14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Ayıplı Ürün Sınıfına Girermi :((

AHMET MERT
    ahmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ayıplı Ürün Sınıfına Girermi :((

S.a. Arkadaşlar.
    Herşey 2012 yılı gazete ilanındaki FİAT'ın 24 ay sıfır faizli kredili araç kampanyasını gördüğüm zaman başladı. Fiat mağazına eşimle gittik ve Fiat Brava ile ilgilendik. Şartları konuşmak için masaya oturduğumuz zaman Brava 'nın Kredi kampayasına dahil olduğu fakat vade farkı konularak aracı alabileceğimizi öğrendik bütçemizi zorluyacağı için , bizde başka bir modele bakalım dedik ve Fiat Punto'da karar kılıp almaya karar verdik ve o anda 20.000 TL.'lik Kredinin altına imzamızı atarak aracı ve DERTLERİ almaya karar verdik.

Keşke o ilanı hiç görmeseydim diye kendime defalarca kere kızdım ve hala kızmaya devam ediyorum. Sebebine gelince :

1 - Araç Koltuğunun renginin istediğimiz renk olmaması. Kırmızı İstedik Gri olarak geldi.
    ( Renk konusunda Nazarlığımız olsun dedik üstelemedim.)

2- Araç anahtarının bozulması ve yenisi ile değiştirilmesi

3 - 2-3 ay süren bir arızanın bir türlü bulunamaması ve her seferinde işimi gücümü bırakıp 7-8 sefer servise gidip aracı 2-3 gün bırakmam ve her seferinde yapıldı denilip aracın bana verilerek aynı arızayı tekrar tekrar yapması. Daha sonra bulamadıkları arızayı yakıt kaynaklı deyip müşteriye yüklemeye çalışmalarıda cabası.
    ( Araç Aynı arızayı 1 sefer daha yaptı Nasıl olduysa kendi kendine düzeldi zannedersem. )

4- Cd çaların bazen takılıp Cd'yi geri vermemesi

5- Gündüz farlarının kendi kendine Sönüp ekranda arıza yazısı ve arıza ışığı vermesi.

6- Klima yada Kaloriferi açtığım zaman onların altındaki ışıkların kendi kendine yanıp sönmesi.

7 - Arabayı park edeceğim zaman Geri vitese yada birinci vitese aldığım zaman Tuhaf bir ses ile frenlerin beni korkutması.

Yukarıda yazdıklarım bu aracın ayıplı bir ürün olduğunu ispatlarmı. Araçtan Soğudum
    Konu ahmert tarafından (24/02/2014 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Servise yönlendirirler arıza ve şikayetlerinizin giderilmesi için uğraştırırlar, ayıplı ürün için aynı şikayetle defalarca gidip grlmeniz gerekir...... Talihsizlik olmuş sizinki..... Tüketici hakem heyetine servis raporlarınızla beraber başvurabilirsiniz......

şahin üstünyer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karaelmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381
    Edilen teşekkür: 40

Ooo hocam gecmiş olsun nasıp kısmet işleri kimileri alıyo 2 yıl bakımdan başka masraf yapmıyo kimileri alıyo böylesicikiyo şimdi almiş oldugunuz aracın sorunlu olması tüm puntoların sorunlu olması anlamına gelmez gelseydi aynı sorunu tüm puntolar verirdi ve araclar geri toplanmak zorunda kalınırdı sizinki şansızlıkmiş ve keşke koltuk rengi yanliş olunca üstnde dursaydınız belki başka arac verirlerdi yada vermezlerdi fiat bu

şahin üstünyer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karaelmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381

Ve benim bildigim aynı sorundan 5 kez servise gidince ürün degişmiyormu

AHMET MERT
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz

Tüketici Hakları Mahkemesine gitmeye niyetim var ama nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok. Daha sonra maddi olarak zararada uğramak istemediğim için biraz çekimser kalıyorum . Servis kayıt forumlarıda var elimde bazısında kontrol için servise davet edildi diye yazıyor. Zamanında yazdırsaydım aynı arızadan dolayı tekrar servise gelmiştir diye belki biraz daha etkili olabiliridi. Sanki servis kendisi davet etmiş gibi gözüküyor
    Konu ahmert tarafından (24/02/2014 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Böyle olmadığını açıklarsınız.tüketici hakem heyetine gidin bence.Vaktinizi ve zamanınızı harcayıp sizi yanlış form ile geri gönderiyorlar.Verin mahkemeye gitsin.Borcunuz devam ediyor, bozuk arabaya neden para veresiniz ki?

C2105 cihazımdan gönderildi

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı karaelmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ooo hocam gecmiş olsun nasıp kısmet işleri kimileri alıyo 2 yıl bakımdan başka masraf yapmıyo kimileri alıyo böylesicikiyo şimdi almiş oldugunuz aracın sorunlu olması tüm puntoların sorunlu olması anlamına gelmez gelseydi aynı sorunu tüm puntolar verirdi ve araclar geri toplanmak zorunda kalınırdı sizinki şansızlıkmiş ve keşke koltuk rengi yanliş olunca üstnde dursaydınız belki başka arac verirlerdi yada vermezlerdi fiat bu
    Şahin zaten arkadaşın böyle bir iddiası yok.Geçmiş olsun.Bence bunu bir hakem heyeti ile görüşmeden önce fiat genel müdürlüğü ile görüş.Baktın olmadı,Arıza belgeleri ile tüketici hakem heyetine başvur.Bence peşini bırakma.

