Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Neden Punto ya da Bravo? Nasıl karar verdiniz?

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    206 ve Punto arasında seçim yapmamı istedi aile bireyleri, ben hiç düşünmeden 206 dedim. 7 ay boyunca severek kullandım 206, tabi arkadaşımın Puntosuna binene kadar Sonraki 2 ay 206'yı satma ve mavi bir Punto bulma çalışmalarıyla geçti. Sonunda da buldum Şimdi de yeni kasa Fiestaya hevesleniyorum ama Puntodan vazgeçirecek bir artısını da göremiyorum, kararsız kalıyorum
    Hiç bir artısı yok.Yada var olan tek artısı anahtarsız acılma opsiyonu.

Ben bindim gezdim.Agustos sonunda.

Punto kadar ferah bir arac değil.

nevruz erdem
    never - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 AN 0138
    Edilen teşekkür: 239

Beni su Savaş (savage) bulaştırdı T jet ile
    Tadı halen damağımda

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

ben asla fiata binmem diyen biri olarak şimdide puntodan inmem diyorum
    paramı cebime koydum fiesta alıcam diye çıktım evden, eşim içini görünce fiestanın arabadan soğudu ee tabi saydığı laflarla benide soğuttu sonra şans eseri fiata girdik active kırmızı bir evo gördük, eşim çok sevdi ama ben ısınamadım, hala aklımda fiesta vardı, sağ olsun satış müdürü elime katoloğu verdi ve beyaz cam tavanlı ve dinamic i gördüm, ben hala müdüre fiestayı övüyorum, sonra bizi test aracınla deneme fırsayı verdi geriye dönünce pazarlığa oturduk ve şimdi her baktığımda dönüp tekrar baktığım bir aracım var benim hikayem de böyle, eğer fiata tesadüfen girmesem şimdi ya fordçudum yada opelci
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

Çetin Aydınlı
    Chatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    18DV136
    Edilen teşekkür: 2

2011 aralığında WV Polo Blumotion 1.2 almak için hiç bir yer gezmeden doğuş otoya gittim, test sürüşü pazarlık vs derken 39400 tlden anlaştık 400 tl kapora verdim. Dedim ki araç nerde, garajda dediler. Gittim araca baktım, bu kadar ucuz ve basit bir araba olabilir. Bagajda döşeme yoktu, inanamadım. Ayrıca araba motor hariç tamamı hindistan malı... Direk mağazaya gidip kaporamı geri aldım. Tan oto fiata gittim. Benim punto görücü usulü oldu diyebiliriz ben istediğim donanımları sıraladım, aracım sonradan geldi. Bu arada full 41500e aldım. Polo almış olsam kesinlikle pişman olacaktım...

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı never Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni su Savaş (savage) bulaştırdı T jet ile
    Tadı halen damağımda
    Tekrar buluşturalım sizi Nevruz'cuğum.
    Benim de, daha önce 91 model Alfa Romeo 33 1,7 16V boxer, 155 Q4 (94 ve 96 model), Subaru İmpreza GT (2000 model) gibi yüksek performanslı arabalarım oldu. Sonunda, servis imkanlarının kıtlığı ve istismar edilme kaygısıyla, tüm bunlardan vazgeçtim. Özellikle Fıat teknolojisi ve dizaynını sevdiğim için ve de günümüzün ekonomik şartlarını da düşünerek, yüksek performanslı 1,4 turbo fikrinde, dolayısıyla da 0 km. bir Grande Punto t-jet'de karar kıldım. Gerçekten doğru bir tercih olduğuna da inanıyorum.
    Konu OAGP1960 tarafından (23/01/2013 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Önce bütçemi hesapladım, ödeyebileceğim maksimum meblağı belirledim, sonra istediğim aracın niteliklerini sıraladım ve bu nitelikleri karşılayan, bütçeme de uygun modelleri filtreledim. Kalan seçenekleri araştırdım, gözümle gördüm, kimisini sürdüm, forumlarda araştırdım, fiyat/performans oranı en iyi olanı seçtim. Açık ara Punto çıktı benim için

Analitik bir seçim oldu yani.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

motora baktım araştırdım servislerle konuştum ustamla konuştum en uygunu gp olacaktı aldım..

