15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Araç Sahiplerini Şok Eden Cezalar

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Kızgın Araç Sahiplerini Şok Eden Cezalar

Arkadaşlar aman dikkat. Maalesef hem gizli radar uygulamaları hem hız sınırı ayarlamaları hem eski borçların faiziyle tahakkuku canımıza okuyacak... Devletin dış borçlarını kapatmak için daha neler yapacağını göreceğiz... alkol yasaklarına hiiiç girmiyorum o ayrı bir tartışma konusu...

Milliyet - Araç sahiplerini şok eden mesaj

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Baktım şimdi bir sıkıntı yok bende çok şükür
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Bende baktım sıkıntı yok.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

aynı departmanda 4 kişi çalışıyoruz. geçen hafta iki kişiye 3 sene öncesinden ceza geldi. biri 128tl miş zam falan 400 civarı. diğeri zam vs.700tl. soyledıgım bu ıkı kısıde araclarını sattı plakar degıstı vs. vs. ortada tebligat falan bir şey yok. sürekli olarakta gib govtr.den kontrol eden kişiler. hemde araçlarını sorunsuz satmıslardı. nasıl iş anlamadık.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Bana da geldi maalesef. Fakat benimki doğru idi, VW Caravelle ile 105 km/s hızla radar cezası yemiştim. Aracın ticari sınıfta olduğunu unutup hız sabitleyiciyi 105'e ayarlamıştım Gerçekten unutmuşum ödemeyi. Fakat 3 sene sonra gelmesi kötü oldu. 318 lira ödedim.

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

bende baktım 400 liralık ceza olmuş 1000 lira üzerine iki defa da araba sattım ben anlamadım ne olcak şimdi bu cezaları faiziyle alacaklar mı

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı serkandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende baktım 400 liralık ceza olmuş 1000 lira üzerine iki defa da araba sattım ben anlamadım ne olcak şimdi bu cezaları faiziyle alacaklar mı
    Borç sorgulama sayfasında görünüyorsa ve gerçekten bu borçlar size aitse, maalesef ödenecek Ödenmezse tüm bankalardaki hesaplarınıza e-haciz gelecektir.

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aman dikkat. Maalesef hem gizli radar uygulamaları hem hız sınırı ayarlamaları hem eski borçların faiziyle tahakkuku canımıza okuyacak... Devletin dış borçlarını kapatmak için daha neler yapacağını göreceğiz... alkol yasaklarına hiiiç girmiyorum o ayrı bir tartışma konusu...

Milliyet - Araç sahiplerini şok eden mesaj
    valla sen insan gibi araba kullandın da devlet sana ceza mı gönderdi? gideceksin mahkemeye... yok eğer" idare etsinler" mantığıyla konuşuyorsanız , etmesinler güzel kardeşim, gömsünler cezayı.
    devletin dış borcu mu var ödeyecek? borç özel sektörün borcu! koç hazretleri ve tüm yerleşik düzenin efendileri bir zahmet kendi borçlarını ödesinler, devlete sırtlarını dayamasınlar! unutmadık daha üç sene önce "imf den 30 milyar alıp bize vermezseniz yandık ki ne yandık" diye anırmalarını, sonra da kuyruğu kıstırıp oturmak yerine hangi komplolara ortak olduklarını!
    alkol yasaklarına girmemekle akllılık yapıyorsunuz. hiiiç girmeyin, susun!

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borç sorgulama sayfasında görünüyorsa ve gerçekten bu borçlar size aitse, maalesef ödenecek Ödenmezse tüm bankalardaki hesaplarınıza e-haciz gelecektir.
    sanırım bana ait hepsinin makbuzunu buldum beş sene öncenin cezası bile duruyor yavaş yavaş ödeyelim bari başımıza iş almadan

Aykut Aktaş
    blackpunt006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    1810
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla sen insan gibi araba kullandın da devlet sana ceza mı gönderdi? gideceksin mahkemeye... yok eğer" idare etsinler" mantığıyla konuşuyorsanız , etmesinler güzel kardeşim, gömsünler cezayı.
    devletin dış borcu mu var ödeyecek? borç özel sektörün borcu! koç hazretleri ve tüm yerleşik düzenin efendileri bir zahmet kendi borçlarını ödesinler, devlete sırtlarını dayamasınlar! unutmadık daha üç sene önce "imf den 30 milyar alıp bize vermezseniz yandık ki ne yandık" diye anırmalarını, sonra da kuyruğu kıstırıp oturmak yerine hangi komplolara ortak olduklarını!
    IMF'ye olan borcun ödenmesi "Türkiye'nin artık borçsuz bir ülke" olduğu anlamına gelmiyor. Her zaman yapıldığı gibi yine toplumun gözü boyanmıştır. Türkiye'nin hala büyük borçları vardır. Sadece yandaş medyayı takip edersek büyük yanılgılar içinde oluruz.

