ve vergı daıresının saatlerıyle calısıyorsan bunu yapmak bıle ımkansız gıbı bırsey asıl cozume su sekılde kavusturulabılırdı bu olay noter madem satısı yaparken goruyor daha once vergısı cezası vs var dıye o zaman emnıyetın kestıgı cezalar anında sısteme gırılırken noterlerın kullandıgı sıstemede yansıyabılır

sımdı mısal ben aracı 10 martta almısım benden oncekı sahıbı cezayı 2 martta yemıs 8 martta teblıgat cıkmıs ama bız noterde satısı yaparken ne noterde nede ınternette ceza cıkmıyordu daha gecenlerde burda bır arkadas ceza yedıgını ancak cezanın sısteme dusmedıgını soyluyordu bunu hepımız yasıyoruz

ıllakı 10 bin tl lik cezası vergısı vs varsa o sana kalmaz hatta 1 tl si bile sana kalmaz ama bu senın ugrasmayacagın anlamına gelmıyor maalesef
    ayrıca ben tuvturkte vergı ve ceza plakada gozukuyor dıye bılıyorum bır arkadas ben oyle muayeneye gırdım demıs ama oyle bır durum varsa super tabii

Onur Koçyiğit
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Bugün Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne gidecektim ordan da trafik tescil şube müdürlüğüne geçeyim diyordum. Dilekçeleri hazırladım. Gitmeden de internet sorgularının çıktılarını alayım dedim. Bi baktım anaaaaaam cezanız yok diyii ya yanii neymiş forum'a şikayet edip söylenmek trafik cezasını sildirmeye yetiyormuş Benim durumumda olanlar bi baksın bence belki sizin cezaları da silmişlerdir.

Ufuk KAPLAN
    uFig Tuning07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 FU 463
    Edilen teşekkür: 12

Gözün aydın
    Tuning07 Oto Aksesuar

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Nakliye firmasının bilgi işleminde çalışıyorum nerdeyse herhafta bir kamyonetimize tüvtürk ten randevu alıyoruz hepsi ikinci el araçlar ve mazileri ceza ve vergi borcu dolu ama bir sıkıntı çıkmıyor. aynı ev kiralarken elektriği felan üstüne almak gibi. eski borçları eski sahibinde kalıyor.

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

beyler eger bu sekıldeyse bakın içime sular serpiyorsunuz şu anda

bende kaç gündür düşünüyorum yanı ceza ufak bir ceza ama niye ben ödiyim diyorum bu cezayı ayrıca ben bugunde baktım ama hala ceza gözüküyor aracın üstünde