18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: En Sonunda Cezayi Yedim!!

barış gürol
    en hızlısından borisc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79
    Edilen teşekkür: 35

Standart En Sonunda Cezayi Yedim!!

arkadaslar malesef bugun istanbul şirinevler koprusunun altından gecerken trafik polisinin yaptıgı cevirme sonucu renkli camdan dolayı 110 ytl ceza yedim. bu renkli camdan dolayı yediğim 1. ceza oldugu için yoluma devam ettim.fakat bir sonrakinde aracımı baglıcaklar. şimdiii 3 secenegim var.
    1. aracım 16 plaka ve istanbulda yasıyorum. plakayı 34 yapsam birdahaki sefere aracımı baglarlar mı? ( sizden bu konuda bilginiz varsa yardım bekliyorum !! )
    2. on 3 cam film degil siyah cam. arka 3 cam film. filmleri soktururum sorun değil ama on 3 camı komple değiştirmem gerekicek. tabiki bu maddi olarak hıc işime gelmiyor.
    3. devlet hastanesinde tanıdıgım dr var. gunese karsı alerjisi vardır diye rapor alıp.ruhsata renkli cam yazdırabilirmiyim?
    yardımlarınızı bekliyorum! tesekkurler..

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    En Sonunda Cezayi Yedim!!
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

geçmiş oLsun. cam fiLmi konusunda aşağı yukarı hep sorun yaşıyoruz. %70 ışık geçirgenLiği istiyorLar. peki bu ışk geçigenLigini hangi aLet edevatLa kontroL etti? ...

cezayı ehLiyetine kesiyorLar diye biLiyorum. yani istedigin kadar pLaka da araç da degiştirsen fark edecegini sanmıyorum.

şu ruhsata yazdırma işi için, nasıL bir kıLıf uyduruLabiLir biLmiyorum. geçmiş oLsun.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

burak kaya
    BUrasııı Besiktasss!!! ZaMBroTTa_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 90

3. madde benimde kafama yattı kardesim ama bilmiyorum bu polislerin ne yapcagı gene belli olmaz...

barış gürol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79

arkadaslar ilginize tesekkürler..
    1. valla hıc bir alete gerek duymadan ''camlar siyah ruhsata işli değil'' diyerek cezayı kesti. bugune kadar onlarca sorun yasadım fakat boylesi dediğim gibi ilk kez basıma geldi.baska memur olsa camı incelerdi. ''ehliyet ruhsat-buyrun-guzel benle gel'' gibi bi diyelog olustu. %70 fln hikaye sanırım!
    2. ehliyete ceza kesiyolar fakat ceza makbuzunda plakada yazıyor + soyle bi olay yasandı ki: bu ilk cezan mı renkli camdan? - evet dedim - gorucez dedi. telsizle merkeze sordu!
    ok ilk ceza buyur dedi. sonucta onlarda işini yapıyor fakat nedense onumde olan simsiyah camlı 5.30 bmw yi cevirmek yerine beni cevirmeyi tercih etti! yada ikimizide neden cevirmedi? buda olayın daha değişik bi noktası..

barış gürol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79

Alıntı atilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasım geçmiş olsun.
    Siteye üye olduğumdan beri dikkatimi çeken bir nokta vardı.
    O da şu: Üye arkadaşlar modiye adı altında araçlarına kendilerince güzel şeyler, ilaveler yapıyorlar.
    Fakat bu yapılanların pek çoğunun kanunlara ne kadar uyup uymadığını takip etmiyorlar, sorgulamıyorlar, araştırmıyorlar.
    Bu seferde geri dönüşüde olmadığı için nasıl yaparızda kanunu uygulayanları nasıl aldatırız diye kafa patlatıyoruz malesef...
    Bence bu sitede üyeleri bu konu hakkında da yönlendirmek gerekir diye düşünüyorum.
    Ayrıca siz bu akşam saat 18.20 civarı Orhangazi'den geçtiniz mi?
    O.gazi ilk ışıklarda sizin plakayı gördüm sanki???
    Herkese iyi geceler dilerim.

