16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Aniden akü bitmesi ve ücretsiz çekici hizmeti

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Standart Aniden akü bitmesi ve ücretsiz çekici hizmeti

Merhaba,
    Tatil için memleketim olan Trabzon'un Of ilcesine gittim.12 gün kaldım ve dönüş günü başıma gelen olay ise tam ibretlik.
    Cuma günü saat 3 gibi yola çıkacaktım ,geceden hazırlanıp bagajları yerleştirdim ve 1-2 saat uyuyup yola çıkmanın daha makul olacağını düşünerek saat 1 gibi uyudum ve 3 gibi uyandım.Son kontrol ve vedalaşmadan sonra arabama geçip kuzenimi almak için yola koyuldum.Kuzenimin evine vardığımda aracı park ettim.Işık olması için parklar yanıyor ve teypde açıkdı.Bagajlara son halini verip helalleşip 4 kişi arabaya oturduk.
    Olay şimdi başlıyor,
    Aracı çalıştırmayı denediğimde marş dinamosu çalışıp motor çalışmıyordu.ALLAH ALLAH deyip tekrar denedim ve tekrar tekrar,araç bir türlü çalışmadı.
    camlar ve teyp çalışmakta aracın farları çalışmakta,merkezi kilit sistemi çalışmakta,marş dinamosu çalışmakta ama araba çalışmıyor.!!!
    Neyse aracı yokuş aşagı vurduralım dedik yine yok yok yok.
    Enjektörlere kutup başına aldığım yakıt fişine baktım yinede olmadı en iyisi yatalım sabah gün ışıgıyla bakarız dedim.
    Sabah trafik sigortamın aradım ,çekici hizmeti vermediğini öğrendim.Sonra ne yapsak derken internette kısa bir araştırma yapıp teb kredi kartımın ücretsiz çekici hizmetinin olduğunu öğrendim.Aradım hemen ilgilenip çekici ile irtibatlandırdılar konuştuk ve çekiçi of'un köyüne rize merkeden 40 dk da geldi ve aracı yükledik rize sanayiye götürdük.Sanayiide immoblizer midir? yakıtmıdır vsvs derken elektrikçiye gittik ve aküye takviye yaptık araç çalıştı .Kendi aküsüyle denedik yine çalışmadı bizde yenisi ile değiştirip yola koyulduk.
    Buradaki esas olay akü nasıl olurda bitecegine dair hiç işaret vermez ve şak diye biter.
    İkinci mevzuu ise teb totak kredi kartımın bana ücretsiz çekici hizmeti vermesidir.Çok memnun kaldım.
    Biraz uzun oldu ama böyle bir heyecan yaşadık,bizde vardır herşeyde bir hayır dedik.

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

aynı olay daha önce yazmıştım benimde başıma geldi ama benim şansımdanmıdır nedir serviste oldu bu olaya köprü kesmesi diyo ustalar. benimde hiç belirti vermeden bozuldu. bende yenisini taktırdım orda hemen

Muhammet Burak YILDIRIM
    mburaky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    14 BV 192
    Edilen teşekkür: 15

Geçmiş olsun hocam... hiç mi bi uyarı ikaz işaret yapamıyorlar akünün biteceğine dair anlamıyorum valla benim de bir kaç hafta önce 50000 bakımına gittiğimde oldu. çok şanslıymışsınız dediler. çünkü giderken hiçbirşey yokken hatta servisin önünde tekrar çalıştırıp karşıya park etmeme rağmen, usta direksiyona oturunca akü bitti diye yanıma geldi inanmak istemedim ama değiştirdik mecbur harbiden çalışmıyordu...

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

çok geçmiş olsun. Araçta sanırsam çok ani bir kesme yapmış o yüzden araç hiçbir uyarı vermeden çalışmamaya başlamış. Ancak bir bilgi daha vereyim; aracımı ilk aldığımda servisten söylenen uyarıydı bu; Multijet araçları asla ve asla vurdurmayın. Hareketsiz kaldığı yerde bırakıp çekici çağırın. Motora zarar verebilirsiniz.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Sağolun durumu böyle atlattık işte. 150 tl
    Siz siz olun akünüzü kontol ettirin benim gibi sıkıntı çekmeyin.

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

multijetlerde vurdurma motordan daha çok triger zincirinin gerginliğinin azalmasına sebep oluyor

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Geçmiş olsun bence bu aralar Trabzon'un havasından mıdır nedir benimde aracımda da akü geçen hafta köprüsü kesti. Sabah saat 6'da kalkıp kontağı çevirdim. tık yok dörtlüler yanmıyor parklar yanmıyor kapı kilidi çalışmıyor. Komşular vurduralım dediler forumdan daha önce sakın yapmayın yazdıkları için vurdurmadım sarj edelim dediler yine forumda bir arkadaş yazmıştı sarjla yol bilgisayarını bozmuş sarj da ettirmedim. Aradım kasko şirketini 62 km uzaktan geldi aldı aracı Tunalar servise gittik akü köprü kesmiş bedeli 160 TL . Kaskomdaki bu yol yardımı kaskomu bozar mı diye kaskocumu aradım yılda bir kerede sorun olmaz sanırım dedi.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı siyah rüzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    multijetlerde vurdurma motordan daha çok triger zincirinin gerginliğinin azalmasına sebep oluyor
    2 kere denedim araba çalışmadı zaten dahada zorlamadım başka bir sıkıntısı olabilir diye demek ki isabet olmuş zorlamamam.

Alıntı sinanuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bence bu aralar Trabzon'un havasından mıdır nedir benimde aracımda da akü geçen hafta köprüsü kesti. Sabah saat 6'da kalkıp kontağı çevirdim. tık yok dörtlüler yanmıyor parklar yanmıyor kapı kilidi çalışmıyor. Komşular vurduralım dediler forumdan daha önce sakın yapmayın yazdıkları için vurdurmadım sarj edelim dediler yine forumda bir arkadaş yazmıştı sarjla yol bilgisayarını bozmuş sarj da ettirmedim. Aradım kasko şirketini 62 km uzaktan geldi aldı aracı Tunalar servise gittik akü köprü kesmiş bedeli 160 TL . Kaskomdaki bu yol yardımı kaskomu bozar mı diye kaskocumu aradım yılda bir kerede sorun olmaz sanırım dedi.
    İşin aksi tarafı benim aracımda camlar,farlar,kapı kilitleri,marş çalışır durumda ama araba çalışmıyordu.Aklıma nereden gelsin bu belirtilere rağmen akünün bittiği.Kaskom olmadığı için çekici işini kredi kartıma ücretsiz yaptım.

Neyse sizede geçmiş olsun diyelim yoğun oksijen puntolara yaramıyor demek ki.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

benim aküde aniden bitmişti. insan şaşırıp kalıyor ne oldu şimdi bu arabaya diye.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

teb in bütün kredi kartlarında geçerli mi bu ?
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Bir hafta önce yaklaşık 70 km yol yaptım evimin önüne geldim park ettim eşyaları yukarı çıkardım;temizlik yapmak için indim marş basmadı.Kontağı çevirdiğimde ibreler deliriyordu,yol bilg. kapanıyordu,teyp çalışıyor az akım çektiği için ama uzaktan kumanda çalışmıyordu. Mutlu akü aldım 140.- tl pek mutlu olmadım ama kaçarım yoktu...
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı onurgenc87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teb in bütün kredi kartlarında geçerli mi bu ?
    Teb total kartım var,sanırım tüm teb kartlarında geçerli.

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir hafta önce yaklaşık 70 km yol yaptım evimin önüne geldim park ettim eşyaları yukarı çıkardım;temizlik yapmak için indim marş basmadı.Kontağı çevirdiğimde ibreler deliriyordu,yol bilg. kapanıyordu,teyp çalışıyor az akım çektiği için ama uzaktan kumanda çalışmıyordu. Mutlu akü aldım 140.- tl pek mutlu olmadım ama kaçarım yoktu...
    En azından evin önünde oldu bu iş öyle düşünün,bana ters bir yerde denk geldi 150 tl verdik çelik akü diye bir aküye.

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

çelik akü de başarılı fiyatı da normal geçmiş olsun
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çelik akü de başarılı fiyatı da normal geçmiş olsun
    Öylemi ?bilmiyordum ! bak bu iyi bir haber oldu
    Teşekkür ederim.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

aynısını 5 gün önce ben yaşadım marşa bastım yok elektrikçi çağırdım ( 10 TL SIKIŞMIŞ )
    adam da komedi abi araç yatıyormuydu ? ben ; hayır 5 günde 800 km yol yaptım en son dün 170 km gittim adam : alla alla

bir takviye neyse çalıştı ama bagaj açılmıyor , camlar kapanmıyor , göstergeler DİSKO

a gidene kadar korku filmi arka arkaya uyarılar

CORNER IŞIKLARI DEVRE DIŞI BIRAKILDI 2 dakika sonra CİTY MODU DEVRE DIŞI BIRAKILDI YOLCU AİRBAG DEVRE DIŞI en son tam Gaziemir girişinde ABS FREN SİSTEMİ DEVRE DIŞI BIRAKILDI LÜTFEN KİTAPÇIĞI İNCELEYİNİZ...

zar zor gittim ın yanına stop ettik , A DEDİM AKÜDEN Mİ ABİ Bİ BAKALIM , marş bastı ve taki tepki:

İÇERİDE KİMSE YOK

Delphi alacaktık ama yoktu satan adamda , 140 TL YE GM (General Motor ) akü aldık aracın ilk çalışırken sesi bilem değişti ... geçmiş olsun tekrardan

edit : hala fabrika çıkış aküsünü kullanan varsa git değiştir kardeşim bir gün önce 170 km yol yaparsın ertesi gün kalkarsın çalış dersin çalışmaz bir bakmışsın uzun yolda mola vermişsin mola sonunda çalışmaz vallaha git değiştir güvenme
    Konu shellcininabisi tarafından (22/08/2013 Saat 23:47 ) değiştirilmiştir.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

bende varta akü vardı. 6 sene gitti. sonrasında bosh taktırdım. araç 2006 model. 1 senedir bosh aküyü kullanıyorum.