Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gp olmadı Corsa b mi

TAYFUN KARAN
    tayfun1114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Standart Gp olmadı Corsa b mi

arkadaşlar bütçem sınırlı oldugu için (18000) bu paraya temiz bir gp bulamadım.
    buradada önerilmişti bir arkadaşımında önerisi olan corsa b enjoy veya essentia lar var bu araçlar övüldükleri kadar varmı alınabilirmi artılarını eksilerini bilen arkadaşlar yorum yapabilirlerse sevinirim.şimdiden eyvallah

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

190 boyumla aracı kullanırken oldukça rahatım arkamda oturan 170den fazla değilse bacakları koltuğa anca değiyor donanım olarak aynı ya da yaklaşık bir donanıma sahip corsa bulabilirsiniz ama uzun boyluysanız ve 5 kişi seyahat edecekseniz biraz sıkıntılı olur diye düşünüyorum seçim sizin bütçenizi biraz arttırabilirseniz 20 21bine temiz bakımlı gp bulabilirsiniz
    Opel Corsa 1.4 Cosmo 2004 Model 17.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 113363908 full donanımlısı ama kaporta hasarı için bişey diyemem. incelemeniz gerek.
    Opel Corsa 1.2 Enjoy 2004 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 116865964

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

bence opel 5 para etmez corsa b alacağınıza eski kasa punto bakabilirsiniz hem yakıtı hemde gidişi iyidir

TAYFUN KARAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence opel 5 para etmez corsa b alacağınıza eski kasa punto bakabilirsiniz hem yakıtı hemde gidişi iyidir
    Neden beş para etmez açıklarmısınız

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı tayfun1114 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden beş para etmez açıklarmısınız
    arızası boldur bide çok matah gibi parçalarıda pahalıdır özellikle corsa b lerin her tarafından ses gelir çok kullandım şehir dışı gidip geldim o yüzden iyi bilirim bence eski kasa punto daha iyi corsa b den tabi bu benim görüşüm yinede siz bilirsiniz aşağıdaki fotolar eski kasa punto ve corsa c yi paylaştım bide sen corsa b demişsinki o en eski kasa bence asla alma derim

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

b kasa mı c kasa mı? üstteki kırmızı araç corsa c.

