Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bunun adına eziyet derler (Alıntıdır)

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Kızgın Bunun adına eziyet derler (Alıntıdır)

Şu çekilen eziyeti okudukça içim parçalandı. Dayanamadım paylaştım.

Alıntı orgozgur Nickli Üyeden Alıntı
    Tam olarak 1 yaşında ve 14000 km olan T. TSİ 160 bg'lik aracımın motorundan ses gelme şikayetiyle D.... Oto Çankaya'ya götürdüm (aracımın yıllık bakımını da aynı yerde yaptırdım).İlk önce genç bir eleman (27 yaşlarında) verdiler test sürüşüne çıktık, eleman sesin gayet normal olduğunu ve dert etmememi söyledi.İşin açıkçası sinirlendim çünkü sanki bir tek ben bu sesi duyuyormuşum gibi bir tavır içerisine girdi.Neyse sonra içeri girdim ve bu işten GERÇEKTEN anlayan bir usta istedim.M.... isminde bir usta geldi ve test sürüşüne çıktık.Usta sesi duydu ve bir problem olduğunu kabul etti. Bu kadar uzatmamın nedeni siz siz olun ISRARCI olun eğer ben geri dönseydim aracım ileride garantisi bittiğinde sorun verecek ve beni binlerce tl zarara sokacaktı. Neyse usta aracı bırakmam gerektiğini söyledi ve bende bıraktım ona göre ses motordan değil yan aksamlardan geliyordu ve bir parça değişimiyle halledilebilecekti (bende sorunun erken bulunmasından dolayı memnun oldum ve aracı bıraktım).

Not:Bu araç daha önce kayseri Ö... Otomotiv'de daha 5.000 km de iken genel kontrol amaçlı servise girdi ve 1.5 litre yağ konuldu. Bana herşeyin normal olduğunu bu motorun yağ yakmasının normal olduğunu söylediler.Servis raporuda elimde.

Asıl konu burada başlıyor arkadaşlar.D..... oto aracı bırakmamdan 2 gün sonra beni aradı ve sesin motorun içinden geldiğini tespit ettiklerini söylediler. Servis temsilcisi sesin enjektörlerden geldiğini ve benden ENJEKTÖRLERİ AÇMAK için izin istedi ve bende sorun çözülsün diye gayet normal bir şekilde izin verdim.Bugün aklıma takıldı ve şu araca bir bakayım dedim ve servisin yolunu tuttum. Aracımın yanına gittiğimde şok oldum çünkü ön tampon, farlar, motor bölümü (akü,fanlar,motor suyu kabı ,silecek suyu kabına kadar) komple sökülmüştü. Şok içersinde servis elemanına neden söktüklerini sordum, o da bana sizden izin aldık dedi ben öylece kaldım. Motorun anlaşmalı bir şirkete gönderildiğini(BUGÜN BU ŞİRKETİN NUMARASINI İSTEDİM VERMEDİLER ÖZEL KİŞİLERE ZATEN BİLGİ VERMEZ DEDİLER) kendilerinin motoru yapamadıklarını söylediler. Bende ustaya sorunun ne olabileceğini sordum oda motorun yatağında problem olabileceğini söyledi.

EKLEME (26.11.2012 10:00): Bugün bütün ısrarlarıma rağmen aracımın motorunun nereye götürüldüğünü söylemediler.Önce D...... oto etimesgutta dediler orayı aradım oradaki servis elemanı bana bur da böyle bir işlem yapılamaz dedi ve telekonferans yöntemi ile servis danışmanımla konuştuk (3 kişi). Ve servis danışmanım kemküm etti fazla söze gerek yok galiba GÜVENİM KALMADI BUNLARA.

AYRICA RAPOR ellerine ulaşmış motorun yatağında sorun varmış.