Saygılarımla.

yok o saatte olması imkansız park yerinde gorseniz ok ama işiklarda mumkun değil ben değildim. yazdıklarınızda haklısınız ok. kanunları cok iyi biliyorum. yaptıklarım kanunlara uygun değil. cam harıcınde bugune kadar egzost yuzundende ceza yedim + aracım baglanmakla burunburuna geldi.benim egzostum sekil duruyo diye bana ceza kesilmesine karsıyım.aracım dizel benzinli araclar gibi bagırmıyor. fakat polis bana bugun nediyor biliyomusunuz?her sabah benim evimin onunden modifiyeli bi arac geciyor ve onun egzost seninden sabah 7de uyanıyorum.ben modlu arabalardan nefret ediyorum diyor.bana bunlar sacma geliyor kusura bakmayın!sanki her sabah kapı onunden gecen benim...

ozan akgül
    pascal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 25

ön cam siyah mı kardeş?? eğer öyleyse ondan yemişsindir. yoksa normalde pek sorun çıkaranına rastlamadım ön cam film olmadıkça

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

3 madde bence en mantıklısı yanlız bir dermotolaktan alman lazım o raporu

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

geçmiş olsun.çevrede bu kadar trafik teröristi cirit atarken böyle küçük şeylerle uğraşılmasını anlamıyorum.
    ben şehir içinde 59 la ceza yedim.aynı yolda 130-140 yapan insanlar var madem öyle orda herzaman radar olsun bu insan canını hiçe sayanlareda cezalandırılsın.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

valla bu konuda katılıyorum onur bey... bursanın girişimde bi de gemliğe gelmeden ışıklarda sürekli polis olur valla tarladan karpuz seçer gibi araba seçiyolar hangisinden daha fazla koparırız diye kaldiki bence öncelikli amaçları trafik kurallarına uydurmak değil bi çoğunun akşam yemeği parasını bulmak... yoksa cezayı bi bahane bulup kesiyolar...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı borisc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonucta onlarda işini yapıyor fakat nedense onumde olan simsiyah camlı 5.30 bmw yi cevirmek yerine beni cevirmeyi tercih etti! yada ikimizide neden cevirmedi? buda olayın daha değişik bi noktası..
    onu cevirebilecek cesareti yoktur polisin. bmw sahibi ile ugrasmayi yememistir Fiat sahibi gözüne kolay lokma gözükmüstür.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

OĞUZHAN ÜLGEN
    MACHINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EF 3797
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı borisc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar malesef bugun istanbul şirinevler koprusunun altından gecerken trafik polisinin yaptıgı cevirme sonucu renkli camdan dolayı 110 ytl ceza yedim. bu renkli camdan dolayı yediğim 1. ceza oldugu için yoluma devam ettim.fakat bir sonrakinde aracımı baglıcaklar. şimdiii 3 secenegim var.
    1. aracım 16 plaka ve istanbulda yasıyorum. plakayı 34 yapsam birdahaki sefere aracımı baglarlar mı? ( sizden bu konuda bilginiz varsa yardım bekliyorum !! )
    2. on 3 cam film degil siyah cam. arka 3 cam film. filmleri soktururum sorun değil ama on 3 camı komple değiştirmem gerekicek. tabiki bu maddi olarak hıc işime gelmiyor.
    3. devlet hastanesinde tanıdıgım dr var. gunese karsı alerjisi vardır diye rapor alıp.ruhsata renkli cam yazdırabilirmiyim?
    yardımlarınızı bekliyorum! tesekkurler..
    Ruhsata işlettirrsen bu problemden kurtulursun.Biz halamın Volvo s40 ına 1000YTLye film taktırıp muayneden geçirdik ama ne zaman ne olacağı belli olmaz.Filmleri sanıyorumki söktürmeyeceğine göre ruhsata işletmeye 100-200 YTL gibi birşey alıyorlar sanırım bir kere daha ceza yemeğe değmez! bence

racert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 0

dostum bu memlekette her seyın cozumu var neden bılıyor musun trafık polısı de ınsan bana da gece vaktı sıslerım acık dıye ceza kesmeye calıstı bız de bunu suya sabuna dokunmadan hallettık devlete gıdecegıne o kazansın neden bılıyor musun cunku o adamı da anlaman lazım bence 1000 ytl maasla 1000 tane takla atıyor bıraz ılımlı olsaydın o cezayı yemezdın meslek ıcabı bu ıslerı bılırız

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

bence bu gibi konuşmalarla o camiadaki herkesi zan altında bırakmamalısınız.
    her camiada olduğu gibi o camiadada kötü niyetli kişiler olabilir ama bu hepsinin kötü olduğu anlamına gelmez.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Fatih Yzb
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. PredatoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 57

benim arabamdada kırmızı plaka yeni ve ay yıldız vardı. ankarada 3-4 ay birşey olmadı, alanyada tak çevirmişler 260 ytl !!! ( babam kullanıyor ben yurtdışındayım )
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Barış geçmiş olsun, güneş alerjisini raporla kanıtlarsan polisler birşey diyemez...

barış gürol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79

arkadaslar yorumlar için cok tesekkurler! ilk yazdıgım yazıda bazı seyleri soylemek istemedim fakat baktımki yorumlar sizden geldi. bugune kadar en az 30 kere film yuzunden ceza yemekle karsı karısa geldim. bi sekilde hallettim!! ama bu sefer olmadı. en az 10 dk konustum fakat polisin dediği ben namuslu bi Turk polisiyim oyle işlerle işim olmaz diyince susmak durumda kaldım. kısacası adamına denk geldim. aslında bi gün boyle bi olayın olacagını biliyodum. oldu işte. ne diyelim saglık olsun. butungun aramadıgım adam kalmadı. ogrendiklerim sunlar:
    1- devlet hastanesinden rapor alamıyorum! cunku kac tanıdık dr a sorsamda bu işe siddetle yanasmıyorlar.
    2- rapor alsanız bile ruhsata yazdıramıyorsunuz.3sene oncesine kadar bu işler cok kolay oluyormus. ( sanırım kapkac olayların artmasıyla birlikte bu işler imkansız hale gelmiş )
    3- millet nasıl yazdırıyor diye sorarsanız.. muamelecinin yalancısıyım.. aracı teslim almadan once camlar siyah olsun derseniz ruhsata işleyebiliyolarmıs. bu bana biraz sacma geldi ama neyse..
    4- artık yarın ozel hastaneden rapor alıcam ne kadar etkili olur bilmiyorum ama..

galiba aracın baglanma riskini alamayıp en azından on camı kaskodan komple değiştirip.diger camları biraz acık yaptırıcam. tabi bu iş bana kaca patlar dusunmek bile istemiyorum. allah kimsenin basına vermesin ne diyim!!

burak karakaya
    _BURAK_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

abi aslında camları keske degistirmesen ama senin iicn daha kötü olabiilir şuu doktor olayıda pek olacaga benzemioo aama eger doktor cok tannıdık ve sözünü gecire bilecegi birileri varsa belkii inş olur

barış gürol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79

atilla bey yorumunuz için tesekkurler daha onceki yorumunuzada hak vermiştim ve bu yorumdada haklısınız. ne yazıkki bu ülkede hic bir düzen adam gibi işlemiyor. soyle bi ornek vereyim. 2gün once ceza yediğim yerde ordaki polislerin durma amacı minibüslerin ayakta yolcu alıp almadıgıdır.gunde birkac kere ordan geciyorum hep minibusler kontrol edilir. ( tabi bu benim ceza yemiceğim anlamına gelmez ) fakat beni cevirip egzost soyle boyle diyor. ok de günde 1000 tane minibus geciyor ve o minibüslerin egsoztlarından evin bacası gibi duman cıkıyor. ( egzostuna bekci düdügü monte eden minibüscüleri saymıyorum bile ) bunlar butun gun gorulmezken benim aracımdaki egzost polisin gozune batınca insan ister istemez boyle dusunuyor. siz demissinizki ''Üstte yazdığım yorumumdan sonra gelen yorumlara baktım fakat çoğu yorumun o suçu işleyen(kanun dışı davranış olması nedeniyle) kişiye suçu üzerinden sıyırma taktikleri şeklinde olduğunu gördüm.'' burada yorum yazan kimsenin sucu yoktur ( ki bu sucsa ).'' kişiye sucu üzerinden sıyırma taktikleri'' vermeleri gayet normaldirki. bu taktikleri isteyen benim!! yardımlarınızı istiyorum dedim ve herkes kendi düsüncesini soyledi. tesekkürler saygılar..

19. Bu mesajı için 2 kişi borisc'ye teşekkür etti: