Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yeni Punto Popstar ve Punto Urban Özellikleri

Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Haber ve Bilgi Servisi
    Haberci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 278

Haber Bilgilendirme Yeni Punto Popstar ve Punto Urban Özellikleri

2014 Yeni Fiat Punto

2014 model yeni Puntolarda paketler ve donanım özellikleri belli oldu. Buna göre 2014 Yeni Punto Pop, Popstar ve Urban olmak üzere 3 donanım seviyesinden satılacak.
    • Punto Pop = 1.2LT. 8V 69HP Benzinli ve 1.3LT 16V 75HP Dizel
    • Punto Popstar = 1.2LT. 8V 69HP Benzinli, 1.4LT. 8V 77HP Benzinli ve 1.3LT 16V 75HP Dizel
    • Punto Urban = 1.4LT. 8V 77HP Benzinli ve 1.3LT 16V 75HP Dizel
    Tasarım ve Stil

Tasarım ve stil olarak Elektrik ayarlı gövde rengi dış dikiz aynaları Pop ve Popstar donanımda standart olacak. Urban donanımda ise Elektrik ayarlı buğu çözücülü gövde rengi dış dikiz aynaları standart olarak gelecek. Gövde rengi tamponlar ve kapı kolları yine bütün donanım seviyelerinde standart. Pop donanımdan farklı olarak Popstar ve Urban donanımda yeni model torpido ve iç tasarım olacak. Koyu zeminli ön farklar, estetik iç aydınlatma, deri direksiyon simidi ile vites topuzu ve 15 alüminyum jantlar yine Urban donanımla standart olarak geliyor. Skydome (elektrikli cam tavan) ise sadece Popstar ve Urban donanımlarda mevcut olacak.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit, follow me home farlar, yol bilgisayarı, logo baskı sistemli elektrikli açılabilir bagaj kapağı, yükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklar, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, Dualdrive City fonksiyonlu elektrikli direksiyon, ABS, EBD, HBA, ISOFIX, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, DRL (gündüz farı), direksiyondan kumandalı Radyo/CD-MP3 çalar bütün donanımlarda standart. Bunlara ilave olarak perde hava yastıkları, Blue&Me: Direksiyondan kumandalı Bluetooth teknolojisi hands free kontrolleri, USB portlu MP3 çalar, SMS okuyucu ve viraj içini aydınlatan ön sis farları Urban donanımda standart olarak yer alacak.

Hız sabitleyici (cruise control) Urban donanımda standart olarak gelirken, Start & Stop özelliği ise Popstar 1.4LT 8V 77HP benzinli ve Urban 1.4LT 8V 77HP benzinli donanımlarda standart olacak.

Elite, Premium ve Araç Dinamik Kontrol Sistemi Paketleri

Elite Paket içeriğinde; sıkışma sensörlü elektrikli arka camlar ve eşya gözlü ön kolçak yer alacak. Elite paket sadece Popstar donanımlara eklenebilecek. Premium pakette ise park sensörü, yağmur sensörü otomatik kararan iç dikiz aynası, küçük boy yedek stepne lastiği, 16 inç alümünyum jant yer alacak. Premium paket sadece Urban donanımlara eklenebilecek.

Sadece Popstar ve Urban donanım seviyelerinde yer alacak olan Araç Dinamik Kontrol Sistemi paketinde ise ESP, ASR, MSR ve Hillholder (yokuş kalkış destek sistemi) yer alıyor.
    Konu Haberci tarafından (07/01/2014 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.
    FiatTR - PuntoTR - GrandePuntoTR - PuntoEvoTR - BravoTR Haber Servisi

www.grandepuntotr.com
    www.fiattr.com

Oğuzhan Kaya
    Oguzhan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Iyicene cılkıni çıkarmaya başladı fiat oynayıp oynayıp duruyor puntoyla yanlış bir satış politikası bu yanılıyor olabilirim ama benim fikrim bu arkadaşlar.
    Puntoyla Hayat Yolunda..