EKLEME (26.11.2012 14:43): Aracın motorunu nereye gönderdiklerini öğrendim ama servis danışmanımdan değil ısrarla bakmayı istediğim ekspertiz raporundan.Raporun fotokopisini istedim ama veREMEYİZ dediler bende gizlice resmini çektim.Raporlar aşağıda.KISACA MOTORUN 4 PİSTONU,YATAKLARI,ENJEKTÖRLERİ DEĞİŞİYOR SADECE MOTORUN DÖKÜM KISMI DEĞİŞMEYECEKMİŞ (anA GÖVDESİ).Raporda yazana göre araçta pistonlar ters takılmış.

MAYIS 2013 EKLEME: Arkadaşlar uzun zamandır forumu takip edemiyordum.Ama hem bilgilerdirme hemde yol gösterme amaçlı yeni ekleme yapıyorum. Şu anda konu yargıya taşındı.Bilirkişi ve hakim aracı gördü ve raporu bekliyoruz.İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Asıl zoruma giden şey Konya yolundaki D.... Otonun aracımızın motorunu ve hertürlü aksamını bizden izinsiz söküp sanayiye gönderdikten sonra biz D..... Oto^'yu mahkemeye verdiğimiz için, aracımızı toplamıyorlarmış.Eğer toplarlar ise TAM 4.000 TL işçilik parası talep alacaklarını söylediler.Elbette araç garanti kapsamında ve bu ücretsiz tamir benim hakkım fakat zaten mahkemelik olduğumuz için ve tabiri yerindeyse ARAÇTAN VE MARKADAN SOĞUDUĞUM, HEMDE GÜVENLİK RİSKİ TEŞKİL ETTİĞİ İÇİN aracı toplattırmadım.2 ay öncesine kadar depoda tutulan aracımız biz mahkemeye verince apar topar ;

******* MOTORU,AKÜSÜ,RADYATÖRÜ,FARLARI,YANİ KAPUTUN ALTINDAKİ HER ŞEY ARACIN ARKA KOLTULARI YATIRILIP VE BAGAJINA DOLDURULUP DIŞARIYA AÇIK ALANA TABİRİ CAİZSE ATILMIŞ (İNANMAYANLAR OLUCAKTIR MUTLAKA ÖZELLİKLE VW FANATİKLERİ ARAÇ ŞU ANDA KONYA YOLUNDAKİ D....... Oto'nun BAHÇESİNDE GİDİP GÖREBİLİRSİNİZ) ZATEN GELEN HAKİM VE BİLİRKİŞİ ARACI BU DURUMDA GÖRDÜ HAKİM BEYDE SİNİRLENDİ ÇÜNKÜ HEM ARACI ÖYLE GÖRDÜ HEMDE BİZİ TAM 1 SAAT AYAKTA BEKLETTİLER.

Yapılanlar gerçekten insanın zoruna gidiyor sanki bizi tüketici gibi değil bir düşman gibi görüyorlar.Zaten her türlü zorluğu çıkarttılar eğer mahkemeye verirseniz aracınızı tamir etmeyiz, dışarıya koyarız alıp götürmek zorunda kalırsınız gibi sürekli zorlayıcı ve yıldırıcı bir politika izlediler.Ama Allahın izniyle biz hakkımızı alacağız.Amacım herkesin bunu bilmesi.Teşekkürler okuduğunuz için, Saygılar.

Anlamakra zorluk çekiyorum:!! Avukatım bana daha önce Toyota Corolla marka aracın sadece yağ yakması sebebiyle ankaradaki toyota bayisi tarafından mahkemesiz bir şekilde SIFIRI İLE değiştirttiğini söyledi.Bu DOĞAMAMIŞ OTO Kendisinin ekspertiz için gönderdiği firma bile üretim hatalı demesine rağmen (bende en az 10 kişiye sordum ustasından bilirkişisine kadar hepside bu aracı değiştirmeleri lazım üretim hatalı dediler) bırakın SIFIRI İLE DEĞİŞTİRMEYİ ADAMLAR BENDEN İZİNSİZ PARÇALADIKLARI ARACIMI BEN ONLARI MAHKEMEYE VERDİĞİM İÇİN BENDEN 4.000 TL oda onarım olmadan sadece işçilik ve bazı contalar sökülünce bir daha kullanılamıyormuş) TALEP ETTİLER. BENİ TAM 6 AYDIR ARAÇSIZ BIRAKTILAR AYRICA MAHKEMEYE VERMİŞLER ARACI BİZİM DEPODA YER İŞGAL EDİYOR KİRA ÜCRETİ TALEP ETMİŞLER İHTARNAME BUGÜN GELDİ.

V....... almamın ve D...... OTO'NUN bana uğrattığı zararlar.

1.Alırken değer kaybetmez denilen Vw tiguan ikinci elde yerlerde. Girin malum sitede sıfır fiyatından 10.000 TL daha ucuza alabileceğiniz araçlar var.

2. Aracımın motorunu benden izinsiz söktüler ve kendi reporlarında bile aracın üretim hatasının olduğu açıkça görülmesine rağmen bunu kabul etmediler.Değer kaybı ikinci elde 10.000 TL.

3.Aracım tam 6 AYDIR serviste motoru sökülmüş bir şekilde yatıyor.Ve ben bu aracın MTV'sini 867 TL, trafik sigortasını 300TL, kaskosunu 1400 TL ödedim ve şuanda kullanamıyorum.

4.Aracıma alınca bir hevesle ekstradan aksesuar ve komple kaput filmi uygulaması yaptırmıştım bunlarda 4.000TL.

5.Mahkeme masrafları,zaman kaybı, avukat masrafları vs....

6.D........ otonunyapmış olduğu yıldırıcı ve müşterisini zor durumda bırakan politikalarından sonra sinirsel ve manevi yönden iyice yıprandık.

7.Kısaca bu olaydan bizim en az 20.000 TL zararımız ve manevi sıkıntılarımız olmuştur. Umarım hiçbişey yanlarına kalmaz.

Adamlar aradı aracımızı bahçelerinden kaldırmamızı yoksa masraflar bize ait olmak koşulu ile yeddiemine koyacaklarını söylediler. İYİ DE ARACIN MOTORUNU SİZ SÖKTÜNÜZ SİZ PARÇALADINIZ ONARMADINIZ PARA TALEP ETTİNİZ.MAHKEME UZUN SÜRER GARANTİ SÜREN DOLUNCA YAPMAYIZ DİYE NİYE TEHTİT ETTİNİZ.ŞİMDİ NEDİR BU YAPTIĞINIZ? AMACINIZ TÜKETİCİYİ YILDIRMAK SADECE!

***Son olarak forumdaşlar, amacım herhangi bir MARKAYI, tüzel kişiyi kötülemek rencide etmek veya değerini düşürmek değildir. Sadece yapılanı siz değerli forumdaşlara aktarmak ve ileride böyle sorunlarla karşılaşan insanlara ÖRNEK olmaktır.

Sizlerin değerli önerilerinizi bekliyorum ve konuyu iletebildiğiniz kadar çok kişiye ulaştırmanızı diliyorum. Teşekkürler.

İlginizden dolayı teşşekkür ederim.Umarım bundan sonra kimsenin başına böylebir olay gelmez.

Alıntıdır.
    ...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

utku yünsel
    anamurmuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BG 6217
    Edilen teşekkür: 58

işkence gibi...
    'Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür.
    Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz"

Mertcan Nergis
    jordanmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 60

yazık hakkaten insanları ne kötü duruma düşürüyorlar

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Burası türkiye olur böyle vakaalar, herkese anladığı dilden konuşacaksın ))
    Konu SteinGP tarafından (10/05/2013 Saat 22:14 ) değiştirilmiştir.

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

bu olayların yaşanması sadece 1 kişinin insiyatifinde olduysa , katil bile olunur.
    ISmileUDie

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Bu kadar sabırlı olarak kalabilen, hakkını ararken tabiri caizse canına okunmasına rağmen hala sükunetini koruyan, bunca soruna rağmen kişileri bilgilendirmek amaçlı bi de oturup bu yazıyı yazan arkadaşı samimiyetle tebrik ediyorum.. Daha o raporu gördüğüm an servisi yakardım diye düşünüyorum... Gerçekten tebrikler bu kadar sabırlı olabilmek insan üstü bir davranış...
    M.K.ATATÜRK

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Almancılar görsün!
    Benim anlamadığım bu arkadaş neden Wolfsburg daki VW merkezle dialoğa girmemiş.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Konuyu Almanya'ya taşısa anında adama sıfır araç verirler. Biraz işi bilmek gerekiyor.

