17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Sorunlu insanlar

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Standart Sorunlu insanlar

Merhaba,

Eminim hepinizin basina da gelmis olan, ozellikle Istanbul'da yasayanlar icin soyluyorum, bugun benim de basima gelen bir olaydan bahsedecegim.
    Kısıklı'dan devam eden bir tunel var biliyorsunuzdur. Araci esim kullaniyor,sol seritte sabit hizla ilerliyoruz. Sagimizda cenaze araci ve arkasinda cenaze sahiplerinin konvoyu var. Arkamizda ise ucan, veya ucmak isteyen beyaz bir Opel Astra(guncel degil,bir onceki kasa,bunu ozellikle soyluyorum bir ihtimal siteyi takip ediyordur,tanismak hem de cok tanismak isterim). Surekli taciz isiklari, cok acelesi var, esim de heyecanlandi tabi, bir an once saga gecip yol vermek istiyor,ama bu mumkun degil, cunku sagimizda bir konvoy var. Beyaz Opel Astra bunu gormesine ragmen umarsizca isik yakmaya devam ediyor, ve ne yapiyor biliyor musunuz, bizi konvoya dogru sıkıstırıp, iki seritli yolda ucuncu seriti yaparak bizi solluyor. Ben yine iyi niyetliyim, herhalde hastasi vardir diyorum ama bizi gectikten sonra artik bizi gecerkenki azginliginda gitmiyor, bu kadar cunku, anliyoruz ki yapmak istedigi sadece buymus. Esimle uzun uzun tartistik bu konuyu, neden hic bir kadin delicesine sellektor yaparak bizden yol istemiyor da hep erkekler? Allahim bu yaziyi yazarken bile saat 17 gibi o tunelden gecen beyaz Opel Astra'ya selamlarimi gonderiyorum sessizce icimden, iceride annem var, bagiramiyorum, ama ellerim hala sinirden titriyor. Neden bizim insanlarimiz boyle?
    Hepinizden uzun yazim icin ozur dilerim, sadece biraz rahatlamak istedim.
    Herkese cok selamlar
    ahmet
    Konu microab tarafından (26/08/2007 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Sizi anlıyorum,fakat her cümleyi hoş karşılayamıyoruz...

2. Bu mesajı için 15 kişi birotteau'ye teşekkür etti:

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

siz normal hızınızda ilerliyorsanız sağınızda doluysa arkadaki aracı niye dikkate alıyorsunuz ki? mecbur bekliyecek o şeritte gitmek sizin hakkınız. Benzeri durumlar bizimde başımıza geliyor , aynadan bakıyorum adam gibi yol istiyorsa gerekli mesafeyi arkada tutuyorsa hızlanıyorum yada sağa geçmeye çalışıyorum yol vermek için..onun dışında sağ şerit doluysa çokda ciddiye almayın arka tarafı...
    Konu the_Algn tarafından (25/08/2007 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: kötü örnek...:)

4. Bu mesajı için 11 kişi the_Algn'ye teşekkür etti:

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

abi bizim ülkkede çok var öle kendini yarışçı sanan ama gerçekte hiç bişi olmayan kişiler onlara aldırma

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

hayattaki ezikliğini ve başarısızlığını bu şekilde tatmin ediyor olabilir?
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

7. Bu mesajı için 2 kişi Honor COOPER'ye teşekkür etti:

ozan akgül
    pascal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 25

şeytan diyo indireceksin arabadan ağzıyla burnunun yerini değiştirceksin ozaman bak bi daha yapıyo mu. ama yapamayız çünkü ondan ne farkımız kalır, Allahından bulsun diyip cehennem olsun gitsin demek en iyisi

9. Bu mesajı için 3 kişi pascal'ye teşekkür etti:

Ahmet Özgür Doğan
    Lordrivendel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

Eğer yol verme olanağım yok ise büyük bir zevkle sallamayarak sol şeritten devam ederim kendini yesin bitirsin
    "What we do in life, echoes in eternity"

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. misafir3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 375

pılakayı alamadınızmı acaba varsa pılaka sorun cosulurrr gereklı yerlere gıderr mesele..

Egemen Gonul
    wintermute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265
    Edilen teşekkür: 62

ülkemizde bence genellikle bu tür tacizler bayan sürücülere yapılıyor ama tekrar geçmiş olsun

14. Bu mesajı için 2 kişi wintermute'ye teşekkür etti:

Saim EAGLE
    EAGLE SAİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    SSSSSSS
    Edilen teşekkür: 47

Neyse Sinirlenme
    Allahindan Bulsun

16. Bu mesajı için 2 kişi EAGLE SAİM'ye teşekkür etti:

fatih uzuner
    kara yılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

neden panik yapıyon verme yol tepene çıkamaz yaa kudursun arkada bırakkk

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Herkese merhaba,

Inanin cok dolmustum, o yuzden icimi dokmek istedim, garip sozlerim icin ozur dilerim.
    Araci kullanan bir bayanin yaninda olunca onlarin ne kadar zorluk cektiklerini daha iyi anliyorsunuz. Inanin plaka alma firsatim olmadi. Bu arada evet bazen insanin gozu donuyor ve boyle bir insani sıkıstırıp refuje yapistirmak istiyor, ama sonrasinin pismanlik olacagini cok iyi biliyorum, en iyisi uymamak, sevgiyle yaklasmak. Dusundukce yine sinirleniyorum.
    Ilgi gosteren herkese cok tesekkur ederim.
    selamlar
    ahmet

candan c
    candan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    06 GP 5**
    Edilen teşekkür: 63

çok geçmiş olsun. kazasız belasız atlatmış olmanıza sevindim. maalesef çok var böyle insanlardan. altına arabayı çekti mi, herkesin hakkına tecavüz etme hakkı olan kahraman kesiliyolar başımıza. hepimizin başına geliyo... soğukkkanlı olup önemsememek lazım bence.

ya bi de, ben diğer arabalara rahatsızlık vermeden arabamı kullanırım. gözlerim sürekli aynalardadır. arkamdan gelen araca, eğer yol müsaitse, sağ şeride geçip mutlaka yol veririm. ya da biri beni geçmek istiyosa ve yol iki şeritliyse, diğer şeridi de mutlaka kontrol ederim. yavaşlayıp, sağa yaklaşarak, pek çok kişinin hatasını telafi ettim (ama şeytan yapma, baksın başının çaresine de diyo arada bi ). eğer kamyonun arkasında giden ve şerit değiştirmek için fırsat kollayan bi araç varsa, yavaşlarım mutlaka, değiştirsin şeridini rahat rahat...

haa ben bu kadar hassas davranırken, yana geçme fırsatımın olmadığı bi durumda, bi a.ı arkamdan selektör yapıp korna çalarsa da, ki oluyo, hiç kusura bakmasın, kale almam... "sadece önüne diil de bi yolun tamamına bak" derim içimden ve yol durumu yol vermeye müsait hale gelinceye kadar giderim yolumda...

(çıldırsın arkamda, bana ne... hatta, evet evet, çıldırsın )

(özellikle de bayan sürücülerin soğukkanlı olması lazım bence. telaş yapmamak lazım. sonuçta kurallara uyuyosan bitmiştir. kimsenin bişey söylemeye hakkı yoktur.)
    -görece bazı tuhaflıklar içermeyen mükemmel güzellik yoktur
    -istisnalardan öğrenilecek çok şey vardır
    -insanların birbirini tanımaları için en iyi zaman, ayrılmalarına yakın zamandır. dostoyevski
    -şeytanda da bi bacak var ki... tam kırılmalık.candan

21. Bu mesajı için 6 kişi candan'ye teşekkür etti:

Göksel S.
    grande41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    41 R XXXX
    Edilen teşekkür: 11

İnanmıyacaksanız ama bahse geçen hareketleri İzmit Özdilek önünde yine bir Opel Astra Şoförü Bir Bayan bize yapmıştı. Arkadaşımla şok olmuştuk. 150-160 km hıza çıktık sonra sağa zor attık kendimizi bastı gitti.

Arkadaşlar bu tip insanlara uymayın. Yeni trafik felsefem zorunlu olmadıkça sağ şerit ve 90 km hız...

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

arkadaşlar bu işin kadın erkek sürücüsü olmaz sonuçta herkesin ayağının altında gaz pedalı... basarsan gider... aşırı sürat yapmamak lazım bende 90 km hızcılardanım özellikle uzun yolda 90-100-110.... aşırı süratla gittiğinizde 3 saatlik yolda maksimum 20 dk kazanabilirsiniz değmez hayatta boşu boşuna harcadığımız ne dakikalar var hayatımız ve sevdiklerimiz için bu dakikaları feda etmeye değer...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Ayrı bir tip yol isteyen mahluk türü de, önüzdeki araçla aranızda normal takip mesafesi veya biraz daha az bir mesafe vardır. Daha ilerisi de normal trafik düzeninde gitmektedir. Ama arkanızdaki "şey" bu mesafeyi yeterli bulmaz ve arkanızdan selektör yapar, yol ister. Amacını o da bilmez.

Bu mahlukatlara hemen sağa çekilip yol veririm, o geçerken de elimle onun göreceği şekilde "buyur" işareti yaparım. Önüme geçince hemen arkasına geçer ve o az ilerideki aracın dibinde tıkanıp kalınca, arkadan elimle "al işte gittin gideceği yere kadar" anlamına gelecek hareketler yaparım.
    Bunu farkedince genellikle başlarını sağa sola çevirip, birşeylerle uğraşıyormuş gibi yapıp, güya görmezden gelirler.

26. Bu mesajı için 3 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

walla öyle yapan oldumu yol veririm sonra geçerim arkasına 170-180 allah ne verdiyse bakalım o nereye kaçacak ders olsun en çok merc.bmw. tipi araçl.ist.ank.izmir plklar çok yapıyo ama genelde derslerini veririm uyanıklara ve arsızlara geçit yok

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

sırf benzer bi şekilde gece boş yolda (konya yolu gölbaşı son durağın orda) bir M3 benzer bi şekilde benden yol istedi ki sollama halindeyim çok da acelesi varsa en sağ şerit boştu aştiye gelene kadar 1.6 corollayla zorla arkamda tuttum aştiye kadar...

daha da bırakmayı düşünmüyodu ama biz başta bi konvoyduk zaten araya dalımştı beni göremeyince telefon ettiler ben de 4lüleri yakıp sağa doğru yanaşmıştım...

başıma benzer bi olay yine gelse yine aynı şeyi yaparım...