11. Bu mesajı için 2 kişi blackpunt006'ye teşekkür etti:

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Alıntı blackpunt006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    IMF'ye olan borcun ödenmesi "Türkiye'nin artık borçsuz bir ülke" olduğu anlamına gelmiyor. Her zaman yapıldığı gibi yine toplumun gözü boyanmıştır. Türkiye'nin hala büyük borçları vardır. Sadece yandaş medyayı takip edersek büyük yanılgılar içinde oluruz.

Sonuna kadar söylediklerinizi destekliyorum

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abooovv... birincisi linkteki haberi okumadığınızı anlıyorum bu yazdıklarınızdan. keza linkte kesilen cezaların sisteme iki yıl sonra girildiği yazıyor... ve bu da vatandaşa gereksiz iki yıl faiz işlemesi demek. bunun adı haksız kazançtır. özel sektörün borcu özel sektörü bağlar... dış borç demek linkte tanımı var okuyup araştırırsanız anlarsınız 337 milyar dolar dış borcun ne anlama geldiğini... https://muhasebeturk.org/ecopedia/38...mi-tanimi.html IMF borcu ödendi, peki diğer borçlar ne durumda - Şükrü KIZILOT - Hürriyet bunları yazan ekonomi profesörü....

dolayısı ile kimse bana maval okumasın... benim bu ceza haberini paylaşma amacım devlet suçu görmezden gelmesin değildir. gördün kestin cezayı gönder. sisteme sonra gir gireceksen. ama cezayı kesip iki yıl faiz işletirsen kusura bakma tefecisindir bana göre... üstelik ceza kesmek için bölünmüş yollarda hız sınırını 50 km ye düşürüp radar levhalarını kaldırıp kalibrasyonu ve akreditasyonunun bile yapılıp yapılmadığı bilinmeyen seyyar radarlarla neye göre kimin ceza kestiğinin bilinmediği bir usülsüzlüğe mahal verirsen bana göre tefecisindir...

alkol konusuna hiiiiiç girmeyeyim susayım. emredersiniz efendim... başüstüne... emir buyurdunuz... tövbe yarabbim...

neyse ben gene seni dinleyeyim. susayım...
    konu dağılmasın...

15. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Sabit ve seyyar radar konusunda bir sikinti var galiba. Oradaki seyyar in anlami arac uzerindeki radarlar. Yani bildigimiz radar araci iste. Yururken olcum yapmak degil kastedilen. Ki aslinda amerikada ve avrupada motosikletli polislerde bu da var. Tek dugmeye basip o anki seyahat hizini sabitleyip cezayi cakiyorlar. Yani arkanizda sizinle ayni suratte giderken hizi sabitlerler ve cezayi yazarlar. Itiraziniz bir ise yaramaz ve catir catir odersiniz o parayi. Tecrube ile sabittir. ) Ama bizde bunun isleyecegini sanmiyorum. Bizim insanimiz suclu olsa dahi kesin mahkemeye itiraz dilekcesi verir ve o ceza iptal edilir.

Sabit radar ise yol uzerine kurulan sabir kamerali radarlar. Eger sehirler arasi yollarda dikkat ettiyseniz tak misali galvaniz borudan yapilmis konstruksiyon kuruluyor. Tepesine kamera ve radar koyuyorlar. Bunlar sabit radar. Yerinin degismesine imkan yok haliyle. Bunun en belirgin ornegi Atakoy sahil yolundaki radar.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baktım şimdi bir sıkıntı yok bende çok şükür
    Can bey,
    Nereden öğrenebilirim acaba?

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can bey,
    Nereden öğrenebilirim acaba?
    Kanka yaz google'a borç takip sistemi diye direk çıkıyor zaten.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"