Sayfa 3/8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
156 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: İlan Olunur

RAMAZAN YURTTAPAN
    ramazan yurttapan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Arkadaşlar Merhaba,
    Alper abinin yaşadığı sıkıntıyı birebir yaşayan biri olarak 1,5 sene önce olağanüstü bir mücadele ile fiatla %80 anlaştım kalan %20 si olan 382 tl ödeyip tüketicler heyetine başvurup ve haklı bulunurak fiat bayisinde ücreti geri iade aldım.Sitede zaten tüm evraklar mevcut bende o evraklarla yola çıkıp davayı kazandım.Alper abinin yaşadığı bu üzücü olay Allah korusun daha vahim sonuçlara varabilirdi Şükürler olsun ki kazasız belasız atlatmış.Arkadaşlar birbirimize destek olarak gereken neyse bu adamlara cevaplarını vermemiz lazım.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı ramazan yurttapan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Alper abinin yaşadığı sıkıntıyı birebir yaşayan biri olarak 1,5 sene önce olağanüstü bir mücadele ile fiatla %80 anlaştım kalan %20 si olan 382 tl ödeyip tüketicler heyetine başvurup ve haklı bulunurak fiat bayisinde ücreti geri iade aldım.Sitede zaten tüm evraklar mevcut bende o evraklarla yola çıkıp davayı kazandım.Alper abinin yaşadığı bu üzücü olay Allah korusun daha vahim sonuçlara varabilirdi Şükürler olsun ki kazasız belasız atlatmış.Arkadaşlar birbirimize destek olarak gereken neyse bu adamlara cevaplarını vermemiz lazım.
    Demek ki senin canın bizimkilerden kıymetliymiş Ramazan Ağlanacak halimize gülüyorum sinirlerim bozuldu sanırım.

müslüm karabulut
    klasman01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 33

Alper bey sadece bu olay değilki bir çok arkadaşın ücretsiz giderildi

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Alıntı klasman01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alper bey sadece bu olay değilki bir çok arkadaşın ücretsiz giderildi
    Müslüm Bey 39. Mesajı okudunuz mu?

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı alpercabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müslüm Bey 39. Mesajı okudunuz mu?
    evet Alper bey okudum benim için bu bilgi çok iyi oldu teşekkürler şu uğraştığımız işlere bak ya

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Konuyla ilgili fiat dönüş yaptı ve arızalı aracın şase bilgilerini servis bilgilerini istemekte ve yardımcı olacaklarını söylediler.

Uzun yolu seçmektense bu istediklerini gönderip olayı tatlı dille halletmek en kolayı ve güzeli olacaktır.

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

https://www.sikayetvar.com/firma/detay/fiat

Şikayetleri tek tek yazamadım kusura bakmayın genel bir link verdim,sen neymişsin FİAT !
    Konu alpercabuk tarafından (18/09/2013 Saat 18:48 ) değiştirilmiştir.

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili fiat dönüş yaptı ve arızalı aracın şase bilgilerini servis bilgilerini istemekte ve yardımcı olacaklarını söylediler.

Uzun yolu seçmektense bu istediklerini gönderip olayı tatlı dille halletmek en kolayı ve güzeli olacaktır.
    Özelden gönderdim bilgileri Mehmet Bey,yardımlarınız için teşekkür ederim ama hiç umudum yok.

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

inşallah sorunun çözülür alper

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Alıntı klasman01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah sorunun çözülür alper

İnşallah bu problemi yaşayan bütün arkadaşlarımızın sorunu çözülür.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı alpercabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomotiv / Otomobiller / Direksiyon Şikayetleri - Şikayetvar

Şikayetleri tek tek yazamadım kusura bakmayın genel bir link verdim,sen neymişsin FİAT !
    Burda birçok markanında buna benzer direksiyon arızası verdiğini gösteriyor..Burda aslında sıkıntı olan arızanın kronik oluşu ve servislerin buna yanaşmaması..İyiniyet veya kusurlu mal olarak ücretsiz değişim yapsalar bukadar sıkıntı olmıycak..Birçok firma zararları göze alıp araçlarını çağırıyorlar..Fiat tanda bunu beklerdik tabi..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda birçok markanında buna benzer direksiyon arızası verdiğini gösteriyor..Burda aslında sıkıntı olan arızanın kronik oluşu ve servislerin buna yanaşmaması..İyiniyet veya kusurlu mal olarak ücretsiz değişim yapsalar bukadar sıkıntı olmıycak..Birçok firma zararları göze alıp araçlarını çağırıyorlar..Fiat tanda bunu beklerdik tabi..
    Evet onca araç markasında olmasına rağmen bu tip arızalar, Hundai için konuşuyorum ömür boyu garanti veriyor SERVO ya. Fiat ise müşterilerini mağdur etmekten başka hiçbir şey yapmıyor maalesef.İyi niyet dedikleri bir şeyin fiyatını iki katına çıkarıp üstüne %50 indirim yazıp yarı fiyatına vermeye benziyor.

murat özkan
    firariyim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kardeş aracının tüm bakımları yetkili serviste mi yapıldı yoksa dışarda da yaptırdığın bakımların oldu mu?

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Alıntı firariyim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş aracının tüm bakımları yetkili serviste mi yapıldı yoksa dışarda da yaptırdığın bakımların oldu mu?

Aracım alındığı günden bu güne bütün km bakımları serviste yapıldı, buna rağmen sadece %50 indirim yapıyorlar,totali düşününce %50si bile kaç para ediyor tahmin edebiliyorsunuzdur.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: İlan Olunur

Yerden göğe derler ya...o hesap.

Fiata mail kampanyası düzenlemeyi düşünüyorum aslında.içeriğinde ağır ithamlar olmalı elbet.

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

20. Bu mesajı için 2 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

city mod arızası 2006 model punto araçlarda genelde görülmüş ve halen görülmekte. ben 2010 sonrası puntolarda böyle bir arıza ile karsılasan bir arkadas görmedim. 2006-2007 model punto araç alınırken iki kere düşünülmesi gerekir. Bu yılların araçlarında bu sorunun olduğunu bu forum takipçisi dışında da malesef pek fazla kimse bilmez.
    Ben puntoyu 2.5 yıl kullandım önemli bir sorun ile karşılaşmadım aracım 2011 modeldi satarken de fazla zarar etmedim bu konuda da fiat'ın hakkını yiyemem lakin aracı satttıktan sonra yeni aldığım arabayı her kullanışımda punto'nun her anlamda vasat bir araba olduğunu anladım.
    Son süreçte aldığım izlenim de fiat'ı linea ve doblo sürüklüyor. Son çıkardığı 3 farklı model de bence patladılar ( 500,500L ve freemont) buna ek olarakta satmayan bravo, bayi çıkış fiyatı anormal seviyede artan punto'nun 2.el de yaşadığı değer kaybınında göz önünde bulundurduğumda punto'nun da bravo ile aynı kaderi yaşayacağını ileri ki dönemlerde tahmin ediyorum.
    Eğer 40-45.000 TL gibi bir bütçeniz var ise fiat'a uğramayın derim
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Standart Ynt: İlan Olunur

Şukadar söyliyim bizim ailede fiatın tüm modellerine neredeyse binildi şahindi dogandı tempraydı palio sercesi 131 ,124 ü vss hepsine bindik aile olarak anlıcanız 3 veya 4 kuşak fiat kullandık taki ben puntoyu alana kadar bundan sonra kapımın önüne sokmam alacak arkadaşlarımada tavsiye etmem niye ediyimki küfürmü yiyeyim yıllardır oto işiyle ugraşıyorum ama bu yaşadıklarım beni fiatan sohumaya yettide arttı ki beni tanıyalar bilir nekadar titiz ve düzgün baktımı aracıma yağmurun altında araba yıkamış adamız gerisini siz düşünün bu cıty için yetkili servise gidicem ücretsiz değişim için direticem yaptılar yaptılar yapmadılar yeminle cağrıcam habercileri acıklamamı yapıp dökücem benzini yakıcam 20binliralık araca 3binlira masrafmı edicem gerekirse girer yatarım okadar bunaldım .