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Şu arabaya gidip sıfır 50 bin lira verenin aklından şüphe ederim. Gözümde sıfırı 35 binden fazla etmez. Birde ikide bir opsiyonlarıyla oynayıp duruyorlar.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu arabaya gidip sıfır 50 bin lira verenin aklından şüphe ederim. Gözümde sıfırı 35 binden fazla etmez. Birde ikide bir opsiyonlarıyla oynayıp duruyorlar.
    corsa ediyorsa punto neden etmesin ? aslına bakarsan b sınıfındaki hiç bir araç 35 binden fazla etmemeli ama hökümetimiz saolsun

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

ben bu aracın en donanımlısının 40, en donanımsızının 32/33 civarı olmasını düşününürdğm.ideali bu...

C2105 cihazımdan gönderildi

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Hem lounge daki standart donanımı çıkartmışlar hem de 2013 modele 4bin tl fiyat eklemişler 2014 6 bin tl farklı önceki yıla göre. Bunların kafası baya güzel anlaşılan yaptıkları tek iyi şey dualogic i satıştan çekmişler. Buna sevindim şahsen. Her ne kadar otomatik vites almak isteyenleri başka marka modellere yöneltse de sorunlu bir şanzumanın kalkması sorun yaşamamak adına iyi olmuş.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Daha ne gibi isimler çıkacak merak ediyorum popstar bile demişler helal olsun..

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsa ediyorsa punto neden etmesin ? aslına bakarsan b sınıfındaki hiç bir araç 35 binden fazla etmemeli ama hökümetimiz saolsun
    Sen Opel 'le Fiat 'ı bir mi tutuyorsun Allah aşkına ? Opel bir Alman arabası hatırlatırım Forumun bir teknik yardım bölümüne gir bakayim kaç bin konu var arıza ile ilgili. Birde sadece bu forumda yani. Çok geniş büyük bir forum sayılmaz Yahu Allah aşkına 45 bin lira verip aldığın bir sıfır Punto Evo nun arka kapıları nasıl arızalı olur ? Yıllardır, te 2006 beridir bu sorunu bir fabrika nasıl çözemez ? Fiat 'a binen büyük kesim hem yakıt için hemde arabaları eskiden daha ucuzdu o yüzden biniyordu.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

murat hatib
    murathatib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

arkadaşlar onu bunu bilmem opel corsam vardı opel çakma alman dır hep arıza hep elektrik arızası bıkmıştım kimse bana opeli övmesin

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Sen Opel 'le Fiat 'ı bir mi tutuyorsun Allah aşkına ? Opel bir Alman arabası hatırlatırım Forumun bir teknik yardım bölümüne gir bakayim kaç bin konu var arıza ile ilgili. Birde sadece bu forumda yani. Çok geniş büyük bir forum sayılmaz Yahu Allah aşkına 45 bin lira verip aldığın bir sıfır Punto Evo nun arka kapıları nasıl arızalı olur ? Yıllardır, te 2006 beridir bu sorunu bir fabrika nasıl çözemez ? Fiat 'a binen büyük kesim hem yakıt için hemde arabaları eskiden daha ucuzdu o yüzden biniyordu.
    Nedir bu Opel hayranlığı gerçekten anlamak güç...... Opeller için alman tofaşı dendiğni herkes bilir... Bu kadar yere göğe nasıl sığdıramıyorsunuz Corsaları anlamak güç....

Opel diye yere göğe sığdıramadığın üstüne toz kondurmadığın arabanın içinde yine Fiat motoru var.... Bence bu kadar holiganlık derecesinde fanatizme gerek yok.......

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Popstar Superstar Arabeskstar... Ama hala ESP bile standart değil. Zorla kaşınıyor bu firma... 2010 yılında aldık biz evo'yu o yıllar punto çok mantıklı tercihti ancak bu fiyatlarla ve bu donanımlarla puntoya bakmam artık....

