16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Plastik gıcırtısı

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Standart Plastik gıcırtısı

Merhabalar arkadaşlar malumunuz araçlarımızda kullanılan sert plastik ve yol şartlarımızdan dolayı gıcırtı sesleri oluşmaktadır bu sesleri ortadan kaldırmak için kullanabileceğimiz bir sprey varmıdır (servislerin kullandığı) varsa markası nedir nereden kaça bulabiliriz?Bir diğer sorum ise kapılarımdan hafif tıkırtılar geliyor bunu yağlama ile çözebilirmiyiz yoksa mutlaka ayarmı gerekli

Teşekkürler.
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

çoğumuz gıcırtı sesinden muzdaribiz en iyisi aralara silikon tabancayla sıkılan dan sıkmak
    geri döndüm......

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

benim gıcırtı bi turlu gecmedi anlamadım

cevher çeken
    cewo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 CVR 49
    Edilen teşekkür: 11

bende de önden sinek wzltısı gibi gıcırtımsı bızırtılar geliyo
    ama ben müzii açtım mı kendi çaldıım kornayı bile duymuyorm naabıyım

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

valla bende hallettiriyorum sağolsun servisteki arkadaşlar ellerinden geldiği kadar yapmaya çalışıyolar... ama hep geçici oluyo gene sesler gelmeye başlıyo eğer puntoda eleştirmek istesen bu konuda benden kötü not alırdı...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Bende servise bu şikayetten dolayı 2 defa gittim ve halledemediler.Sıkılan sprey hiçbir işe yaramıyor.Bendeki ses ön sol taraftan geliyor fızırtı şeklinde ve forunda ki bazı arkadaşlar arabanın sol tarafındaki havalandırma hortumlarına izelasyon yaptırarak bu sorundan kurtulmuşlardı.Bu hortumların sıcaklaşmasın dan dolayı oluşan ses diye diye hatırlıyorum.Ben servise bu şekilde anlattığımdada nedenin bundan olmayacağını söylediler bana.Ama seside malesef yok edemediler.Bu ses olayı benim canımı çok sıkmaya başladı arabadan beni soğutuyor.Bu arada tek ses de bu değil tabi.Arkadaşlar benim şikayetim olan bu ses olayı başına gelen arkadaşlar serviste bu sesten nasıl kurtukduklarını foruma yazabilirlermi lütfen.Forumdaki yazılanlardan çıkta alarak servise gidip onlara göstermek istiyorumda.Bu yazdıkların Murat arkadaşın yazdığı şikayetlere benzediği için buraya yazdım yeni konu açmak istemedim.Hepinize çok teşekkürler.İyi günler arkadaşlar.

Murat ülger
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar ön konsoldan gelen zırıltı (en azından benim aracımda tespitim) gösterge bölümündeki camı sıkıştıran plastik parçadan geliyor daha önce ayarlatmıştım ama o parçayı neden ve niye düşünüp ayrı parça yapmışlar neden konsolu tek parça yapmamışlar anlayabilmiş değilim muhtemelen maliyet düşürmek için düşünülmüş yanlış ve hatalı bir dizayn bence o blastik parçayı söküp şöyle ince bir deri ile kaplatıp monte etmek böylece zırıldamaları önlemiş oluruz.Ayrıca motor ısınınca sürücü tarafı sağ ayak hizasından bozuk yoldan geçince cıkan plastik cıyırtısı asıl benim canımı sıkıyor sorunun kaynağını tespit ettim ama daha servise gitme sansım olmadı bu hafta sonu rahatsız edicem artık.
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

mesmes61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Standart Merhabalar

Merhaba arkadaşlar. Bende aynı dertten muzdaribim. Gösterge paneli özellikle kışın soğuk havalarda biraz cızırtı yapıyor. Araba ısınınca geçiyor. Ben servise söyleme gereği duymadım yapacaklarına pek güvenim olmadığı için. Bir de bu yaz uzun yola çıkınca biraz taşlı asfaltta sol ön tarafta cızırtı benden de geliyor. Herhalde genelde her puntoda var. Normalde herzaman gelmiyor. Bende bu sorun için servise gitmedim.

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

würt marka slikon sprey bulabilirsiniz ayrıca ön göğüsten gelen gıcırtı sesi km saat cercevesininden bunu serviste dile ketirirseniz servisteki arkadaşlar yardımcı olacaktır

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

[quote=1964mustang;116192]würt marka slikon sprey bulabilirsiniz ayrıca ön göğüsten gelen gıcırtı sesi km saat cercevesininden bunu serviste dile ketirirseniz servisteki arkadaşlar yardımcı olacaktır[/quobenim dediğim sıvı silikon sıkınca birkaç sonra lastik gibi oluyo zırıltıyı azaltıyo nerden zırıltı yapıyosa oraya sürecen
    geri döndüm......

Murat ülger
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı 1964mustang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    würt marka slikon sprey bulabilirsiniz ayrıca ön göğüsten gelen gıcırtı sesi km saat cercevesininden bunu serviste dile ketirirseniz servisteki arkadaşlar yardımcı olacaktır
    bu ürünü nereden bulabiliriz bu konuda yardımcı olabilirsen vede tam bir ürün ismi veya kodu verebilirsen sevinirim teşekkürler birde ücreti nekadardır eğer kullandıysan ürün hakkında yorumlarını artı ve eksi olarak akrırımısın
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

öc cam a hava üfleyen ızgaranın sol tarafından zırltı sesi geliyor. bende geçenlerde farkettim. bi arkadaş eliyle basınca oraya ses kesildi.
    ama sesi kesmenin çözümünü bilmiyorum.

G P
    - venomtigris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    -
    Edilen teşekkür: 17

araç içerisindeki plastiklerden gelen sesten ben de muzdaribim. özellikle bozuk satıhlardan biraz yüksek süratle geçerken sağ arka taraftan(kapıdan?) peşpeşe tıkırtılar geliyordu. bu sesi, aracı servise götürdüğümde giderdiler(3000 km). dün de plastik aksamdan gelen benzer sesler üzerine servise gittim. sağ taraftaki kapı içlerinde yer alan plastikler söküldü. plastikler ile kapının birbirine tutturulduğu yerlere (çentik?) sert sünger takviyesi yapıldı. ve sorun giderilmiş oldu. ama eminim bir kaç ay sonra aynı sesler tekrarlayacaktır.

tıkırtılar gerçekten insanı rahatsız ediyor. biraz işçilikten biraz tasarımdan biraz da kulanılan malzemeden kaynaklaan bir sorun.

tıkrtıların yanında yol sesi de biraz rahatsız ediyor beni. bu yüzden aracın altını, özellikle de çamurluklarını, ses yalıtım malzemesi ile kaplatmayı düşünüyorum. belki faydası olur?
    "under the spreading chestnut tree
    i sold you and you sold me
    there lie they and here lie we
    under the spreading chestnut tree"

1984

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

merhaba murat
    würth marka silikon spreyleri yazacağım telefon dan ulaşabilirsin
    k.çekmece bayi.0212 580 16 31
    faks:0212 580 49 97

küçükyalı irtibat tel:0216 366 67 69
    faks:0216 366 63 96

izmir bornava:0232 435 57 67
    0232 435 57 78
    faks: 0232 435 70 45

bu telefon'lardan ulaşabilirsin

ürünlerde yan etki yok sadece nerede kullanacaksan ona göre ürün tercih edeceksin.
    malum aracları devamlı yıkıyoruz ve yollarımız bozuk bu yüzden ilerki zamanlarda seslerle yine karşılaşacağız

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat ülger
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri

Bu gün servise gittim sorunumu anlattım 1 saat içinde sorunları hallettiler meğer tüm sesler kapıların ayarsızlığından kaynaklanıyormuş şuanda çok memnunum
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

Sedat POLAT
    spolat77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 14

Ön konsolden gelen cızırtılar benim araçtada var.Bu genelde bütün araçlarda var ve çözemiyorlar.Bu seslerden dolayı iki defa servise gittim gösterge vidaları sıkıldı fakat sorun devam ediyor.Artık aracı dinlemiyorum dinledikçe moralim bozuluyor sizde öyle yapın.