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Böyle bir araca denk gelmek sizin için şanssızlık olmuş.Ürün 1 yıl içerisinde 5 farklı arızadan yada aynı arızadan 3 kez servis görürse servis kayıtlarını ibraz etmeniz kaydıyla tüketici mahkemesine ayıplı ürünün iadesi için yada mal bedelinin geri ödenmesi için müraacat edebilirsiniz.Bu arızaların onarılamaz ve parça değişimiyle düzeltilemez olması lazım.Tüketici hakem heyetine boşuna gitmeyin,sebebi aracın bedelinin tüketici hakem heyetinin parasal olarak karar verdiği limit üzerinde olmasındandır.Kolay gelsin.

şahin üstünyer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381

Alıntı faster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahin zaten arkadaşın böyle bir iddiası yok.Geçmiş olsun.Bence bunu bir hakem heyeti ile görüşmeden önce fiat genel müdürlüğü ile görüş.Baktın olmadı,Arıza belgeleri ile tüketici hakem heyetine başvur.Bence peşini bırakma.

Yok ben o manada yazmadım punto aracından sogumasın artı punto alacak arkadaşlar bu konuyu okursa puntoyu kotu bilmesin manasında şansızlık esiri deng gelmiş bir arac alınan 50 aracdan 1 de mutlaka cıkabilir

AHMET MERT
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz

Elimde belge olarak ilk arıza için gittiğimde arızayı belirten servis formu var. Diğer forumlar servis davet etmiş gibi kayıt açıldı En son gittiğimde tofaş'tan teknik ekip geldi aracın her tarafını incelediler ertesi gün aracım olmuştu. Ne arızası var dediğimde yazılım tekrar güncellendi dediler. O zaman aracım düzelmeseydi aracı fabrikaya götürüp bütün parçalarına kadar inceleneceğini ve sorun çözülemezse yeni araç verileceğini söylemişlerdi. Ama o sorun gitti diğer ufak tefek sorunlar çıktı. Tüketici Mahkemesine ibraz edeceğim kağıtlar'da bir tane gözükecek arıza şikayet formu diğerleri servis daveti gibi gözükecek sanki kontrol için çağırmışlar gibi.

AHMET MERT
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz

Neyse artık bi şekilde önce müşteri hizmetlerini mail gönderirim olumlu sonuç alacığımı zannetmiyorum ama . Sonra Tüketici Hakları Mahkemesine başvurum nasıl bir yol izlemeliyim diye. Teşekkür ederim Arkadaşlar ilginiz için.

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

abi öncelikle geçmiş olsun diyorum, bende her araç sahibi gibi belirli sıkıntılar yaşadım aracımla alakalı mesela arka stop buğulanması logoların nemlenmesi gibi, ama şunu belirtmemde fayda var ben fiatın satış sonrası müşteri memnuniyetine çok önem verdiklerini düşünüyorum çünkü bunu bizzat yaşıyorum, aracınızın sıkıntılarıyla alakalı başka bir fiat servisine başvurmanızı öneriyorum size, şeffaf olmak lazım ben Ankara'da oturuyorum ve tanoto fiat şubesine gidiyorum, bir gün olsun beni üzmediler, servisten ayrıldıktan sonra müşteri memnuniyetiyle alakalı sorular sormak için arayan bayana hiçbir zaman 10 üzerinden 10 puan harici puan vermedim umarım sorunlarınız en kısa zamanda çözülür
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

benim aracın cdplayerda arada takılıp vermiyor CD'yi.
    servisi değiştirin bence.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Hocam tüketici hakem heyetine gitmek size sadece vakit kaybı olur.
    Anladığım kadarı ile aracı iade edip paranızı geri almak istiyorsunuz sanırım buda tahminimce 20 bin tl den daha yüksek bir meblağ.Tüketici hakem heyetleri belli dosyalara bakabiliyorlar.Biraz detaylı ama kısaca özetlersek,2013 yılı için rakamlarda ufak yanılmalarım olabilir
    ***Uyuşmazlık tutarı 1190 tl den az ise tüketici hakem heyetleri bu dosyalara bakabiliyor,karara bağlayabiliyor ve siz bu kararı mahkeme kararı gibi icra vb yollarla uygulamaya koyabiliyorsunuz.
    ***Uyuşmazlık tutarı 1190 tl ile 3110 tl arasında ise tüketici hakem heyetleri bu dosyalara bakabiliyor ve karar verebiliyor.Ancak bu kararı uygulamaya koymak için mahkemeninde onay vermesi gerekiyor.Yani bu kararı mahkemede delil gibi gösterebiliyorsunuz.
    ***Uyuşmazlık tutarı 3110 tl den yüksek ise bildiğim kadarı ile tüketici mahkemelerine yönlendiriyorlar.
    Dolayısı ile hukuksal yola başvuracaksanız en doğru yol Tüketici Mahkemesi gibi gözüküyor.
    Yukarıda belirtilen maddeler aracınızı ayıplı mal tanımının içine sokar mı bilmek biraz güç,çünkü bu tanımın içine sokmak için bilirkişiler görevlendiriliyor.