Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Tam otomatik punto evo var mı ?

ALİ ALİ
    muraska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Tam otomatik punto evo var mı ?

tam otomatik bir araç almayı düşünüyorum. araştırmalarım sonucunda punto evo da karar kıldım. ama anladığım kadarıyla tam otomatik punto evo yok. sizlere sorup teyit etmek istedim.

eğer tam otomatik yoksa hali hazırdaki dualogic şanzıman nasıldır ? ben ve eşim kullanıcaz aracı ve ikimiz de acemiyiz. bir de bu şanzıman sorun çıkartır mı ileride. balatalarla ilgili sorunlar varmış galiba. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

asda asda
    nuisance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

hayır tam otomatik punto yok.

dualogic vites geçişlerinde sarsıntılıdır, frene basınca gitmeye başlamaz, hillholder olmına rağmen çok eğimli değilse freni bıraktığınızda kaymaya başlar.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ERDEM AY
    mavilerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Ben kullaniyorum 23000 km oldu cok memnunum vites gecisleri dsg gibi degil ama is goruyor

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Kullanım olarak otomatikten pek bi farkı yok. Yakıtı daha az yakar ama konfor olarak da (hızlanmalar filan ) otomatiği aratır. Biz de eşimle acemi olarak aldık dualogic puntoyu ve ikimiz de sorun yaşamadık. Fakat bütçeniz iyiyse astra,bravo,golf gibi daha üst sınıf araçları tercih etmenizi öneririm

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Forumu biraz gezerseniz dualogic den milletin neler çektiğini görürsünüz Fiat 'ın otomatiğini tavsiye etmem
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

9. Bu mesajı için 2 kişi byadrenalin'ye teşekkür etti:

Burak Arslan
    zhenny22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi
    Plaka
    06 DE 6687
    Edilen teşekkür: 20

Tam otomatik punto olmadığı gibi dualogic vitesin kullanmasi da zevklidir benim şu an ki aracim dualogic punto ve gayet memnunum sizin de rahat edeceginize ve seveceginize eminim

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

12. 01/05/2014, 21:59

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

katılıyorum.araç alırken dikkat edilmeli.çok oynanmış bir araç alınmamalı.bu düz de olsa manuel de olsa,dizel de olsa isterse ferrari de olsa değişmez bi durum...

dualogic güzel, gaza yüklenmedikçe,ani kalkışlar yapmadıkça titremesini çok hissettirmez.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak Arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi
    Plaka
    06 DE 6687

Bende onu kastediyorum araç işi şans işi bu devirde 0 araba alıp daha 10.000 km doldurmadan sanki 100.000 km araba gibi birsürü hata çıkaran araçlar da var dualogic in tek sorunu bana göre vites robotu ona da dikkat ettikçe bir sorun çıkarmaz çıkarsa bile servis garantisi devam eden araçta ücretsiz değişim sağlıyor

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Dualogicle 38 bin km geride kaldı, bir sıkıntısını görmedim çok şükür (maşallah diyelim). Kullanımına alıştıktan sonra oldukça pratik ve rahattır. Tabii tam otomatik şanzımanlar veya DSG gibi konforlu olmasını bekleyemezsiniz.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALİ ALİ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

cevaplarınız için teşekkür ederim dostlar.

verilen cevaplardan da görüldüğü üzere dualogic vitesten memnun olup sıkıntı yaşamadan kullananlar olduğu gibi aynı sayıda sıkıntı yaşayıp memnun olmayanlar da var. bu yüzden tam otomatik araç almak istiyorum. uzun araştırmalarım sonucu evo da karar kılmıştım ama tam otomatik isteğimden dolayı başka modellere yönelicem galiba.

fiesta ya da corsa nın tam otomatiği var mıdır acaba ? ya da sizlerin önerileriniz ne olur bu noktada.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Otomatikte japondan şaşma.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Tam otomatik istiyorsanız hondalara bakmanızı tavsiye ederim
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Caglar Yılmaz
    caglar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35DY474
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı mavilerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kullaniyorum 23000 km oldu cok memnunum vites gecisleri dsg gibi degil ama is goruyor

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

Alıntı zhenny22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam otomatik punto olmadığı gibi dualogic vitesin kullanmasi da zevklidir benim şu an ki aracim dualogic punto ve gayet memnunum sizin de rahat edeceginize ve seveceginize eminim

Öncelikle isim gereği uzun süre Audi A6 2.0 , Mercedes E270 ve E200 kullandım. Bir önce ki aracım ise 320d BMW idi. Hepsi tam otomatik idi.

Vites konusunda çok uzun süren araştırmalarda yarı otomatik şanzıman en sorunsuz olan dualogic tir. Burada sizin beklentileriniz ve bütçeniz önemli. Eğer bütçeniz musait ve illa tam otomatik derseniz başka markalarda alternatifiniz çok. Son ve Evo dan memnun olan bir kullanıcı olarak size tavsiyem bir deneme sürüşü ile tecrübeye çıkmanız.

