Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande punto alıcam nasıl olmalı?

mali mali
    hunter_chakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Karizmatik Grande punto alıcam nasıl olmalı?

Arkadaşlar bende eşime bir grande punto alıp ailenize katılmak üzereyim. Ancak alacağım araba eşimin olacağı için ona otomatik bir grande punto alıcam. Galerinin bana önerdiği araba: GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC. Aranızda bu model otomatik vites puntosu olan varsa lütfen bana görüşlerini belirtsin. Birde 2008 model alırken nelere dikkat etmem gerekiyo ve araçta neler olursa daha hoş gözükür ve kullanışlı olur? Lütfen bütün punto sahipleri bana yazsın. Tamamen sizin önerilerinizle puntomu şekillendiricem. Şimdiden teşekkürler....

HaKaN ZHR
    == 火 == HKNZHR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    01 YE 464
    Edilen teşekkür: 86

öncelikle 5 kapı olması cok guzel yenge kullanacagı icinde otomatik vites olması daha iyi.. benim kendi sahi dusunceme göre kesinlikle koyu renk araba alma ben siyah aldım pismanım ve kesinlikle benzinli alma dizel al.. hem daha hızlı hemde daha az yakıyor.. görüntü guzel olsun dersen satarkende belki işe yarar dersen skymode paketi super olur.. her halede 2. alacagım puntoda görmek istedigim şeyleri yazdım simdiden hayırlı olsun.. birazda uzmanların yorumlarını beklemekte fayda var

mali mali
    hunter_chakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Mutlu teşekkürler

yazdıklarını kesinlikle dikkate alıcam

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

seLamLar, önceLikle hangi modeL gp tercihi yaparsanız yapın, memnun kaLacagınızdan eminim.

otomatik vites güzeL düşünce ancak 6 vitesin sportif yönünü de unutmamak gerekiyor.
    5 kapı tercihi aiLe aracı yönünden güzeL düşünce. arka kapıLarda zaman zaman açıLmama probLemLeri yaşanabiLiyor. 2008 de yaşanmayacak demeLerine ragmen, maaLesef bu sorun nadir de oLsa yaşandı.
    skydome bence araca ferahLık ve hava katıyor. imkanınız varsa açıLır tavan güzeL oLacaktır. ben skydome'suz aLdıgıma sonradan biraz hayıfLanmıştım.
    benzinLi mi-dizeL mi oLayına pek girmeyecegim, benzinLi tercih etmiştim ancak hiçbir zaman da keşke dizeL oLsa demedim. sürüşe bağLı biraz da. sakin kuLLanımda dizeLe yakın sonuç aLabiLiyorum. yakıt masrafından kaçıyorsanız direkt Lpg en güzeLi oLacaktır : )

şimdiden tercihiniz hayırLı oLsun.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

aynı araca sahibiz ve dizel almadğımıza pişman değiliz çünkü çok fazla km yapmıyoruz eğer sizde fazla km yapmayacaksanız gerek yok biz de artı olarak jant aldık ve bir de konfor paketi.konfor paketini almanızı öneririm çünkü park sensörü önemli bi de bayan sürücü için daha da önemli ayrıca bu paketteki kolçak da kullanışlı bir şey..Başka sorularınızı da cevaplayabilirim.Bizim araçda siyah çok güzel görünüyor ama en küçük çizik de göze batıyor renk terchi sizin

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

bence dinamik+95(90hp)sun birde siz otomatik vites istiyorsunuz buda demek oluyorki

dinamik + 95hp(90hp) + otomatik vites kesin olsun...

diğer hususlar sizin tercihiniz bence.. renk, diesel+benzinli, cam tavan tercih meselesi..

zaten dinamik 95 hp (90hp) pakette esas hususlar zaten standart..

benim iki şartım var... dinamik olması ve 95 hp veya 90 hp olması..
    Konu dejavu tarafından (08/09/2007 Saat 15:45 ) değiştirilmiştir.
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

1,3 multijet 90 hp emotion+ spor paket + beyaz olmasın...
    hangi modeli versiyonu olursa olsun bence güzel olur...şimdiden hayırlı uğurlu olsun..tekerinize taş dokunması..( anneannem böyle derdi hep... )

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

evet yorumlar yapılmış bencede kesinlikle eğer fazla gezen biri iseniz kesinlikle diesel derim birde dynamic vede skydome alırsanız hiç pişman olmazsınız şimdiden haıyrlı olsun rengide gri olsun bakınız..........