Türkyılmaz D.
    twinslion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eşim hamile kaldığı için ilk aracımı almaya kadar verdim seçenekler arasında clio hb getz ve fiesta vardı bi arkadaşın puntosunu görünce içim ısındı onuda listeye ekledim daha sonra puntoyu incelediğimde diğer seçeneklerin çer çöp olduğunu gördüm ve ilk puntomu aldım
    Benim olayım da 1e 1 aynı
    2006 yılında kuzenimin dinamik puntosunu kısa süre kullandım. hayran kaldım.
    2010 yılında aktive şirket aracımdı.
    2011 de babama evo dinamiğini aldık. (hala kullanmakta)
    2013 şimdiki aracım. Kullanışı keyifli yakıt tüketimiyle yüz güldüren otomobil.

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Evlendikten sonra eşimde kullanabilsin diye, B sınıfı hatcback araba bakmaya karar verdik. Fiesta, Corsa ve Polo'dan birisini seçecektik. Punto seçenekler arasında bile yoktu. Sonra amcaoğlu arabayı satıyorum sizin istediğiniz gibi birşey isterseniz bi bakın dedi. Gittim baktım, şöyle bir binip test ettim. Gösterdik falan. İçime sindi. Temiz, bildiğimiz bir araba olunca aldık geldik. 2 gün öncesine kadar Fiat'a binmem diyordum. Büyük konuşmamak lazımmış
    Şu an için memnunum. Yine B sınıfı araba alacak olsam yine punto alırım.

BERK ORAL
    berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 121

grande puntoyu çok beğeniyordum özellikle beyaz rengini siyahınıda seviyordum ama beyaz başkaydı 18.000 tl param vardı o paraya gp imkansız anca tekkapı demişlerdi sene 2011 kafaya koymuştum ya gp yada gp diye akrabanın fusionunu kullandım 1.6 motordu çok güçlüydü akrabam seni 106 dan sonra anca fiesta keser demişti aklıma fiestayı sokmuştu ama fiesta pek içime sinmedi rahatbir araba değildi tam 3 ay punto aradım ve 22 eylül 2011 de puntomu aldım gayette memnunum

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Ben Punto'mu Dizel araç almak amaçlı araştırma-incelemelerim sonucu seçerek almıştım. LPG yerine Dizel deneyelim görelim istedim.

Sınıfındaki bütün araçlardan daha geniş-ferah olduğu için, ayrıca alım fiyatı, donanım seviyesi, bakım masrafları, parça tedariği bakımından uygun olduğu için seçmiştim.

Çok da memnun olarak kullandım ama 1 sene sonra sattım biraz da Otomatik Vites görelim dedim Honda Civic HB aldım

Bunlardan önce de Meriva OPC vardı 180 beygir stok onu da 100 km.ye 8 saniyede çıkmak nasıl oluyormuş görelim diye almıştım 2 sene binmiştim

Her aracın kendi karakteri var ben değişiklik seviyorum anlaşılan
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dizel araç arıyordum brava pahalıydı puntoyu tercih ettim. ama hiç dizel gibi değil çok yakıyor mered

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

kız arkadaşım beğendide aldım, zevkli ve zeki kızmış kendisiyle ayrıldık ama evo'mdan ayrılamadım
    ISmileUDie

Anıl Yavuz
    quick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

benim olayımda değişikti... bende önceden 207 vardı maddi durumlardan ötürü ve bir kazadan ötürü satmak zorunda kalmıştım. bir seneye yakın arabasız kaldıktan sonra geçen haziran ayında açıköğretim sınavından çıkarken anneme "bak sana istediğim arabayı canlı göstereyim hoş bakmaktan zarar çıkmaz" dedim ve medosa gittik. orada eser abiyle koyu bir muhabbet ve iletişimden sonra ilk başta 1.4 easy skydome+spor kitli punto için anlaştık sonra babamda gazı verdi easy yerine lounge aldım. eser abi bana 8 haftada üretimden çıkar 10. hafta elinde olur dediği arabayı 6. hafta teslim etti 30 temmuzdan beride bayılarak biniyorum

Can Aşan
    can-asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 314

Fiyat açışından en uygunu puntoydu, aklımda fiesta vardı benim ama test etmeye gidince anında vazgeçtim, amcamın kararıyla puntoyu aldık ama hiç pişman değilim arabamıda seviyorum

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Yakın arkadaşım bir firmada çalışıordu. o firmanın da verdiği araç gp idi. ilk o zaman tanışmıştım gp larla. Fiyatının uygun olması bravoya göre gp tercih etme sebebim oldu..

efe demirhan
    lanceee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 lus 64
    Edilen teşekkür: 9

ilk olarak şirket aracımdı kendı sınıfındakı dış görünüş olarak iç ferahlığı olarak tercih sebebim oldu

Sayfa 2/2 İlkİlk 12