Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Forum Olarak Benzin Zamlarını Protesto Edelim

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Standart Forum Olarak Benzin Zamlarını Protesto Edelim

Arkadaşlar Merhaba,

Akaryakıta her zam geldiğin burada yeni bir konu açıyoruz ve altına sayıp sövüyoruz. forumda yazmak evet iyi, bir nebze olsun dertleşiyor konuşuyoruz. Lakin anladığım kadarıyla gayet kalabalık ve sosyal insanlarız. Özellikle de bu zamlar konusunda derdimiz var.

Diyorum ki, bu zamları forum olarak protesto edelim. araçlarımıza protesto ettiğimizi gösterir bir bir logo-resim-slogan vs her ne ise bir şey asalım. hem tepkimizi dile getirmiş oluruz, hem trafikte birbirimizi görür belki tanışma kaynaşma fırsatımız olur, hemde forumumuzu tanıtmış oluruz trafikte.

Son indirimin ardından okkalı bir bindirim yakındır. en azından yeni zamma kadar konuyu tartışmış karara bağlamış oluruz diye düşünüyorum.

Şayet tasarım (resim logo slogan vs) yapılma kararı çıkarsa ortaya çıkan görselşi bir linkte paylaşıp herkesin oradan indirmesi sağlanabilir. böylelikle kargo vs uğraşmayız. görseli indiren çıktısını alır arabasına asar.

aşağıda örnek görseller paylaşıyorum. sadece fikir olsun diye. farklı protestoarda yapılır. önemli olan forum olarak ortak bir dille birlikte tepki göstermek diye düşünüyorum. ancak böyle ses getirebiliriz. belki bunu tüm türkiyeye yayabiliriz.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

2. Bu mesajı için 3 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Metin G.
    metinguren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

Destekliyorum ve aracıma astım.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

1-3 ve 4. Resimler cokta hos resimler degil,sonucta trafikde bunu cocuklarda kadinlarda gorecek.acik konusayim trafikde bir aracta boyle resim gorsem arac sahibine kufrederim.Bunun yaninda yakit protestosuna bende katilirim lakin arabaya resim asmak ancak trafikde birbirimizi tanimamiza sebeb olabilir baskada bir ise yaramaz.Bu durumda protesto ancak meydanlarda olur yada trafige cikmamakla olur.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-3 ve 4. Resimler cokta hos resimler degil,sonucta trafikde bunu cocuklarda kadinlarda gorecek.acik konusayim trafikde bir aracta boyle resim gorsem arac sahibine kufrederim.Bunun yaninda yakit protestosuna bende katilirim lakin arabaya resim asmak ancak trafikde birbirimizi tanimamiza sebeb olabilir baskada bir ise yaramaz.Bu durumda protesto ancak meydanlarda olur yada trafige cikmamakla olur.
    ben resimleri zaten örnek olsun diye koydum. bunları asalım diye değil. kaldı ki bence asılacak bişey varsa mutlaka forumun logosu vs olmalı bence.

meydanlarda olur. trafikte de olur. forum olarak istanbulda 30-40 araç toplansak resimleri yahut pankarları araçlarımıza assak trafikte sağ şeritte kornalı vs kontak kapatmalı eylem yapsak mutlaka ses getirir diye düşünyorum. ve eminim trafikte bize katılanlar olacaktır.

farklı protesto önerileri olabilir, daha etkin ve ses getirici onlarda değerlendirilmeli. kaldı ki ortak noktamız araçlarımız. böyle bir eylemde yapılmalı bence...

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben resimleri zaten örnek olsun diye koydum. bunları asalım diye değil. kaldı ki bence asılacak bişey varsa mutlaka forumun logosu vs olmalı bence.

meydanlarda olur. trafikte de olur. forum olarak istanbulda 30-40 araç toplansak resimleri yahut pankarları araçlarımıza assak trafikte sağ şeritte kornalı vs kontak kapatmalı eylem yapsak mutlaka ses getirir diye düşünyorum. ve eminim trafikte bize katılanlar olacaktır.

farklı protesto önerileri olabilir, daha etkin ve ses getirici onlarda değerlendirilmeli. kaldı ki ortak noktamız araçlarımız. böyle bir eylemde yapılmalı bence...
    Buyuk bir bulusma duzenlenebilir.dediginiz gibi ortak nokta araclarimiz.medyayada cikabiliriz ama acik konusmak gerekirse bu eylemler sonunda indirimin olmasi gibi birsey tatli bir hayal olmaktan oteye gecemez.