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Bu arkadas hicbirsey elde edemez. Bosuna sinirlerini bozmus. Dogus otodan arayan adamlar herseyi kitabina uygun yaptirmis. Motorun icinden ses geliyor demisler zaten. Geri kalani muamma.. Telefon kaydi yoksa arkadas hicbirsey elde edemez. Araci degistirmenin belirli sartlari var. Burada o sartlar olusmamis gibi gozukuyor. Aracin bedelsiz tamirini reddetmemisler. Gecmiste iki kez mahkeme sureci ile arabasini iade etmis biri olarak bunu rahatlikla soyleyebilirim.. Surec dogru islemis. Dolayisi ile birsey elde etmesi cok zor.

Egemen Gonul
    wintermute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265
    Edilen teşekkür: 62

okurken ben sinirlendim yazık gerçekten prestije(!)

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Bu arada nereye gittigini soylemediler dedigi gun cektigi ekspertiz raporunun altinda rektifiyecinin kasesi var.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Tiguana o kadar para vereceğine benim gibi punto alsaydı sorun yaşamazdı..Neyse umarım bidahaki aracı fiat olur. Markaya takılmanın anlamı yok Hyundai ve Kia gibi markalar bile bugün gayet sağlam güzel araçlar üretebiliyor..

Bekir Boydak
    Punto38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 17

Ben konuyu hala takip ediyorum alıntı olan yerden destek için almanya ww gene mail attim umarım davasında başarıya ulaşır.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

vw i oldum olası sevmedim zaten satış temsilcileri bile seçmece cinslerden para verip araba alacaksın ama temsilci seni kaale almıyor. bugüne dek hep uzak durdum bundan sonra da fiata devam.

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

bu almanların bize ettiklerinden sonra niye hala bu kadar alman arabası almaya meraklıyızdır hayret ederim. tamam, geçmişde bizimle papaz olmamış ülke yok ama, şu almanların taa Abdülhamit Han zamanından beri attığı kazığın haddi hesabı yok. şu an bile ülkemizdeki terörü besleyen, madencilik sektörünü çelmeleyen alman gizli servisi ve vakıflarıdır. bakınız geçen günkü duruşmaya, haspa ağzında ciklet tüm türklerle dalga geçerken, alman gizli servisi ona pop star muamelesi yapıp korumalarla zırhlı araçlarla mahkeme salonuna getirip götürüp şovuna şov katıyordu.
    zaten fransız malı almamak için aşırı dikkat ederim, bundan sonra aynı hassasiyeti alman araçları için de göstereceğim. bu hafta oto dergilerinden birinin yazarlarından biri "7-8 seneye türkiyede herkesin ama öyle ama böyle bir vw si olacak" yazmıştı.. bu gidişi ben bozacağım arkadaş! kesseler almayacağım, vesselam!

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

mizim Türk halkımız ile ilgili daha önce yorum yaptığımdan (vw nle ilgil ) bana birçok arkadaştan tepki gelmişti evet kullandığım ifade yanlıştı ama anlamıyorum arkadaşlar şu Almanya nın sıradan vasat markası vw nin Türkiye de premium sınıfıa konulmasını çözemedim gitti.Millet dümdüz hatta kliması bile olmayan golf lere binlerce lira verirler ama onlara göre punto,bravo halen doğan,şahin in ilerisi versiyonudur.Hiçbir zaman doğuştan araç almayı düşünmedim zaten tasarımı hoşuma giden vw nde olmadı bu zamana kadar ticari caddy sinden üst sınıf passat ına kadar hepsinin ön kısımları copy paste elbette tasarımda benzerlikle taşınabilir ama bu kadarda aynı olurmu sizce hele son kasa passat lar eski kasa passat ların bir ağırlığı vardı yenileri büyümüş jetta gibi herneyse ben almam ama alanıda eleştirmem doğuş tan Türk insanının ''alaman kalitelidir'' düşüncesini iyi sezmiş geçirdikçe geçiriyor bomboş b sınıfı polo ları 40 bin küsürlerden iteliyor bide üstüne üstlük 6 ay sonrasına gün veriyor.

Herkese kazasız belasız , arızasız sürüşler ...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence buradaki esas sorun servisin motoru araç sahibinin haberi olmadan sökmesi ve 3. kişilere göndermesi.Komple araç ya da motor değişimi olabilir miydi bu da ayrı bir soru.

Netice olaral VW de bozulabilir Fiat ta bozulabilir.Bizler bazı markaları abartarak göklere çıkardığımız için bu tip sorunlarla karşılaşınca aşırı tepkiler veriyoruz

VW, Fiat, Opel, PSA, Renault, Ford ve daha birçok marka aynı sınıfta aynı kalitede araçlar üretmekte.Bizler marka imajı nedeniyle bazılarını çok daha kaliteli ya da sağlam olarak algılayabiliyoruz ama bu markanın değil bizim sorunumuz.

Bir arkadaşımın Focusunun (1.6 100bg benzinli) motor bloğu çatlamıştı.Garanti süresinin sonunda -iyiniyet garantisi ile- komple değişimi yapıldı.Yani bu tip durumlarla karşılaşabiliyoruz maalesef.VW nin motoru da bozulabilir arıza yapabilir.Bu çok normal.VW nin araçlarına ya da motorlarına insan üstü, mistik bir hava vermememiz lazım

Araç sahibine geçmiş olsun diyelim...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Haberi daha önce bir forum sitesinde okumuştum.vw polosu olan arkadaşımla daha geçen gün tartıştık.Ona göre vw nin araçları fıat reno ford gibi araçlardan kat kat sağlammış.Vw nin arıza istatistiklerini söyledim ama nafile...İnanmış bir kere alman arabalarının çok sağlam olduğuna.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haberi daha önce bir forum sitesinde okumuştum.vw polosu olan arkadaşımla daha geçen gün tartıştık.Ona göre vw nin araçları fıat reno ford gibi araçlardan kat kat sağlammış.Vw nin arıza istatistiklerini söyledim ama nafile...İnanmış bir kere alman arabalarının çok sağlam olduğuna.
    vw nin iç aksam ve plastik konusunda kalitesi reno ve fiat a göre biraz daha iyi olabilir ama motor konusunda asla fiat la boy ölçüşemezler örnek mk1 kasa palio ların 1,2 si ve tek nokta enjeksiyonlu 1,4 leri 300 binleri sorunsuz devirirken aynı model mk1 kasalı polo ların motorları 200 bine gelmeden rektefiye istiyor bu sadece bir örnek değil birkaç kişide bizzat şahit olduğum birşey

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vw i oldum olası sevmedim zaten satış temsilcileri bile seçmece cinslerden para verip araba alacaksın ama temsilci seni kaale almıyor. bugüne dek hep uzak durdum bundan sonra da fiata devam.
    Hocam maalesef bunları bu hale getirenler bizleriz başkası değil buyrun örnekler;
    1-VW passat aracın Almanya fiyatı aynı donanımda Superb den ucuzdur. Aradaki 20000TL fark kimin cebine gidiyor.
    2-Fiat Bravo aracın satış fiyatı emsal donanım Golften 900€ pahalıdır highline tdi aracı baz aldığımızda aradaki 15000TL lik fark kimin cebine gidiyor.
    3-Kendi ana vatanında gördüğüm çok fazla rağbet görmediğidir. Mazda Almanya da yıllardır en sorunsuz araba seçilirken ülkemde niçin herkes burun kıvırır.
    4-1980 li yıllardaki siparişi ver 4-6 ay sonra aracı al stratejili satış tekniğine millet niçin ses çıkarmamaktadır.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon