13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir........

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

Standart Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir........

´2 ay içinde 2 kaza 2 cisinde araç pert 1 ci kaza durakta sıra beklerken durağa dalan ve çalıştığım arkadaşımın(aracsahibi)kendini şansa kurtardığı bir kaza 2 ci kazada.arkadaşım kendi şeritinde ilerlerken karşıdan gelip hafif viraja hızla giren ve arka sağ çamurluktan girip bütün arkayı götüren aracın perte çıkmasına yol açan bir kaza..şükür kimsede bir şey yok...sürekli trafikte olan biri olarak malesef oluyor. LÜTFEN ŞUNU UNUTMAYALIM....GEÇ GİTMEK HİÇ GİTMEMEKTEN İYİDİR
    fiko
    “Böcek olmayı kabul ediyorsanız ezildiğinizde AĞLAMAYACAKSINIZ

2. Bu mesajı için 6 kişi fiko'ye teşekkür etti:

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Çok haklısınız ancak nedense çok sabırsız ve aceleci bir milletiz...

CAN CEYLANOĞLU
    CAN264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Babam yıllarca uzun yolda araç kullanmış biri olarak hep söyler;
    'Geçmiş olsun demesinler de geç kaldın desinler'

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Bugün yorgundum. Otobüsle işe geldim. Kafam rahat...
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

Sürekli trafikte olunca ne kadar dikkat etsekte,ister istemez böyle olumsuzluklar oluyo.yapabileceğimiz tek şey yakın mesafade olsa emniyet kemerini takmak

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

Alıntı Ozzy3327 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürekli trafikte olunca ne kadar dikkat etsekte,ister istemez böyle olumsuzluklar oluyo.yapabileceğimiz tek şey yakın mesafade olsa emniyet kemerini takmak
    aynen öyle ben sürekli takıyorum ticari araç sürücüsü olarak (dalağım daki bir problemden ötürü kanama riskine karşı darbeden korumak için) hızınız çok düşükte olsa çarpma esnasında darbeyi çok şiddetli alıyorsunuz.
    fiko
    “Böcek olmayı kabul ediyorsanız ezildiğinizde AĞLAMAYACAKSINIZ

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Birde şöyle bir şey var, banamı denk geliyor bilmiyorum ..Sol şeritten hızlı bir şekilde yanımdan geçenleri daha sonra yanımdan veya arkamdan tekrar gelirken görüyorum (uzun yolda). Sanırım hız geçici önemli olan sabit hızda gitmek..

CAN CEYLANOĞLU
    CAN264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde şöyle bir şey var, banamı denk geliyor bilmiyorum ..Sol şeritten hızlı bir şekilde yanımdan geçenleri daha sonra yanımdan veya arkamdan tekrar gelirken görüyorum (uzun yolda). Sanırım hız geçici önemli olan sabit hızda gitmek..
    dediğiniz çok doğru çoğu kişinin başına gelmiştir. Şehiriçinde tamgaz geçiyorlar ışıklarda ya yanyanayız ya peşpeşeyiz

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Bundan 5 sene önce honda aracımımla sabah işe giderken kaza yaptım ve araç pert oldu çok şükür bende bişey yoktu, her gün aynı şeyi yapıyordum mesai başlangıcına yarım saat kala evden çıkıyor makas ata ata işe gidiyordum ve bir gün pişti oldum araç pert olduktan sonra aynı şirkette çalışan yaşlıca biri ile işe gidip gelmeye başladım ama adamı görseniz aheste aheste araç kullanıyor tabi ben yan koltukta sinir oluyorum bişeyde diyemiyorum. bir sabah yine işe giderken saat tuttum kaç dakika iş yerinde oluyorum diye inanının benim makas atarak gittiğim işe aynı zamanda bu amca ile olabildiğimi gördüm ve o gün bugündür hız ve makas olayını bitirdim.

13. Bu mesajı için 2 kişi alivepro'ye teşekkür etti:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

ben metrobüsle gidip geliyorum işe. hafta sonu yada akşamları kullanıyorum. hız konusuna katılmakla birlikte bazen bende sınırların üstüne çıkabiliyorum. dikkat etmem lazım. eski aheste alışkanlığımı kazanmam lazım.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

ÖZER -
    PUNTO2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 GLY 99
    Edilen teşekkür: 33

Evet gerçekten niye öyle oluyor? Sabahları genelde enişte ile birlikte Ümraniye-Cevizli arasında E-5 ten gideriz, o biraz seri ve sert kullanır, bir anda hızlanır vs, fakjat ben kendi aracımla 80-90 yavaş gittiğim zamanlarda da hep aynı saatte, yaklaşık 15-20 dakika önce işyerinde oluyorum, o zaman ne işe yarıyor bu makaslar, yan yollardan kaçmalar vs, aynı zamanda varıyorsak. 1 de arkadaşlar mazur görün cahilliğime de verebilrisiniz komik 1 soru soracağım şimdi geçen gün silecekleri temizliyordum benzin istasyonunda tıkanmıştı su püskürtmedi, fakat arka sileceğin su çıkan bölümünü bulamadım, neredeydi yahu?

GP FİRE ACTİVE 1.4 8 V 77 BG-2008/EGZOTİK KIRMIZI

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı PUNTO2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 de arkadaşlar mazur görün cahilliğime de verebilrisiniz komik 1 soru soracağım şimdi geçen gün silecekleri temizliyordum benzin istasyonunda tıkanmıştı su püskürtmedi, fakat arka sileceğin su çıkan bölümünü bulamadım, neredeydi yahu?
    Stop lambasının hemen altında diye biliyorum..

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan 5 sene önce honda aracımımla sabah işe giderken kaza yaptım ve araç pert oldu çok şükür bende bişey yoktu, her gün aynı şeyi yapıyordum mesai başlangıcına yarım saat kala evden çıkıyor makas ata ata işe gidiyordum ve bir gün pişti oldum araç pert olduktan sonra aynı şirkette çalışan yaşlıca biri ile işe gidip gelmeye başladım ama adamı görseniz aheste aheste araç kullanıyor tabi ben yan koltukta sinir oluyorum bişeyde diyemiyorum. bir sabah yine işe giderken saat tuttum kaç dakika iş yerinde oluyorum diye inanının benim makas atarak gittiğim işe aynı zamanda bu amca ile olabildiğimi gördüm ve o gün bugündür hız ve makas olayını bitirdim.

hocam çok güldüm halinize,
    çok ibretlikmiş.
    başka forumlardada yazmanız lazım.
    ders olsun makasçılara.
    bence ölümünüze neden olabilecek bir tehlikeye karşı ders almış, akıllanmışsınız. tebrik ederim.
    kazasız belasız yolculuklar dilerim.