9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Geçen ay aldığım araba boyalı!

white tiger
    mrvirtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Dikkat Geçen ay aldığım araba boyalı!

herkese selam.. geçen ay severek aldığım 2011 model puntomun bağaj kapağı arkasında boya fazlası çıkıyor! computest'e ilk sokmamda böyle bir sorun çıkmadı, fakat bir arkadaşımın yanına gitmen bana gerçekleri sundu ortaya..işin garip tarafı satın aldığım adamın söylemi; arabada kesinlikle hata boya yok demesi..sizcede bir gariplik yok mu!! ve de aklıma takılın bir husus; yıkamaya her sokmamda arabada boya çıkmaları yaşanıyor...
    Konu kadir07 tarafından (05/07/2013 Saat 08:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Computest'e bir dalavere dönmüş olabilir. Keşke anlayan bir arkadaşınızlada gitseydiniz. Araç üretim esnasında bazen boya kalınlığı değişkenlik gösterebiliyor fakat düşük bir ihtimal, heleki yıkama esnasında boya dökülmeleri yaşıyorsanız aracınız bence sonradan boya görmüştür. Geçmiş olsun.

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

boya ölçüm cihazları çok değişken kalitede olabiliyor. Mikron ölçüm hassasiyetinde sapmalar olabiliyor ben ilk gpmi satarken de buna benzer bi sorun oldu. Ama boya dökülmeleri sonradan boyanmanın işaretleri umarım gönlünüzden geçen gibidir işin aslı.. Geçmiş olsun ama en garantisi yetkili serviste ölçüm olacaktır diye düşünüyorum.. Ama bagaj kapağıysa sadece o kadar da kafaya takılcak bi durum yok bnce.. Gönlünüzü ferah tutun..
    M.K.ATATÜRK

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Yıkamada boya dökülmesi normal bir durum değill ama vernik atmasıda yaşıyor olabilirsiniz..... Geçmiş olsun....

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Benim fıat servisine baktırdığım boya darbe yok diye aldığım araçta sol çamurlu değişmiş kapıda boyalı çıkmıştı.Genel merkeze şikayet ettim topçuoğlu servisi geri dönüş yaptı.Bizim o zaman kontrollerimiz yüzeysel olarak yapılıyordu şimdi boya ölçüm cihazıyla yapılıyor sorun ondan kaynaklanmıştır dediler.Servis bile bu şekilde söylüyorsa satan adamlarda her türlü sorun çıkabilir.Zaten ben de çok uğraşmadım çünkü uğraşsam ne olacak ki.Çok çok eski fiyattan 500 tl ucuza verince satıldı.Şimdiki aldığım aracı da fıat servisine ve computeste gösterip boya darbe yok demelerine rağmen birkaç yerinde boya olduğuyla ilgili şüphelerim var.Çıkarsa da çok da umrumda değil.3-5 kuruş indirim yaparım gene satarım sonuçta.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Punto da 250 mikrona kadar tolerans var. 250 ustuyse islem olabilir...

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

Aracı hangi compitest firmasına sokmuştunuz.

ERSİN TAŞKIN
    vts64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Yok
    Plaka
    64
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto da 250 mikrona kadar tolerans var. 250 ustuyse islem olabilir...
    160-180 arsı normal ama 250 olamaz derim. bizzat kaliteli denen bir boya ölçüm cihazım var vede aracımı alırken hem servise baktırdım baktırmadan öncede kendi cihazımla ölçtüm değerler aynı.. yani geneli 150 civarı çıkıyor..ama şuda bir gerçek ki değişen parçalar iyi tahlil edilmezse boya makinası kesin yanıltır. çünkü değişen parçada boya üstüne yada macun üstüne boya olmaz.. astarın üstüne boya olur .. oda orjinal boya kalınlığına hemen hemen yakın olur.. yani anlaşılmaz. birde dediğiniz gibi her firmanın genel boya kalınlığı farklı oluyor. burada makina ile bakaıyorsanız değişen yoksa araçta, boya kalınlığının hemen hemen her yerde birbirine yakın değerde olmasıdır.. en sağlıklı sonuç bu şekilde bulunur... bu arada arkadaşa da geçmiş olsun diyorum..olan olmuş takma kafaya...araç masrafsızsa gerisini takmamak gerekli artık..

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı vts64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    160-180 arsı normal ama 250 olamaz derim. bizzat kaliteli denen bir boya ölçüm cihazım var vede aracımı alırken hem servise baktırdım baktırmadan öncede kendi cihazımla ölçtüm değerler aynı.. yani geneli 150 civarı çıkıyor..ama şuda bir gerçek ki değişen parçalar iyi tahlil edilmezse boya makinası kesin yanıltır. çünkü değişen parçada boya üstüne yada macun üstüne boya olmaz.. astarın üstüne boya olur .. oda orjinal boya kalınlığına hemen hemen yakın olur.. yani anlaşılmaz. birde dediğiniz gibi her firmanın genel boya kalınlığı farklı oluyor. burada makina ile bakaıyorsanız değişen yoksa araçta, boya kalınlığının hemen hemen her yerde birbirine yakın değerde olmasıdır.. en sağlıklı sonuç bu şekilde bulunur... bu arada arkadaşa da geçmiş olsun diyorum..olan olmuş takma kafaya...araç masrafsızsa gerisini takmamak gerekli artık..
    Aynen dediğiniz gibi benim sattığım puntoda sol ön çamurluk serviste orjinal parça ile değiştirilip boyanmış.Fakat ben aracı kullandığım 3 yıl içinde boyayı ara sıra kontrol etmeme rağmen anlayamadım.Aynen orjinal boya gibi taş izi olan yerin altından astar çıkıyordu.Ancak ikinci el exspertiz merkezinde aracın iki çamurluğunu da belirli yerlerden boya kazıyarak değişmiş parça olduğunu bulmuşlardı.Fıat servisi bile bana boya darbe yok demişti.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.