6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: GP tavsiye, yardım, bilgi ...

Süleyman Malkoç
    SLY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart GP tavsiye, yardım, bilgi ...

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, aranıza yeni katıldım.

10-15 gün içinde bir araba almayı planlıyorum, yaklaşık 1 aydır araştırıyorum net ten ve gün geçtikçe içinden çıkılmaz bi hal alıyo son olarak GP çok ilgimi çekti ve siteye üye oldum, yardımlarınızı bekliyorum.

İlk olarak 2.el bi araba almayı düşünüyordum, 18000ytl civarında bütçem vardı. 2004 seat ibiza signo 1.4 100hp almak üzereydim, satmak istediğimde zorlanıcağımı düşünerek son anda vazgeçtim. Şu an üstünü krediyle tamamlayarak 30000ytl civarlarında 0km bi araç almayı düşünüyorum.

Yılda yaklaşık 10-15000 km civarı yapan biri olarak benzinli model tercih edicem. incelediğim 2008 ler arasında ibiza, polo, corsa, yaris ve son olarak GP var(bunların hiçbirini yakından inceleyip test etmedim). ikinci el olarak piyasaları, servis kalitesi/ücretleri, performansları bakımından fikir verebilecek arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

GP olursa eğer tercihim: 1.4 starjet 95hp dynamic+skydome mantıklı görünüyor bana.

bi de son olarak, GP lara orjinalliğini bozmadan(bozarakta olabilir aslında dışardan teyp takma şansımız varmı?

düşüncelerinizi, fikirlerinizi bekliyorum...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Gp Tr de oldukça fazla ilgi görmüş ve 1 senede piyasası oluşmuş bir araç.Dolayısıyla 2. elde satış esnasında hiçbir sıkıntı çekilmez.Bakım masrafları ve kalite sınıf standartlarında olan, donanım ve tasarım olarak ise sınıfının standartlarını belirleyen bir araç.Performans olarak ise büyüyen ve ağırlaşan kasa nedeniyle bir eski kasasına göre bir miktar kaybı olan ancak b segmenti araçlar içinde aynı hacimde asla geride kalmayacak bir araç.Teyp ise değiştirilebilir.(Adaptörü mevcut)Standart müzik sistemi bana göre oldukça kaliteli tabi, hayırlısı olsun...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SLY

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

süLeyman bey seLamLar önceLikLe forumumuza hoşgeLdiniz diyeyim.

1.4 starjet 95hp dynamic güzeL bir seçim iLaveten skydome oLayı, bende oLmadığı için hayıfLandığım durumLardan birisi. ikinci eL piyasası çok hareketLi oLduğu söyLenemez, tabi bu aracın eLden çıkarıLması zor oLdugu anLamına geLmiyor, aksine yeni oLduğu için, ikinci eL piyasasına pek düşmedi diyebiLiriz. (dipnot: bu pazar koskoca ankara oto pazarında sadece 1 tane gp satıLıyordu. active orLeans mavi dizeL 75bg 22 miLyar)

servisLer mümkün oLdugunca müşteri memnuniyetine odakLanmış durumdaLar. bunun yanında işin gerçeği, hepsi dört dörtLük iş çıkartamıyabiLiyorLar. bu konuyLa iLgiLi servis böLümüne bakmanızı tavsiye ederim. https://forum.grandepuntotr.com/servis/

95hp performansıyLa iLgiLi şüpheniz oLmasın, uç nokta bir kuLLanıcı degiLseniz, gözünüz yüksekLerde degiLse, hayLi tatminkar. bunun yanında yakıt tasarrufu iLe iLgiLi oLarak muLtijet beLki biraz daha uygun seçim oLabiLirdi. ancak sakin kuLLanımda dizeLe yakın sonuç aLacagınızdan eminim. şehirLer arası 4.oLt/1ooKm gibi bir tüketimi yakLayabiLmiştim. https://forum.grandepuntotr.com/gene...-uzun-yol.html

son olarak, gp'ye eLbette kendi teybinizi takabiLirsiniz. size bu konuda extradan teybinizin gp'ye göre oLan çerçevesi gerekecektir. bunu da temin etmeniz koLay.

şimdiden seçiminiz hayırLı oLsun. keyifLi sürüşLer.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

5. Bu mesajı için 4 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

Süleyman Malkoç
    SLY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Bugün bi fırsta yaratıp ist/küçükyalı birmot a gittim ve GP yu yakından inceleme fırsatı buldum(test aracı dışarıda olduğu için test edemedim).

Öncelikle aldığım fiyatlar şu şekilde;

starjet 1.4 95hp dynamic+skydome+konfor paket1 fiyatı : 30.500.-
    Emotion+skydome için verdikleri fiyat : 32.500.-

forumdan da okuduğum kadarıyla, şu kapı kapanma problemi 2008 lerde de devam ediyor anlaşılan. boyum 1,80 rahat bi şekilde ön koltuğu ayarlayıp arkaya geçtim ve hiç bi sıkıntı yaşamadım oldukça rahattı. bu arabaya dış görünüş olarak söyliicek bişeyim yok oldukça iyi bi tasarıma sahip ama içine binince dışı kadar etkilemedi beni, fiat bu konuda da bişeyler yapmalı bence. ama bu fiyatı ve donanımı başka türlü tutturamazlar heralde ondandır.

sonuç olarak tatminkar bir araba olup bu fiyata bu donanımda 0km başka bir araba zaten yok. bi karar vericem artık hayırlısıyla...

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

seçiminiz şimdiden hayırLı oLsun diyeLim.

umarım memnun kaLırsınız.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hayırlısı olsun Süleyman Bey.Yalnız Gp nin fiyatları rakipleri ile aşağı yukarı aynı düzeyde diyebiliriz(Corsa, 207, Clio...)Tabiki hepimizin tercihi Gp burada ama diğer markaların donanımlı 1.4 benzinlileri de 30000-33000YTL arasında...