Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande Punto ön düzen dayanıklılığı...

Gökhan YAĞCI
    paraddoxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 41

Standart Grande Punto ön düzen dayanıklılığı...

Bunun için konu açmaya değer mi bilmiyorum ama belirtmeden de geçemeyeceğim. Hem arada foruma uğrayarak araçlarımız hakkında bilgi almaya çalışanlara fikir olur.
    Bugün aracımın bende ki 1. yılı doldu, 21.000 km yol yapmışım geçen süreçte. Oturduğum ilçede yollar Türkiye standartlarının da altında kalacak derecede bozuk. Bazı noktalarda rally parkuru gibi resmen. Tüm bu şartlar altında bugün rot balansa uğradım. Sonuç; ön takım taş gibi. En ufak müdahaleye gerek yok dedi ustam. Bu arada aracım 125.000'de.
    Etrafta sık sık okuduğum, bu araçların dayanıksız olduğuna dair yapılan eleştirilere, deneyimlerimle cevap vermiş olmak istedim...
    Araçlarımızın kıymetini bilelim. Bilmeyenleri uyaralım
    Herkese keyifli sürüşler...

Fiat - Grande Punto 1.4 Fire Dynamic

2. Bu mesajı için 3 kişi paraddoxx'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben sizinle aynı görüşte değilim 30 bin km dir puntomun 2 kez direksiyon kutusu tıkırtı burcu , bir kez amortisör değişimi , 2 kez rot başı , bir kez Z rot, 1 kez amortisör takoz değişmi yapıldı. bugünlerde sol ön den ses gelmeye başladı yine.. Bu arada değişen parçalar hep orjinal takıldı. Ya sizin bozuk yola bakış açınız başka yada bizim buranın yolları gerçekten berbat. Yolunuz düşerse bartına beklerim. Bozuk yol nasıl olurmuş görün diye

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

Hocam onu söyleyen arkadaşlara sordunuz mu hiç fiat araca binmişlermi birde tabi kullanım tarzına göre değişir çukurlara bodoslama dalarsan çukura düşerken frene basarsan vs.mercedes olsa dayanmaz zaten ama araçlarımız gerçekten bu paralara alınabilecek en iyi araçlar...
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Alıntı eisenheim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sizinle aynı görüşte değilim 30 bin km dir puntomun 2 kez direksiyon kutusu tıkırtı burcu , bir kez amortisör değişimi , 2 kez rot başı , bir kez Z rot, 1 kez amortisör takoz değişmi yapıldı. bugünlerde sol ön den ses gelmeye başladı yine.. Bu arada değişen parçalar hep orjinal takıldı. Ya sizin bozuk yola bakış açınız başka yada bizim buranın yolları gerçekten berbat. Yolunuz düşerse bartına beklerim. Bozuk yol nasıl olurmuş görün diye
    hocam sorunlarda hep sizi bulmuş şanslada ilgisi var tabi kul yapısı sonuçta
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Gökhan YAĞCI
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arkadaşa katılıyorum bazen geldi mi üst üste geliyor. Yol konusunda görmeden sizin oralardan kötüdür diyemem. Belki Bartın'da daha kötüdür ama buralarda hakikaten iğrenç ötesi. Neyse geçmiş olsun diyelim, Allah beterinden sakınsın sizi...

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arabayı aldığımda gram ses yoktu 5 ay sonra tıkırtı burcum ve amortisör takozlarım kötü durumda kızdım yaptırmıyorum.Hatta sahibinden.com a ilan verdim satıcam.Ben istanbulda olmama rağmen sokak aralarındaki kazı çalışmaları yetiyorda artıyor. Ve gerçekten dikkatli kullanırım.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Benimde arabadan çok ses geliyor ama rot balansa gittiğimde herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi tıkırtı burcunu serviste yaptırırsan sadece tamir kiti 180 tl liste fiyatı 100 lirada işçilik 280 tl .

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

Rot balansta bildiğim kadarıyla düzen ağırlıklı bir kontrol yapılıyor benim aracımda da düzende bir sıkıntı, herhangi bir sağa/sola çekme, titreme gibi problem yok. Ama 50bin km oldu 1 kere sol amortisör değişti, 2 kere z-rot değişti, amortisör takozları değişti ve şu an da ufak tefek sesler geliyor. Bu konuda ben de size katılmıyorum. Bence gerçekten ön takımları hassas Grande Punto'nun.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı hakiee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rot balansta bildiğim kadarıyla düzen ağırlıklı bir kontrol yapılıyor benim aracımda da düzende bir sıkıntı, herhangi bir sağa/sola çekme, titreme gibi problem yok. Ama 50bin km oldu 1 kere sol amortisör değişti, 2 kere z-rot değişti, amortisör takozları değişti ve şu an da ufak tefek sesler geliyor. Bu konuda ben de size katılmıyorum. Bence gerçekten ön takımları hassas Grande Punto'nun.
    Yapılmıyor ama ön takımda bir sıkıntı olduğunda (eğrilşk, yamukluk vs) rot ayarı tutmuyor araç.

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

beklentiler kullanım bunlar önemli ben 17 jantla alcaka rabayla geziyorum sikayet etmiyorum..