Easy PLUS Bravo ise 70bin TL. Nesi PLUS acaba merak ettim donanımları da açıklamamışlar henüz...
    Konu byspayn tarafından (07/01/2014 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım hatası...

yusuf akkaya
    yusuf28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

1.2 69hp pop 36.980 37.980 38.980
    1.3 multıjet 75hp pop 46.400 47.400 48.400
    1.2 69hp popstar 38.110 39.110 40.110
    1.4 fıre 77 hp s&s popstar 40.180 41.180 42.180
    1.3 multıjet 75hp popstar 47.430 48.430 49.430
    1.4 fıre 77 hp s&s urban 43.280 44.280 45.280
    1.3 multıjet 75hp urban 50.540

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Popstar Superstar Arabeskstar... Ama hala ESP bile standart değil. Zorla kaşınıyor bu firma... 2010 yılında aldık biz evo'yu o yıllar punto çok mantıklı tercihti ancak bu fiyatlarla ve bu donanımlarla puntoya bakmam artık....

Easy PLUS Bravo ise 70bin TL. Nesi PLUS acaba merak ettim donanımları da açıklamamışlar henüz...
    Bayiyi arayip sordum easy plusta plus yok aksine spoiler marsbiyel 18 jantlarda yok, sppr pedallar kirmizi dikis koltuklarda yok, otomatik kapanan aynalarda yok. Satis temsilcisine e ben bunun fulunu aldim 59 bine diom siz butum ozellikleri kaldirip buna 70bin dionuz nasil oluo dedigimde adamin cevabi ise soyle, bravo tamamen ithal oldugu icin euro ve otv yuzunden sport versiyon suanda trde 80.000 tl fiyatla satilabilor diyor. O yuzdende koç sadece bu versiyonla anlasma yapmis yani donanimlar kalkmadi ama tr de satilmayacak. Bana kalsa 75e sport satsalar 70e su sattıkları araçtan mantikli olurdu. Ne diyeyim koc abimoz brezilyadaki fiatlara bi baksinda ondan sonra sapkasini onune koysun
    Driven by the future

17. Bu mesajı için 2 kişi rohan4421'ye teşekkür etti:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Castell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedir bu Opel hayranlığı gerçekten anlamak güç...... Opeller için alman tofaşı dendiğni herkes bilir... Bu kadar yere göğe nasıl sığdıramıyorsunuz Corsaları anlamak güç....

Opel diye yere göğe sığdıramadığın üstüne toz kondurmadığın arabanın içinde yine Fiat motoru var.... Bence bu kadar holiganlık derecesinde fanatizme gerek yok.......
    Bir araba da senin icin sadece motor mu onemli yani ? Motor.olsun baska bir seye gerek yok diyorsun ? Yol tutus, guvenlik, konfor, az ariza ve kaliteli parca kaporta bugun senin aavundugun su punto nun airbag yeri catliyor gunesten. Ne elli bini bu arabaya ? Sen daha airbag gogusu catlayan opel, wv falan gördün mu ? Ya da fabrika cikisi arka kapısı acilmayan ?

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı murathatib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar onu bunu bilmem opel corsam vardı opel çakma alman dır hep arıza hep elektrik arızası bıkmıştım kimse bana opeli övmesin
    Bende aynilarini puntoda yaşıyorum. Biktim usandim. Bir sene de yaptigim masraf iki bini geçti. Her gun bir ariza cikartiyor...

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Olay marka degil biraz sans birazda kullanim. Araca yikamacin goguse cila atiosa, surekli guneste duruosa airbag kismi catlar opelinde catlar fiatinda . Turkiyedeki fiat katili koc olmasa bugun bravo avrupada golften pahali satilirlen ulkemizde reklami olmayan bi arac olmazdi. Iki senede bir farkli donankm paketleri ile anlasma yapilmazdi. Bravi sport 5 yildir avrupada duamn etti ortaligi 5 yildir esp asr full cakili satildi bizim burda otomatik kararan dikiz aynasi espsiz bravo satti bu adamlar. Punto bi dinamic oldu bi mylife bi pop bi popstarbi rapstar bi arabesk star. Almanlarin mercedesi nasil bi ferrari degilse bence opelde bi fiat degildir. Sadece turkiyede fiat catisi aldinda koc dandik arabalari bize itelledi die fiati biz teneke bildik. Albeayi palioyu herifler italyada satmadi brezilya ve turkiyeye bastilar.
    Driven by the future

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Bir araba da senin icin sadece motor mu onemli yani ? Motor.olsun baska bir seye gerek yok diyorsun ? Yol tutus, guvenlik, konfor, az ariza ve kaliteli parca kaporta bugun senin aavundugun su punto nun airbag yeri catliyor gunesten. Ne elli bini bu arabaya ? Sen daha airbag gogusu catlayan opel, wv falan gördün mu ? Ya da fabrika cikisi arka kapısı acilmayan ?

Bakımını yapmazsan bırak Opeli Mercedesten BMW'ye hepsinin göğüsü çatlayabilir... O senin arabana ne kadar bakım gösterdiğinin bir göstergesidir, 1 ay yazın güneşin altına bırak bakalım nasıl oluyor gögüsü.... Ben 50 bin verilir diye bir mesaj yazdığımı hatırlamıyorum.... Fiyatlar yükselecektir dolar Euro arttığı sürece 50 değil 60 bini de bulur.. Opel daha 2014 fiyatlarını belirleyemedi bile çünkü kur artışından dolayı neredeyse 60'dan başlatmaları gerekecek...... Ben sadece senin bu gereksiz yere fanatizm derecesinde Corsaları övmene anlam veremedim...... Ben Punto mükemmelde demiyorum..... Opel iyi Fiat kötü şeklinde fanatizm yapılmasına karşıyım.... Neyse gereksiz polemiğe girmeyeceğim.iyi geceler sana....

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Benimki daha catlamadi ama ben hic kimseden opel ib catladigini duymadım. Bu cila ile alakali bir durum degil kusura bakma. 97 model mazdam vardi. Ozel uretjm onda bu kadar ariza yasamadim. Arabayi da asiri sakin kullanırım ama fiat seninde tabirinle tam bir teneke. Bravoya da yetmis bin verilmez. Gider Golf e binerim. Bos modeline binerim ama.en azından bes yil sorunsuz binerim sans olayina da katiliyorum ama bir daha omrum boyunca puntoya binmem

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Castell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakımını yapmazsan bırak Opeli Mercedesten BMW'ye hepsinin göğüsü çatlayabilir... O senin arabana ne kadar bakım gösterdiğinin bir göstermesinin, 1 ay yazın güneşin altına bırak bakalım nasıl oluyor gögüsü.... Ben 50 bin verilir diye bir mesaj yazdığımı hatırlamıyorum.... Fiyatlar yükselecektir dolar Euro arttığı sürece 50 değil 60 bini de bulur.. Opel daha 2014 fiyatlarını belirleyemedi bile çünkü kur artışından dolayı neredeyse 60'dan başlatmaları gerekecek...... Ben sadece senin bu gereksiz yere fanatizm derecesinde Corsaları övmene anlam veremedim...... Ben Punto mükemmelde demiyorum..... Opel iyi Fiat kötü şeklinde fanatizm yapılmasına karşıyım.... Neyse gereksiz polemiğe girmeyeceğim.iyi geceler sana....

Acaba hangi.msjimda fanatik sekilde opeli ovdugumu gordun ? Bana da bir goster ? Opelin sadece alman arabasi oldugunu soyledim. Ve gercekten kaliteli. Arkadasimda kullandi akrabamda daha birinden sikYet duymadım. Ben fiatla opeli kiyaslama dedim sadece. Fiatla git tatayi kiyasla ne biliyim hyundai kiyasla benim airbag catlak degil ama duyuyoruz kac kasininki çatlak. Hepsimi yazin otuz gun gunes altinda birakmis ? Birak Allah askina ya..
    Konu byadrenalin tarafından (08/01/2014 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir.

ferhat sasmaz
    turboferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Ben çok gördüm airbag catlagı olan , kapısı acılmayan , fitillerden rüzgar sesi alan vw... hatta 2000*2006 arası passatların aırbag kaplamaları fabrıka cıkısı sorunlu.. dıkkat edın goreceksınız.. zamanlada ayrım yerlerı ıyıce acılıyo cok cırkın bı goruntu cıkıyo ortaya.. ama tabikide kalite anlamında bi çıta yukardadır o ayrı...

Sayfa 1/2 12 SonSon