b kasası 12-13 bin lira civarında da, ne zaman yükseldi dedim

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

hayırlısı neyse o olur inş.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Emre bey neye dayanarak 5 para etmez diyorsunuz anlamadım..ben şu anda astra h kullanıcısıyım çok şükür çook da memnunum..ailemde daha önce astra g vardı 8 sene sorunsuz bindik..1996-2009 arasında Opelin maalesef birtakım ekonomik sıkıntıları bunun neticesinde kaliteden bir miktar ödün verme anlayışı oldu ve saçmaladı ama bunun dışında 2009 dan sonra astra j kasa olsun insignia olsun corsa d olsun bence gayet başarılı, güncel ve bir o kadar da göze hitap eden hoş araçlar..her aracın problemleri olabilir bu çok normal herzaman dediğim gibi önemli olan o problemi firmanın kabullenmesi ve kendi aracı gibi onarması, müşteriyi memnun etmesidir..Opel firmasını bir kaç kötü anıya bakarak yargılamak bana pek mantıklı gelmiyor..Opel firması o sağlamlık hissini insanlara nasıl vermiş neleri başarmış bunu düşünmek lazım..corsa b konusuna gelince bazı kronik arızaları olan bir araç..düzgününü ve bakımlısını yakalarsanız gerçekten güzel ama bakımsız bir araç bulur ben hallederim derseniz biraz uğraştırabilir..o paralara gp fire dynamic LPG li araç bakın derim ben..
    Konu tayfux tarafından (21/03/2013 Saat 22:46 ) değiştirilmiştir.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre bey neye dayanarak 5 para etmez diyorsunuz anlamadım..ben şu anda astra h kullanıcısıyım çok şükür çook da memnunum..ailemde daha önce astra g vardı 8 sene sorunsuz bindik..1996-2009 arasında Opelin maalesef birtakım ekonomik sıkıntıları bunun neticesinde kaliteden bir miktar ödün verme anlayışı oldu ve saçmaladı ama bunun dışında 2009 dan sonra astra j kasa olsun insignia olsun corsa d olsun bence gayet başarılı, güncel ve bir o kadar da göze hitap eden hoş araçlar..her aracın problemleri olabilir bu çok normal herzaman dediğim gibi önemli olan o problemi firmanın kabullenmesi ve kendi aracı gibi onarması, müşteriyi memnun etmesidir..Opel firmasını bir kaç kötü anıya bakarak yargılamak bana pek mantıklı gelmiyor..Opel firması o sağlamlık hissini insanlara nasıl vermiş neleri başarmış bunu düşünmek lazım..corsa b konusuna gelince bazı kronik arızaları olan bir araç..düzgününü ve bakımlısını yakalarsanız gerçekten güzel ama bakımsız bir araç bulur ben hallederim derseniz biraz uğraştırabilir..o paralara gp fire dynamic LPG li araç bakın derim ben..
    siz memnun olabilirsiniz ben çok opel kullandım opel in bir tane arabası vardır benim gözümde oda calibra dır diğerleri hiç hoşuma gitmez corsa d alana kadar bence grande punto çok daha şık ve gösterişlidir corsa d kayınpederde var defalarca kullandım kendi aracımla aynı motoru kullanıyorlar alt yapıda aynı ama kesinlikle gp daha başarılı ama kalkıp sokaktaki adama sorsanız fiat mı opel mi elbette herkes alman diye opel i seçer ama benim gözümde opel 2000 lerden sonra tamamiyle gerileyen bir firmadır herneyse bunları tartışmaya gerek yok benim arkadaşa önerim eğer 15-16 lara bakıyorsa corsa c yerine mk2 punto öneririm eğer 18-19 lara çıkabiliyorsa gp alınabilir ama dizel o paralara yine zor 17-18 e az km yapmış eski kasa punto olabilir.

Konu erenemre tarafından (21/03/2013 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

TAYFUN KARAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar özürdilerim c kasa yerine b kasa demiştim düzeltiyorum.
    valla kime sorsam c kasa korsayı yol tutuşunu içinin göründüğünden daha büyük oldugundan bahsediyorlar tek kusurunun bazılarının direksiyon kutusundan ses geldigini söyleniyor

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

siz memnun olabilirsiniz ben çok opel kullandım opel in bir tane arabası vardır benim gözümde oda calibra dır diğerleri hiç hoşuma gitmez corsa d alana kadar bence grande punto çok daha şık ve gösterişlidir corsa d kayınpederde var defalarca kullandım kendi aracımla aynı motoru kullanıyorlar alt yapıda aynı ama kesinlikle gp daha başarılı ama kalkıp sokaktaki adama sorsanız fiat mı opel mi elbette herkes alman diye opel i seçer ama benim gözümde opel 2000 lerden sonra tamamiyle gerileyen bir firmadır herneyse bunları tartışmaya gerek yok benim arkadaşa önerim eğer 15-16 lara bakıyorsa corsa c yerine mk2 punto öneririm eğer 18-19 lara çıkabiliyorsa gp alınabilir ama dizel o paralara yine zor 17-18 e az km yapmış eski kasa punto olabilir.
    tabiki düşünceler farklı yargılayamam saygı duyarım..şahsen 90 lardan beri araçların içindeyim takıldığım forumlarda Opel sorumlusu olarak da görev aldım sitede araştırdığınızda eleştirilerimi hatta gp emotion ile astrayı karşılaştırdığımı da görürsünüz..eksi ye eksi artıya artı..marka fanatikliğim kesinlikle yoktur..corsa c nin üstün olduğu yönler var punto mk1 in üstün olduğu yönler var..ama corsa c mi gp mi dersen kesinlikle gp..corsa d mi gp mi dersen de gönlüm gp der..emotion olursa da süper olur..ama üst segmentler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

corsa c van kullandım 1 sene, cdti motor.

direksiyon kutusundan tıkırtı gelir, çözebilen bir kaç kişi var (dışarıda torna v.s. çalışma yapıp) motoru multijet zaten, bizdeki standart problemler (egr valfi v.s.) o araçtada mevcut.yol tutuşu üzerindeki lastiklere rağmen (175/65/14) gayet tatminkardı. ben araçta triger zinciri sorunu felan yaşadım ama tamamen acemiliğimden kaynaklıydı.

ön taraftaki motor kulakçığı çok çabuk aşınıyor, aşındıktan sonra kalkışta tak tak vuruyordu, denildiğine göre kronikmiş. yan sanayi ürünleri çok dandik, 30-40 lira gibi bir rakama salıncak alıp taktırmıştım, bir kaç ay sonra yeniden (bu sefer daha iyisiyle) değiştirmek zorunda kaldım.

baskı balatası sorunludur, balata bittiğinde volanı yemiş olursunuz. yani debriyaj değişecekse volanda değişecektir.

yapısı itibariyle küçük gözüken ama içi geniş bir araçtır.

sileceğinde fasıla olayı biraz sıkıntılıydı, iki kere yarım dokunup sonra bir kademe açtığında fasılayı ona göre ayarlıyor gibi bana saçma gelen ve asla tam olarak randımanlı kullanamadığım bir sistemi vardı.

kısaca 11,250'ye aldım, 1 sene kullanıp 10,250'ye sattım, bir sene boyunca iyi kötü beni işten eve - evden işe getirip götürdü

aklıma başka şeyler gelirse tekrar yazarım

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabiki düşünceler farklı yargılayamam saygı duyarım..şahsen 90 lardan beri araçların içindeyim takıldığım forumlarda Opel sorumlusu olarak da görev aldım sitede araştırdığınızda eleştirilerimi hatta gp emotion ile astrayı karşılaştırdığımı da görürsünüz..eksi ye eksi artıya artı..marka fanatikliğim kesinlikle yoktur..corsa c nin üstün olduğu yönler var punto mk1 in üstün olduğu yönler var..ama corsa c mi gp mi dersen kesinlikle gp..corsa d mi gp mi dersen de gönlüm gp der..emotion olursa da süper olur..ama üst segmentler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..
    bravo mu astra mı desem bence bravo dur ondan sonraki sınıflarda zaten fiat değil onun üst sınıf temsilcisi alfa romeo devreye girerki alfa romeo ile opel i ben aynı cümle içinde kullanmam bir alfa guiletta varken kimse kalkıp astra dan bahsedemez sizde takdir edersiniz ki

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bravo mu astra mı desem bence bravo dur ondan sonraki sınıflarda zaten fiat değil onun üst sınıf temsilcisi alfa romeo devreye girerki alfa romeo ile opel i ben aynı cümle içinde kullanmam bir alfa guiletta varken kimse kalkıp astra dan bahsedemez sizde takdir edersiniz ki
    katılmıyorum hocam..ben bravo mu astra mı ya KESİNLİKLE astra derim..dediğim gibi marka fanatiği değilim ama sizde biraz bunu görüyorum.Alfa romeo ile de Opel arasında dağlar yok bence evet bende çoook beğeniyorum guiletta yı ama benim için ulaşılmaz yada o varken yeni astradan bahsetmeyecek kadar değil..astra j kasanın ne kadar güncel ve ne kadar özellikli bir kasa olduğunu şahsen baya bir inceledikten sonra kanaat getirdim..bravo gerçekten güzel araç yine eski yorumlarımı incelediğinizde bunu defalarca söylediğimi görürsünüz ama takdir edersiniz ki artık kasa değiştirmesi yada güncellenmesi gerekir bence..focus 3 astra j yeni seat leon hyundai yeni i30 honda civic yeni c4 yeni ceed gibi rakipleri arasında maalesef geri kaldı..öbür araçlara gelince 301 c-elysse skoda rapid gibi linea rakipleri bence çok ciddi rakipler..küçük sınıfa gelince yeni clio , yeni auris , i 20 yeni fiesta gibi rakiplerde puntolarımıza ciddi rakipler..fiat ın acilen kasalarını güncellemesi gerektiğine inanıyorum..inşallah fiat kendini gerçek anlamda yeniler bizlerde burada bu yapılanları alkışlarız..
    Konu tayfux tarafından (21/03/2013 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.