Gökhan YAĞCI
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı hakiee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu saydıklarınızda problem varsa değiştirin gelin öyle kontrol edelim diyorlar. Yani eskiyen sıkıntılı olan parçaları görüp bilgi veriyorlar. Anladığım kadarıyla farklı sorunlar yaşayanlar var...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla konuyu açan arkadaş bence doğru söylüyor.2,5 yıl 59000 km'dir grande puntomla ön düzende en ufak bir sorun yaşamadım.Bu süre içersinde bir defa olsun rot balansa götürmedim.Şu an otobanda direksiyonu bıraktığımda dümdüz çizgisinde gidiyor.O da ben forumdaki birçok arkadaş gibi şehir merkezinde oturmuyorum.Bizim ilçede 1 yıldır su altyapısı çalışmaları nedeniyle yolların hali içler acısı.Ben yollarında 10-15 cm lik kanalların çukurların olduğu bir ilçede kullanıyorum aracımı.Hatta forumda resimleri de var bir keresinde karpuz tarlasına girip 200-300 kilo tarladan karpuz getirdiğim oldu.Bi ara siteye aracımı kullandığım yolların fotosunu ekleyeceğim kullandığım yolların halini görün diye.Sırf geçen hafta üç defa aracın altını yere vurdum bir şey olmadı çok şükür.Sadece aracın altındaki pütür malzemeleri soyulmuştu onu da paslanmasın diye siyah boya ile boyadım.Bu kadar sorun çıkatığını söyleyen arkadaşlar araçlarını nasıl kullanıyorlar bilmiyorum.Babamın sağlam dediğim fairway aracına bu yollar yüzünden daha iki gün önce amartisör değişimi yapıldı.Grande punto kullandığım araçlar içinde en sağlam ön düzene sahip olanı.Bazı arkadaşların araçlarında kendilerinden önceki sahiplerinin kötü kullanımından ya da farkedemedikleri çukurlara aşırı sert girmelerinden dolayı problemler çıkmış olabilir ama grande puntonun alt takımı zayıf olduğu sözüne katılmıyorum.

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

7 senedir kendime ait arabalara biniyorum.
    Opel vectra
    Opel astra
    Vw polo
    Gp 2006
    Megane 2 HB
    Fiorino
    Punto 2012

Sahip oldugum araclar bunlar. Cok kisa bir sure hyundai kullandim. Ama simdiye kadar yasadiim sehirde on takima bagli olarak en az sıkıntı cektigim araclarim punto oldu. Vectra ve meganedaki yol tutusunu cok ariyorum ama ufak bi girinti olunca yolda yanimda arkadasim falan olursa utaniyodum valla.

Sent from my iPhone using

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

ben de tıkırtı burcu mu ne onları değiştirdim (z rot da olabilir)...

kaportanın da çok sağlam olduğunu düşünüyorum.
    vw reklamında bir adam kapıyı açıp kapatınca gelen sesi beğenip alıyordu ya punto'nun da pek farkı olduğunu sanmıyorum.
    kapı çalıyormuş gibi kaportaya vurunca da çok tok ses çıkartıyor.
    ayrıca bazı arabalara yaslanınca bile kaportası esniyor ama punto taş gibi gerçekten...
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Vakumlu mercedes bmw kapi sesini istersen verebiliyosun zaten istersen bizim arabalrda

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

benim aracında direksiyon tıkırtı burcu değişmesi gerekiyormuş, tamircim öyle söyledi, acaba ne kadara mal olur bana, bide buparça tamir mi oluyo değiştiriyolarmı acaba ?

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracında direksiyon tıkırtı burcu değişmesi gerekiyormuş, tamircim öyle söyledi, acaba ne kadara mal olur bana, bide buparça tamir mi oluyo değiştiriyolarmı acaba ?
    Tıkırtı burcu 5 lıralık parca. Asıl problem işçilik.direksiyon kutusunun içindenbir rot geçtiğini ve bir yüzükle ortaya sabitlendiğini düşünün. Yüzüğün çapı bozılunca rot boşluk yapıyor ve tıkırtı duyorsun

EvoPAD A7000/A7001 cihazımdan 2 ile gönderildi

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Tıkırtı burcu 5 lıralık parca. Asıl problem işçilik.direksiyon kutusunun içindenbir rot geçtiğini ve bir yüzükle ortaya sabitlendiğini düşünün. Yüzüğün çapı bozılunca rot boşluk yapıyor ve tıkırtı duyorsun

EvoPAD A7000/A7001 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Eyvallah hocam sağolasın, 200 tl diyo iyimidir, alt takımı komple sökülüyo galiba

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı alperd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de tıkırtı burcu mu ne onları değiştirdim (z rot da olabilir)...

kaportanın da çok sağlam olduğunu düşünüyorum.
    vw reklamında bir adam kapıyı açıp kapatınca gelen sesi beğenip alıyordu ya punto'nun da pek farkı olduğunu sanmıyorum.
    kapı çalıyormuş gibi kaportaya vurunca da çok tok ses çıkartıyor.
    ayrıca bazı arabalara yaslanınca bile kaportası esniyor ama punto taş gibi gerçekten...
    Alıntı aalperdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakumlu mercedes bmw kapi sesini istersen verebiliyosun zaten istersen bizim arabalrda

vaay hem adaş hem soyadaş

vakumlu kapı sesini bilmiyorum ben, geyik olsun diye mi söyledin yoksa benimle aynı fikirde misin anlamadım?

ama gerçekten punto kaportası taş gibi. tak tak vurunca çıkan sesten ve kapıların kapanma sesinden belli değil mi... bir önceki kasa Hyundai i30'un arka çamurluğuna yaslan bak nasıl göçüyor...
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

Sayfa 1/2 12 SonSon