Şimdiden hayırlı olsun.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı nuisance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır tam otomatik punto yok.

dualogic vites geçişlerinde sarsıntılıdır, frene basınca gitmeye başlamaz, hillholder olmına rağmen çok eğimli değilse freni bıraktığınızda kaymaya başlar.
    bu kanıya nerden vardınız hill holder adı üstünde 2 -3 sn aracı tutuyor.siz gaza zamanında basmassanız araba geri salar.bu kullanıcı hatası.istanbul ramiyi bilen bilir rampaları dillere destan.gram kaçırma yok maşaallah...
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALİ ALİ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı henky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam otomatik istiyorsanız hondalara bakmanızı tavsiye ederim
    bütçem ve hatcback isteğim doğrultusunda honda jazz a baktım ama o da türkiye pazarından çekilmiş. ne olacağı belli değil. çekindim almaya.

en iyisi dualogic şanzımanlı bir evo ile deneme sürüşü yapmak olacak galiba.
    Konu muraska tarafından (02/05/2014 Saat 11:23 ) değiştirilmiştir.

ALİ ALİ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bir de dualogic şanzımanların ileride arıza yaptığı söyleniyor. balatalarla ilgili bir sorun galiba; doğru mudur bu ?
    Konu muraska tarafından (02/05/2014 Saat 11:24 ) değiştirilmiştir.

Burak Arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi
    Plaka
    06 DE 6687

O kullanıma bağlı birsey arıza yapıyor deriz senelerce binersiniz genelleme yapmamak lazım misal kendimden örnek veriyim 2011 evom var aracımin vites robotu yağ kaçırıyor dendi servise gittim bakıldı ve yenisi ile tamamen ücretsiz değişti garantiden yani sonuç o ki arıza çıkınca garanti devam ediyorsa aracın değişiyor kusursuz otomatik şanzıman diye birşey yok her an hersey olabilir beyefendi

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak Arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi
    Plaka
    06 DE 6687

O yüzden sürekli derim ya araç işi şans işi alacağınız aracı ustaniza servise mutlaka baktırın onay alın ki içiniz rahat bi şekilde binin makine sonuçta araçlarda her an çıkabilir hersey tabiki bu sizin kararınız kendi bütçeniz ona biz karışamayiz beyefendi

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kanıya nerden vardınız hill holder adı üstünde 2 -3 sn aracı tutuyor.siz gaza zamanında basmassanız araba geri salar.bu kullanıcı hatası.istanbul ramiyi bilen bilir rampaları dillere destan.gram kaçırma yok maşaallah...
    Arkadaş az eğimli yolları kastetmiş sanırım. Eğim belli bir derecenin altında ise, hillholder devreye girmez, dolayısıyla araç kayar.

Öte yandan söylendiği gibi Dualogic genel olarak sorunsuz bir şanzımandır denebilir. Tam otomatiklerde sorun yaşayan olduğu gibi tabii ki Dualogic'de de sorun yaşayan vardır. Özünde bildiğiniz manuel şanzıman. Biraz özenli kullanırsanız sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Ben de 35bin kilometredir sorunsuz kullanıyorum.

Ama çok yoğun trafikte ve/veya bol yokuşlu yerlerde kullanılacaksa, tam otomatiklere bakmanızda fayda var. Özellikle CVT şanzımanlara bakabilirsiniz. Hem az yakar hem konforludur hem de performanslıdır.

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALİ ALİ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş az eğimli yolları kastetmiş sanırım. Eğim belli bir derecenin altında ise, hillholder devreye girmez, dolayısıyla araç kayar.

Öte yandan söylendiği gibi Dualogic genel olarak sorunsuz bir şanzımandır denebilir. Tam otomatiklerde sorun yaşayan olduğu gibi tabii ki Dualogic'de de sorun yaşayan vardır. Özünde bildiğiniz manuel şanzıman. Biraz özenli kullanırsanız sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Ben de 35bin kilometredir sorunsuz kullanıyorum.

Ama çok yoğun trafikte ve/veya bol yokuşlu yerlerde kullanılacaksa, tam otomatiklere bakmanızda fayda var. Özellikle CVT şanzımanlara bakabilirsiniz. Hem az yakar hem konforludur hem de performanslıdır.
    cvt şanzımanlı honda jazz lara baktım 2008 e kadar cvt şanzımanlı üretilmiş 2009 ile 2011 arasında i shift üretilmiş. sonra tekrar 2012 de cvt şanzımana dönülmüş. 2012 model otomatik jazz fiyatları 39.000 ile 42.000 arasında olduğu için bütçemi aşmakta.

başka cvt şanzımanlı isteklerimi karşılayan bir araç yok galiba. o yüzden punto evo ya döndüm tekrar. eşim ve ben acemi olduğumuz için evo yu iyi kullanamayıp dualogic viteste arızalara sebep olur diye çekiniyorum. sizce zor mu acemi için dualogic bir evo kullanmak ?

Sayfa 1/2 12 SonSon