Sayfa 1/3 123 SonSon
55 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 Fire 77HP ile 1.3 Multijet 75HP arasında / Yardım

Yiğit Derbent
    javakolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Karizmatik 1.4 Fire 77HP ile 1.3 Multijet 75HP arasında / Yardım

Herkese merhaba arkadaşlar,
    sizin gibi benim de bayide bir anda dikkatimi çeken gp'yu
    almadan önceki son karar aşamasına geldim.
    1.4 Fire 77HP ile 1.3 Multijet 75HP arasında, multijetten yanayım.
    Multijet'in dizel bir motor olarak ne kadar tasarruflu, başarılı bir motor olduğu ortada, benim asıl merak ettiğim ise performans olarak nasıl olduğu.
    2 yıl kadar önce bir doblo tecrübem olmuştu, kendisine hayran bırakan multijet motorun performansını hala hatırlıyorum. Yokuş yukarı rampada vites büyüterek, gaz kesmeden gidişi gerçekten etkilemişti beni.
    75-77HP'den performans anlamında çok fazla şey beklenmeyeceği açık, fakat yine de benzinli ve dizel bu iki seçeneği karşılaştırırsak multijetin artıları ve eksileri nelerdir, tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
    Bir de "active" paketi seçen arkadaşlar, sonradan "şunun yüzünden keşke dinamic'i seçseydim" dediğiniz oldu mu?

Şimdiden teşekkürler.

Emre Cebeci
    velespit1988 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

valla benim de henüz grande puntom yok ama size cogunluk olarak gelecek cevapları söyleyeyim multijet ve kesinlikle dynamic donanım seviyesi

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Yiğit hoşgeldin.Hızlanma ve son sürat değerleri birbirine oldukça yakın bu iki versiyonun.Tabi dizel torkuyla ara hızlanmalarda ve yüklü kullanımda daha performanslı.1.4 77bg lik motor da oldukça ekonomik bir seçenek.Hatta sitemizde bu araçlara lpg taktıranlar var.Ben dizeli seçerdim.Bir de dynamic almalısın bence...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

maddi durum elveriyorsa sormaya bile gerek olmadan multijet dinamik . ama imkanları zorlayarak alıyorsanız activede yeterde artar bile.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

beygirlere bakacak olursan 77 > 75 evet ama sen bir sür öyle karar ver derim. kesinlikle multijet. isterse 50hp olsun

Yiğit Derbent
    javakolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit hoşgeldin.Hızlanma ve son sürat değerleri birbirine oldukça yakın bu iki versiyonun.Tabi dizel torkuyla ara hızlanmalarda ve yüklü kullanımda daha performanslı.1.4 77bg lik motor da oldukça ekonomik bir seçenek.Hatta sitemizde bu araçlara lpg taktıranlar var.Ben dizeli seçerdim.Bir de dynamic almalısın bence...
    Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beygirlere bakacak olursan 77 > 75 evet ama sen bir sür öyle karar ver derim. kesinlikle multijet. isterse 50hp olsun
    Tahmin ettiğim gibi teknik anlamda ibre multijetten yana
    Dinamik donanım seviyesi de "bensiz tadı çıkmaz" diyormuş gibi
    Maddi durumları zorlamak kalıyor bize galiba
    O zaman şöyle sorayım:
    Dizel konusunda motor bakımı, alınan yakıtın kalitesine dikkat edilmesi gibi
    unsurlar ne kadar zorluyor, türkiye şartlarında?

tekrardan hoşbulduk ve teşekkürler.

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı javakolik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar,
    sizin gibi benim de bayide bir anda dikkatimi çeken gp'yu
    almadan önceki son karar aşamasına geldim.
    1.4 Fire 77HP ile 1.3 Multijet 75HP arasında, multijetten yanayım.
    Multijet'in dizel bir motor olarak ne kadar tasarruflu, başarılı bir motor olduğu ortada, benim asıl merak ettiğim ise performans olarak nasıl olduğu.
    2 yıl kadar önce bir doblo tecrübem olmuştu, kendisine hayran bırakan multijet motorun performansını hala hatırlıyorum. Yokuş yukarı rampada vites büyüterek, gaz kesmeden gidişi gerçekten etkilemişti beni.
    75-77HP'den performans anlamında çok fazla şey beklenmeyeceği açık, fakat yine de benzinli ve dizel bu iki seçeneği karşılaştırırsak multijetin artıları ve eksileri nelerdir, tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
    Bir de "active" paketi seçen arkadaşlar, sonradan "şunun yüzünden keşke dinamic'i seçseydim" dediğiniz oldu mu?

Şimdiden teşekkürler.
    Eğer aradaki 4000 ytl yi mazotun fiyat farkı ile kısa zamanda karşılayacağını düşünüyosan dizel al , fazla binmeyeceksen benzinli al ...sonuçta bu segmentte araç alacaklar için 4000ytl az bir para değil.
    Multijetle ilgili şunu söyleyim gayet sessiz çalışıyor. Kesinlikle dizel tıngırtısı yok. Ama turbo öncesi hantallığı söz konusu , benzinlinin o yumşak karakterli kalkış keyfi maalesef yok.
    Donanım olarakta 2000 ytl oynayacak arada. Sanırım en önemli fark dijital klima ve ön sis farı. Tamamen kullanıcı tercihi.
    Servis bakım masrafları da var tabiki. dizel 10.000 kmde bir servise giderken benzinli 20.000km de gidiyor servise.
    Motorlu taşıtlar vergiinde de multjiey avantajı sözkonusu.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Yakıt kalitesi konusunda sıkıntılı bir Ülkeyiz maalesef.Mazotun sürekli bilinen bir istasyondan alınması gerekiyor.Mjtd nin benzinlilerden tek farkı yağın 10000km lik olması.Yani yağ değişimi 10000km de bir.Periyodik bakım aralıkları ise aynı:20000km de bir

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

fazla km yapmayacaksan dizel almaya gerek yok benzinli işini görür donanım olarak da dynamic alırsın.

A. K.
    nasrettinhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Öncelikle donanımı Dynamic al...Active aldıktan sonra keşke diyen arkadaşlar oluyor...Dizel mi benzinli mi sorusunun cevabı artı ve eksileriyle forumlarda tartışılıyor...

Google de ''Dizel mi benzinli mi '' yazarsan bilgi edinebilirsin...Çünkü her iki seçeneğinde artı ve eksileri var...Kafadan dizel iyidir demek doğru olmaz...Kullanım süresi(Az veya çok km yapma),bakım masrafları,vergi,performans vb..ölçütleri gözönüne alarak karar verilmesi gerektiği unutulmamalı...Millet en çok ne alıyordan ziyade evvela benim neye ihtiyacım var sorusuyla hareket edilirse daha doğru karar verileceğini düşünüyorum..
    Konu nasrettinhoca tarafından (14/08/2007 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

ben her türlü multıjet derim kullanan biri olarak kullanırken az yakıtla çok uzun mesafeler yaptıkça çok büyük zevk veriyor cebini çok fazla yormuyo... ee alırken 3 milyar fazla veriyosun ama satarkende 2-3 milyar fazla fiyata satıyosun... bence bide bu açıdan düşünmek lazım... tek dezavantaj olarak düşündüğüm yüzde otuz yüzde 40 daha fazla bakım ücreti ödüyoruz ancak onun kat kat üstünü yakıt tasarrufuyla kapatıyoruz... yani işin özeti alırken fazla verip satarken fazlaya satıyosun yakıttan tasarrufa geçiyosun oldukça fazla ve sadece bakım ücreti dezavantajın oluyo...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

paran varsa multijet dynamic

yoksa stil paket active fire

Ozan Şahin
    SANtO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 15

Bence dynamic multijet. Bir kaç gün önce 77 hp benzinliyi satıp, 75 hp multijet aldık. dizel kullanmak ayrı bir zevkmiş. tork çok yüksek. benzinli motor bence zayıf kalıyor özellikle ara hızlanmalarda.
    Multijet Active 1.3 75 Hp Beyaz

Aydın. Beygul
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

AMS dergisinin bu ayki haberi işine yarar..

..

.
    Konu the_Algn tarafından (14/08/2007 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir.

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

ohh super bır tablo gercekten cok tskler ali.bende gpden once 206hdi vardı.arac 15 mılyarlık bır aractı ama ben hdı alınca 18 oldu yanı kafadan 3 mılyar 2.elde bıle farketti.
    sımdı 1.4 benzınlı var 95 hp bırde.gayet memnunum.20 ytl ıle 95km gıdıor dızel ıse 135 yada 140 km olması lazım.
    ayda ben 800 yada 1000 km yapıyorum onun ıcın bana dızel cok gereksız sesı falan benzınlının cok rahat.ama cok yol yapıorsan kı ALİnin tablosundakı gıbıyse dızel tabı.

Kenan Kuday
    stilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Bence dizel al

biliyorsunuz seçim öncesi mazot fiyatları ile ilgili epey tartışma oldu . Hükümet yakın bir gelecekte mazot fiyatlarını düşürebilir bu dizel otomobillerin değerini artırır.

arabayı alırken 2.elini de düşünmek gereki dynamıc modeline 2000 ytl fark vereceksin

satarken fark ya olmayacak yada çok az olacak

bunu en iyi bilenlerdenim 35000 ytl stilo almıştım dynamıc modeli 8 hava yastıklı

satarken kimse hava yastığına bakmıyor

sadece klima var mı ? abs var mı diyorlar

ikinci el zayıfsa ölü fiyatına gidiyor.

Aydın. Beygul
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı goldumut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ohh super bır tablo gercekten cok tskler ali.bende gpden once 206hdi vardı.arac 15 mılyarlık bır aractı ama ben hdı alınca 18 oldu yanı kafadan 3 mılyar 2.elde bıle farketti.
    sımdı 1.4 benzınlı var 95 hp bırde.gayet memnunum.20 ytl ıle 95km gıdıor dızel ıse 135 yada 140 km olması lazım.
    ayda ben 800 yada 1000 km yapıyorum onun ıcın bana dızel cok gereksız sesı falan benzınlının cok rahat.ama cok yol yapıorsan kı ALİnin tablosundakı gıbıyse dızel tabı.
    Ayda 800-1000 arası yol yapıyosan benzinli alman ekonomik bir karar olmuş. .

Ahmet Özgür Doğan
    Lordrivendel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

Alıntı stilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence dizel al

biliyorsunuz seçim öncesi mazot fiyatları ile ilgili epey tartışma oldu . Hükümet yakın bir gelecekte mazot fiyatlarını düşürebilir bu dizel otomobillerin değerini artırır.

arabayı alırken 2.elini de düşünmek gereki dynamıc modeline 2000 ytl fark vereceksin

satarken fark ya olmayacak yada çok az olacak

bunu en iyi bilenlerdenim 35000 ytl stilo almıştım dynamıc modeli 8 hava yastıklı

satarken kimse hava yastığına bakmıyor

sadece klima var mı ? abs var mı diyorlar

ikinci el zayıfsa ölü fiyatına gidiyor.
    Buna tam katılmıyorum. Arabayı alırken tamamen 2. el satışındaki durumunu düşünmek arabadan alacağın keyfi engelliyor. Sonuçta 8 airbagli stilo belki 2. elde dikkat çekmiyor ama senin canını koruyor...
    "What we do in life, echoes in eternity"

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

bu konu hakında şöyle diyim fazla yol yapacaksan hiç düşünmeden multijet benim gibi az gezersen benzinli al zati arkadaşlarda demiş bide multijet active yerine 77 dyn alman daha iyi olur bence benzinli aynı fiyatları nerdeyse senin karar

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

ya arkadaşlar anlayamıyorum... az kullanacaksan benzinli al çok kullanacaksanız dizel alın iyide satarkende az kullnılmış olan bi dizel benzinliye göre 3 milyar filan üstüne satılır neden böle bi kanı var??? bunun teknik nedenleri nedir bilen varsa bi açıklamasını rica ediyorum... hep aklıma takılmıştır bu konu??? bana sanki bu sölenenlerde bi mantıksızlık varmış gibi geliyo tek dez avantajın servis masrafının biraz daha yüksek olması... ben onun dışındaki düşünceler bana biraz mantıksız gibi geliyo...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Sayfa 1/3 123 SonSon