13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge ile 1.4 Multiair Lounge Karşılaştırması

isa altan
    isaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Haber Bilgilendirme Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge ile 1.4 Multiair Lounge Karşılaştırması

Fiatın yapmış olduğu kampanyası ile birlikte Fiat Punto almayı düşünüyorum ancak 1.3 Multijet Lounge ile 1.4 Multiair Lounge arasında kaldım.

Birisi dizel biri benzinli, arasındaki fiyat farkı ise 5000 TL'yi buluyor.
    Niçin kullanacaksınız diyorsanız evden işe, hafta sonları gezmeye(fırsat bulursak), tatillerde memlekete.Yani bir aile arabası tarzında, 3-5 yıl, yılda ortalama 10 bin km civarında düşünüyorum.

Dizel araçların alımı pahalı, satışında da avantajları söz konusu.Ayrıca dizeller kısa zamanda ısınmıyorlar.Şehir içi yakıt tüketimi çok olur mu?(5-10 km.için.)Yoksa dezavantajlı mıdır?

0 araç olması nedeniyle 3 yıl garantili.Benzinli model için 3 yıl sonra LPG avantajlı olur mu?Tabiki LPG içinde 1-2 yıl amorti etme süresi de geçecek.Bu arada (3 yıl zaman zarfında) benzinli model avantaj sağlar mı?Yoksa 5 bin TLyi göz önüne alarak dizelmi tercih edilmelidir.

Bu düşüncelerden yola çıkarak fikirlerinizi alabilir miyim?

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Fiat ile görüşüp Multiair'lere LPG takılabiliyorsa Multiair al ve hemen LPG taktırt Fiat'ta derim ben.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İsa, yılda yapılacak 10000km ve 5000TL lik bir fark..Bence benzinli almalısın.İleride lpg montajı ile daha ekonomik gezmek bile mümkün,

Forumumuza hoşgeldin, hayırlısı olsun diyelim..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

isa altan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Parlak Beyaz

Teşekkür ederim fikirleriniz için.Bende benzinliyi bu noktada düşünüyorum ancak 3 yıl garanti söz konusu.Birde Lpg nederece iyi olur?İyi verim alabilir miyim?

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

günde 13,5 gidiş 13,5 geliş 27 km yapıyorum aracım fire lpg li ekonomi yapmak için çok da kasmıyorum yakıt ortalamam 7 7,3 gibi şuan yazın 6,2-6,6 gibi geziyordu. benzinli alsan yılda 800tl dizel 550 tl vergisi var dizel bakımı serviste benzinliye göre daha pahalı yakıt konusunda dizel daha ekonomik satarken durum ne olur bilemem ama takip ettiğim kadarıyla nerdeyse benzinli fiyatına yakın satıyorsun. ayrıca çok uzun süre aracı kullanmayacaksan lpg de taktırma düzgün lpg kiti maliyeti 1900 tl yi buluyor bu da km 10kr kar ettirse 19bin km de kendini amorti ediyor. uzun vadede avantajı olduğu gerçek. eğer ki maliyetini karşılayabilecek durumda isem benzinli alırdım yine hele ki m.air 105 6 ileri(tabi üretimi devam etmiş olsa tjet) hakkınızda hayırlısı olsun.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

kabaca bir hesap yaptım 1.4 105 hp nin ş.içi tüketimini 8 litre olarak aldım senelik ortalama 10000km de 3700-3800 tl yakıt masrafı oluyor, 1.3 mjet'i ise 6.5 lt olarak aldım o da senelik 2700-2800tl gibi bir yakıt masrafı demek oluyor bu durum aradaki 1000tl lik farkı kapatmanız için 5 yıl lazım bence de benzinli uygun gibi ayrıca dizel kısa mesafede gerçekten geç ısınıp çok yakıyor özellikle kışın, örneğin benim şu sıralar ort. ş.içi tüketimim 8 lt civarında...yaklaşık günde 7-8 km çok fazla ışıkta duruyorum...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Valla belki alakasız olacak fakat.. 2013 şubat sonu 0.9 3 silindirli yeni clio lar gelecek. manuel şanzımanlı, test ettim muhteşem bir hızlanma ve yakıtı ise 5 küsürlerdeydi ( ama ben hep dip gaz giderek test ettim hızlanmayı bu arada araç yedi kule renaultta isteyen gün alabilir ) benzinli seçenek olsun diye söylüyorum kimse yanlış anlamasın bendede 1.4 punto var fakat yakıttan dolayı clio yu belirttim start stopu falanda var muhteşem bir motor turbo beslemeli

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sedat yıldırım
    sedat06DF5649 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06DF5649
    Edilen teşekkür: 185

yıllık 1000 tl tasaruf yaparsın dizelde ama vergiyide düşün 1.4 ve1.3 arasındaki farkı bence

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

isa altan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Parlak Beyaz

Berk Beyin söylemiş olduğu Yeni Clio'yu inceledim.0,9 hacimli 90 beygir 130 nm. torku var. Benzinli için 36 dizel için 42 tl istiyor peşinatta.Kredi kullandığında ise 2,5-3 bin TL fiyat artıyor en az.Araçın yakıt durumu az görünüyor.İnanın şu piyasa şartlarında yeni araçların fiyatları yüksek. Ekonomik araç almak için durumunuzun iyi olması gerekiyor vesselam. Fiat araçların rakamlarını yüksek tuttuğu için birde yakıt ekonomisi benzinlide fazla.Dizellerde ise verilecek olan 40 bin TL için o araca değer mi?Yoksa 36 bin verip 1,4 lounge espli alıp ileride lpgye dönmek ne derece iyi olur?

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Vergi avantajı, yakıt avantajı, keyif avantajı ile multijet al derim

Kısa mesafede Benzin de LPG de Dizel de fazla yakacak.
    Ama içlerinde yine dizel en az yakan olacak

**Gerçi multijetler epeyce geç ısınıyor ama yine de benzinliyle göre min %25(TL bazında)az yakarsın gibi geliyor 5km mesafede.

5000TL fark diyorsun, satarken en az 3000TL fark olacak benzinliye göre.
    2000TL fark kalıyor geride, onu da LPG'Ye verip LPG derdi çekmeye değmez!!

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Ben şehir içinde aracım daha ısınmadan 3 km lik işyerime olan uzaklığa varmadan 3 ışığa denk geliyor ve motor belki ısındı ısınmadı durumundayken işyerinin garajında stop etmek zorunda kalıyorum son bir haftadır ki yakıt ortalamam 7 litre civarında bunun altına kastamonu da düştüm ama aracım ısınmışken ve de ışığı bol olmayan yerlerde düşürmüştüm. Birde benim yakıt tüketimimin düşmeme nedeni trafikteki bazı gitmesini bilmeyenler yüzünden birazcık seri kullanarak kullanıştan kaynaklanıyor. Tahmin ediyorum ki sessiz sakin kullansam 6 litre belki de aşağısında değerlerim olabilir ama dediğim gibi sabahları motoru belki 2 dk anca ısıtıyor 3 km lik işyerime varıyorum bunun payı çok büyük fazla yakıt olmasında...bence de dizel al derim
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Salih y
    mike51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 20

5000 tl çok büyük fark değil zaten iyi bir lpg kiti 2000 tl kaldı 3000 tl vergiden yakıttın o 3000 tl 15000 kmrede amorti eder dizelin torkuda cabası 190nm ben kesinlikle dizel derim kıyaslama bile yapmak yanlış

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak Şen
    Sengul55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Bir multiair kullanıcısı olarak 5000 tl fazla ver dizeli al derm. denildiği gibi tüp taktırıp sıkıntısıyla uğraşmaya değmez alırsın dizeli sanayilerde uğraşmadan gönül rahatlığıyla binersin...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler: