Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Beni buluyorlar arkadaş!! Araç Kamerası!

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Yalnız kimse fark etmemiş ama Astra'nın önündeki Merso frene basıyor...

E merso frene basıyor diye önüne atlamasa bence o da frene bassa dimi

Alper Z
    mezkur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 47

tabiki siz haklısınız sinyal bile vermiyor ayrıca öyle bir atlama yok yani ahhh ahh bana gelmiyo böyle şeyler şans yok
    Eski nick: repla

General Duncan
    General generalduncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Öndeki frene de basar, isterse durur da. Arkadaki dikkatli olacak. Güvenli sürüş bunu gerektirir. Öndekine çatrmamak için elimizden geleni yapmalıyız. Çarptıktan sonra yol benim hakkımdı senin hakkındı hiç anlamı yok. Önümüzdeki mesafe bir sebeple azalırsa biz yavaşlayıp açmamız gerek. Takip mesafesi durmak için en önemli şey. Sol şeridi sürekli işgal etmemek çok önemli. Kitapta yazan kuralların her birinin bir sebebi var. Uyanıklık yapan biz olmayalım. Araya manyaklar girse bile biz kendimize sorumluluk düştüğünün farkında olmalı, ona göre kendimize düşeni yapmalıyız. Kendimiz bu araya girmeleri yapmamalıyız ki herkes güvende olsun. Yapan kişiler için güzel bir uyarı olmuş.

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Sayın dostum bulunduğun ilde görüntüyü dilekçe ile trafik denetleme şb. md. ye ver şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamaktan 56/1-a dan gereğini trafik polisi yapmak zorunda... Ben 6 aydır yol kamerası kullanıyorum haftada 2 yada 3 tane kesin dilekçe veriyorum. cart diyede yazıyorlar ayrıca mail adresinide ver sonucunu mail olarak sana gönderiyorlar. Geçmiş olsun böyle dangalaklara yol vermediğin içinde seni tebrik ediyorum.
    Saygılarımla.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı stonebridge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın dostum bulunduğun ilde görüntüyü dilekçe ile trafik denetleme şb. md. ye ver şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamaktan 56/1-a dan gereğini trafik polisi yapmak zorunda... Ben 6 aydır yol kamerası kullanıyorum haftada 2 yada 3 tane kesin dilekçe veriyorum. cart diyede yazıyorlar ayrıca mail adresinide ver sonucunu mail olarak sana gönderiyorlar. Geçmiş olsun böyle dangalaklara yol vermediğin içinde seni tebrik ediyorum.
    Saygılarımla.
    Teşekkürler böyle birşeyin işlediğini bilmiyordum. Mutlaka raporlayacağım yeterki gerekeni yapsınlar.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

en sol şerit sadece sollama içindir devamlı kullanılmaz (kural ihlali) belki de ondan dolayı astra sizi sağlamış(sağlamak kural ihlali) sonra önünüze geçmek istemiş(sinyal yok kural ihlali) tam o anda atak yapmışsınız(geçilen aracın hızını arttırması kural ihlali) sonrasında iki taraflı takip mesafesi ihlal olmuş (kural ihlali)

kardeşim kendimce bir analiz yaptım amacım seni kırmak değil trafikte herşey kuralına göre işlemiyor biliyorum ama iş ciddiye binince kurallar konuşur.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en sol şerit sadece sollama içindir devamlı kullanılmaz (kural ihlali) belki de ondan dolayı astra sizi sağlamış(sağlamak kural ihlali) sonra önünüze geçmek istemiş(sinyal yok kural ihlali) tam o anda atak yapmışsınız(geçilen aracın hızını arttırması kural ihlali) sonrasında iki taraflı takip mesafesi ihlal olmuş (kural ihlali)

kardeşim kendimce bir analiz yaptım amacım seni kırmak değil trafikte herşey kuralına göre işlemiyor biliyorum ama iş ciddiye binince kurallar konuşur.
    ÖNCELİKLE HIZIMI ARTTIRMADIM, AYRICA ARTTIRIRIM ARTTIRMAM, sağımdaki aracı takip etmek zorunda değilim. Ki aradaki mesafeye bak. Ki önde trafik yoğunlaştığı için mersedes ve önündeki yavaşlıyor, onların yavaşlaması sizi aldatmasın.

Ayrıca:

Sizce ben sağımdaki araçlardan hızlı, 20-30km hızlı giderken sağımdaki araçları sollamıyor muyum?

Peki, Otobanda neden en sol şeritten 100-110la gideyim, manyak mıyım? İstanbuldan gebzeye geliyorum neden 130la gitmiyorum o an? acaba trafik yüzünden olabilir mi?

Önümdeki araçlar ip gibi dizilmiş belli bir takip mesafesinde bu hızda gidiyorsa aralara girip makas mı atmalıyım?

2. şeritteki araçlar aynı şekilde 80-90km ile giderken ben de yaa sürekli 110 la gidip sol şeridi tıkamayım da onlara takılayım mı demeliyim?
    (Önüm açıksa basarım, arkamdan gelen varsa sağım boşsa yol veririm, boş değilse boşluk bulana kadar biraz daha basarım arkamdakinin hakkına girmem)

Astra ondan sonra ne mi yaptı:

En sağ şeride geçti, önündeki kamyonu emniyet şeridinden sağladı, sonra en sağ şeritten en sol şeritte mercedesin önüne aynı benim önüme girer gibi girdi, sonra yeniden en sağ şeride emniyet şeridine kadar gitti sonra da görmedim.

Hata gör(e)meyen arkadaşlara:
    Doğru diyosunuz, aynen onun gibi yapmalıyız, sol şeridi ihlal etmeden, aradan tereden, emniyet şeridinden, tampon teması 2metreden milletin önüne girip çıkıp yolumuza bakalım. Herkesler de öyle yapsın iyi seyirler.
    Konu celenlee tarafından (27/02/2014 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Dostum sen haklısın ayrıca zaten sağa geçebilme imkanın olsaydı geçerdin ben buna inanıyorum plakasıda net zaten sen örnek veriyorum
    İstanbul il emniyet müdürlüğü
    trafik denetleme şb. müdürlüğüne diye yaz maruzatını arz et dilekçende ek olarak cdye kes ve yazdır. sonra sonucu bekle bak keyfine şahısa cezayı giydirince polis ben görürüm onu geçir gitsin cezayı ne acıyorsun. valla beni bir kişi bile sinyal vermeden solladığında ben direk ek tutuyorum. Sonuçta anayasal hakkım dilekçe. Ben hata yaparsam millette beni ihbar etsin böylece trafikte otokontrol oluşur.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Haklılık haksızlıktan ziyade.
    Biraz daha bilinçlenmem/memiz, bilinçlendirilmemiz gerekiyor anladığım kadarıyla forumcak.
    Normal görülen şeye bak:
    Sadece sinyal vermemiş

Mustafa Öztürk
    milanbg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizce ben sağımdaki araçlardan hızlı, 20-30km hızlı giderken sağımdaki araçları sollamıyor muyum?

Böyle bir mantık yok ya.
    KIRCAALİLİ

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı milanbg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir mantık yok ya.
    Arkadaşım önümdeki araçlar 100-110 gidiyor, o an bir şekilde son şerit yavaşlamış sağımdakiler daha yavaş gidiyor. Çünkü ilerde tırlar kamyonlar 2 şeridi yavaşlatmış.

Ne şimdi mantıksız olan?
    Ne yapmalıyız, makas ata ata mı gitcez?
    Öneriniz nedir?

Ayrıca Konunun hepsini okudunuz mu?
    Videoyu seyrettiniz mi, sol şeridi tıkamışım gibi mi gözüküyor?

1-2 araç takip mesafesi görüp, gözü kapalı, dalan bir beyinsizi ortaya koymaya çalışıyorum sadece!
    Konu celenlee tarafından (27/02/2014 Saat 21:55 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698

Sollama şeridi için yaptığın savunmaya bak. diğer araçlardan 20-30 km hızlı gittiğim zaman sollamış olmuyormuyum diyor bunu savunuyor bide söylediğinin mantıksız olmadını düşünerek benden öneri bekliosun öneriye falan gerek yok arkadaşım En sol şeritt sollama şerididir. Sürekli orayı meşgul etme hakkın yoktur. burada her iki araçtada hatalar var ama siz ısrarla kendinizin haklı oldunu duymaya çalışıyorsunuz bunu istiyorsunuz.

Konunun hepsini okudum tabiki kim sizin istediğiniz dışında duymak istediğiniz dışında birşey yazmışsa sürekli haklı çıkarmaya çalışmışsınız kendinizi mantıksız cevaplarla. tamam siz haklısınız astranın allah blasını versin böylelerini sallandırcaksın taksimde arabalarını yakcaksın vatandaşlıkdan atcaksın. ama sen sonuna kadar haklısın iyi yapmışsın oh kır üsütne at adamı en sağa arabaların üstüne bravo iyiki yapmışsın valla senin gibiler oldukça trafik problemi çözülür böyle kazalar engellenir helal olsun sana yürü kim tutar be. hayvan astraa.

sol şeridi tıkayıp tıkamadınız mesajlardan belli oluyor ayrıca önüm açıksa en soldan basar giderim arkamdan gelen araç olursa sağım boşsa yol veririm diyen sizsiniz ben değilim.
    Konu milanbg tarafından (27/02/2014 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.
    KIRCAALİLİ

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Olaya bak, sağımdaki şerit 80le gidiyor, bir sol şeridinden o an mümkün olan maksimum hızla, makul bir takip mesafesi ile, ilerliyorum? Derdiniz ne anlayamıyorum??

Ayrıca ben kendimi haklı gösterin derdinde de değilim, naptığım ortada. O anki sinirime yenik düştüm.

*Soldan dümdüz daldım, adamın yanına gelene kadar gaza dahi basmadım zaten yavaşlıyor trafik, yanına geldiğimde gaz verdim, adamı da sıkıştırmadım, adam sağda yavaşladı, önüne geçtiğimde de şeridime geri girdim.

Amma bu o aracı nasıl haklı çıkartıyor onu anlayamıyorum. Hele ki tek hatası sinyal vermemek miş
    Konu celenlee tarafından (27/02/2014 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698

Derdim gayet açık. Sizin söylediğiniz lafa bak.

Böyle bir mantık varmı yani ? bırak allah aşkına böyle bir mantık varsa herkes kuralları kendine göre yontucaksa astranın yaptığınada helal olsun ozaman oda kendine göre haklı. ben bu tür konularda kim haklı kim haksız tartışmalarını sevmiyorum ama bu şekildede kurallarda dalga geçilerek kendine göre çevrilerek yazılması savunulması hoş bir şey değil. herkes size kendinizi tehlikeye atmayın canınızı böyle astranın içindeki hayvan kadar basitçe ortaya koymayın boşverin geçsin gitsin diye iyi niyetleriyle sizi önemseyip cevap veriyor ve altına nacizane yorumlarını yazıolar ama siz o iyi niyetleri elinizle itip görmezden gelip şükretmek yerine olayla ilgili yapılan yorumlara takılıp kimse olaydan anlamıomuş gibi kendinizi savunuosunuz büyük bi hırsla.
    KIRCAALİLİ

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Derdim gayet açık. Sizin söylediğiniz lafa bak.

Böyle bir mantık varmı yani ? bırak allah aşkına böyle bir mantık varsa herkes kuralları kendine göre yontucaksa astranın yaptığınada helal olsun ozaman oda kendine göre haklı.
    YENİDEN ÖRNEKLYELİM TEMDE GİDİYORSUN. SEN GİDİYORSUN YANİ.

En sol şerit dolu bir şekikde 100-110 gidiyor,
    orta şerit 80le gidiyor, en sağ şerit 60-70 gidiyor. Her birinde 2-3 araçlık takip mesafesi mevcut.

Siz nerden ne şekilde gidiyorsunuz bu durumda?

En sol şeritte 110 la ip gibi giden araçlar yolu işgal mi ediyor? Buna samimi bir şekilde evet diyebiliyorsanız bir daha yorum yazmıcam konuya.
    (Belki küçük bir teşekkür dışında.)

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence hata her iki taratada mevcut.Furkan bey siz en sol şeritte gidiyorsunuz ama ikinci şeritte mercedes vito var sanırım eğer siz o aracın arkasından seyrediyor olsanız (Yani ikinci şeritte gitmiş olsanız) Opel astra sizin solunuzdan geçip düzgünce gidecektir.Ama siz en sol şeriti kapatıp bir sağ şerit boş olmasına rağmen solu bırakıp sağa geçmemişsiniz.
    Ayrıca astranın önünüze girmesi biraz hatalı biraz ise değil.şimdi şunu şöyle söyleyeyim.
    Siz aracın sağınızdan geldiğini görüyorsunuz ve süratli tamam yaptığı tabiki hata. Ama şuda bir gerçek araçlar birden yavaşlıyor ve astranın kaçacağı kaçınılmaz.Oda en makul yere yani sol şerite kaçıyor ama sizde bu durumu göz önünde bulundurmanız lazım ve sizinde yavaşlamanız lazım.Belki biraz hırs yaptınız giremez önüme diye ama o vitoya çarpmamak için kaçmış anlaşılan.Yani demek istediğim belli ediyor sol şerite gideceğini zaten.
    Yani bu durumda iki tarafta haklı değil hata var.
    üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

19. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretçi78'ye teşekkür etti:

Mustafa Öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698

hala onca yazılanlar içinde neleri seçip önemsediğin benim yazdığımdan sonra şunu sormanla bir kez daha anladık.

cevabım açık ve net

En sol şerit kaçla giderse gitsin sollamak dışında asla orayı o şekilde işgal etmem ben. Sürekli olarak seyir halinde bulunmam. en sol şerit sollama şerididir. araçların gittiği hıza göre duruma göre bu değişmez. kural kuraldır.
    KIRCAALİLİ

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hala onca yazılanlar içinde neleri seçip önemsediğin benim yazdığımdan sonra şunu sormanla bir kez daha anladık.

cevabım açık ve net

En sol şerit kaçla giderse gitsin sollamak dışında asla orayı o şekilde işgal etmem ben. Sürekli olarak seyir halinde bulunmam. en sol şerit sollama şerididir. araçların gittiği hıza göre duruma göre bu değişmez. kural kuraldır.
    teşekkürler.

Mustafa Öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler.
    Rica Ederim.
    KIRCAALİLİ

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

pardon yanlış oldu.... Mesaj yok ÖM atıyorum derken buraya yazdık..
    Konu celenlee tarafından (27/02/2014 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon