10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2.EL Punto almayı düşünüyorum bazı sorularım var ?

Harun Gürbüz
    harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Dikkat 2.EL Punto almayı düşünüyorum bazı sorularım var ?

İyi Günler. iyi forumlar...
    2001 Nissan ra elagnce 2.0 aracım var satıp 2012 ve üzeri 1.3 Dizel 95 beygililik punto var aklımda. Fakat bazı forumlarda arabayı çok kötülemişler. City sorunu vs sağlamlık konusunda öldürmüşler yok 10binde dağılıyor yok 20 binde dağılmaya başlıyor gibi. Bugün bu foruma üye olarak gerçek kullanıclardan tavsiye bilgi alabilceğimi düşündüm.
    Hem okuyup hem çalışıyorum. Aracaımı satarsam üzerine 15 bin tl gibi kredi çekip punto almayı düşünüyorum.
    Punto başımı ağrıtır mı ufak tefek sorunlar çıkartıp canımı sıkar mı. 3-4 yıl sorunsuz binmek istiyorum. Titiz ve sakin araba kullanırım hor kullanmam Giriceğim borca deyer mi Punto için.
    35 bin TL Civarı Full 95lik Cam Tavanlı Modelini düşünüyorum.
    Yürür aksam motor elektronik aksamları nasıl ? Fiatın araçlarını pek sevmem ama Beyaz Punto ve Cam Tavan Beni Cezbetti.

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

95 hp 'lik puntolar otomatik vites birde parcalari ve bakim masraflari sanirim daha pahali oluyor. Bilgi sahibi arkadaslar daha detayli bilgi vereceklerdir. Yazilim ile zaten 75 hp 'lik puntolar 90 hp'ye cikariliyor. City soruni 2007 den sonraki puntolarda duzeltildi. Evolarda filan arizasi cikani duymadim yani o sorun giderildi. Ben 2012 punto 1.3 mj 75 hp aldim 6 ay once ve foruma katildim. Gayet memnunum B sinifi araca gore iyi. Motoru dagiliyor diyenlere aldirmayin. O tamamen sizin kullanim seklinize bakimlari zamaninda yaptirmaniza bagli. Saglam dedikleri arabayi getirsinler ben 1 ayda hor kullanip kucaklarina veririm motoru. Multijet mis gibi motor walla benim 4.arabam bu ve memnunum.
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

Burak Arslan
    zhenny22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi
    Plaka
    06 DE 6687
    Edilen teşekkür: 20

Iyi günler öncelikle başka bir markanın forum sitesinde puntoyu övecek değiller tabi ki bilmeden etmeden herseyi derler bizim milletimiz birseyi kullanmadan bilmeden marka karalamakta ustadirlar her kafadan bir ses gelir buna açıklık getirelim ikinci olarak evet city arızası var ama 2006 2008 Gp larda genelde duydum ve bunu servise gidince ücretsiz degistirdiklerini de biliyorum onun dışında 2. El araba alıyorsun sonuçta %100 kusursuz çıkar diye birşey yok bunlar da insan yapımı şans işi biraz onun dışında 1 yıldır kullanıyorum bende punto ama beni üzmedi titiz ve sakin kullanıyorum demişsiniz o yüzden bir sorun çıkacağını sanmıyorum iyi forumlar

mesut karahan
    GP51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

Grande Punto... Elegan çizgiler, güvenlikten ödün vermeden maksimum sürüş konforu ve çok daha fazlası...

Harun Gürbüz
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

mesajımı cevaplayan arkdaşlara teşşekür ediyorum.
    2.el piyasaı ne durumda Bugün aldığım 2012 full dizel Puntoyu 2-3 Yıl sonra ne kadara satarım tahmini.
    Birde Puntolardaki otomatik şanzuman kullanlardan şikayet varmı.
    Forumlarda DSG şanzumanı bile kötüleyenler var. .
    75 beygir yeterli gelir mi .Kullandığım araç 2.0 Benzin LPG 140 beygir triptonik vites. Sınıf olarak farklı kulvardalar ama 75 beygir zayıf gibi gelir.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı harun1077 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesajımı cevaplayan arkdaşlara teşşekür ediyorum.
    2.el piyasaı ne durumda Bugün aldığım 2012 full dizel Puntoyu 2-3 Yıl sonra ne kadara satarım tahmini.
    Birde Puntolardaki otomatik şanzuman kullanlardan şikayet varmı.
    Forumlarda DSG şanzumanı bile kötüleyenler var. .
    75 beygir yeterli gelir mi .Kullandığım araç 2.0 Benzin LPG 140 beygir triptonik vites. Sınıf olarak farklı kulvardalar ama 75 beygir zayıf gibi gelir.
    Ben zayif gelecegini dusunmem. Dizellerde tork faktoru var. Kalkis ve hizlanma olarak efsane degiller ama iyiler gayet.

Satma konusuna gelince,puntolarin piyasasi sakat biraz. Talibi cok ama piyasada olucu de cok. Zaten arabayi satmak icin degil binmek icin aliyorsunuz,bence cok takilmayin her malin bir alicisi vardir.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Harun Gürbüz
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

İlanlara bakıyorum da istediğim gibi Punto 40 bin TL den aşağı yok gibi . 2012 ve üzeri Seat leon, Ford focus hb veya Opel Corsa ya yönelebilirim. Fiyatlar çok uşmuş gibi geldi kafam baya karıştı

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

düz şanzuman kullanan biriyim otomatik yada dual.. şanzuman hakkımda bilgim hiç ama hiç yok. fakat city arızası 2012 lerde cok nadir rastlanan birşey yada yok denecek kadar az sanırım. onuda yetkili servis garantiden değiştiriyor zaten. 2012 gibi modellerde sorun yaşamayacağına karşı taahhüt bile verebilirim tabi 2. el alacaksın ilk sahibi hor kullanmışsa onu bilemem ama ben 2007 aracıma bile 7 yıl sıfır masrafla binmiş biriyim
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Bayram Ozen
    Bayram3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 8

Yıllardır Renault kullanan biriyken 6 ay önce 2008 Punto Dualogic altım
    Yüksek model alırsam ve sorun yaşarsam zarar az oldun diye düşündüm
    6 ay önce 27-28.000TL ye alabileceğim araçlar şimdi uçtu gitti
    Araca kısa sürede alıştık şimdi uygun bir zamanda fotoları çekip ilan vermeyi düşünüyorum
    Yerine alacağım araç 2012 ve üzeri Punto olacak gene

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

2012 puntoları bilmem ama benim aracım 2013 1.3 95 hp 5 ileri düz vites ve full araç.bende punto almadan önce yok puntoya 47 bin tl verilir mi fiat bozulur piyasası yok bi dünya şey saydı etrafımdakiler.leon alınırmış golf alınırmış vs. Doğru alınır ama golf yıllık 837 tl vergi öderken ben 537 tl ödüyorum golf her 50-60000 km kayış değiştir diye bağrırken ben zincirli motorun rahatlığını yaşıyorum yine bakım maliyeti olarak rahat ediyorum yakıt ve parçada öyle birde sürekli şehir içi gezdiğim halde sıfır araç 5.9 km yakıt tüketimi gösteriyor. 95 bg ve 200 nm tork bu araca fazlası ile yetiyor.bu güne kadarda herhangi bir arızasını görmedim bana göre bu devirde minimum bütçe ile alınabilecek maksimum lüksü sunan araç punto
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz