15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Gece Gece Başımıza Gelen Ufak Bir Kaza ve Sonrası

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Standart Gece Gece Başımıza Gelen Ufak Bir Kaza ve Sonrası

Arkadaşlar herkese iyi geceler.

Akşam iş yemeğinden evime dönerken bir arkadaşı evine bıraktım ve onun evinin önünden u dönüşü yaparken açık kasa skoda bir kamyonet geldi. Ben dahi hızını kestiğim için sinirlendi muhtemelen elimle işaret ettim geç diye 2-3 kez geçmedi ben de sonra döndüm ve devam ettim.

Biraz agresif bir kalkış yaptım ve müziğimin sesi bir hayli açıktı. Arkadaşlar heralde kendilerine diye düşünerekten bunu yolun dar bir bölgesinde aniden hızlandı ve soluma geçti ama yol dardı tabi üstüme kırdı! Korkutma falan değil alenen üzerime kırdı o anki refleksle ben de sağa kırdım ve kurtardım.

Hemen peşinden sellektör yaptım korna çaldım ama arkadaş durmadı devam etti. Direk plakasına, araca ve içindekilere baktım. Polisi aradım ve arabanın peşinden gitmeye başladım. Sellektör yapıyorum durmuyor korna çalışıyorum. Polise mevkiyi verdim ve peşindeyim dedim. Küçük şehir olduğundan Bartın ben bu gece bunu yakalarım dedim ve neredeyse tüm ara sokaklara girdi. Önceden girmeye tırstığım ara sokaklara 50-60 allah ne verdiyse kaçırmamak için girdim ve bir yerden sonra hız kesiciler olduğundan bu arayı açtı ve 5'li bir kavşağa geldik evimin oradaki nereye gideceğini tahmin ettim ama yakalayamazdım artık bıraktım polisi aradım dedim araç ordan gitti. Karakola gelin dedi karakola giderken, arkadaşlarımı aradım dedim burdayım böyle böyle oldu (beni bekliyorlardı).

O arada evin az aşağısındaki diğer kavşakta baktım yoldan çıkıyor. Girdim yola yolun ortasında önünde durdum arabayla, el kol işareti yaptı ve gel gel dedi geri geri gitmeye başladı. Bir müddet gittim (bildiğim yerler) ama sonrasında iş karanlık olduğundan durdum araç burda adamlar nerde bilmiyorum dedim ve arabanın içinde beklemeye başladım.

2'ye 1'im + adamlar kalıplı ben cılızım denebilir. Arkadaşlar geldi ve bu 2 kişi oradaki bir gruba karıştı yaklaşık 10-15 kişiyle beraber önümüzden geçtiler biz 5 kişiydik kalabalık olduğundan bir şey demedik ve devam ettiler. Biz beklemeye devam ettik polis geldi aracın sahibini buldular aracın etrafında eşşek kadar eca yazıyor telefon numarası her şey var o araçla Bartın'da nereye kaçacaklarsa zaten.

Aracın sahibi geldi ve zarar neyse karşılarım dedi. Küçük yer olduğundan bilinen esnaf sıkıntı olmaz dedi bizimkilerde yerimiz belli zaten.

Adamdan 500 lira aldım ve ayrıldık. Eve geldim amcamda hiç uğraşmasaydın tutup tutanağı vurdu kaçtı diye servise gitseydin yarın daha fazla veya başka bir şey çıkmayacağı ne malum dedi. Aklıma şüphe düştü araçta aynadan başka sıkıntı yok görünüyor.

Niye anlaşıyorsun ki dedi. Polis adama sordu ehliyeti var mı dedi yok dedi sahibi ben ona kullandırmıyordum dedi yanındakinin kullanması gerekiyordu dedi.

Velhasıl kelam 500 lira para elimde ve araç bu şekilde. Yarın sabah yetkili servise gideceğim komple ayna fiyatını bilen var mı? Her şey dahil bir de başka bir sıkıntı çıkar mı dersiniz?

Şikayetçi değilim dedim ve ayrıldık olay yerinden.

Fotoğraflar geliyor.

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Geçmiş olsun ama Ahmet bey siz siz olun birdaha kimse ile tartışmayın it kopukla kendinizi aynı seviyelere indirmeyin hem ya siz sinirlenseniz birşey yapsaydınız ya da onlar sinirlense size birşey yapsalardı ne olacaktı. Değer mi yani. Sonra keşke yapmasaydım dersiniz. Boşverin gitsinler.

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ama Ahmet bey siz siz olun birdaha kimse ile tartışmayın it kopukla kendinizi aynı seviyelere indirmeyin hem ya siz sinirlenseniz birşey yapsaydınız ya da onlar sinirlense size birşey yapsalardı ne olacaktı. Değer mi yani. Sonra keşke yapmasaydım dersiniz. Boşverin gitsinler.
    Aynen öyle zaten gel gel dedikten sonra ışıkların olmadığı yere doğru gittiklerini gördüğümden olduğum yerde bekledim polis ve arkadaşlar gelene kadar.

En yakın servis 50 km, aracın sahibi gidiş geliş paran hatta başkasıyla göndereceksen yarın işe gidiş geliş taksi paran dahil vereyim dedi. Bizim bankanın güvenliği ayna ne kadar dedi kabataslak 300-350 dedim 500 ver yarın da faturayı götür üzerini verirsin dedi o şekilde anlaştık.

Polis şikayetçi olursan arabayı çekicez ve o kişi gelene kadar da aracı çıkarmam dedi.

Muhtemelen ben sert kalkış yapınca, bir de biraz bass vuran bir müzik açık olduğundan onlara kinaye yapıyorum sandı ve o yüzden aklınca göz dağı verecekti bana.

Ayna, ayna kapağı ve elektrikli ayna motoru diye düşünüyorum hasarı ama? Kapıyı çamurluğu vs yokladık elle ve ışıkla ama bir şey göremedik, renk de siyah gece karanlığında 4-5 kişi baktık başka bir şey yok diye kanaat ettik.

Biraz da sanırım gençlikten ve o anki ruh halinden dolayı kovaladım. İstanbulda adam aynayı alır gider göremezsin bile ama burası küçük şehir ben bu arabayı bir yerde elbet durdururum ya da bulurum sabaha kadar dedim sonuçta servis aracı.

İnse özür dilese tutanağı tutup gidecektim sen ne yapıyosun vs üstüne yürüyecek değiliz ama sen şehrin içinde hırsız poliscilik oynat bize ondan sonra atlat tekrar yakalanınca kuytuya çekmeye çalış. Neredeyiz ya dallas mı burası?
    Konu van_hoijdonk tarafından (18/06/2013 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

hemşerim çok çok geçmiş olsun. valla bartında da ortalık it kopuktan geçilmiyor maalesef. üstelik esnaf adamların bunu yapmasıayıp. bununla geçmiş olsun. en azından kısmen soğukkanlı davranmışsın... adam olsalar zaten özür dilerler yahut adam gibi konuyşma yoluna giderler... bartın merkezde mi oldu olay ulusta mı??? bi de eğer bu adamlar gerçekten eca servisi ise genel merkeze mail falan at. ciddiyim. tutanak vs varsa onu gönder... onların aracının fotoğrafı varsa gönder. ciddiye alacaklardır. gerekirse bizde burdan mail desteği falan veririz.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Bu tür magandalar çok fazla, dikkatli olmak lazım. Geçmiş olsun.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Geçmiş olsun..Bence bukadarla kaldıgına şükredin..500 tl zararını maddi olarak karşılar.Ama manevi olarak bir özür dileseymiş iyiymiş..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Geçmiş olsun..
    500TL zararını fazlasıyla karşılar, hiç servise falan gitme.

Dış kapak ve alt kapak hariç 80-100TL parçacılarda orjinal OPAR
    Elektrikli olan.

Alt kapak 10-15TL
    Dış kapak ne kadar bilmyorum

Max 250TL Halledersin işini.
    Hatta dış kapağı krom al 60TL (AYna180TL'ye hallolur)
    Kapı çıtaları 50TL
    8Parça Kapı koluı70TL
    Bagaj Çıtası 50TL
    Birde güzel pasta cila..

Aleni bunları yapıp da, ortaya bir ayna için 500TL bırakan adamdan da özür mözür beklenmez bu arada. Allahından bulur.
    Konu celenlee tarafından (18/06/2013 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Geçmiş olsun. Allahtan kapıya çamurluğa gelmemişte aynayla ucuz atlatmışsınız.
    Böyle it kopukta acaip bi cahil cesareti var. Siz efendilik yapıp onlara uymuyorsunuz, polise haber veriyorsunuz. Nasıl bir düşünce nasıl bir cesaret var adamda şaşırmamak elde değil. Sizin yerinize, içinde 3 4 tane psikopatın olduğu arabaya aynı şeyi yapsalar, o çekildikleri kuytu köşede dayaktan gebertip atarlar bir köşeye.

Trafikte o kadar çok ipsiz sapsız, hayattan hiçbir beklentisi olmayan adam geziyorki, kimseye uymamak kavga dövüş etmemek için çok dikkatli sağduyulu olmak gerekiyor.

Eray Aydın
    leomar32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 R 6382
    Edilen teşekkür: 62

çok geçmiş olsn trafikteki magandalar ger geçen gün artıyor.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ge

Aleni bunları yapıp da, ortaya bir ayna için 500TL bırakan adamdan da özür mözür beklenmez bu arada. Allahından bulur.

sonuna kadar katılıyorum. Allahından da bulsun inşallah.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Ahmet Güzel iş yapmışsın işin başında..Madem bu kadar nıyetlıydın onları yakalamaya o kadar tehlıkeye attın kendını anlaşmasaydın keske..

Olan olmuş ama gun gelıcek yıne bırının canını yakacaklar...

Geçmiş olsun...
    I ' m c a p u l i n g . . .

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Olay Bartın Merkez'de polis merkezine 300 metre mesafede gerçekleşti. İşin garibi karakolun önünden tam gaz geçtik nöbetteki polisin de mi dikkatini çekmedik bunlar birbirini kovalıyor diye.

Benim hatam başta iyi niyetli düşünmek oldu. Ama onlar en başından bu yana art niyetliydi, yolun dar olduğunu biliyorsun ve direksyonu kırıyorsun vurup devam ediyorsun.

Yakalamaya niyetli değildim benim niyetim adam gibi durup tutanak tutup neyse prosedürü onu uygulamaktı. Ama bir noktadan sonra artık gençliğin ve müziğin etkisiyle diyelim iş kovalamacaya dönüştü.

O benim 34 plaka olduğumdan yabancı nasılsa yola gider nereden bilecek ara sokakları diye düşündü muhtemelen. Ama bilmiyordu ki girdiği ara yollar benim evimin önüne çıkıyordu.

Adam arabayı bırakıyor kaçıyor camlar vs açık. Alkol var + ehliyet yok + aracın muaynesi yok. Durum bu. 500 ben istemedim ki bu ilk tecrübemdi kaza konusunda ben yine tutar tutanağı vurdu kaçtı diye gönderirdim ama biraz macera oldu. Bizim bankanın güvenliği bana ayna ne kadar dedi 300-350 dedim, yolu, yarınki yevmiyesi vs düz hesap 500 versem dedi. Faturayı getiririm üzerini hallederiz dedik o şekilde ayrıldık.

Sabah servise gittim 350 lira dediler komple aynaya. 170 motoru, kapağı camı işçiliği vs. Boya koruma da yapalım dediler ben de faturayı ayarlarsanız olur dedim ona göre ayarlayacaklar ve boya koruma da çıkmış olacak aradan.

Bir yandan da uğraşmak lazım böyleleriyle diyorum ama burası küçük yer araban belli yerin belli kimin ne yapacağı belli olmaz. Adamı aradım dedim böyle böyle alacak verecek yoksa geçmiş olsun kusura bakma tekrardan dedi faturayı yollarsın haftasonu dedi o şekilde iş bitti.

Cumartesi servise parça gelecek ve değişecek.

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allahtan kapıya çamurluğa gelmemişte aynayla ucuz atlatmışsınız.
    Böyle it kopukta acaip bi cahil cesareti var. Siz efendilik yapıp onlara uymuyorsunuz, polise haber veriyorsunuz. Nasıl bir düşünce nasıl bir cesaret var adamda şaşırmamak elde değil. Sizin yerinize, içinde 3 4 tane psikopatın olduğu arabaya aynı şeyi yapsalar, o çekildikleri kuytu köşede dayaktan gebertip atarlar bir köşeye.

Trafikte o kadar çok ipsiz sapsız, hayattan hiçbir beklentisi olmayan adam geziyorki, kimseye uymamak kavga dövüş etmemek için çok dikkatli sağduyulu olmak gerekiyor.
    Eğer ben farkedip kırmasaydım kesinlikle kapı çamurluktan girerdi benim olduğum tarafa. Bir yandan da verilmiş sadakamız varmış diyorum. Gerçi bu iş sadakalık da değil, sen iç, ehliyet yok, arabanın hiç bir şeyi yok çık trafiğe artistlik yap.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Geçmiş olsun kardeşimm........ bu tür aptallara dikkat etmek gerekiyorr!!!!!!!!!