Alper Emre Bağcı
    emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DV 9711
    Edilen teşekkür: 64

bence skydome dansa kofor paket mutlaka şart.

çünkü
    1.park sensörü
    2. kol dayama
    3.bel destek ayarı gerçekten çok işe yarıyor bu paketteki

bu paketi aldıktan sonra durumuz el verirse skydome tercih edin ayrıca bende dizel otomatik var ben çok memnunum
    GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET 90 HP EMOTİON 3DR+ROCK BLACK+DUALLOGİC+SKYDOME+S.P+G.P+DERİ DÖŞEME

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

starjetin otomatigi yoktu bildigim.

otomatik alacaksaniz ya 77 benzinli yada 90 dizel alacaksiniz.

ektra donanim olarak güvenlik paketi , konfor paketi olmali derim.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Onur Toprak
    shadow959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Bolero Kırmızı

bence dizel al derim.. 1.3 75 yeterli olur ama otomatik var mı bişe diyemicem.

12. 21/09/2007, 17:27

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

merhabalar
    benzinli vaya dizel olması kişiye göre değişir.
    yapacağınız günlük km bağlıdır günde 250 300km yapıyorsanız tercih dizel olmalı.günde az km yapıyorsanız bence benzinli idaaldir.

yusuf şenol çetin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

1.4 FIRE 8V
    77 HP
    Active / Dynamic
    1.4 STARJET 16V 95 HP
    Dynamic / Emotion
    1.3 MULTIJET 16V
    75 HP
    Active / Dynamic
    1.3 MULTIJET 16V
    90 HP
    Dynamic / Emotion
    MOTORSilindir sayısı4Silindir hacmi (cc)13681248Çap x Strok72x8469.6x82Maksimum güç (hp/dd)m güç (hp/dd) 77/600095/600075/400090/4000Maksimum tork (Nm/dd)m tork (Nm/dd) 115/3000125/4500190/1750200/1750Sıkıştırma oranıoranı11.0:110.8:117.6:1Yakıt beslemeElektronik çok nokta enjeksiyon MPI, sıra fazlı ateşlemeye entegre sistemCommon Rail tip Multijet enjeksiyon, turbo ve intercoolerCommon Rail tip
    Multijet enjeksiyon, değişken geometrili turbo ve intercooler
    DİREKSİYONDireksiyon sistemiDualdrive elektro hidrolik direksiyonDönüş çapı (m)1010.5FRENLER - D(disk)ABS + EBDÖn: çap (mm)D 257 (Hava kanallı Disk)D 284 (Hava kanallı Disk)Arka: çap (mm)T 228 (Kampana)T 228 (Kampana)SÜSPANSİYONÖn Mac Pherson tipi bağımsız tekerlekler, teleskopik amortisör, stabilizatör barArkaTork çubuğu ile bağlantılı tekerlekler, teleskopik hidrolik amortisörlerBOYUTLARDingil (mm)2510Ön/Arka iz genişliği (mm) 1473/1466Uzunluk/Genişlik/Yükseklik* (mm)4030/1687/1490Bagaj kapasitesi VDA (dm3) min./max.275/1030 VİTES KUTUSUÇekişÖndenVites sayısı5 ileri + geri6 ileri + geri5 ileri + geri6 ileri + geriTEKERLEKLERLastikler175/65 R 15185/65 R 15175/65 R 15185/65 R 15Alüminyum jant opsiyonu ilem jant opsiyonu ile 175/65 R 15185/65 R 15175/65 R 15185/65 R 15195/55 R 16 195/55 R 16AĞIRLIK - KAPASİTE*Boş ağırlık DIN (kg) DIN (kg) 1025 (3 kapı)1060 (3 kapı)1090 (3 kapı) 1130 (3 kapı)1040 (5 kapı)1075 (5 kapı)1105 (5 kapı)1145 (5 kapı)Yakıt deposu (litre)45PERFORMANS ve YAKIT TÜKETİMİ**Azami hız (km/s)(km/s)165178165175Hızlanma (sn): 0-100 km/s13.211.413.611.9Şehir içi (manuel/otomatik***)7,5 / 6,88,46,25,9 / 5,8Şehir dışı (manuel/otomatik***)5,0 / 5,04,63,53,9 / 3,8Ortalama (manuel/otomatik***)5,9 / 5,764,54,6 / 4,5* Yüklenmemiş
    ** Yol durumu, trafik, sürüş şekli, hava şartları, donanımlar/aksesuarlar, portbagaj, özel ekipmanlar ve otomobilin durumuna bağlı olarak gerçek yakıt tüketimi, test değerlerine göre farklılık gösterebilir.
    Fiat Grande Punto'lar kilometre sınırı olmaksızın 2 yıl mekanik, 3 yıl boya ve 8 yıl paslanmazlık garantisine sahiptir.
    Yakıt türü: Kurşunsuz benzin, eurodizel.

yusuf şenol çetin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

TASARIM VE STİLGövde rengi tamponlarSSSGövde rengi kapı kolları-SSElektrik ayarlı siyah dış dikiz aynalarıS--Elektrik ayarlı buğu çözücülü gövde rengi dış dikiz aynaları-SSChrome Shadow boyalı ön ızgaraSSSMetalik boyaOOO15" alüminyum jantlar -OS16" alüminyum jantlar--OSpoiler-SPSPMarşpiye-SPSPElegan deri döşeme--ODeri direksiyon simidi ve vites topuzu-SSChrome Shadow iç kapı kolları--S3 kapı seçeneğiOOOKONFOR VE FONKSIYONELLİKFIAT Code (Immobilizer)SSSElektrikli ön camlarSSSSürücü tarafı tek dokunuşla kapanabilen ön camlar--SSıkışma sensörlü elektrikli arka camlar--SUzaktan kumandalı merkezi kilit SSSKabin içinden elektrik kumandalı açılabilen bagaj kapağıSSSFollow me home farlarSSSÖn okuma lambasıSSSArka okuma lambası--SAydınlatmalı makyaj aynaları--SKapı içi aydınlatmalar--SBagaj içi aydınlatmasıSSSBagajda 12 V priz-KPSKoltuk arkası cepler-SSBardaklıklarSSSYol bilgisayarıSSSDış ısı göstergesi ve 3 satırlı gösterge paneli-SSAsimetrik katlanabilen arka koltuklar-SSİki adet arka koltuk baş dayanaklarıSSSÜçüncü arka koltuk baş dayanakları--SYükseklik ayarlı sürücü koltuğuSSSYükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklarSSSYükseklik ve derinlik ayarlı direksiyonSSSEşya gözlü ön kolçak-KPSElektrikli bel ayarlı sürücü koltuğu-KPSDualdrive elektrohidrolik direksiyon (CITY Fonksiyonu)SSSManuel klima+polen filtresiS--Çift bölgeli otomatik klima+ polen filtresi-SSSkydome (Elektrikli cam tavan)-OOPark sensörleri-KPSDualogic otomatik vites*OOOGÜVENLİK ABS+EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı)SSSSürücü ve yolcu ön hava yastıkları (çift kademeli açılan Smart 2 sistemi)SSSPerde hava yastıkları-SSYan hava yastıkları--SSürücü diz hava yastığı**--OKontrollü deforme olabilen ön bölümSSSÇift fazlı çelikten yapılmış gövde (Dualphase)SSSKaza anında katlanabilen pedal grubuSSSFPS (yangın önleme sistemi)SSSFar yükseklik ayarıSSSÖn gergili emniyet kemerleriSSSAntisubmarining ön ve arka koltuklarSSSISOFIX (Arka koltukta çocuk koltuğu kancaları)SSSÇocuk emniyet kilidi (5 kapılı otomobillerde)SSSYolcu ön hava yastığı devre dışı bırakma sistemiSSSESP (Elektronik Stabilite Programı)***-SSASR (Otomatik Çekiş Kontrol)*** -SSMSR (Motor Fren Torku Düzenleyici)*** -SSHBA (Panik Fren Destek Sistemi)*** -SSHillholder (Yokuş Yukarı Kalkış Desteği)*** -SSÖn sis farları-SS3 noktalı arka emniyet kemerleriSSSSES SİSTEMİEntegre radyo-CD çalar S--Direksiyondan kumandalı müzik sistemi (4 hoparlör + 2 tweeter)SSSEntegre radyo-CD+MP3 çalar -SSHi-Fi ses sistemi (100 W bass-reflex, amfili subwoofer)-SPSPS Standart | O Opsiyonel | KP Konfor Paketi | SP Spor Paketi | - Mevcut Değil
    * Dualogic otomatik vites 1.4 Fire 77 hp ve 1.3 Multijet 90 hp motorlarda sunulmaktadır.
    ** Mart 2007 den itibaren satışa sunulacaktır.
    *** 1.4 starjet 16v 95 hp ve 1.3 Multijet 16v 90 hp motorlarındaki sunulmaktadır.

yusuf şenol çetin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

GRANDE PUNTO
    Tavsiye Edilen Kampanyalı
    Anahtar Teslim Fiyatlar
    YTL.GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC 23.480 GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 25.480 GRANDE PUNTO 3K 1.4 STARJET 95 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ECC 27.980 GRANDE PUNTO 3K 1.4 STARJET 95 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 29.980 GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 75HP ACTIVE DAB ABS AC 27.480 GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 75HP DYNAMIC 4AB ABS ECC29.480 GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ECC 31.980 GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 33.980 GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC 24.480 GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC26.480 GRANDE PUNTO 5K 1.4 STARJET 95 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ECC 28.980 GRANDE PUNTO 5K 1.4 STARJET 95 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 30.980 GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 75HP ACTIVE DAB ABS AC28.480 GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 75HP DYNAMIC 4AB ABS ECC30.480 GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ECC32.980 GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 90 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ34.980 Tavsiye Edilen Opsiyon FiyatlarıTavsiye Edilen
    Anahtar Teslim Fiyatı
    YTL.15" ALUMİNYUM JANTLAR (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR)500SKYDOME (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & EMOTION VERSİYONLAR)2.000KONFOR PAKETİ (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR)700ELEGAN DERİ DÖŞEME (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR)1.50016" ALUMİNYUM JANTLAR (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR)550GÜVENLİK PAKETİ1.000SÜRÜCÜ DİZ HAVAYASTIĞI (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR)200SPOR PAKETİ (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & EMOTION VERSİYONLAR)600DUALOGIC OTOMATİK VİTES FARKI ( GRANDE PUNTO 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE & DYNAMIC, 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC & EMOTION)

yusuf şenol çetin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bir otomobil, sahibini yansıtmalı.
    Ruh halinize, zevkinize ve isteklerinize göre üç modelden birini seçin: Active, Dynamic ve Emotion. Seçiminizi yaptıktan sonra Grande Punto’nuzu çeşitli opsiyonlarla zenginleştirebilirsiniz. Belki Skydome (Elektrikli cam tavan) ya da deri döşemeler istersiniz. Belki 15” ya da 16” alaşım jantlardan birini seçersiniz. Belki park sensörleri ve Hi-Fi müzik sisteminin otomobilinizde olmasını tercih edersiniz. Belki de bunların hepsini ve daha birçok özelliği... Grande Punto’nun size sunduğu olanaklar hayal gücünüz kadar sınırsız

berkay sındır
    negative - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

spor paketini kesinlikle eklet derim snra bnm gibi pişman olursun ilerde...

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

otomatik esin icin gerekli burada ben hic sevmemiş olsamda tavsiye ediyorum, celik jantlara bi dunya para verdim ancak disarda puntonun kapaklarını goruyorum inan celik jantlardan daha hos duruyor ustelik daha hafif ve ekonomik bir araba oluyor bu sayede, onun yerine skydom tavan cok duruyor bence, ayrica ben siyah aldim ama inan siyah arabanin guzel cizgilerini tam olarak gostermiyor, acik renklerde tasarim daha b,r ortaya cikmis, bence esine kırmızı otomatik ustu cam tavan ama celik jant olmayn bir arac al, ben birdaha alsam oyle yapardim (kendim icin olsa otomatik almazdim ayri)

melda ulusoy
    meliscix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

merhaba dynamik otomatık ıcın ne kadar fıyat verdıler acaba? ben de alcagım active otomatık ıcın 26 dedıler.

Özlem ÖNEN
    Selçuk Üniversitesi Unique_GOTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 211

bence renk olarak (eğer kaldıysa) kesinlikle mango turuncu alın ha kalmadıysa kırmızı düşünebilirsiniz dynamic güzel bi seçim olur ancak eğer bütçeniz uygunsa emotion olması daha iyi olur. görüntü açısından da skydome iyi bir seçim

Sayfa 1/2 12 SonSon