8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: OGS ve HGS mağduru

Hakan Dalkıran
    34 HKN 37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 18

Standart OGS ve HGS mağduru

Bugün hgs abonesi olarak 2. köprüden hgs gişesinden sorunsuzca geçtim istikamet Sabiha Gökçen H.L. idi çamlıca gişelerinden geçerken biraz dalgınlıkla birazda köprüdeki tüm gişelerin hem hgs hem de ogs geçişlerine ayarlanmış olmasının verdiği kafa karıştırmacasından dolayı ogs gişesinden geçiverdim çıkışta hgs den çıktım doğal olarak en uzun mesafe ücretini gösterdi.
    Sorum, ogs gişeden sadece giriş yapmış olsamda cezai işleme girmişmiyimdir alarm bildiğim kadarıyla çıkış gişelerinde ötüyor ve fotoğraf çekiliyor diye biliyorum ve gerekli düzeltmeleri hgs fazla çekim ve varsa ogs cezası nasıl halledebilirim. Son olarak dönüşte çamlıca gişeden çıkarken sarı ışık yandı kredi yetersiz dedi ama gün içerisinde para yüklemiştim bunun akıbeti ne olur.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

ogsden ceza gelmez.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Standart OGS ve HGS mağduru

Ben de ogs den ceza gelmiyor diye biliyorum.
    Konu GPEMREE tarafından (30/04/2014 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

14 Mayıs 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücretlerinin belirlenmesi ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 10.maddesi gereğince “Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir” ifadesi yer almaktadır. Dolayısı ile HGS ve OGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.

OGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 7(yedi)gün içinde OGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir..

OGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 7 günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 7 günlük sürede geçiş yapan araç için OGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir..

Hakan Dalkıran
    34 HKN 37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı messi78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14 Mayıs 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücretlerinin belirlenmesi ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 10.maddesi gereğince “Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir” ifadesi yer almaktadır. Dolayısı ile HGS ve OGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.

OGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 7(yedi)gün içinde OGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir..

OGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 7 günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 7 günlük sürede geçiş yapan araç için OGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir..
    İyide dostum benim durum farklı hgs den giriş yapsam ogs den çıkış yapmış olsaydım ceza garanti idi ama ogs girişi ancak çıkışta sorar girişin yoksa cezayı keser bence ilk iki arkadaşın dediği doğru geliyor bana hem çıkış noktalarında alarm veriyor.

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

HGS Konusunda benimde bir mağduriyetim söz konusu Aracımı ben ayın 14ünde aldım fakat benden önceki sahibi Gişelerin birinden kaçak geçmiş Cezalı olarka 30 tl borç sanırım onu benim bakiyemden kesmişler. Karayolları ile görüştüm bakalım ilgileneceklerdi yarın tekrar iletişime geçeceğim sonuç ne olacak.

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

-HGS kullanımı ince deyatlar-

* alt v üst limit belirlerken tutarlı olun.hesapta daima bir miktar bulunsun.

* etiketi aldıktan sonra direk ön cama gömmeyin. bozuk çıkar 6.geçişte arıza verir güneşte bozulur vs. önce 2-3 sefer cama yapıştırmadan kullanın sonrada ŞEFFAF ÇİFT TARAFLI BANTLA cama yada nereye isterseniz yapıştırın.hem sökmesi goley hemde iz yapmıyor. kendi yapışkanıyla yapıştıtrırsanız ancak T BIÇAĞIYLA KAZIMAK suretiyle çıkıyor onada çıkmak denirse.

* okuyuculardan geçerken mümkün mertebe 40km/s i hızı AŞMAYIN.

İyi yolculuklar.

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Ogs den ceza gelmez ayni sekilde ocak ayinda sirket aracinla ogs yeri hgs den gectim ceza gelmedi