TAYFUN KARAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

emre bey şöyle söyliyeyim bu 18000 lira başıma bela oldugönlüm ve mantıgım 2000 tl daha bulup güzel bir gp almak fakat zaten hali hazırda kredi ödemem ve başka giderler vs oluşundan dolayı zorlayarak çıkabildigim rakam bu arayışta oldum inanın çokda gp buldum fakat şöyle gerçekten içime sinen bir araç bulamadım sonra sizler gibi çevreye ve eşe dosta soruşturdum bir nevi anket yapar gibi
    sonuçlar:1.bulunabilir ise punto
    2:opel corsa
    3:hyundai getz
    eski kasa puntolar hiç hoş gelmiyor bana

TAYFUN KARAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

şu corsa nasıl yorumlarmısınız.
    ilanda yazmıyor ama tavana saksı düşmüş fotoları varmış 17 ye bıraktı dahada indirir gibi duruyor.

Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy 2005 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 118258317

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Opel beş para etmez derken unutmayın ki , opel de mjet motor kullanıyor ayrıca iki araç da aynı platformu kullanıyor. Her iki aracın da bazı kronik sayılabilecek sorunları olabilir ama özünde kardeş otomobiller.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

şu corsa nasıl yorumlarmısınız.
    ilanda yazmıyor ama tavana saksı düşmüş fotoları varmış 17 ye bıraktı dahada indirir gibi duruyor.

Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy 2005 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 118258317

Tayfun bey araç iyidir kötüdür bilmiyorum. Değişen boyanan size kalmış ben alırım binerim diyorsanız her araç alınır bence. Sorun sizin aklınıza yatması. Ama corsa c benim ilk aracımdı GP de ikinci işte. Bana sorsanız hangisi diye hiç düşünmeden GP derim ve bunu satınca evo ya da yeni punto düşünüyorum opel değil. Ama şunu söyleyeyim corsa c lerin amortisörleri çok ser ben sırf bu yüzden satmıştım yoksa yol tutuşu yakıtı herşeyi beni mutlu ediyordu. Araba at arabası gibi geliyordu bana çukurlara girmekten ve tümseklerden nefret ediyordum artık. Ama direksiyonu falan GP gibi hafif bir araç.

TAYFUN KARAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun bey araç iyidir kötüdür bilmiyorum. Değişen boyanan size kalmış ben alırım binerim diyorsanız her araç alınır bence. Sorun sizin aklınıza yatması. Ama corsa c benim ilk aracımdı GP de ikinci işte. Bana sorsanız hangisi diye hiç düşünmeden GP derim ve bunu satınca evo ya da yeni punto düşünüyorum opel değil. Ama şunu söyleyeyim corsa c lerin amortisörleri çok ser ben sırf bu yüzden satmıştım yoksa yol tutuşu yakıtı herşeyi beni mutlu ediyordu. Araba at arabası gibi geliyordu bana çukurlara girmekten ve tümseklerden nefret ediyordum artık. Ama direksiyonu falan GP gibi hafif bir araç.
    yorumunuz için saolun iyi olan yol tutuşu sert amortisöre baglayabilirmiyiz
    ayrıca sıkıntılar çıkarttımı size corsa vede iç yapısı söylenildigi kadar ferahmı gerçekten

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Standart Gp olmadı Corsa b mi

yorumunuz için saolun iyi olan yol tutuşu sert amortisöre baglayabilirmiyiz
    ayrıca sıkıntılar çıkarttımı size corsa vede iç yapısı söylenildigi kadar ferahmı gerçekten
    Bana sıkıntı çıkarmadı ve bendede ferahtı. Güzel bi araç bence alınabilir ama 1.2 şini almayın bi arkadaşım almış ve memnun kalmamıştı.

Sayfa 1/2 12 SonSon