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı brembo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şukadar söyliyim bizim ailede fiatın tüm modellerine neredeyse binildi şahindi dogandı tempraydı palio sercesi 131 ,124 ü vss hepsine bindik aile olarak anlıcanız 3 veya 4 kuşak fiat kullandık taki ben puntoyu alana kadar bundan sonra kapımın önüne sokmam alacak arkadaşlarımada tavsiye etmem niye ediyimki küfürmü yiyeyim yıllardır oto işiyle ugraşıyorum ama bu yaşadıklarım beni fiatan sohumaya yettide arttı ki beni tanıyalar bilir nekadar titiz ve düzgün baktımı aracıma yağmurun altında araba yıkamış adamız gerisini siz düşünün bu cıty için yetkili servise gidicem ücretsiz değişim için direticem yaptılar yaptılar yapmadılar yeminle cağrıcam habercileri acıklamamı yapıp dökücem benzini yakıcam 20binliralık araca 3binlira masrafmı edicem gerekirse girer yatarım okadar bunaldım .
    servise bir götürün abi,Fiat'ın bu kronik sorunları illallah dedirtir insana tabii. Ama önce bi genel merkezden haberi alıp,öyle girişmeli işe. Müsterih olmak lazım.

Sabrın sonu selamettir. Benim ikinci kez bozuldu City motorum. Tekrar değiştireceğim,bir sıkıntı çıkacağını sanmam. Bu konuda aslında sizin tutumunuz da önemli. Dediğim gibi bazı kişileri tenzih ederim,sonuna kadar haklılar. Fiat'ın tutumu çok yanlış. Ama malesef biz de bu heriflerin ağız kokusunu çekmek zoruna kalıyoruz 2bin-3bin'li rakamları karşılayacak bir para olsaydı o parayı üstüne koyar daha iyi bir araba alırdık herhalde.. Bizi bu hale sokan Fiat'ın eseridir bu ağız kokusu çekme durumu..

Sonuç olarak malesef sabretmek zorundasınız.Ve sakin hareket etmelisiniz. Kimse haklıyken haksız konuma düşmek istemez. Umarım sorunların hepsi olaysız,uğraşsız çözülür. Malesef adamları mahkemeye vermek zorunda kalabilirsiniz,ama eminim ki mahkemeden sizin lehinize karar çıkar. Çünkü elinizde bu forumdan aldığınız Emsal kararlar var.

Not : City motorunu ikinci kez değiştirmemin sebebi,parçayı arabanın alındığı ilk yıl değiştirilmiş olması. Yani aynı seri City motoru tekrar takılmış. Yeni versiyon yok benim araçta. Kontrol edildi... İki seri City Servo'su var. Bunlardan biri bizim arızalanan seri. İkinci seride bu sorunu fixlemişler. Yeni Puntolarda ve Evolarda bu parçadan takılı. Arıza ihtimali daha düşük. Bu parça takılacak. Yani biz de değiştireceğiz,arızalanmasın bidaha falan demeyin. Arızalanmaz... Tabii mekaniktir sonuçta.
    Konu cdogu tarafından (19/09/2013 Saat 09:13 ) değiştirilmiştir.

Ramazan OKYAR
    Bollardsau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 AG 1461
    Edilen teşekkür: 4

Dün akşam servisteydim.Bu sorunu sordum.Konuştuğum bayan araç kabulde çalışıyor.Ne kadar yetkili bilmiyorum.

Sizinde dediğiniz gibi ilk yıllardaki puntolarda bu sorunların olduğu ve %90 küsürünü fiat ücretiz değiştirdiğini söylediler.Bende bazı arkadaşlara sıkıntı yapıldığını söyledim servise 1-2 kezde olsa gelen araçlarda sıkıntı olmadığını söyledi.Eğer hiç servise gelmediyse zorluk çıkabildiğini söyledi.

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Alıntı Bollardsau Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam servisteydim.Bu sorunu sordum.Konuştuğum bayan araç kabulde çalışıyor.Ne kadar yetkili bilmiyorum.

Sizinde dediğiniz gibi ilk yıllardaki puntolarda bu sorunların olduğu ve %90 küsürünü fiat ücretiz değiştirdiğini söylediler.Bende bazı arkadaşlara sıkıntı yapıldığını söyledim servise 1-2 kezde olsa gelen araçlarda sıkıntı olmadığını söyledi.Eğer hiç servise gelmediyse zorluk çıkabildiğini söyledi.
    Benim aracım servis bakımlı,bizzat red raporunu bana verdiler buna ne demeli?

Sayfa 3/8 İlkİlk 1234567 ... SonSon