Not: ornek olarak vermissiniz ama demek kotu ornek olmus,ustteki arkadas arabasina asmis bile.
    Konu therasmus tarafından (04/09/2013 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Buyuk bir bulusma duzenlenebilir.dediginiz gibi ortak nokta araclarimiz.medyayada cikabiliriz ama acik konusmak gerekirse bu eylemler sonunda indirimin olmasi gibi birsey tatli bir hayal olmaktan oteye gecemez.

Not: ornek olarak vermissiniz ama demek kotu ornek olmus,ustteki arkadas arabasina asmis bile.

hangisini astığına bağlı olarak değişir. ki o da onun tercihi saygı duymak lazım. sadece bizim toplanmamızla elbette indirim olmaz. lakin önemli olan böyle kitlesel bir eyleme öncülük etmek trafikte farkındalık yaratmaktır amaç. ciddi bir katılım ve etkin bir protesto ile geri adım mutlaka atılır. ki bu sadece sokakta trafikte kalmamalı ki twitter ve facebook etkin bir alan. buralar, radyolar, görseller ile komplike bir eylem ses getirmekle kalmaz indirim bile yaptırır...

ALİ USTAOSMAN
    ali nic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

benzin e 12 krş indirm yapıldı 8 saat önce

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı ali nic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin e 12 krş indirm yapıldı 8 saat önce
    gelecek 15-20 kuruşun hazırlıkları onlar eylül ayındayız benim öngörüm 2 kez daha zam gelecek.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

gelecek 15-20 kuruşun hazırlıkları onlar eylül ayındayız benim öngörüm 2 kez daha zam gelecek.
    Eylül ayından değil de, Savaş tamtamları/borularının çalınmaya başlaması yeterli bir işaret, petrol varil fiyatları yine çıkacak ve haliyele yine yakıt zamlanacak. Amerikanın her hareketinde, dolaylı yoldan darbeyi yine biz yiyoruz!

Bu arada forumdan bir arkadaşımız bir çalışma yapmıştı.

"Bu araç %.. benzin, %.. Vergi ile çalışmaktadır diye onu eklemek lazım listeye, aracına daha ustruplu pankart asmak isteyenler için iyi bir alternatif olur

------------
    Araçlarımızdaki, akaryakıttaki vergiler ve zamlar konusunda:
    Neden hiçbir sivil toplum örgütü protesto yapmak için miting alanlarında gösteri düzenlemiyor? Tanışmak kaynaşmak için etkili bir yol bence.

Belki de sürücülerin bir araya gelip resmi bir platform oluşturması lazım. Araç fiyatları, vergiler ve yakıtlar ile ilgili ses duyurmak adına.

Bildiğiniz böyle bir girişim var mı?

Bu arada HAK GASPI ile yapılan tüm protestolara/eylemlere karşıyım.
    Yine bir çok arkadaş çıkıp yol kapatalım falan diyecektir. Yok köprü kapatalım vs.vs.

*Hak istilası ile hak aranmaz.
    *Darbe ile demokrasi olmadığı gibi.
    *Devrim ile insanlar değiştirilemediği gibi.

Sadece yollardaki ambulansları düşünmek, eğer yollardaki ambulanslar sizi ilgilendirmiyorsa, umrunuzda değilse.
    Bir gün o ambulansın içinde eşinizin, çocuğunuzun olduğunu düşünmek;
    Eşiniz çocuğunuz umrunuzda değilse, o ambulansın içinde olduğunuzu düşünmek;
    bu tip isteklerin (YOL TIKAMA/HAK GASP ETME/ İNSANIN CANINA KAST ETME) ne kadar bencilce, ne kadar zararlı olduğunu anlamanız için yereli olmalı.
    Konu celenlee tarafından (04/09/2013 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eylül ayından değil de, Savaş tamtamları/borularının çalınmaya başlaması yeterli bir işaret, petrol varil fiyatları yine çıkacak ve haliyele yine yakıt zamlanacak. Amerikanın her hareketinde, dolaylı yoldan darbeyi yine biz yiyoruz!

Bu arada forumdan bir arkadaşımız bir çalışma yapmıştı.

"Bu araç %.. benzin, %.. Vergi ile çalışmaktadır diye onu eklemek lazım listeye, aracına daha ustruplu pankart asmak isteyenler için iyi bir alternatif olur

------------
    Araçlarımızdaki, akaryakıttaki vergiler ve zamlar konusunda:
    Neden hiçbir sivil toplum örgütü protesto yapmak için miting alanlarında gösteri düzenlemiyor? Tanışmak kaynaşmak için etkili bir yol bence.

Belki de sürücülerin bir araya gelip resmi bir platform oluşturması lazım. Araç fiyatları, vergiler ve yakıtlar ile ilgili ses duyurmak adına.

Bildiğiniz böyle bir girişim var mı?

Bu arada HAK GASPI ile yapılan tüm protestolara/eylemlere karşıyım.
    Yine bir çok arkadaş çıkıp yol kapatalım falan diyecektir. Yok köprü kapatalım vs.vs.

*Hak istilası ile hak aranmaz.
    *Darbe ile demokrasi olmadığı gibi.
    *Devrim ile insanlar değiştirilemediği gibi.

Sadece yollardaki ambulansları düşünmek, eğer yollardaki ambulanslar sizi ilgilendirmiyorsa, umrunuzda değilse.
    Bir gün o ambulansın içinde eşinizin, çocuğunuzun olduğunu düşünmek;
    Eşiniz çocuğunuz umrunuzda değilse, o ambulansın içinde olduğunuzu düşünmek;
    bu tip isteklerin (YOL TIKAMA/HAK GASP ETME/ İNSANIN CANINA KAST ETME) ne kadar bencilce, ne kadar zararlı olduğunu anlamanız için yereli olmalı.
    112 de calisiyorum yazdiklarinizi cok iyi anlayabiliyorum ama keske insanimiz da anlasa.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

celenlee arkadaşımıza katılıyorum. yalnız gezi parkında yapmayalım protestoyı polisin gezide 3 kişiden fazla kalabalığa alerjisi var

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

celenlee arkadaşımıza katılıyorum. yalnız gezi parkında yapmayalım protestoyı polisin gezide 3 kişiden fazla kalabalığa alerjisi var
    Ben resmi/kanuni toplantılardan yanayım zaten.
    Kazlıçeşme ne güne duruyor?
    Alan mı kalmadı da Taksime tıkışıp zaten felç olan trafiği (Tabi olmayan bir trafik,acayip bir ulaşım sıkıntısı var!) daha beter edelim.

Amacım üzüm yemek

Gelenler tanışır, kaynaşır, bir kaç da müzik grubundan destek alırız ortam şenlenir, eğer yukarda bahsettiğim gibi bir vakıf/kuruluş/platform yoksa oraya gelen kişiler kendi içinde kayıt alır, bir platformun temelleri atılır. Doğru adımlar atıldıktan sonra sonuçsuz kalmaz hiçbirşey.
    Konu celenlee tarafından (04/09/2013 Saat 12:27 ) değiştirilmiştir.

Metin G.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz

Hemde 1.resmi astım. Ayrıca sen gelen zamlardan memnunsan sıkıntı yok millete dar gelen bana bol gelir. Ayrıca küfür ediyorsan biraz daha cesur ol ve yüzüme küfür et.

Saygılarımla.

19. Bu mesajı için 2 kişi metinguren'ye teşekkür etti:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu resim konusu, hayatımızdaki onlarca "zararlı içerik" içerisinden küçük birşey, ama can sıkıcı olabiliyor ve insan +1 bile artmasını istemiyor haliyle.

Çoluk/Çocuğunuz olmayabilir, anlamakta sıkıntı çekiyor olabilirsiniz. Biraz bahsedelim, çocukların bir evresi var, baba bu ne, peki bu ne, ama öyle değil, "bak şurasında şu var!"?? (Zınk diye kalıyosun orda) vs. vs ısrarcı kararlı sorularla etrafını anlamak istediği sorular.

Aynı toplumu paylaşıyor ve birbirimize saygı duyuyoruz ya hani, o çerçeveden değerlendirmek lazımbazı şeyleri.

***Konunun bu yönde dağılmasının da kimseye bir faydası olmayacak sanırım.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

bende sarı pompa giren stickerden vardı arka camda şeffaf olarak sarı çerçeveyi kaldırıp 1 yıl kadar onu sökmemiştim muayne istasyonunda gıcıklık edip söktürttüler
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben resmi/kanuni toplantılardan yanayım zaten.
    Kazlıçeşme ne güne duruyor?
    Alan mı kalmadı da Taksime tıkışıp zaten felç olan trafiği (Tabi olmayan bir trafik,acayip bir ulaşım sıkıntısı var!) daha beter edelim.

Amacım üzüm yemek

Gelenler tanışır, kaynaşır, bir kaç da müzik grubundan destek alırız ortam şenlenir, eğer yukarda bahsettiğim gibi bir vakıf/kuruluş/platform yoksa oraya gelen kişiler kendi içinde kayıt alır, bir platformun temelleri atılır. Doğru adımlar atıldıktan sonra sonuçsuz kalmaz hiçbirşey.
    Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

Diğer Madde :
    Kısım :Temel Haklar ve Ödevler

Bölüm :Kişinin Hakları ve Ödevleri

Anayasa`nın 34. Maddesi :

B. Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Düzenleme Hakkı Madde 34. - Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

Toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı ancak, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlâkın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla ve kanunla sınırlanabilir.

Toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının kullanılmasında uygulanacak şekil, şart ve usuller kanunda gösterilir.

taksimde yürüyüş ve gösteri yapmak gayri resmi yahut suç değil. meydanda trafiğin olmadığı alanda toplanmakta öyle. dolayısı ile alan mı kalmadı taksimde trafiği felç edelim amaç üzüm yemek yorumunu doğru bulmuyorum. bu yorumdan taksimde gösteri yapmak yasadışıymış, orada gösteri yapanların trafiği sıkıştırdığı ve bağcıyı dövdüğü anlamı çıkıyor ki hepsi de tamamen yanlış algılardır. taksimde gezi olaylarına kadar en az 3 1 mayıs, en az 10 çevre eylemine katıldım. ve hiçbirinde ne polis şiddeti nede taşkınlıkla karşılaştım. hepside anayasal haklardır. taksimin alternatifi de sadece kazlıçeşme değildir.

anayasal mad. 34 te yer belirlenmemiştir. dolayısı ile her yerde bu hak kullanılabilir. taksimde sesimiz çok çıkmaz medya oraya ilgi göstermiyor yahut ücrada kalıyor duyulmaz derseniz anlarım ama yorumunuzda ki cümlelere kesinlile katılmıyorum.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının kullanılmasında uygulanacak şekil, şart ve usuller kanunda gösterilir.
    Bu kısım önemli işte, şekil,şart ve usuller kanunda gösterilir diyor.

Onları biraz açarsak neyin yasal neyin yasal olmadığı ortada olur zaten

Buyrun:

https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...evzuatIliski=0

Kitabına göre yapılan her işin arkasındayım Herşey yazılı çizili.

Tartışmalarla enerjimizi harcamak yerine, bu enerjiyi ortak paydada katılım sağlamak için kullanmak daha akıllıca olur.
    Konu celenlee tarafından (04/09/2013 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı metinguren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemde 1.resmi astım. Ayrıca sen gelen zamlardan memnunsan sıkıntı yok millete dar gelen bana bol gelir. Ayrıca küfür ediyorsan biraz daha cesur ol ve yüzüme küfür et.

Saygılarımla.
    Bursalı kardeşim,burada aklının almadığı yer zamdan memnun olmak ya da olmamak değil önce bunu bir anlamalısın sonra ise ben sana küfretmedim haa olay küfüre gelince iş onuda yaparım, şamarıda yersin.
    Şimdi klavyeden esip gürleme senin yaşlarından bizde geçtik.Önce oku anla sonra yorum yap ve yorum yaparkende boşa erkeklik yapma çok gördük bu işleri.Kanın kaynıyor anlıyorum ama daha efendi konuşmalısın.Konuyuda boş yere uzatıp tatsızlık çıkarma bursalı kardeşim.
    İyi günler.

Metin G.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz

Bursalı kardeşim,burada aklının almadığı yer zamdan memnun olmak ya da olmamak değil önce bunu bir anlamalısın sonra ise ben sana küfretmedim haa olay küfüre gelince iş onuda yaparım, şamarıda yersin.
    Şimdi klavyeden esip gürleme senin yaşlarından bizde geçtik.Önce oku anla sonra yorum yap ve yorum yaparkende boşa erkeklik yapma çok gördük bu işleri.Kanın kaynıyor anlıyorum ama daha efendi konuşmalısın.Konuyuda boş yere uzatıp tatsızlık çıkarma bursalı kardeşim.
    İyi günler.
    İyi niyetini anlıyor ve teşekkür ediyorum. Zamlardan bir devlet memuru olarak hiç memnun değilim. Ve acayip zoruma gidiyor. Verilen zam % 1,5 + 1,5 bindirilen % 30
    Şamar konusuna gelince başkasının yumruğunu yemeyen kendisininkini balyoz sanırmış.
    Saygılarımla.
    Konu metinguren tarafından (04/09/2013 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sarı pompa giren stickerden vardı arka camda şeffaf olarak sarı çerçeveyi kaldırıp 1 yıl kadar onu sökmemiştim muayne istasyonunda gıcıklık edip söktürttüler
    Ağır kusur muymuş ki acaba?

Kusur Listesi:
    Kısa far: Yönü hatalı Hafif Kusur
    Motor No Okunamıyor. Hafif Kusur
    Pompalı sticker : Ağır kusur

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon